akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Otaku zaměření pouze na Japonsko, jsou zde nějací?  (Přečteno 6509 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline boroboro

• Nováček
  • *
Otaku zaměření pouze na Japonsko, jsou zde nějací?
« kdy: 13. Únor 2015 - 20:35:28 »
Konničiwa (^O^)/
Pod vlivem jisté místní "korejské invaze" (to je prosím bez urážky, respektuju všechny kultury ve vesmíru) mě napadlo obrátit se na vás s malým průzkumem, jestli ještě existují otaku, kteří se věnují pouze a jedině Japonsku.
Mám pocit, že teď je čím dál tím více těch "J-pop nebo K-pop, je mi to jedno"...
Prosím aby bylo rozuměno, že se nikoho v žádném směru nechci dotknout a takové širší zaměření nepovažuji za nic špatného.
Patřím však k poměrně jednoduchým lidem, kteří prostě nejsou vybaveni "multitaskingem" a nedovedou řešit více lásek najednou.
Ale i takto zjednodušený model mi poskytuje nekonečně mnoho nejrůznějších radostí a nesmírný prostor ke stálému objevování ...
Jsem v tom úplně sám?
Jaké je vaše zaměření? Jaký je váš názor?
Jorošiku onegaišimasu m(_ _)m

Offline Hiragaen

• Sledovač
  • **
Re:Otaku zaměření pouze na Japonsko, jsou zde nějací?
« Odpověď #1 kdy: 13. Únor 2015 - 21:03:09 »
No vzhledem k tomu, že mi korejština nezní tak dobře a soustředím se především na animovanou tvorbu maličko rozšířenou o mangu a nějakou hudbu, tak se taky soustředím na Japonsko.
After all, you are alive, so you will always have the chance to be happy. "The End of Evangelion"

But man is not made for defeat. A man can be destroyed but not defeated. "Stařec a moře, E. Hemingway"

Offline boroboro

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: 13. Únor 2015 - 21:13:59 »
@Hiragaen
Diky za odpoved.
No vzhledem k tomu, že mi korejština nezní tak dobře...
jj, to je taky muj pocit

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
« Odpověď #3 kdy: 13. Únor 2015 - 22:22:38 »
Vzhledem k tomu, že jsem spíš na hranou než na animovanou tvorbu, zabrousila jsem nejen do Koreje, ale i na Tchaj-wan a do Thajska. Není to špatné, ale i tak to mám spíš jen když už mám Japonska plné zuby a chci něco trochu jiného. Jinak se z valné části spíše věnuji jen Japonsku.

Offline boroboro

• Nováček
  • *
« Odpověď #4 kdy: 13. Únor 2015 - 22:49:54 »
@Zíza
Děkuji za reakci.
Já taky preferuji dorama - no jak jsem napsal, na požitek ze sledování jiných asijských produkcí nejsem přírodou vybaven.
A protože jsem měl to štěstí (nebo smůlu? teď mi to moc chybí!) a prožil jsem absolutně nejkrásnější dobu mého života v Japonsku (včetně třeba i mých životních premiér, např. poprvé jsem použil platební kartu v Japonsku, tam jsem taky poprvé koupil a použil mobilní telefon (^_^) ...), tak si teď užívám tv dorama nebo eiga vlastně i jako vzpomínku na ty časy.
natsukashii...

Offline s4ber

• Otaku
« Odpověď #5 kdy: 14. Únor 2015 - 00:45:30 »
Anime a dorama ... tak tam u me prevlada Japonsko tam bych problem nevidel (i kdyz Korejci mozna umi lepe valecne filmy)

J-Pop nebo K-Pop? Na to neumim odpovedet. Spousta korejskych skupin vydava pisnicky v obou verzich a obcas pracuji primo pro japonskou spolecnost a pak se tezko kresli nejaky delici cara. To nemluvim o tom, ze pohled na ty holky (nejen)me zastavuje srdce a pak okamzite prestanu resit na jake strane more se narodily  :-[

Zkus to, Korea je v poho   ;)  https://www.youtube.com/watch?v=m9U2WJR9cYE

"Největším hrdinstvím není čelit nepříteli ... ale pravdě. Pravda nebere zajatce!"

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #6 kdy: 14. Únor 2015 - 09:32:42 »
Korejci nemají špatné filmy a některá dramata jsou podle mého skromného názoru dokonce vynikající.Co mne však u korejské tvorby dost odrazuje je to, že převážná většina filmů vypadá jako upoutávka na módní přehlídku, na které defilují zástupy modelů a modelek a méně se dbá na herecké výkony.
Z toho důvodu u mne na plné čáře vyhrává tvorba japonská.Ať už hraná, a nebo animovaná.Herci a herečky mohou mít třeba křivé zuby a obrovské uši, ale když umí dobře zahrát svou roli, tak je do filmu obsadí.U korejských filmů jsem to zatím nezaregistroval.
Dalším důvodem proč dávám přednost japonské tvorbě před korejskou je jazyk.Korejština se mi sice celkem líbí, ale tím jazykem, který pevně uvízl v mých uších a hlavně srdci je japonština.Ještě dnes mi občas zvlhnou oči, když ten jazyk slyším.
Mezi japonskými a korejskými děvčaty rozdíl většinou nedělám a srdce mi puká asi tak nastejno. :)
Při cestování jsem neměl čas se v Korei zdržet, abych mohl porovnat přírodu, zvyky apod. s Japonskem, ale soudě podle "prvního pohledu" se mi víc líbí Japonsko.

Subjektivně sečteno a potvrzeno u mne vítězí Japonsko.

Offline boroboro

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 14. Únor 2015 - 14:37:06 »
@s4ber
@Buceknew
díky moc za názory.

Hmm, můj "otakizmus" se vážně odehrává jen na území kultury, lidi bych do toho nerad zatahoval. Mě se zastavuje srdce i při pohledu na česká děvčata (#^o^#);

@s4ber
máš naprostou pravdu, že někde se teď už vidí dělící čára mezi tím, co je japonské a co už ne, dost špatně ... ach jo, a já tak rád "škatulkuju" (^_^)

Mimochodem, právě jsem pro zajímavost spočítal seriály na místním "Seznamu kompletně přeložených seriálů"
 http://forum.akihabara.cz/index.php?topic=2536.msg40490;topicseen#msg40490 :
Japonsko: 130
Jižní Korea: 173 !
« Poslední změna: 14. Únor 2015 - 15:14:31 od boroboro »

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
« Odpověď #8 kdy: 14. Únor 2015 - 16:08:25 »
Mimochodem, právě jsem pro zajímavost spočítal seriály na místním "Seznamu kompletně přeložených seriálů"
 http://forum.akihabara.cz/index.php?topic=2536.msg40490;topicseen#msg40490 :
Japonsko: 130
Jižní Korea: 173 !

Jo upravím, že teď už jich je 131.  ;)
Bohužel, co se dá dělat. Sama překládám japonské seriály a vím, že je to děs a hrůza s jejich počtem přeloženým do češtiny/slovenštiny. Škoda, takových pokladů ta země skrývá a nikdo je nechce odhalit.  ;)

Offline Magrata

• Sledovač
  • **
« Odpověď #9 kdy: 14. Únor 2015 - 17:58:52 »
Překládám výhradně japonské seriály a filmy.
Proč Japonsko? Osobní nostalgie.
  Sonmi