akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Ťažký život abstinenta  (Přečteno 13004 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
Ťažký život abstinenta
« kdy: 28. Prosinec 2013 - 09:58:04 »
Chlast. Valí sa na nás v jednom kuse. Aj teraz, veď sa blíži silvester. Vyskytuje sa tu okrem mňa akákoľvek iná osoba čo jednoducho odmieta piť sebemenšie množstvo chlastu? Lebo ma to už nebaví. Všetci moji blízki to vedia ale aj tak nedajú pokoj. Nekonečné otázky typu "Vypiješ si?" alebo "Nalejem aj tebe" mi už lezú von ušami. Koľko ráz im to mám opakovať jak cvičený kakadu? Nie, NEVYPIJEM. Kedy to už konečne pochopia. Alebo mi chcú povedať, že kto nechlasce, ten neexistuje? Ja tiež nikoho nenútim meniť vieru či životnú filozofiu. Tak nech to sakra pochopia aj oni.
Prosím už mi nedávajte karmu. NIJAKÚ
O o

Offline Leonias

• Nováček
  • *
Re:Ťažký život abstinenta
« Odpověď #1 kdy: 28. Prosinec 2013 - 10:39:05 »
Proste žiješ v krajine kde väčšina pije. Takže sa stým musíš naučiť žiť lebo oni sa ťa pýtať neprestanú.

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #2 kdy: 28. Prosinec 2013 - 10:48:53 »
Rozhodně nejsi sám. Tvrdý alkohol nepiju, max pivo nebo víno.

Musíš mít jen silnou vůli a pořád dokola a dokola odmítat. Já to tak dělám a mé okolí už ví, že nemá cenu mě přesvědčovat o tom, abych se s nima napil tvrdého, protože já ho ze zásady nemám rád a nechutná mi.
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Hayate

• Vyhledávač, stahovač, sledovač a archivář
  • Veterán
  • Ctrl+U Ctrl+A Ctrl+C Ctrl+W a JDownloader jede.
« Odpověď #3 kdy: 28. Prosinec 2013 - 11:20:46 »
Ikdyž nejsem abstinent, mám to taky tak.
Když piju tak jen jeden druh, nemíchám.
Když mě někdo přesvědčuje, tak neuspěje.
Už se mě ani neptaj, jestli si nechci zapálit, protože vědí, že s tím neuspějí.
A naopak se jim to snažim vymluvit, a celkem se mi daří. Dva kolegové z práce přestali, ikdyž nevím, jak velký jsem měl vliv pro jejich rozhodnutí přestat.

Offline Soundtrack

• Nováček
  • *
« Odpověď #4 kdy: 28. Prosinec 2013 - 11:22:35 »
Maximálně 2-3 piva.. tvrdej/víno vůbec, za prvý mi nevyhovujou ty stavy, za druhý mi to nechutná a za třetí se mi z toho lehce udělá špatně  ;D Dřív jsem si občas "zahulil", ale ani to už nijak neprovozuju.

Offline Miro3no

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 28. Prosinec 2013 - 11:27:20 »
:O Neverím, že niesom sám ! Žiaľ s tým alkoholom je to u nás strach a hrôza. V prváku SŠ sme boli partia 6 ludí čo odmietali piť, a teraz pred maturitou sme ostali už len dvaja (a aj to že to ten jeden dotiahol so mnou až sem považujem za zázrak). No viac než to že by ma stále ponúkali (už pochopili že to nemá zmysel) ma štve to, že skoro vždy keď ich niekam volám (von alebo ku mne dačo zahrať), ich odpoveď je "Prepáč, dnes idem(e) do mesta", čo znamená to isté ako by povedali že sa idú opiť. No ako už bolo spomenuté, sme na Slovensku. Alkoholizmus je v slovákoch jednoducho hlboko zakorenený, takže sa s tým jednoducho treba zmieriť :( .

A ešte perlička na záver. Na štedrý večer stará mama naliala niečoho domáceho, a keď som jej povedal že nepijem, jej odpoveď bola "Veď si na Slovensku, musíš vedieť zniesť trochu alkoholu aby si sa spoločensky nestrápnil." ... Kam sme sa to dostali ? :D

Offline p3rsh1ng

• sledovací systém
  • Veterán
  • HOWGH!
« Odpověď #6 kdy: 28. Prosinec 2013 - 12:07:06 »
...mé okolí už ví, že nemá cenu mě přesvědčovat...
Kiež by malo aj to moje :( chcel som ti pridať +karmu ale môžem len raz za deň
A ešte perlička na záver. Na štedrý večer stará mama naliala niečoho domáceho, a keď som jej povedal že nepijem, jej odpoveď bola "Veď si na Slovensku, musíš vedieť zniesť trochu alkoholu aby si sa spoločensky nestrápnil." ... Kam sme sa to dostali ? :D
Presne toto mám na mysli. Ako keby pitie chlastu bolo akousi kvalifikáciou do spoločenského života. Považujú to za maturitu alebo si dokonca myslia že je to ako vedieť čítať.
« Poslední změna: 28. Prosinec 2013 - 12:09:51 od p3rsh1ng »
Prosím už mi nedávajte karmu. NIJAKÚ
O o

Offline muu

• Sledovač
  • **
« Odpověď #7 kdy: 28. Prosinec 2013 - 12:26:50 »
Taky nepiju, jen si vždycky při významných událostech "slavnostně" 1x přiťuknu a pak, opět slavnostně, odmítám. Člověk se musí naučit řikat ne a nenechat se zviklat. Mimochodem, taková malinovka neni vůbec špatná  ;)

Jen je škoda, že se většina lidí v okolí co nejrychleji totálně ztříská a pak se nedokáže bavit bez zeblitých triček, mokrých kalhot, rozkopaných výloh a ukradených značek, protože ono je přece strašně "kchůůl" když vykopneš tu výlohu, doma nableješ do skříně a ráno se probudíš s poznávací značkou pod postelí.

Offline kroana

• Starý kořen
« Odpověď #8 kdy: 28. Prosinec 2013 - 12:27:31 »
Taky s přítelem nepijem... Kdysi jsme chlastali dost, domu jsem ho vzdycky tahla a premlouvala, ze na travniku se nespi... Ale pomerne brzy jsme dosli k zaveru, ze je to pitomost.
1, prijdes tim o cas kdy chlastas a nasledne o den, kdy se z toho dostavas
2, ty stavy bolesti hlavy a vseobecne mizerie... Migreny mam i bez toho, netreba jim pridavat
3, je to drahy. Clovek tam sel s tim ze jde na jedno. Pivo. A následně byl z vodky s redbullem pruvan v penezence uz tyden po vyplate.
4, VZDYCKY jsme se pak pohadali. A za to nam to nestalo.

Takze nepijem uz cca 3. rok, znami nas uz nepresvedcuji, popripade si nasli jine zname, kteri s nimi do te hospody pujdou, nekteri od piti take upousti. Dosla jsem k zaveru, ze z toho clovek musi proste vyrust. Nekdo drive, nekdo pozdeji, nekdo nikdy. At si delaji co chteji a me s tim neobtezujiXD

Offline kroana

• Starý kořen
« Odpověď #9 kdy: 28. Prosinec 2013 - 12:30:54 »

Jen je škoda, že se většina lidí v okolí co nejrychleji totálně ztříská a pak se nedokáže bavit bez zeblitých triček, mokrých kalhot, rozkopaných výloh a ukradených značek, protože ono je přece strašně "kchůůl" když vykopneš tu výlohu, doma nableješ do skříně a ráno se probudíš s poznávací značkou pod postelí.

Mas zajimavy znamy, tohle se mně nikdy nestalo ;D
Nejlepsi zazitek mam z doby, kdy jsme hrali Lineage a jeli na klanovy sraz ;D

Já se s pritelem omluvila a odplula do hotelu, a ve ctyri rano nas vzbudil telefon... Ze kluci dobyli hrad (nejaky muzeum, co tam stalo), sejmuli guarda (drzeli chudaka hlidace) a potrebuji clan leadera (meho pritele), aby teda konecne zapsal hrad pro nas clan, nez skonci castle siege! Ze jsou na to jen dve hodiny a oni se do toho kopce splhali pres hodinu (asi 20metru) XD

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #10 kdy: 28. Prosinec 2013 - 13:04:52 »
Klidně se ztřískám, ale pořád to chce zachovávat nějakou tu úroveň :) Takže mi taky vadí, když už se někdo pod vlivem nedokáže ovládat, nedá si říct, dělá bordel a je trapnější, než jeho stav vyžaduje... To se snažím nedělat, ani když už musím zavřít jedno oko, abych se trefil do dveří...

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #11 kdy: 28. Prosinec 2013 - 13:05:40 »
Kiež by malo aj to moje :( chcel som ti pridať +karmu ale môžem len raz za deň.
V pohodě. Neboj se, ono to tvoje okolí za čas pochopí. Musíš bejt tvrdej a nekompromisní.

Mé okolí si na tohle hodně dlouho zvykalo. Dokonce i kolegové v práci se mi diví, že nepiju, jenže oni si neuvědomují, že některým lidem prostě nevyhovuje se ztřískat do němoty a tancovat po stolech, bejt se všema za toho největšího kámoše atd., po vystřízlivění se všechno vrátí zpátky do normálu a to tak, že napovrch se opět dostanou pravé lidské vlastnosti.

Tak to je "kchůůl"... dělat bordel na ulici a budit obyčejný lidi ze spaní, případně se ještě bavit tím, že celýmu baráku prozvoníš zvonky. Takový by si zasloužili pořádně dlouhý protialkoholní léčení, aby viděli, na co si tímhle zadělávaj.
« Poslední změna: 28. Prosinec 2013 - 13:08:19 od MorGar »
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Pravda

• Sledovač
  • **
« Odpověď #12 kdy: 28. Prosinec 2013 - 13:31:53 »
u me to treba vzdali po 5ti letech otravovani... to vydrzis :D
Mé top anime: Clannad, Shinsekai Yori, B Gata H Kei, série Bakemonogatari, Ai yori Aoshi, Juuni Kokuki, Mahou Shoujo Madoka Magica, Nijuu-Mensou no Musume, Ookami Kodomo no Ame to Yuki, Usagi Drop, Jormungand, One Piece, Rurouni Kenshin - Meiji Kenkaku Romantan

Offline kroana

• Starý kořen
« Odpověď #13 kdy: 28. Prosinec 2013 - 13:33:12 »
Tak vidíš, nejsi v tom sám. My otaku nechlastáme. My máme jinou závislostXD

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #14 kdy: 28. Prosinec 2013 - 13:56:32 »
Tak vidíš, nejsi v tom sám. My otaku nechlastáme. My máme jinou závislostXD
Překlady pro ostatní ;)