Akihabara.cz

Autor Téma: Třebíč  (Přečteno 1694 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline maks

• Nováček
  • *
Třebíč
« kdy: 20. Září 2015 - 19:45:50 »
Přeji všem, kdož jsou čtenáři těchto řádků krásný večer, noc, případně ráno nebo odpoledne, záleží na tom, kdy právě tyto řádky čtete.

Jmenuji se Michal a žiji v tomto roztodivném městě na vysočině.

Nechodím sice v kimonu a neschovávám ve skříni boken. Neučím se japonsky a suši taky vlastně moc nemusím, přesto mě japonská kultura dost uchvátila, nejenom po stránce anime, a také proto  spořádaně navštěvuji Brněneský Animefest :)

Třebíč je velice rozporuplné město, jak mi zajisté dá každý domorodec, pokud tu tedy nějaký je, zapravdu.
Na jednu stranu je zde spousta úžasných lidí, kteří se snaží pro své okolí udělat první a poslední, organizují akce všeho druhu a snaží se veřejnost dokopat k činnosti. Na straně druhé je tu široká veřejnost, které je vše ukradené, po večerech sedí v hospodě nebo doma u televize a jakoukoliv bohulibou činnost ignoruje nebo dokonce sabotuje.
Na straně jedné zde mámé krásné čtvri s nádhernou architekturou a na straně druhé se večer kolikrát bojíte jít po náměstí.
Máme zde úžasné hudební kluby, výstavy a koncerty, no a taky zde máme noční pajzly, machinace všeho druhu a pochybnou politickou garnituru.
Prostě takové městečko, jako každé větší či menší, kde každý z Vás žije.

No a nyní k věci.
Za poslední cca. rok se ve mě probudila jistá snaha o podporu kulturního života v tomto krásně ošklivém městě. Přesněji snaha o rozšíření obzorů veřejnosti a možná, do jisté míry, její japonizaci :)
Nejedná se o nic ziskového, jedu na vlastní triko, ikdyž občas vtáhnu přátele nebo se podaří využít místní volnočasové kluby.

Přiznám se, že nejsem úplně zářný příklad socializovaného jedince, ale přesto si nejsem vědom existence jakéhokoliv shluku otaku v našem městečku.
Chtěl bych tedy touto cestou oslovit Vás, jedince ochotné se občas sejít a probrat věci, které široká veřejnost nechápe (fakt nevím, co mají lidi proti chapadlům), anebo právě i ty, kdo by byli ochotní pokusit se trochu deformovat okolí k obrazu svému a nedejbože přitom někoho dokopat k činnosti.

Pokud jste dočetli až sem, tak vám velice děkuji za váš čas a ochotu číst výplody zřejmě naivního, možná i bláznivého, jedince.

Měl-li by tedy někdo zájem poznat alespoň jednoho příznivce japonské tvorby v Třebíči, případně vyzkoušet zřejmě šílený projekt, kontaktujte mne prosím zde.
Případně, a to bude zřejmě rychlejší,  "maks@jabbim.cz".
No a nebo můžete přijít každou středu večer, cca od 20:00 do čajovny Zelený drak, kde nám zatím toleruji shogi dýchánky :)