akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Autor Téma: Eiga-sai (Kulturní akce spojené s Japonskem)  (Přečteno 7182 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline boroboro

 • Nováček
 • *
Eiga-sai (Kulturní akce spojené s Japonskem)
« kdy: 16. Únor 2015 - 15:36:44 »
Tak už je to tady - letošní festival japonských filmů (a kultury) EIGASAI 2015 !!!  8)
http://eigasai.cz/2015/eigasai-2015-program.html

 :) moje "osusume":
TAKITA Yōjirō: Himitsu
TAKITA Yōjirō: Onmyōji
TAKITA Yōjirō: Tenchi meisatsu
KURAKATA Masatoshi: Railways - Ai wo tsutaerarenai otona-tachi e
TAKITA Yōjirō: Okuribito
a
! MANGANIME – manga & anime symposium (Mramorový sál paláce Lucerna) ! 15. 3. (ne) v čase 13 h -16 h  ;)

Offline Zíza

 • Bývalá Saichiro
 • Moderátor
 • Veterán
 • ******
 • Odhalený pózer a závislák
Re:Eiga-sai (Kulturní akce spojené s Japonskem)
« Odpověď #1 kdy: 16. Únor 2015 - 22:04:56 »
Moje osusume je všechno.  ;D Asi kromě čtyř filmů prostě půjdu na všechno.  ;)

Offline Zíza

 • Bývalá Saichiro
 • Moderátor
 • Veterán
 • ******
 • Odhalený pózer a závislák
Nedělní doprovodný program na Eiga-sai
« Odpověď #2 kdy: 27. Únor 2015 - 22:21:36 »
Už jste asi slyšeli, že se v Praze od 12. do 18. března koná festival japonských filmů. Ale nepromítají se jen filmy, zároveň si pro nás pořadatelé přichystali i doprovodný program. A co se jedná? Určitě to zní zajímavě a třeba to ve vás projeví kreativního či soupeřivého ducha!

Kdy to bude spácháno? 15. 3. 2015, od jedné do čtyř
A kde? Mramorový sál, palác Lucerna (Praha)

Během tohoto odpoledne si budete moci vyzkoušet dabování anime pod vedením profesionálního dabéra z Japonska, vyslechnout si přednášky o anime a manze (Anna Křivánková: Časopis garo a avantgardní manga, Haruka Kawakami: Tezuka Osamu a jeho odkaz, a další), prohlédnout si výstavu anime figurek a zažít mnoho další zábavy.

Dále byla vhlášena soutěže o nejlepší kresbu s tématikou anime či mangy a také fotografickou soutěž, ve které se bude hodnotit nejlepší cosplay.

Pořadatelé by byli rádi, kdyby se aktivně zapojili i fanoušci mangy a anime v Čechách, a proto hledají účastníky pro níže jmenované akce.

1. Prezentace: představte publiku své oblíbené anime či oblíbenou mangu v délce 10-15 minut (čím vás zaujalo, co je na něm zajímavé a jak vás ovlivnilo). Pokud se chcete přihlásit, zašlete nám krátký abstrakt spolu s názvem přednášky do 5. 3. 2015.

2. Soutěž o nejlepší kresbu s manga/anime tematikou: pošlete nám své výtvory (v digitální (1024x768 px) nebo papírové podobě). Vítězná postava bude vybrána jako maskot Manganime pro následující ročník, datum uzávěrky: 10. 3. 2015

3. Atereko: vyzkoušejte si, jaké to je nadabovat anime pod vedením japonského profesionála. Zájemce prosíme, aby se hlásili do 5. 3. 2015, protože poté proběhne ještě konkurz. Napište nám také, zda-li máte nějaké zkušenosti s japonštinou.

4. Soutěž cosplay: zašlete nám fotografii svého nejlepšího cosplaye (fotografie může obsahovat i pozadí), datum uzávěrky: 10. 3. 2015

5. Kvíz: proběhnou dva kvízy, z kterých jeden bude zaměřen na Naruto a druhý na Death Note. Žádáme dvoučlenné týmy, aby se přihlásily do 10. 3. 2015. Pokud nemáte partnera, můžete se přihlásit i jednotlivě a my se vám pokusíme najít někoho do týmu. Také nezapomeňte, prosím, napsat, o jaký kvíz máte zájem.

Vítězové ze všech kategorií budou odměněni figurkami anime, které do soutěže věnovalo Japonské centrum Brno. Do soutěže o nejlepší kresbu či cosplay je možné zaslat více děl, z kterých bude následně vybrán ten nejlepší. Vše zasílejte na manganime2015@gmail.com. Výkresy v papírové podobě zasílejte na adresu: Harumi Yamada, Česko-japonská společnost, Na Můstku 8, 110 00, Praha 1

Hodně štěstí všem zúčastněným!

Offline boroboro

 • Nováček
 • *
Re:Eiga-sai (Kulturní akce spojené s Japonskem)
« Odpověď #3 kdy: 13. Březen 2015 - 15:07:41 »
Zdravím Akihabaru a mám doplňující informaci:
V rámci Eigasai 2015 jak víte bude uveden podle mého moc pěkný film (viděl jsem!) "OKAERI HAYABUSA" / "Vítej zpět, Hayabuso!" (info) a i když ho organizátoři festivalu zlomyslně dali na sobotní dopoledne (normálně spím), tak doporučuji jeho návštěvu v souvislosti s tím, že v pražském Planetáriu bude v návaznosti na toto kosmické téma úžasný "full-dome" (film určený pro kopuli planetarií) dokument "Hayabusa: Back to the Earth" (info), sledujte program Planetária (info), mělo by to jít vícekrát od prvniho dubnoveho vikendu. Je to vážně zážitek!
« Poslední změna: 13. Březen 2015 - 15:13:27 od boroboro »