akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Problémy a rady (přehrávání)  (Přečteno 75724 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline mJezdec

• Admin
  • Sledovač
  • Fansubloger
Problémy a rady (přehrávání)
« kdy: 31. Prosinec 2008 - 04:18:47 »
Toto je univerzální téma pro otázky typu: „Problémy a rady“.

Toto téma může obsahovat žádosti typu:
1 - nevím, jak nastavit přehrávač
2 - nevím, jak zacházet s přehrávačem
3 - nevím, proč mi nejdou titulky tak, jak chci

Nejprve přečíst:
Kodeky a přehrávače
« Poslední změna: 02. Únor 2012 - 11:33:28 od fishmancz »
Coal [mJezdec] blog

Offline Tichavoda

• Nováček
  • *
Re:Problémy a rady (přehrávání)
« Odpověď #1 kdy: 08. Červen 2009 - 17:47:36 »
Skus KMPlayer ja ho pouzivam pokial my nesedi casovanie pri titulkoch

Offline fishmancz

• Have no fear, fish is here.
  • Admin
  • Starý kořen
« Odpověď #2 kdy: 08. Červen 2009 - 20:22:53 »
lidi nevim na koho se obratit ale tuhle serii bych chtel zkouknout ale nefachaj mi v bs playeru titulky nevim proc je to opruz  hlavne kvuli tomu ze jiny prehravace mi nechtel posunout titulky dozadu ci dopredu nebo nevim jak nevim neco jak na to je to prvni rada serie (13-ti dilna)
Tvůj problém jsem měl kdysi taky, nezobrazily se mi titulky k jednomu dílu Azumangy. Bylo to v době, kdy jsem věděl šumák o kodecích. Doporučuju teda postupovat, jak psal Benda_11 v Kodecích a přehrávačích. Přinejlepším pomůže naprostá kodeková čistka, přinejhorším budeš muset říct víc informací (jestli jde o externí titulky, nebo titulky v kontejneru, formát titulků,...)

Zastávám se i Tichevody. Od BSPlayeru, VLC a MPClassic jsem přešel na KMPlayer. Stačí si nastavit podporu ass titulků (převolby/zpracování titulků/další jazyky/upřesnit externí modul titulků) a je to. Ani nemluvím o libových věcech, jako je priorita audiostopy, přetáčení videa, atd.  Posun titulků je u KMP "ú" a ")" pro 0,5 sekundy.

Offline Uncik

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 13. Únor 2010 - 21:12:58 »
Mám problém s přehráním titulků tohoto tipu:
"
{3888}{3908}Ještě jednou!
{3918}{3950}Znič je!
{3962}{3987}Zničit je?
{4004}{4026}Rozumím.
                                     "
Prostě to časování je asi špatně napsaný a blbne ve všech přehrávačích, které jsem zkusil... Co s tím? xD
Takže díky i za sebenší rady !!

Offline fishmancz

• Admin
  • Starý kořen
« Odpověď #4 kdy: 13. Únor 2010 - 21:25:09 »
Je to .sub , ta čísla by měla být čísla snímků. Doporučuju převod do .srt . V poznámkovém bloku uložit jako UTF-8 a otevřít třeba v Aegisubu (zvolit fps podle videa) a zvolit Export titulků.

A jestli se dotaz týká správného přečasování, tak u svého příspěvku dej "Změnit" a přidej info o anime (hlavně release), třeba to bude mít někdo přečasované.

Wikipedie
« Poslední změna: 13. Únor 2010 - 21:42:49 od fishmancz »

Offline Uncik

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 13. Únor 2010 - 21:57:01 »
No to bude asi ono, jenže já mám jinej raw, než je uveden v release, takže pomoci fps v AegiSub to asi neudělám, že? A budu si muset sehnat správný video..xD

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #6 kdy: 13. Únor 2010 - 22:09:53 »
Když nám řekneš o jaké anime se jedná a na jaký release titulky jsou dělané. Tak ti můžu dát pak bližší info, jak titulky správně překonvertovat. Takhle to jsou jenom čisté spekulace.

Ale zkus tohle:
Na stránkách AniDB si najdi to anime.
U Anime si vylov release videa, na které titulky mají sedět.
V podrobnostech toho videa zjistíš jeho pravé FPS.
Následně titulky otevřit v Aegisubu a zadej správné FPS - jeho zdroj.
A titulky pak převeď.

Offline Limonel

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 18. Únor 2010 - 19:15:06 »
Hoj jsem si jistej ze uz to tu nekolikrat bylo ale mam problem s titulky. na precasovaní pouzivam Aegisub ale u nekterych tytulku mi to hodi po otevreni tabulku: " Vyberte znakovou sadu: Aegisub nedokazal rozpoznat znakovou sadu prosim zvolte jednu z moznosi" a kdyz zvolim tak mi to prepise vsechny pismena s hacky a carkamy na nejake klikihaky jsem v tom novej, takze prosim pomohl by mmi nekdo z toho problemu nevim cim by to mohlo byt Diky moc

Offline fishmancz

• Admin
  • Starý kořen
« Odpověď #8 kdy: 18. Únor 2010 - 19:24:17 »
Vyberte znakovou sadu: Aegisub nedokazal rozpoznat znakovou sadu prosim zvolte jednu z moznosi

Titulky otevřít v poznámkovém bloku, pak zvolit Uložit jako a v Kódování změnit ANSI na UTF-8, nebo obráceně.

Offline Limonel

• Nováček
  • *
« Odpověď #9 kdy: 18. Únor 2010 - 22:04:49 »
Titulky otevřít v poznámkovém bloku, pak zvolit Uložit jako a v Kódování změnit ANSI na UTF-8, nebo obráceně.
Diky ti :) konecne to jde :)

Offline Antikus

• Nováček
  • *
« Odpověď #10 kdy: 20. Únor 2010 - 22:58:20 »
požívám KMPlayer (v. 2.9.4.1434) a nevím jak mám udělat obrázek...když stopnu video na scéně kterou bych chtěl použít a zmáčknu starý dobrý Print Screen udělám obrázek všeho až na video místo něj mám po vložení do malování jen černé okno

Offline fishmancz

• Admin
  • Starý kořen
« Odpověď #11 kdy: 21. Únor 2010 - 00:08:06 »
KMPlayer 2.9.3.1428, sejmutí snímku

Buď pomalu:
pauznout video, pravé tlačítko, sejmout, sejmout snímek

Rychle:
Nastavit si v předvolbách asociace/sejmutí složku, kam ukládat rychle sejmutý snímek (třetí záložka). Pak už kdykoliv i za běhu mačkat CTRL+A, klidně za sebou...

Většina přehrávačů je v háji s PrintScreenem.

Offline Antikus

• Nováček
  • *
« Odpověď #12 kdy: 21. Únor 2010 - 00:28:48 »
díky za pomoc teď už vím jak na to (sám bych na tohle nikdy nepřišel) už sem začínal být dost naštvaný jak mi to nešlo

Offline Alians

• Nováček
  • *
« Odpověď #13 kdy: 11. Říjen 2010 - 16:39:57 »
Zdravím. Potřeboval bych poradit ,když zapnu anime a načtu do něho titulky tak se jaksi nezobrazují ale časování je v pořádku...... používam BSplayer jestli to něják pomůže.

Offline fishmancz

• Admin
  • Starý kořen
« Odpověď #14 kdy: 11. Říjen 2010 - 16:45:41 »
Zkus si stáhnout obyčejný Media Player Classic. (je to jen jeden soubor) Pokud v něm titulky budou, tak je něco s BSPlayerem. Jednodušší možnost by byla, že jsou jen titulky skrytý, zobrazují se 10 cm pod monitorem, atd. Při nejhorším pápá BSPlayere.