akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Zmena vlastností videa MKV  (Přečteno 3929 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Five By Five

• Sledovač
  • **
Zmena vlastností videa MKV
« kdy: 21. Červenec 2015 - 19:15:45 »
Môj televízor ani blu-ray prehrávač nechcú prehrať videá mkv s "format profile high 10" (10 bitová farebná hĺbka) - neviem či nedokážu, alebo len nepoznajú - keď si dám na prehrávači vlastnosti videa - píše pri codeku napríklad"invalid@L5.0" (miesto high 10@L5.0)...
teraz to riešim týmto:
Kód: [Vybrat]
ffmpeg -i "vstupné video.mkv" -c:v libx264 -crf 18 -preset veryfast -tune animation -profile high -level 50 -c:a copy -c:s copy "upravené video.mkv"pričom používam rovnaké nastavenia, ako má pôvodné video...

No ale je s tým dosť (časovo náročnej) práce - a preto sa chcem opýtať či sa tento jeden údaj nedá prepísať aj inak - bez prepisovania celého videa...
Pri avi-čkách svojho času riešil tento problém napríklad program AVI FourCC Code Changer - za pár sekúnd ste prepísali, čo ste chceli - prehrávač/tv to zobral a video už prehral (ak teda bola chyba napríklad iba v tom, že video bolo xvid a prehrávač netušil, čo to je...)...
« Poslední změna: 21. Červenec 2015 - 19:19:30 od Five By Five »

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
Re:Zmena vlastností videa MKV
« Odpověď #1 kdy: 21. Červenec 2015 - 20:18:11 »
osobne do tejto problematiky moc nevidim, ale podla mna 10bit este TV nezvladaju, takze je to marne skusat prehrat. Ten prikaz co si napisal, presnejsie -profile high neurcuje presne 10 bit a kedze pises, ze je to dost casovo narocnej prace, tak predpokladam, ze sa ti video konvertuje do 8 bit (celkovo skoro tie iste prikazy pouzivam aj ja pri konvertovani pomocou x264). Bohuzial zmena 10bit na 8bit nie je len o prepisani info v hlavicke suboru. Moje odporucanie - nestahovat 10bit, ak prehravas na TV.
« Poslední změna: 21. Červenec 2015 - 20:22:57 od Gurthfin »

Offline Five By Five

• Sledovač
  • **
« Odpověď #2 kdy: 22. Červenec 2015 - 11:57:40 »
Zrejme máš pravdu a 10-bitový problém žiadnym prepísaním niečoho v hlavičke nevyriešim...

Ja by som 10bit nesťahoval, no bohužiaľ tu niektoré prekladateľské skupiny niektoré svoje titulky šíria iba ako 10bit hardsuby...

Offline Azar

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 23. Červenec 2015 - 00:54:23 »
Ano, u 10bitového videa bohužel nezbývá než konvertovat na 8 bitů.

Trochu urychlit by se to dalo použitím presetu ultrafast, případně ještě drobným snížením rozlišení (předpokládám, že video je 720p, takže třeba 1024×576). Ale to už je trochu nepříjemné, zvlášť u hardsubu...