akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Údržba Akihabary  (Přečteno 6404 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
Údržba Akihabary
« kdy: 02. Leden 2016 - 12:11:20 »
Ahoj všem

Pokud vše půjde hladce, tak ve dnech od 7.1. do 10.1. proběhne velká údržba Akihabary. V těchto dnech může dojít k výpadkům všech služeb. Od jednoduchého módu údržby až po výpadky a nestálost spojení.

A teď trochu podrobněji o tom, co se bude dít. Je potřeba udělat rozsáhlý update služeb přímo na serveru a proto během těchto dní může dojít k výpadkům. A abych minimalizoval časové výdaje na odstávku služeb, tak je s největší pravděpodobností možné, že v prvních dvou dnech si ničeho nevšimnete, protože plán je následující: z fondu Akihabary se koupí nový server, ten se nakonfiguruje a nastaví a překopírují se data. U současného serveru se podá výpověď a pár těch zbývajících dnů ze současné služby se převede na novou službu. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o nový server, tak bude mít i nové jiné IP adresy, což vyžaduje ještě změnu v DNS záznamech, které se nemusí provést hned od podání změny, ale klidně až za 6 hodin. Jakmile se dojde do fáze kopírování dat, tak zde se nahodí mód údržby do doby, než co se vše nerozeběhne na druhém serveru.

Proč volíme tak komplikovanou metodu? Možná komplikovanou, ale jiné by byly mnohem komplikovanější. Jak jsem psal, je nutné zaktualizovat některé služby, které běží na současném serveru, ale spuštění updatu by mohlo pro současný stav znamenat smrt a delší odstávku, než by musela být třeba. Navíc mám strach se pouštět do tak náročného updatu serveru, že je lepší ho nakonfigurovat znova s již aktualizovanými komponentami, kde mám záruku, že vše bude fungovat; než abych pak hledal chyby u současné konfigurace.

To asi tak k tomu, co se bude dít. Děkuju za pochopení a držte mi palce.

Jináč taková menší vsuvka na konec. Je nový rok a s ním i spojené hodnocení v NAPA, NDPA a NMPA a v bibli je již finální žebříček za rok 2015.
« Poslední změna: 02. Leden 2016 - 19:00:32 od fishmancz »

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
Re:Údržba Akihabary
« Odpověď #1 kdy: 08. Leden 2016 - 08:05:30 »
Ahoj všem

Včera jsem objednal a zaplatil nový VPS server. Dnes byl zprovozněn. Nanečisto mě konfigurace serveru trvala 2 hodiny bez vyrušení. Zachvíli se na to vrhnu a pokud vše půjde dobře, tak bych za 2-3 hodiny mohl mít konfiguraci hotovou. Zde zapnu mód údržby a spustím pekopírování. Zároveň podám podnět ke změně v DNS server na novou IP adresu (2a02:2b88:2:1::455d:1) Akihabary. Nejdříve překopíruju páteřní scripty, abych zde Aki mohl zapnout a následně budu překopírovávat zbylé data (titulky, obrázky, atp.) Průběžně budu podávat report.
« Poslední změna: 08. Leden 2016 - 08:21:15 od Benda_11 »

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #2 kdy: 09. Leden 2016 - 00:23:15 »
Tak za mě asi vše OK. Kdyby něco, pište sem do fóra, ať se případně můžou řešit chyby způsobené upgradem. Děkuji :)

Offline Madao

• Sledovač
  • **
« Odpověď #3 kdy: 09. Leden 2016 - 16:27:34 »
Má-li vše jet normálně, tak se mi nedaří dostat na anime.akihabara.cz, místo toho mi vyskočí:
 It works!

This is the default web page for this server.

The web server software is running but no content has been added, yet.

Zatím co, když jdu na https://akihabara.cz/ a kliknu na obrázek nějakého random anime, tak mě to hodí k jeho profilu https://anime.akihabara.cz/anime/Scryed-Alteration-2011 a jíž mohu u anime hledat co potřebuji, akorát ona ,,hlavní stránka'', která se má zobrazit po kliknutí na novinky, se prostě nezobrazí.

Relog jsem zkoušel.
Jestli to není chybka, tak to smázněte :-)

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #4 kdy: 09. Leden 2016 - 17:41:00 »
podle me to " It works! " byla zprava z noveho serveru, nejspis tam ani.aki jeste neni/nebyla nastavena jako index pro tu subdomenu (prave se provadi prechod na novy server, viz novinky tu na foru nebo na indexech subdomen)

Offline Xenotaku

• Nováček
  • *
  • Ender's the Delolizátor
« Odpověď #5 kdy: 11. Leden 2016 - 16:32:49 »
Stejnej problém.
Stačí zmáčknout F5 - pro reload.

Offline VelkyBubak

• vše je možné, jen něco je méně pravděpodobné
  • Admin
  • Veterán
« Odpověď #6 kdy: 11. Leden 2016 - 19:13:39 »
Zajímavé, mě to funguje.

Zkoušeno na FF 33, Midori 0.5.8 (opensuse 13.2)

Jelikož to někomu jde, nezdá se že by to byl problém u nás, takže zkuste dát nějaké info o použitých programech / systému, aby se na tom dalo stavět.

PS: na původní ip adrese akihabary
« Poslední změna: 11. Leden 2016 - 20:04:04 od VeBu »

Offline Madao

• Sledovač
  • **
« Odpověď #7 kdy: 11. Leden 2016 - 19:49:29 »
Win7 home premium 64bit :D

Jinač ten f5 fakt fakčí, to mě nenapadlo... :D

Offline Xenotaku

• Nováček
  • *
  • Ender's the Delolizátor
« Odpověď #8 kdy: 11. Leden 2016 - 22:28:35 »
W7 64 Prof.
FFox 43.0.4

Možná by chtělo nahradit text.
----------------------------------
It works!

This is the default web page for this server.

The web server software is running but no content has been added, yet.
----------------------------------

Za zmáčkněte F5 pro reload.