akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Paranormal activity  (Přečteno 7366 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
Re:Paranormal activity
« Odpověď #15 kdy: 09. Leden 2014 - 17:00:15 »
Mam taky pocit, ze tu len rekapitulujeme Suzumiyu Haruhi... kolektivne vedomie ako sucast antropocentrickej teorie (Koizumi), svet ako vymysel niekoho ineho (Haruhi), Stand Alone Complex ako vrchol autoevolucie (Yuki).
Inak teoria pararelnych svetov je az privela obsiahla, takze sa jej snazim vyhnut.. vacsinou su to len domnienky podmienene vlastnym egom o tom, ako to chceme, aby to vlastne bolo. Skratka nieco ako diskusia o bohu. Na nieco take si treba sadnut s chladnou hlavou a schopnostou prijimat aj ine nazory.

p3rsh1ng: ironicka otazka.. sa bojis bohovercov(krestanov, zidov atd.), ked svet ako vymysel niekoho ineho sa ti zda desiva myslienka?

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
« Odpověď #16 kdy: 09. Leden 2014 - 19:07:19 »
Gurthfin: ja a báť sa? :) ale nie, určite to nemám na mysli konkrétne ale skôr všeobecne, že naše vlastné výmysly sú nám vlastne rovnocenné a dokonca môže byť vzťah opačný, takže ja som výmyslom svojich výmyslot alebo dokonca niečích iných. ostatne vyjadril som sa tak o vlastnom výmysle, takže tvoj argument o strachu z príslušníkov iných vierovyznaní neni na mieste :) a tiež nie som zástancom alternatívnych realít ked existujú iné verzie tých istých ľudí a teda aj mňa. Som bytostne presvedčený že každé vedomie je jedinečné a nedá sa rozmnožiť. Čiže ja z inej reality proste nemôžem byť ja.
Prosím už mi nedávajte karmu. NIJAKÚ
O o

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #17 kdy: 09. Leden 2014 - 21:13:31 »
aha, uz chapem kam mieris...
vacsinou su to len domnienky podmienene vlastnym egom o tom, ako to chceme, aby to vlastne bolo.
Pre mna je tu odpoved jasna.. ak existuje svet podla mojich predstav, je to nahoda.. samotna existencia toho sveta potvrdzuje pararelne svety a tim padom aj nekonecne mnozstvo inych svetov... nekonecne mnozstvo je neobsiahnutelne, preto cudovat sa kazdej variacii nema zmysel. Zaoberat sa kazdou variaciou nema zmysel... jediny zmysel vidim v hladani dalsieho rozmeru, ktory by dovolil ziskavanie novych informacii.

Čiže ja z inej reality proste nemôžem byť ja.
jasne, ze by si to nebol ty, mal by si iny gravitacny rozmer. Mal by si tie iste informacie, mal by si rovnake rozmyslanie atd. ..az na gravitacny rozmer. Co je to gravitacny rozmer? Jedna z mojich teorii o jedinecnosti vesmiru.  Predstav si holy vesmir, bez jedinej castice. Priestorove platno by bolo krasne rovno natiahnute. Ak don pridame casticu, jej vaha prehne priestorove platno - . Ak pridame dalsiu casticu, aj ona prehne priestorove platno, a zaroven si vytvori gravitacny vztah k prvej podla vzorca . Tento vzorec nam okrem vzajomneho posobenia dvoch castic hovori aj to, ze nech uz je vzdialenost akakolvek, vztah tu je. Cize uz pri prvej castici sa priestorove platno neprehlo len v okoli castice, ale prehlo sa kompletne cele (aj ked len nepozorovatelne malo), cize kazda castica prehne cele platno a zaroven vytvori gravitacny vztah s ostatnymi casticami, co da priestorovemu platnu urcity tvar. Pridavanim dalsich castic sa bude priestorove platno dalej a dalej prehybat a menit svoj tvar, az dokym na nom nebudu vsetky castice. Takto vznikne jedinecny tvar priestoroveho platna. Teoria pararelnych svetov pocita s tim, ze v pararelnom svete je nieco inak. Cize ak je nejaka castica umiestnena inak, je aj tvar priestoroveho platna iny, vztah medzi casticou a vsetkymi ostatnymi casticami je iny, preto hovorim, ze gravitacny rozmer je iny.
Je to len moj vymysel, na 100 percent to nie je pravda, ale dava mi to pocit sebauspokojenia, ze som nad niecim stravil cas.
Celkom by ma zaujimalo, co ma viedlo k vytvoreniu niecoho takeho, dufajuc niekde v najtemnejsich zakutiach mysle, ze by to tak mohlo byt. V podstate dokonale potvrdenie prvej citacie.. (mal by som si ist spytovat svedomie, ze som neodolal)

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #18 kdy: 12. Leden 2014 - 23:57:48 »
Protiargument? A jaký? Když úplně vyškrtnu „náboženské předsmrtné vize“, protože s náboženstvím to nesouvisí ani trochu a se smrtí jen skoro, zbude mi Gurthfinův osobní zážitek, který se trochu podobá tomu, co popsal Jack London v Tulákovi po hvězdách (psáno ich formou z pozice bývalého vězně, který Londonovi své skutečné zážitky vyprávěl a on je beletristickou formou popsal), ale na tom nelze postavit nic víc a nic míň, než to, že vědomí může být za nějakých podmínek (snad) nezávislé na fyzickém těle. A vo to go.