akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Paranormal activity  (Přečteno 7691 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
Paranormal activity
« kdy: 17. Říjen 2013 - 08:56:55 »
Zaujímate sa o paranormál? Stali ste sa niekedy svedkom alebo dokonca priamym účastníkom nejakej nevysvetlitelnej udalosti? Alebo sa aspoň stretli s nejakou vierohodnou historkou? Píšte sem všetko možné od duchov až po psychokinézu.
Prosím už mi nedávajte karmu. NIJAKÚ
O o

Offline Ivory

• Megurine Luka fan
  • Neaktivní moderátor
  • Otaku
Re:Paranormal activity
« Odpověď #1 kdy: 17. Říjen 2013 - 10:36:57 »
Se zajimas?

Kamarad jezdival driv pracovat do Francie. Pri jedne navsteve, kdy se staral o starsi barak, se probudil uprostred noci s neprijemnym pocitem, ze ho neco pozoruje. Po otoceni videl v rohu mistnosti pruhlednou postavu. Vstal, sel prilozit do kamen a zase si sel lehnout. Tak jsem se ho ptal, jestli mu jako nevadilo usinat s tim, ze ho sleduje. Pry necitil nic zleho, tak mu to ani neprislo.

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
« Odpověď #2 kdy: 17. Říjen 2013 - 10:55:06 »
Ivory: nebolo to náhodou v Mullhouse? Tam údajne dochádzalo k dosť vysokej miere paranormálnej aktivity aj keď sa jednalo viac o poltergeistov ako o bežných "viditeľnych" duchov.
O o

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #3 kdy: 17. Říjen 2013 - 14:48:24 »
priamo o paranormalne javy sa nezaujimam, skor o to, co produkuju.. historky a pribehy, ktore neskor mozu prerast v tradicie a folklor. O samotnych paranormalny javoch mam pre mna dost racionalnu mienku, ktora ich vysvetluje pomocou "rozsirenia" zmyslov na ich "Clair" stav ( http://en.wikipedia.org/wiki/Clairvoyance ). Povazujem to za prijatie externej informacie, ktora nie je sucastou vnutorneho Stand Alone Complex vnimania. Niekto to oznacuje za mimozmyslovy stav, ale ja nase rozmyslanie povazujem za 6. zmysel, ktoreho Clair stav je schopnost prijimat externe informacie.

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
« Odpověď #4 kdy: 04. Leden 2014 - 23:56:51 »
Aby som to tu trochu oživil, prispejem svojou trochou do mlyna. Občas sa mi doma v okraji zorného poľa mihne akási chmára ale že by šlo naozaj o ducha mám dosť pochybnosti.
Gurthfin: svojím postom si mi pripomenul že sa trochu zaujímam aj o stavy duše/vedomia mimo tela.
O o

Offline qwert2

• Nováček
  • *
  • Otaku.
« Odpověď #5 kdy: 05. Leden 2014 - 01:26:48 »
Vim ze to bude znit asi jako blbost, ale mame uz asi 4 roky TV, a jednou kdyz sem byl sam doma, tak kdyz sem zrovna sel na WC, se sama od sebe zapla, ta TV nema zadnej casovac na zapnuti... nic proste obycejna TV, za ty 4 roky co ji mame se ani jednou nepustila sama, zrovna kdyz sem byl sam doma, a jeste v noci to bylo, moc sem to v tu chvili neresil a tv vypnul, az potom me to docvaklo

BTW : (Ja v nadprirozeno verim, aspon chci verit, neverim ze lidi konci jako hlina v pude..)
« Poslední změna: 05. Leden 2014 - 01:30:42 od qwert2 »

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #6 kdy: 05. Leden 2014 - 01:59:49 »
Když si vezmu prožitky při stavech klinické smrti, oficiální věda je vysvětluje obrannou reakcí organismu, který má ve stavech ohrožení produkovat látky, které mají organismu pomoci tyto stavy překonávat... Při méně závažných stavech se tyto prožitky spontánně nevyskytují.

Příroda se ovšem vyznačuje přísnou racionalitou a evoluční procesy neformují organismy ze dne na den. Přežívat závažné stavy, které ke klinické smrti vedou, nejspíš ve větší míře umožňuje až moderní medicína, která ve své podobě existuje nějakých sto let. Do té doby by ona obranná funkce neměla z hlediska přežití smysl. Proč by se měl vlastně evolučně vyvinout mechanismus, který k ničemu není?

P.S.:

Pár zvláštních zážitků, které se dají spočítat na prstech jedné ruky, mám.

Závěr: Občas se něco mezi nebem a zemí mihne, ale bůh ví (možná), co to je.
« Poslední změna: 05. Leden 2014 - 04:46:56 od Skogen »

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #7 kdy: 05. Leden 2014 - 02:35:11 »
p3rsh1ng: Shinreigari Ghost Hound (od Masamuneho - GitS, ktory v sucasnosti stoji za prevaznou vacsinou mojich nazorov a chapania)
Vedomie mimo tela je zaujimava tema.. hlavne preto, ze som zazil stav(bez pouzitia omamnych alebo inych latok), kedy som sa na svet pozeral z vysky asi meter nad mojou hlavou a dokazal som opisať myslienky vsetkych ludi v dosahu. Momentalne to vyhodocujem ako "Clair" stav vnutorneho SAC(Stand Alone Complex) vnimania, skratka ako by sa vas mozog rozziaril ako vianocny stromcek a vy by ste mali okamzity pristup k vsetkym vasim skusenostiam a zazitkom a dokazali najst zhodu medzi vasou akciou a akciou videneho subjektu a prirodzene by ste rozumeli, ze su rovnake. Akoby cely svet okolo bol len kopiou vasich vedomosti a zazitkov a na zaklde toho dokazali citat myslienky a predpovedat akcie. Na moju skodu, tento stav som zatial nedokazal zopakovat, nech uz som si pustal http://www.youtube.com/watch?v=B30p78XjLsI kolkokrat som chcel(povodny spustec, aspon myslim). Rozhodne ma to ale priviedlo k myslienke, ze zmysly a myslenie su oddelene, preto myslenie povazujem za 6. zmysel, lebo svet dokazeme a aj vnimame nasimi vedomostami.

qwert2: chyba v Matrixe.. ;D (citacia vyssie - "priamo o paranormalne javy sa nezaujimam, skor o to, co produkuju", takze ak si sa nad danou situaciou nezamyslel a nechal ju tak, tak je to tvoja chyba, ak si sa ju ale pokusil zanalyzovat, tak ocenujem tvoju snahu. Moj zazitok ma priviedol az sem, zacal som sa zaoberat ludskym myslenim a a vytvoril som si nieco, comu naozaj verim z toho co viem. Moze to byt cele inak, ale za moj postup az sem som na seba zatial hrdy a tesim sa, ak sa naucim nieco nove, kludne aj nieco, co cely ten moj hrad rozbori)
Inak osobne verim v tu hlinu, dojde mi to dost prirozdene. Nejake posmrtne bludenie a strasenie ludi, alebo nebo, peklo, raj su pre mna skor sci-fi...reli-fi. Ale verim, ze v nasom vesmire sa nic nestrati, takze v tom je moja nadej.
« Poslední změna: 05. Leden 2014 - 02:38:27 od Gurthfin »

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
« Odpověď #8 kdy: 06. Leden 2014 - 10:24:15 »
@Skogen: myslim ze Gurthfin uviedol proti tejto vedeckej teze docela silny protiargument. Ja nemam na mysli predsmrtne nabozenske vizie ale prave tie stavy ze vidis a vnimas, co sa deje v tvojom blizkom aj vzdialenejsom okoli. A to nejakymi chemickymi a elektrickymi procesmi len tak nevysvetlis.
_
@Gurthfin: normalne ti trochu zavidim. Inac mam doma knihu, kde je popisany (trochu nejasny) navod ako sa do tohto stavu dostat. Ak ma niekto zaujem, tak ho sem hodim. Co sa tyka nazoru na ludsku mysel, myslim ze sa vcelku stotoznujeme. Ja tiez chapem vedomie ako cosi existujuce v paralelnej rovine s hmotnym telom, napojene nan akymsi "radiom". Hlavnou antenou je mozog ale za istu cast su zodpovedne aj cakry (nie nemam na mysli tie z naruta :) ) a to je aj patrne jeden z dovodov fantomovej bolesti. Tato teoria by kadeco vysvetlila, medziinym aj spomienky na predosly zivot (verim v reinkarnaciu).
Btw matrix davali nedavno na dajto tak som ho znovu pozrel. Odvtedy sa mi vratil ten pocit ze zijeme v iluzii.
O o

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #9 kdy: 06. Leden 2014 - 12:32:50 »
ten pocit by som opisal inak ako vysielac a radio. Bolo to skor ako bublina vlastneho priestoru, alebo cast programoveho kodu. Akcie nasledovali za sebou, ako by som bol vedeny k tomu, pozorovat danu akciu, len s tym rozdielom, ze sa ma nikto neviedol, ako by som v nulovom case pocitil, ze toto dokazem presne opisat. Deja vu bez Deja vu efektu. Stalo sa to tak, ako sa to malo stat, pozorovani urobili to, co mali urobit, lebo som vedel, ze som to zazil (nie preto, ze by som ziskal externu informaciu - vestenie, prozretelnost atd.).
Osobne ale vedomie nechapem ako nieco v pararelnej rovine, skor nieco priamo naviazane na tento svet. Doslova nieco ako operacny system, vyuzivajuci zmysly ako periferne zariadenia, s tym, ze vedomie sa dokaze emulovat ako samostatny zmysel. Na predstavu virtualne CD a klasicke CD. Na klasicke CD potrebujes opticku mechaniku s laserom, ktory precita dane CD "fyzicky", ale tvoja mysel dokaze to iste sama v sebe pomocou virtualneho CD na HDD (cize v pamati). Cize dokazes opisat nieco pomocou bloku pamati - vedomosti nastradanych pocas zivota, bez toho, aby si to musel vnimat zvysnimi piatimi zmyslami (samozrejme, ak mas dostatok vedomosti).  Mozno toto je to, kam sa snazime uberat(alebo to nazvat osvietenie).. kedy nepotrebujeme telo a jeho zmysly, ale stacia nam nase skusenosti a vedomosti na to, aby sme dokazali... neviem ako to nazvat.. mozno "citit" alebo opisat a chapat tento svet a vsetky veci, udalosti a akcie v nom.

Btw, Matrix nepovazujem za iluziu.. skor za ten najvacsi osobny priestor, aky moze byt. Staci ohnut vlastnu mysel a programove jadro matrixu sa prisposobi tvojmu vnimaniu. Neohybas lyzicku, ale ohybas vlastne vnimanie tak, ze tvoje vedomie vyhodnocuje, ze sa lyzicka ohyba a ako spravny interpreter, matrix ju ohne aj v programe. Staci presvedcit sa seba, ale brani ti v tom logika.

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
« Odpověď #10 kdy: 06. Leden 2014 - 13:19:19 »
Logicky mi v tom brani logika :) ono s tou logikou je to tazke lebo sa v podstate jedna o nejaky algoritmus ktory vobec umoznuje funkciu veci. Bez logiky by nastal totalny chaos co by mozno niekto chapal ako slobodu ale ja si myslim ze by to viedlo k popretiu samotnej existencie vsetkeho, teda aj nas. Ked s tebou komunikujem tak logicky obaja existujeme. Bez logiky ale nemusi existovat ani 1 z nas ale potom si neviem predstavit ako by sme komunikovali. Vlastne si neviem predstavit neexistenciu vedomia. Nejako sa to zamotava. Zacali sme o paranormal a nakoniec asi znicime vsetky vesmiry :)
« Poslední změna: 06. Leden 2014 - 14:27:33 od p3rsh1ng »
O o

Offline Chikate

• Sledovač
  • **
« Odpověď #11 kdy: 06. Leden 2014 - 14:23:51 »
Také se trochu zapojím do debaty :D
Co je ve skutečnosti nadpřirozeno? Je to magie, duchové, různé bytosti, které normálně nevidíme... ?
Je to něco nad čím jsou vědci líní přemýšlet nebo nechtějí přemýšlet. Já osobně myslím, že pokud by magie (shrnu to do jednoho slova, ale ve skutečnosti myslím veškeré paranormální jevy) existovala, bude se řídit veškerými fyzikálními zákony. To, že někdo nepřemýšlel nad zákony, které by to umožňovaly je vedlejší. Také už od starověku všechno co si lidé nedokázali vysvětlit shodili na něco paranormálního (např. na bohy). Neděláme to samé? Co když z toho všeho bude za chvíli věda?

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #12 kdy: 07. Leden 2014 - 00:08:59 »
Logicky mi v tom brani logika :) ono s tou logikou je to tazke lebo sa v podstate jedna o nejaky algoritmus ktory vobec umoznuje funkciu veci. Bez logiky by nastal totalny chaos co by mozno niekto chapal ako slobodu ale ja si myslim ze by to viedlo k popretiu samotnej existencie vsetkeho, teda aj nas. Ked s tebou komunikujem tak logicky obaja existujeme. Bez logiky ale nemusi existovat ani 1 z nas ale potom si neviem predstavit ako by sme komunikovali. Vlastne si neviem predstavit neexistenciu vedomia. Nejako sa to zamotava. Zacali sme o paranormal a nakoniec asi znicime vsetky vesmiry :)
abych ta odmotal.. bavili sme sa vramci matrix systemu, nie reality... realita je trochu tvrdsi oriesok, kde pokrutenie vnimania reality by malo skor negativny efekt  ::)
Vedome ovladanie reality by som skor priradil k ovladaniu higgsovych bozonov, ktore som spominal v inom topicu. To uz je uroven 7. zmyslu, alebo vyplod mojej fantazie (Ookarinov syndrom, pockat, nie mojej - Saint Seiya, ale je to genialna myslienka, ktora mi pomohla s vyvojom mojho projektu).

Chikate: tu by som to skor pojal, ci veris v nadprirodzeno, alebo vsetky tie javy vnimas ako nejaky druh anomalie, ktory je pre teba skor objektom skumania, ktory v sebe miesi trochu adrenalinu a taku tu nekonecnu zvedavost vo vnutri seba, ktorej uspokojenie je skvely pocit. Myslim, ze som sa stretol aj s nazorom, ze vsetko je to len vyplod nasej fantazie, pozostatok z knih a pribehov, ktore si utrhli kusok niekde vzadu nasej mysle. Ja zase rad hovorim, ze naco opisovat nieco, co nedokazeme opisat.. lebo vsetky tie opisy mi skor pripadaju ako vyjadrenie nasich priani a tuzieb, ako by to malo byt. Vyslovenim jednej z moznosti prichadzame o inu a niekedy sa snazime az velmi presvedcit samych seba. A toto, aj to dobre, aj to zle je pre nas zakladom akejsi vnutornej viery, ktora nas formuje a dava nam pocit, ze mame odpoved na otazky, ako su paranormalne javy, boh, posmrtny zivot atd.

Offline Chikate

• Sledovač
  • **
« Odpověď #13 kdy: 07. Leden 2014 - 12:52:14 »
Ano, to jsou také moc zajímavé úvahy. Docela mi to připomíná, když jsem koukal na Suzumiya Haruhi no Yuuutsu. Třeba je možné, že vše co naše fantazie stvoří,  se stvoří v nějakém jiném paralelním vesmíru. Někde jsem četl, že každý člověk je vlastně malý vesmír, což by znamenalo, že i našel mysl může být součástí nějakého vesmíru v kterém se formují ta naše přání a tužby.

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
« Odpověď #14 kdy: 09. Leden 2014 - 08:01:07 »
Gurthfin: uznávam s tým Matrixom som asi trochu prehnal. Ale vieš čo, teória kolektívneho vedomia je tu a možno je to celý tento vesmír. Je to výtvor našich myslí. A keďže ľudská myseľ je trochu divoká (dokážete na 100% ovládať svoje myšlienky?) kvôli nej dochádza k spomínaným anomáliám a "chybám v matrixe".
_
Chikate: tvoja teória je prinajmenšom zaujímavá. Znamená to že niekde inde žije Biri Biri, Aioi Yuuko alebo dokonca celý Star Wars vesmír? No má to 1 trhlinu, veľa z nás to pozná, znamená to snáď že je (+/-)100 miliónov Biri Biri (lebo predsa len každý si veci interpretuje trochu inak) alebo sa uplatňuje spomínaná Jungova teória? Naviac, vymýšľame si aj sami, takže môžeme byť tvorcami ďalších svetov. Priznám sa, že aj v mojej hlave (dúfam že zatiaľ výlučne v mojej) existuje značne šialený vesmír a myšlienka že niekde naozaj jestvuje, ma neuveriteľne blaží a desí zároveň :) MUHAHAHAHAHA
Ešte desvejšia je predstava že my sme výmyslom niekoho iného :)
O o