Akihabara.cz

Autor Téma: Doporučení anime  (Přečteno 105735 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Online Hayate

• Vyhledávač, stahovač, sledovač a archivář
  • Veterán
  • Ctrl+U Ctrl+A Ctrl+C Ctrl+W a JDownloader jede.
Re:Doporučení anime
« Odpověď #375 kdy: 02. Červen 2018 - 19:32:04 »
Jako dík, ale píšu neakční a že Hosodu jsem viděl komplet a ty mi dáš 3x akční a 2x Hosodu  ;D
Koukal na Studio, co to delalo, autory moc neznam.

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #376 kdy: 02. Červen 2018 - 20:47:55 »
Nějaký tip na film? Něco neakčního (kromě Shinkaie, Hosody, Ghibli, ty mám zkouknutý všechny).
Barefoot gen 1 a 2 :)
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Strelec

• Nováček
  • *
« Odpověď #377 kdy: 02. Červen 2018 - 21:47:49 »
Díky za tip. Barefoot vypadá dobře, ty někdy určitě zkouknu.
Ještě by to chtělo něco pozitivnějšího, miň depresivního  ;)
Třeba Time of Eve jsme viděli včera, to bylo fajn.
Nesnáším hardsuby

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #378 kdy: 03. Červen 2018 - 07:01:38 »
...
Miyori no Mori, Piano no Mori, Nitaboh, Koe no Katači, Kokoro ga Sakebitagatterunda, The Case of Hana & Alice.

Nikde jsi nepsal, že to nemá být depresivní ;)

Ps. Každý ti doporučí Hosodu, Šinkaie nebo Mijazakiho, protože ti jsou nejznámější a taky nejlepší :)

PPs. A takové Kono Sekai no Katasumi ni se ti nezdálo depresivní? Mě přišlo ještě depresivnější než Barefoot Gen ;)
« Poslední změna: 03. Červen 2018 - 09:33:45 od MorGar »
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Strelec

• Nováček
  • *
« Odpověď #379 kdy: 03. Červen 2018 - 09:39:46 »
Na Miyori a Piano se chystám už dlouho, díky ze jejich připomenutí (aspoň konečně uvidím nějaký tvoje titulky).
Nitaboh a Hana & Alice vypadá taky nadějně.  :)
Katači a Kokoro už mám za sebou. Ty se líbily.

PS: No jasný, však proto jsem psal, že jsem je všechny viděl. Osobně mam radši Takahatu než Mijazakiho.

PPS: No Kono veselý není, ale né každej den máš náladu na takový věci, snažím se to střídat.  ;)
Nesnáším hardsuby

Offline lekarnicka

• Nováček
  • *
« Odpověď #380 kdy: 12. Červen 2018 - 21:19:57 »
Ahoj,
mohl by mi někdo doporučit nějaký krvák ? Něco kde je se prostě krví nešetří, není tam cenzura, střílí se tam jak o život. ( Potřebuji těm oslíkům v našem IT oddělení ukázat, že Anime nejsou jen pokemoni  >:()
Taky bych bral něco s tématem moderní války případně WW2.
Za jakékoliv doporučení budu rád :))

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #381 kdy: 12. Červen 2018 - 21:53:52 »
Ahoj,
mohl by mi někdo doporučit nějaký krvák ? Něco kde je se prostě krví nešetří, není tam cenzura, střílí se tam jak o život. ( Potřebuji těm oslíkům v našem IT oddělení ukázat, že Anime nejsou jen pokemoni  >:()

Z patra mě napadá třeba tohle:

• Helssing (OVA jsou tvrdší)
  • Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
  • Gangsta.
  • Berserk
  • Ajin

Někde se jen mlátí mečem, jinde zas jen střílí, jinde stačí hrubá síla... zkus zda tě něco zaujme.

Online matenrou

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #382 kdy: 12. Červen 2018 - 21:58:18 »
Tak jim pusť Afro Samurai.  :)

Napadá mě Jin Roh https://anime.akihabara.cz/anime/83, ale tam těch scén není až tolik,
 nebo First Squad  https://anime.akihabara.cz/anime/First-Squad-The-Moment-of-Truth-2009.

Offline dahakere

• Nováček
  • *
« Odpověď #383 kdy: 12. Červen 2018 - 22:39:00 »
Ahoj,

Pokud chceš dokázat, že anime nejsou jenom pokémoni, tak bych se zrovna neuchyloval jenom k ukázování násilí. Hlavně nějaké přesvědčování ostatních nemá smysl. Pokud mají omezený pohled na anime jako většina lidí, tak ho nezmění nikdy...

No pokud jim teda chceš ukázat nějakej ten gore, tak za mne zde těžce nedoceněný Blood-C a nebo corpse party. První má i skvělej příběh, kterej mnoho lidí nepobralo a to druhé je prostě ukázka krvavejch scén. Jinak souhlasím s Berserkem, ale hlavně ne tu nejnovější zrůdnost.

Za mne, když jsem se chtěl dívat na anime s osobou, která ho nesleduje fungovalo FMA:B, sice tam je tuna anime klišé, ale příběh prostě zaujme a nebo naposledy Your Name (film), tam pokud člověk vůbec má prostor v mozku na to si připustit, že anime nejsou Pokémoni a Naruto, tak se mu to líbit bude. Film se líbil zatím všem komu jsem ho doporučil a na anime se nedívá. (ne náhodou to je nejvýdělečnější anime film co kdy vznikl)

Jinak Afro Samurai bych moc nedoporučoval, to je taková slátanina, že bych se styděl to někomu pouštět. Jako sorry všem fanouškům, ale vše o co se tohle "dílo" pokoušelo dělá Samurai Champloo 200x lépe. No když už jsem u těch samurajů, tak film Sword of the Stranger má pro mne zatím nepřekonatelnej duel s meči, co jsem v anime viděl a hlavně je to bez super schopností a zbytečných efektů okolo.

« Poslední změna: 12. Červen 2018 - 22:43:15 od dahakere »

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #384 kdy: 12. Červen 2018 - 22:47:32 »
...
Pokud si tvoji IT myslí, že anime je hentai či Pokémon, o opaku je budeš velmi těžko přesvěčovat. Mluvím z vlastní zkušenosti. Ale pokud opravdu chceš něco, čím je budeš dostatečně šokovat, doporučuji ti Shigurui. Tím je budeš šokovat dostatečně  ;)

Offline Dano1010

• Sledovač
  • **
« Odpověď #385 kdy: 13. Červen 2018 - 16:05:17 »
Ak nevadí nižší vek postav, tak odporúčam hlavne Code Geass. :)

Offline Strelec

• Nováček
  • *
« Odpověď #386 kdy: 13. Červen 2018 - 16:21:00 »
Jak píše dahakere, nejsem si jistý, jestli je nejlepší cesta přes násilí (většina ajťáků jsou citlivý duše, i když to třeba na první pohled není vidět).

Your name funguje v tomhle směru výborně. A taky Vlčí ději mají u nezasvěcených úspěch.
Nesnáším hardsuby

Offline TimotejDragonson

• Nováček
  • *
« Odpověď #387 kdy: 13. Červen 2018 - 22:00:46 »
lekarnicka Akame Ga Kill tu ešte nezaznelo. Nie je to zase psychiatria, skôr nasilu drsnejšie akčné fantasy, ale ja tieto brutálne veci nemám rád, čiže viac toho vybočujúc zo štandardu nemám v "zálohe" (možno ešte trochu Ga-Rei: Zero).
« Poslední změna: 13. Červen 2018 - 22:06:54 od TimotejDragonson »

Offline Kame

• Uživatel
  • Starý kořen
  • *
« Odpověď #388 kdy: 13. Červen 2018 - 23:58:26 »
Ahoj,
No tak třeba již zmíněný https://anime.akihabara.cz/anime/Hellsing-2006
potom dále:
? možná https://anime.akihabara.cz/anime/Highlander-The-Search-for-Vengeance-2007 ?
? Ajin ? -ale to záleží na tom jak dalece by dané téma sedlo (není válečný)
možná taky https://anime.akihabara.cz/anime/43/Film-Blood-The-Last-Vampire-2000  tam taky krví nešetří
Pokud jde o to "není tam cenzura" tak záleží na zdroji videa :-[  Tohleje asi tak co mě narychlo napadlo. ;) Ještě zkusím něco vzpomenout...

Offline lekarnicka

• Nováček
  • *
« Odpověď #389 kdy: 14. Červen 2018 - 11:09:28 »
Ahoj!
Tak děkuji všem za doporučení. Uvidíme co z toho vyleze. Spoustu z toho co je doporučené znám nebo jsem již viděl ale něco z toho určitě vyberu. Jinak co se týká toho, že jsou IT citlivé duše tak nesouhlasím ;D Dělám v IT 7 let a vím své.