Akihabara.cz

Autor Téma: Natsucon 2015  (Přečteno 4463 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline VelkyBubak

• vše je možné, jen něco je méně pravděpodobné
  • Admin
  • Starý kořen
Natsucon 2015
« kdy: 21. Srpen 2015 - 21:35:11 »
Poprvé na natsuconu, a dojmy zatím nic moc.
Pátek cca 16:15, fronta jak krá ... lovská armáda, stála na místě a vůbec se nehnula. Ḧorší než kolona na dálnici. Vím jsme zvyklí, ale přesto bych rád zažil příjemné překvapení - člověk by myslel, že když už jsou ti organizátoři zkušení tak to zařídí lépe, nebo alespoň prodlouží čas mezi otevřením a programem. Na první přednášku jsme se dostali až ke konci (jako na potvoru ta na krerou jsem dnes nejvíc chtěl). K příjemé náladě vůbec nepomáhal křik jednoho z pořadatelů, kdo ještě neplatil pojďte dopředu.

V tištěném programu jsou pochopitelně chyby, jako první a největší beru to, že tam jaksi není plánek místa, další přímo související s černobílým podáním, že v něm chybí k přednáškám důležité informace, jako např. že jde o yuri.
Pak už jsou tu jen takové drobnosti s občasnou chybnou upoutávkou (Bizardní japonské produkty a Bizardnosti japonského filmu - stejné? ).

Doufám že další den bude lepší.
« Poslední změna: 21. Srpen 2015 - 23:53:20 od VeBu »

Offline fishmancz

• Have no fear, fish is here.
  • Admin
  • Starý kořen
Re:Natsucon 2015
« Odpověď #1 kdy: 22. Srpen 2015 - 09:36:37 »
Náhodou pohoda. Tradiční fronta jako u každého conu. Bohužel se začalo odbavovat později, takže když končila první přednáška, hodně lidí stálo pořád ve frontě. Orgové nejsou žádná másla, takže z hlediska organizace se nebojím větších problémů. Horší je to s návštěvníky… kolem budovy řvou, kouří, pijí, hýkají, žebrají, honí se, … prostě děti, které se ještě chtějí vyblbnout, než jim začne škola. Doufám, že si je orgové trochu zkrotí, jinak si ti vystrašení důchodci v okolí budou stěžovat. :)

Zašel jsem si na promítání AMV Pekla Vol. 2 a musím ho doporučit, jak se objeví na internetu, mrkněte na to.

Offline Hiragaen

• Sledovač
  • **
« Odpověď #2 kdy: 22. Srpen 2015 - 22:16:05 »
Včera jsem nebyl, takže neposoudím, ale dnes mi to přišlo v pohodě, jako na každém pořádném conu. Bylo tam možná, jak říkal Fishmancz víc lidí venku, ale nepřišlo mi, že by dělali extrémní bordel. Jen bych si trochu postěžoval na rozmístění místností od sebe, občas ty přeběhy byly jen tak tak.
After all, you are alive, so you will always have the chance to be happy. "The End of Evangelion"

But man is not made for defeat. A man can be destroyed but not defeated. "Stařec a moře, E. Hemingway"

Offline VelkyBubak

• vše je možné, jen něco je méně pravděpodobné
  • Admin
  • Starý kořen
« Odpověď #3 kdy: 23. Srpen 2015 - 12:34:38 »
Pravda, mimo drobných nevýhod v pátek, jsem na extrémní problémy nenarazil.
Jako, ano na plánkách chybí záchody, takže se člověk musí zeptat, na přednáškách občas není slyšet přednášející (možná jim měli dát microphony), ale jinak jsem si to celkem užil.
Grr. proč jsem musel zaspat Hintzu a jeho přednášku Anime odborníkem snadno a rychle teď už se odborníkem nikdy nestanu ;)
« Poslední změna: 23. Srpen 2015 - 15:22:29 od VeBu »

Offline Hayate

• Vyhledávač, stahovač, sledovač a archivář
  • Veterán
  • Ctrl+U Ctrl+A Ctrl+C Ctrl+W a JDownloader jede.
« Odpověď #4 kdy: 23. Srpen 2015 - 16:49:58 »
Byl jsem mezi prvními odbavenými, problém bych viděl trochu ve čtečce čárových kódů. Z mobilu to nenačetlo kód ==> ručně naťukat, z papíru až na potřetí případně dohledávat podle jména, takže v tom množství se to pak promítne, nevím, zda to tak blblo po celou dobu.

Offline Gladstone

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 24. Srpen 2015 - 11:33:18 »
Podle mě byla fronta docela v pohodě, prostě na jakémkoliv jiném conu. Problémy se čtečkou při čtení eanu z mobilu mohu potvrdit, u mě se to povedlo načíst až po několikáté, takže nějakou dobu jsem se tam zdržel. Co se týče těch rozjívených pobíhajících a často opilých "otaku" před školou, fakt nechápu jejich myšlenkové pochody, tak jedu na anime con za přednáškami, stánky, zábavou a pokecání s přáteli, nebo se tam jedu jen ožrat? Bohužel jeden člověk se tam vymočil na vedlejší budovu, co sousedí se školou což přijela řešit policie a již tak vytíženým orgům docela přidělal práci a plno starostí s úřady, atd...
Jinak pokud bych měl hodnotit celý con, tak se povedl na jedničku s malým mínuskem a smekám před všemi orgy a staffáky, jak se jim povedlo zorganizovat tak skvělou akci i při naprostém nedostatku lidských zdrojů. Program byl dle mého poměrně pestrý, aspoň tedy já jsem něměl problém si vybrat a doprovodný program jako hudební hry, pc herna, deskovky chválím a skvěle vyplňoval čas mezi hlavním programem, když zrovna člověk neměl program co by ho zajímal. Co se týče lokality, ve které se con konal, tak to byl opravdu hodně dobrý výběr, určitě o mnoho lepší jak minulý rok. Abch ale jen nechválil, tak mi vadilo, že program byl vyvěšen jen nahoře u Nara, takže když jste neměli tištěný program či Condroid, tak jste museli až úplně nahoru se podívat a pak třeba až zase úplně dolů. Další malinký nedostatek bylo, že na mapce nebyli vyznačené toalety, takže člověk musel pobíhat po škole a hledat. A u mapek ještě zůstanu, ale to už je jen maličkost, že nebylo na mapkách vyznačeno, kde právě stojíte, respektive na jakém patře se nacházíte, aspoň mě to ze začátku dělalo problém se zorientovat. Těch pár nedostatků a drobností a doporučení pro příští ročník se probralo na včerejší diskuzi Natsucon2016?, kde se mimo jiné řešila i výše vstupného pro příští rok, že pokud se bude chtít zachovat současná podoba conu, se vším okolo, tedy doprovodným programem a tak, bude potřeba o něco (o cca 150-200kč) zdražit vstupné. Což tedy aspoň já bych byl ochotný si připlatit, protože Natsucon je pro mě po Animefestu jeden z nejlepších a nejoblíbenějších conů. To je asi tak ve zkratce všechno co bych k Natsu 15 chtěl napsat.