akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Hardsub  (Přečteno 18949 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardsub
« kdy: 30. Prosinec 2014 - 23:23:22 »
Zdravím, mám taký problém a to je to že rád by som vedel cez aký program spojiť nejaký súbor .ass s videom? aby som si uložil tak to video a pozeral ho spolu s titulkami a nemusel nahadzovať titulky ručne... a hlavne to chcem preto lebo program VLC Media Player proste mu asi šibe ale pustím si anime a dám k nemu titulky a tie titulky ako keby boli zle načasované ale pri jednom anime mi to robí len pri posledných častiach tak neviem či to je anime alebo či to je programom... predom ďakujem za rady.

Offline Sedli-kun

• Nováček
  • *
Re:Hardsub
« Odpověď #1 kdy: 30. Prosinec 2014 - 23:39:04 »
Já požívám DVDFab 9.xxx, je sice ''placený'', ale dá se to pořešit  :). Popřípadě Wondershare Video Converter Ultimate. U obou je celkem velká paleta funkcí. Věřím, že je spousta jiných i lepších, ale tyhle jsou funkční a jednoduché.
« Poslední změna: 30. Prosinec 2014 - 23:41:37 od Sedli-kun »
"Neb člověk tvor zvířatům nadřazený jest, tedy tělem a duší oplývá, zoufalství propadnouti může"

Offline Azar

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: 30. Prosinec 2014 - 23:47:23 »
Program na spojení titulků s videem: MKVMerge GUI. Protože ale bývá košile bližší než kabát, tak jestli se titulky jmenují stejně jako video (soubor.mkv + soubor.ass), přehrávač by je měl načítat sám od sebe, alespoň tak to dělá MPC-HC. Takže případně přejmenovat.

Jestli je problém jen u pár epizod, tak bych hledal chybu spíš na straně těch titulků.

Rozdíl mezi MKVMerge a různými videokonvertery je ten, že MKVMerge pouze kopíruje data (rychlé zpracování, identický obraz), zatímco konvertery to překódovávají (což je práce navíc a obraz tím utrpí). Konvertery bych použil, kdybych chtěl titulky vypálit do obrazu třeba pro přehrávání na DVD; pokud přehrávač zvládá ASS, tak je to jen práce navíc.

« Odpověď #3 kdy: 30. Prosinec 2014 - 23:53:19 »
Já požívám DVDFab 9.xxx, je sice ''placený'', ale dá se to pořešit  :). Popřípadě Wondershare Video Converter Ultimate. U obou je celkem velká paleta funkcí. Věřím, že je spousta jiných i lepších, ale tyhle jsou funkční a jednoduché.
A tie programy sú rýchle? (rýchle spracovanie myslím)

Azar, takže ten MKVMerge GUI len tie titulky pridá do toho videa alebo ako? takže by tam nemalo dlho trvať to spracovanie alebo takto? lebo ak použijem tento program tak budem musieť ešte to video prekonvertovať s MP4 do .mvk to je ale najmenej...
čo sa týka tých tituliek tak neviem no... lebo prvé časti s titulkami išli O.K ale ďalšie som našiel že sa to dá online pozrieť a tam boli v pohode ale tam bol asi iný diel divné no... ale to už je jedno aj tak lebo už som to dopozeral :)

Offline Azar

• Nováček
  • *
« Odpověď #4 kdy: 31. Prosinec 2014 - 01:47:00 »
Azar, takže ten MKVMerge GUI len tie titulky pridá do toho videa alebo ako? takže by tam nemalo dlho trvať to spracovanie alebo takto? lebo ak použijem tento program tak budem musieť ešte to video prekonvertovať s MP4 do .mvk to je ale najmenej...

Formáty MKV, MP4 a spol. fungují podobně jako ZIP – uvnitř je několik „souborů“ (stop), většinou tedy video + jedna nebo více zvukových stop („dual audio“).

MKVMerge prostě přidá ASS jako další stopu, takže to bude v jednom souboru, zbytek se zkopíruje (otázka 10 sekund).

Konvertery vyhodí existující video a udělají si nové, kde jsou titulky vypálené do obrazu (to může trvat pár minut nebo mnohem déle).

« Odpověď #5 kdy: 31. Prosinec 2014 - 11:58:20 »
ďakujem tak teda použijem ten mkvmerge ale problém je že neviem vôbec ako sa používa nie je na ten program nejaký návod? prosím...

Offline Herbert

• Sledovač
  • **
« Odpověď #6 kdy: 31. Prosinec 2014 - 12:03:55 »

« Odpověď #7 kdy: 31. Prosinec 2014 - 12:28:07 »
Herbert,
ďakujem pomohlo ako pozerám je to až moc lahký program už mu chápem a celkom rýchly a účinný... dobre ďakujem za rady zamykám :)

« Odpověď #8 kdy: 12. Leden 2015 - 19:37:26 »
Zdravím, rád by som sa vás spýtal aký by ste mi odporučili nejaký dobrý program ktorý nie je mega pomalý na hardsub (enkod) ktorý vlastne nepokazí hlavne pôvodnú kvalitu videa a vypáli do toho videa titulky ktoré chcem... keď tak aj nejaký návod k tomu programu by som prosím poprosil...Predom ďakujem.

Offline Aurielle

• Redaktor Konaty
  • Otaku
« Odpověď #9 kdy: 15. Leden 2015 - 14:04:49 »
Nic takového neexistuje. Enkód vždy zhorší kvalitu videa a zároveň, aby se na to pořád dalo dívat, musí pracovat dlouho = být pomalý.

Offline Azar

• Nováček
  • *
« Odpověď #10 kdy: 15. Leden 2015 - 21:50:32 »
Zdravím, rád by som sa vás spýtal aký by ste mi odporučili nejaký dobrý program ktorý nie je mega pomalý na hardsub (enkod) ktorý vlastne nepokazí hlavne pôvodnú kvalitu videa a vypáli do toho videa titulky ktoré chcem... keď tak aj nejaký návod k tomu programu by som prosím poprosil...Predom ďakujem.
Pokud chceš rychlý enkód a zároveň dobrou kvalitu obrazu, připrav se, že výsledné soubory budou poměrně velké. Jinak je určitě možné na rozumně výkonném počítači mít 20minutovou epizodu překódovanou za 20 minut. Je to otázka nastavení kvality vs. výsledné velikosti souboru.

Jako program můžeš zkusit MeGUI, nějaký návod určitě najdeš. U videa si nastav parametry: preset=veryfast, tune=animation, crf=18 a uvidíš. Čím menší CRF, tím větší a lépe vypadající soubor.

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #11 kdy: 16. Leden 2015 - 12:49:22 »
Osobně bych ti doporučil XviD4PSP 5.0, někdo sice může namítat že se jedná o convertor ale dá se v něm vytvořit i hardsub. Má přednastavené některé možnosti takže pokud si nechceš hrát s nastavením videa ručně stačí vybrat jednu z nabízených možností a pokud máš slušnej stroj umí být u dost rychlý bez snížení kvality. Nejkradší doba za kterou jsem dělal hardsub byla cca 10 min na cca 30 min videa (3360 MHz 6 core, 6GB RAM, R6850). 8)
Chytrému napověz, blbého kopni xD

« Odpověď #12 kdy: 16. Leden 2015 - 14:56:42 »
Pokud chceš rychlý enkód a zároveň dobrou kvalitu obrazu, připrav se, že výsledné soubory budou poměrně velké. Jinak je určitě možné na rozumně výkonném počítači mít 20minutovou epizodu překódovanou za 20 minut. Je to otázka nastavení kvality vs. výsledné velikosti souboru.

Jako program můžeš zkusit MeGUI, nějaký návod určitě najdeš. U videa si nastav parametry: preset=veryfast, tune=animation, crf=18 a uvidíš. Čím menší CRF, tím větší a lépe vypadající soubor.
No ten MeGUI som skúsil ale nemám asi dobrý počítač lebo za 20 minút som max na 50% ani to nie niekedy takže robím enkod v tomto programe nad 3 hodiny možno menej :( ale tak je najlepší.

vlk, ten program som skúšal a zdá sa mi že je pomalý nejak neviem ako iným ale pre môj počítač asi hej lebo v MeGUI mám viac FPS a rýchlejšie ale v tom programe mi píše že to bude za 8 hodín :D

Offline Azar

• Nováček
  • *
« Odpověď #13 kdy: 16. Leden 2015 - 15:19:20 »
Zkusil jsem něco hardsubnout s těmi parametry, o kterých jsem psal (viz obrázek), a jede mi to 60 fps (čtyřjádro @ 2,6 GHz). To je jedna epizoda za 10 minut. Myslím, že stačí trochu si pohrát s nastavením...

« Odpověď #14 kdy: 16. Leden 2015 - 16:11:31 »
Azar, ďakujem vyskúšam to ale asi moc zázraky nespravím bohužiaľ ja mám ani neviem koľko jadro a len 1,50GHz :(
Ale mal by som asi čo v najbližšiej dobe si kúpiť nový kde bude procesor cca 3,0GHz.