akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Deníček japonské policie  (Přečteno 8401 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Mila

• Veterán
Deníček japonské policie
« kdy: 25. Únor 2014 - 03:30:15 »
日本の警察日記
deníček japonské policie/ Nikki Nihon no keisatsu

Pobavme se trošku na účet strážců zákona v této pro mnohé lidi zemi zaslíbené. Konata o tom psala jen párkrát ale zahraniční zpravodajství jsou plná takových to věcí.

a začneme hned včerejšími zprávami, muži už nejsou jedinými podezřelými  :D

Policie hledá ženu za promluvení k dívkám
Kód: [Vybrat]
http://www.sankakucomplex.com/2014/02/24/police-hunt-woman-for-talking-to-girls/
Policie v prefektuře Hyogo hledá ženu která si dovolila mluvit s dívkami na ulici. Je to neobvyklé protože toto je běžné u mužů, kteří mluví, koukají se, nebo se nacházejí v blízkosti dívek.

Žena jim řekla "nekoukejte na mě!" a dívky jí následně šly nahlásit policistům.

podezřelá žena měla černé brýle s obroučkami, bílou sukni a černý top a vypadala na víc než dvacet let.

pokračuje staršími záznamy

Policie hledá muže za stání na nástupišti
http://www.sankakucomplex.com/2012/06/22/police-hunt-man-for-standing-at-station/
Policie ve městě Okayama hledá muže který stál na stejném nástupišti jako skupina středoškolaček. Policisté varují před podobným incidentem kdy 3 středoškolačky čekající večer na vlak zpozorovali muže stojícího ve stanici.

Podezřelý je popisován jako mladý, možná středo- nebo vysokoškolák, asi 170 cm vysoký a nosí brýle, černé triko s krátkými rukávy, černé kraťasy.

Policie hledá muže který dívce řekl že je roztomilá
http://www.sankakucomplex.com/2012/01/19/police-hunt-man-for-calling-schoolgirl-cute/K incidentu došlo v 11:20 v Ósace na předměstí Izumisano, když dívka z nižší střední potkala muže na ulici, který jí řekl že vypadá "roztomile".

Zlosyn je popisován jako dvacetiletý a na měl sobě černý svetr.

Jako vždy, policie doporučuje školačkám nosit něco na poplach a použít to v případě že narazí na podezřelé osoby.

Policie hledá muže který dívce řekl že jí koukaj kalhotky
http://www.sankakucomplex.com/2011/10/10/police-hunt-man-for-telling-girl-your-pantsu-are-showing/Policie varuje veřejnost, aby dávali pozor na muže, který slovně napadl školačku tím, že řekl, že její kalhotky byly viditelné.

Podezřelý je popisován jako čtyřicátník či padesátník, štíhlí a na sobě žlutý-zelený svetr, a jel na černé motorce bez helmy.

Policie hledá muže který se dívky ptal na cestu do mekáče
http://www.sankakucomplex.com/2011/06/13/police-hunt-man-for-asking-schoolgirl-way-to-mcdonalds/Policie hledá muže, který požádal školačku, kde je poblíž McDonald.

Ósacká policie vydala varování pro veřejnost po muži v autě který jel kolem vysokoškolačky na kole, a ptal se jí: "Je tu McD někde ?", ona odpověděla "Já nevím." Podezřelý pak odjel.
Pachatel je popisován jako padesátník a jel sám v malém světle-zeleném autě. ukázalo se že nejbližší McDonald byl nějaký 500m od nich.

Policie hledá muže který se usmál na dívku
http://www.sankakucomplex.com/2010/12/10/police-hunt-man-for-smiling-at-schoolgirl/Policie vydala varování veřejnosti poté, co se muž usmál na školačku.

Ósacká policie vydala následující oznámení o podezřelém člověku:
Zde byl případ v 08:15, 9. prosince, kdy holčička v městě Takatsuki šla do školy kolem muže kterého neznala a on se na ni mírně usmál.
Mohl být tak třicetiletý, měl na sobě černou flízovku, šedé kalhoty, bílé tenisky a nesl tmavou tašku.
Ujistěte se, že máte váš anti-zločinský bzučák!
Podobné oznámení bylo nedávno vydán Ósackou policií poté, co muž navrhl skupině děti hrajících si na ulici pozdě odpoledne, aby se přesunuli - oblast byla plná hotelů lásky.

« Poslední změna: 01. Březen 2014 - 20:16:14 od Mila »

Offline nikto42

• Otaku
Re:Deníček japonské policie
« Odpověď #1 kdy: 25. Únor 2014 - 14:32:45 »
Veľmi zaujímavé takže keď budem v japonsku tak radšej nebudem vychádzať z hotelu aspoň  predídem trestu smrti  ;D
« Poslední změna: 25. Únor 2014 - 15:01:54 od nikto42 »

Offline Izmo

• Sledovač
  • **
  • Prekladateľ AKT
« Odpověď #2 kdy: 25. Únor 2014 - 16:27:14 »
Počul som o tom, ale že to je pravda. Preboha čo by spravili, keby som pozval nejakú na kávu.  ;D

Offline Sedli-kun

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 25. Únor 2014 - 16:56:47 »
Za úsměv dostaneš pendrekem přes držku  ;D ;D ;D
"Neb člověk tvor zvířatům nadřazený jest, tedy tělem a duší oplývá, zoufalství propadnouti může"

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #4 kdy: 25. Únor 2014 - 17:02:37 »
Nejstarší policejní zpráva kterou jsem našel na zdrojové stránce byla z roku 2008 a psalo se v ní o policajtovi který objal svojí přítelkyni a následně ho zavřeli za sexuální obtěžování. 

Offline Houbicka

• Starý kořen
« Odpověď #5 kdy: 25. Únor 2014 - 17:07:49 »
Osobně to tak hrozivě nevidim... tohle jsou vyjmečné případy, aspoň podle dat. Myslím že kdyby se pátralo u nás, nebo v jakékoliv zemi tak by se takové úsměvné případy taky našli. Možné ne na stejné téma. Pokud se nepletu tak ve španělsku stíhali studentku za rámus v bytě v době kdy ani nemohla být doma. Tyhle případy s dětmi mi spíš přijdou jako dobrá ukázka toho jak jsou děti snadno ovlivnitelné. Příšil strachující se rodiče dětem něco nařídí a děti aniž by situaci posoudili vykonají příkazy rodičů.

Offline Eagle-M

• Nováček
  • *
« Odpověď #6 kdy: 25. Únor 2014 - 20:19:06 »
Počul som o tom, ale že to je pravda. Preboha čo by spravili, keby som pozval nejakú na kávu.  ;D

Bacha, aby na tebe už jenom za tenhle příspěvek nevydali mezinárodní zatykač  :).

Offline Skogen

• Veterán
  • Cynický objektivista
« Odpověď #7 kdy: 25. Únor 2014 - 23:28:32 »

Kdyby neměla žádné viditelné kalhotky, tak by to třeba prošlo...
« Poslední změna: 26. Únor 2014 - 00:12:55 od Skogen »

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #8 kdy: 28. Únor 2014 - 15:03:10 »
Za úsměv dostaneš pendrekem přes držku  ;D ;D ;D

Já se usmíval na každou školačku, kterou jsem potkal a nic se mi nestalo.Dokonce na rozdíl od pána ptajícího se na McD 500 m od restaurace jsem byl přímo v tom vlaku, když jsem se lámanou japonštinou obrátil na jednu školačku (jak jinak) se slovy: "あのう すみません, これ は 成田国際空港 の 電車 です 乎" a znovu se nic nestalo.Žádné anti-padoušské alarmy, ani policejní sirény se nespustily.Asi to bylo tím, že jsem byl pro ně "koňská hlava" (rozuměj cizinec) a nechtěli vyvolat mezinárodní konflikt. ;D
Navíc z mého dotazu bylo jasné, že se zřejmě chystám Japonsko opustit a bude ode mně klid...  :)

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #9 kdy: 28. Únor 2014 - 20:56:16 »
"あのう すみません, これ は 成田国際空港 の 電車 です 乎"
Pro méně zkušené, zde je překlad: Promiňte, omlouvám se, to je vlak z mezinárodního letiště Narita ?

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
« Odpověď #10 kdy: 28. Únor 2014 - 21:05:18 »
Pro méně zkušené, zde je překlad: Promiňte, omlouvám se, to je vlak z mezinárodního letiště Narita ?

To je skoro překlad.

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #11 kdy: 28. Únor 2014 - 22:29:10 »
To je skoro překlad.

Dokonalý není ale když ho nenapsal sám autor dotazu ke školačce, tak jsem to udělal za něj. jednu věc vím jistě, tu školačku ten Gaidžin vůbec nezajímal když se nic nestalo.  ;D

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #12 kdy: 01. Březen 2014 - 10:17:23 »
Omlouvám se za stařeckou zapomnětlivost a děkuji za doplnění.
Kromě toho, že školačka po mém dotazu vyskočila ze sedadla 2 metry vysoko s výkřikem "hai", se nic dalšího nestalo a opravdu jsem ji přestal zajímat.  ;D

Offline Mila

• Veterán
« Odpověď #13 kdy: 01. Březen 2014 - 20:51:50 »
ještě by si mohl napsat co přesně si se jí zeptal protože tenhle překlad je od googla s menší úpravičkou.
« Poslední změna: 01. Březen 2014 - 23:02:25 od Mila »

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #14 kdy: 01. Březen 2014 - 21:47:11 »
Já japonsky neumím, ale anglicky bych to asi nedal už vůbec, a proto jsem se pokusil jsem se o větu: "Ehm, promiňte, je tohle vlak do Narity?"

Věděl jsem, že návštěva Japonska bez znalosti alespoň jednoho jazyka (nemyslím češtinu) nebude žádná legrace, ale bral jsem to jako jednu velkou "adrenalinovou adventuru" a nakonec jsem se vždy a všude domluvil.Jde jen o to, jestli se obě strany chtějí domluvit.Po návratu do ČR to bylo horší (a stále je), i když tu všichni mluvíme jedním jazykem....ale to už jsem tu myslím někde psal  :(