akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Anketa

ArcheAge

Znám tu hru, nechci ji hrát.
Znám a chystám se na ni.
Moc od toho nečekám.
Bude to hloupost.
Nezajímá mě.

Autor Téma: ArcheAge  (Přečteno 10282 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Chikate

• Sledovač
  • **
Re:ArcheAge
« Odpověď #15 kdy: 12. Srpen 2014 - 13:20:32 »
Mno, dostal jsem key do CBE3. Tak uvidím, jak moc velká hrůza to je, a pak řeknu. xD

Offline nikto42

• Otaku
« Odpověď #16 kdy: 12. Srpen 2014 - 13:20:55 »
tak key dnes prišiel idem to stiahnuť a potom napíšem aké to je  8)

Offline Asarin

• Moderátor
  • Sledovač
« Odpověď #17 kdy: 14. Srpen 2014 - 20:25:25 »
Jen tak ze zvědavosti, na jaký server jste šli? A rasa?

Offline marcos113

• Nováček
  • *
« Odpověď #18 kdy: 15. Srpen 2014 - 15:50:40 »
no tak hra ma vážne chytila len škoda že v open bete sa účty vymazu tak sa to neoplati teraz hrat ale vazne vela drobnosti ktore su fakt super .. farming, crafting, obchodovanie su spracovane super.. tiez 100 classov ... pecka hra

Offline marcos113

• Nováček
  • *
« Odpověď #19 kdy: 15. Srpen 2014 - 15:51:34 »
ked si nasadnem do kociara na taxi a niekto sa tam tiez posadi tak mas chut sa s clovekom porozpravat kam ide :D

Offline Chikate

• Sledovač
  • **
« Odpověď #20 kdy: 15. Srpen 2014 - 18:18:56 »
Já jsem šel na server Salphira za Nuiana.
Hra mě taky celkem chytla, neměl jsem žádnej problém s Labor Pointama, jak jsem často četl, že bez toho se nedá nic dělat. Hra je úplně normálně hratelná, hodně možností, líbí se mi systém class.
Jediný co mě štve, že ta hra jako samotná má plno chyb. Na DirectX11 občas spadne, neříkám že to dělá každýmu, ale mě na Windows 8.1 při DX11 padá, na DX9 v pohodě. Ale těch chyb v logu, že nešlo něco načíst, to je něco. Když to časem vychytaj tak to bude fajn.

Offline Spoorty

• Nováček
  • *
« Odpověď #21 kdy: 18. Srpen 2014 - 13:21:21 »
Jak jste získali přístup do tý bety? Jsem tam reglej na těch jejich stránkách , ale žádnej key jsem nedostal... thx.

Offline Darkmoor

• Otaku
« Odpověď #22 kdy: 18. Srpen 2014 - 15:32:20 »
Jak jste získali přístup do tý bety? Jsem tam reglej na těch jejich stránkách , ale žádnej key jsem nedostal... thx.
Měli štestí a dostali pozvánku, toť vše. Třeba budeš mít příště štěstí ty ;)
Překladatelská skupina Chatonville

Offline marcos113

• Nováček
  • *
« Odpověď #23 kdy: 18. Srpen 2014 - 18:10:34 »
Měli štestí a dostali pozvánku, toť vše. Třeba budeš mít příště štěstí ty ;)

Ja nie. Razer na ich stránke rozdával key pre každého kto sa registroval :)

Offline Spoorty

• Nováček
  • *
« Odpověď #24 kdy: 18. Srpen 2014 - 21:50:44 »
V poho na těhle stránkách https://store.trionworlds.com , sem si stáhnul a nainstaloval ten Glypth což je něco jako Steam a potom jsem si stáhnul už jenom Archeage a mohl sem hrát..:-D

Offline Spoorty

• Nováček
  • *
« Odpověď #25 kdy: 25. Srpen 2014 - 23:23:36 »
Je to sandbox s celkem vymakaným housingem, expíš pomocí questů, boje, craftu, sběru - v tomto mi to připomíná GW2, ale ten nemá housing.

Craft je celkem důsledný styl skoro jako v Minecraft. Zbroj a zbraně máš z questů/z mobek, ale jinak co si nevyrobíš, nemáš. Kupovat lze pouze schémata - na domy, na zahrady, na lodě, na přepravní vozíky, na potápěcí kombinézu, ... Na vše je potřeba si koupit schema, nafarmit/nakoupit materiál a pak si to vyrobit. Jo a důležité info pro hráče ESO - v Archeage je klasická aukce, žádné speciální obchodní guildy. A lze být pouze v jedné guildě.

Hra je zameřená hlavně na PvP, myslím, že PvE servery ani nejsou v plánu. Je tam pár instancovaných dungeonů na nafarmení lepší zbroje, ale fakt je jich jen pár. Ze začátku se pohybuješ ve chráněných PvE lokalitách, kam hráči druhého kontinentu nemají portály. Na vyšším levelu se již pohybuješ po PvP lokalitách s portály pro hráče z druhého kontinentu, takže je již potřeba si dávat pozor na gankery, ale zase se dají povolat na pomoc jiní hráči, co jim rádi vypráší kožich. Na PvP lokalitách se pravidelně střídá doba míru a války. Myslím, že v době míru tě hráči z druhého kontinentu můžou zabíjet, ale nic z toho nemají, PvP expy z toho jsou až v době války - ale ten mechanismus ještě nemám přesně nastudovaný, takže je to spíše domněnka, než fakt.

Pak se může spousta obsahu odehrávat na oceánu, který dělí od sebe dva kontinenty. Po oceánu se dá plout, převážet zboží na opačný kontinent, lze tam mlátit world bosse Krakena (tak daleko jsem se ještě nedostala), a můžou se tam zase prát mezi sebou lidi z těch dvou kontinentů. Lodě lze stavět převozní, obchodní, válečné a rybářské. Vidíš, rybaření, to je další aspekt, co se mi líbí. Ve hře je připravená tabulka pro PvP hráče a také tabulka pro sportovní rybaření, takže kdo chce zaujmout první pozice a nemá v lásce PvP, tak si může zarybařit . Jo, a lze se taky potápět, zase je k dispozici spousta plánků na výrobu itemů k potápění, pod vodou jsou ukryté taky různé poklady pro hledače pokladů.

Systém boje je styl ála WoW - target system a spousta ikon (bohužel - ty minimalistické styly z GW, ESO ... mi celkem sedly).
Skilly expíš samostatně (něco trochu jako ESO, ale má to omezení), můžeš mít aktivní najednou pouze tři skill stromy (odemknou se postupně lvl 1, 5 a 10). Skill strom pak můžeš změnit za jiný, o naučené skilly nepřijdeš. Samozřejmě čím více skill stromů chceš vyexpit na jedné postavě, tím to pak jde pomaleji. Ale nic nebrání tomu mít vyexpené nakonec vše. Skill stromů je 10, takže lze mít 120 kombinací, ale OP je tak kolem jedenácti kombinací.
Různé vylepšovací staty (stamina, intelligence, agility, ...) se pak přidávají na brnění/zbraně.

Mno, a až se časem začneš nudiš, tak můžeš začít záškodničit na svém kontinentu, pak absolvuješ soudy a vězení a když už je toho příliš, tak se z tebe stane vyvrhel, neboli pirát. Na žádném kontinentu tě nechtějí, přemístíš se na oceán a máš k dispozici ostrov pro piráty, který je permanentně ve válce, zkrátka již pak pro tebe nebude nikde bezpečno - no, prostě pirát . BTW do vezění si můžeš případně zaletět, jako se stalo mně, pak je z tebe regulérní vězeň se všemi postihy a bez soudu na 30 min. natvrdo. To se může stát akorát mně, vletět přímo na vězeňský dvůr .

Uf, co ještě. Máš mounty na cestování, bojového peta (cca od lvl 25), oslíka na převoz zboží (časem si můžeš postavit vůz), na vodě ty různé lodě už jsem zmínila, a na "létání" kluzáky - ty úvozovky proto, že to není neomezené létání, ale je to vlastně klouzání jak na kluzáku. Ty slabší kluzáky mají hrozně malý dolet, ty lepší pak skvělý dolet - občas jsem musela z toho kluzáku seskočit, protože bych cíl prostě přeletěla. A ještě jsou tam k vidění závodní autíčka, které si pak půjde vyrobit a závodit na nich, předpokládám.

Domy a farmy jsou klasické pozemní a pak vodní. Svět je podle mne pěkný s propracovanými detaily, někdo ho může považovat až za kýčovitý. Není ani tak ponurý jako ESO, ani tak komixový jako Wildstar.

Začátek hry je zpracovaný hezky, na všechny základní prvky hry jsou do plnění různých úkolů pozvolna vsunuté i "tutorial questy", aby to jeden vše pochopil.

No, musí se to zažít, jak vidno, nejde to jednoduše popsat.

F2P model je, ale ruku na srdce, má dost značná omezení (nelze postavit zahradu a dům, lze toho méně nasbírat a vyrobit, atd.), je to spíš jen na vyzkoušení. Dá se případně domluvit s někým, kdo má domek a zahradu, že si u něj můžeš něco sázet a v domku vyrábět, ale kdo to se hrou bude myslet vážně, tak mu asi nezbyde, než aspoň sem-tam zaplatit. Případně si dovedu představit 2-3 kámoše, co se podělí, ale ten, na koho bude navěsený placený (patron) status, bude oproti zbylým kamošům ve velké výhodě - bodů na sběr a craft bude mít 2x víc a budou se mu 2x rychleji obnovovat a budou se mu obnovovat taky offline.