akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Problémy a rady (přehrávání)  (Přečteno 75676 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
Re:Problémy a rady (přehrávání)
« Odpověď #15 kdy: 11. Říjen 2010 - 16:45:54 »
1) Jseš si jistej, že se titulky načetli?
2) Přestaň používat BSplayer.

Offline Alians

• Nováček
  • *
« Odpověď #16 kdy: 11. Říjen 2010 - 17:12:56 »
Tak zatím jsem to zkoušel pustit i v KMplayeru kde titulky normálně jedou ale něco takovýho se mi u BSplayeru ještě nestalo tak mu dam další šanci u jiného anime  :) ale jinak diky za radu.

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #17 kdy: 11. Říjen 2010 - 17:58:44 »
Tak zatím jsem to zkoušel pustit i v KMplayeru kde titulky normálně jedou ale něco takovýho se mi u BSplayeru ještě nestalo tak mu dam další šanci u jiného anime  :) ale jinak diky za radu.
Vyzkousel bych kombinaci Media Playeru Classic a Vobsubu a v nem vsechno normalne funguje a nemam s tim problem.
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Trip

• Sledovač
  • **
« Odpověď #18 kdy: 08. Prosinec 2010 - 20:25:39 »
mám MKV súbor - obsahuje EN softsub, mám k tomu aj pasujúce externé CZ titulky

potrebujem si však pustiť obe titulky naraz (jedny vyššie, druhe nižšie - aby sa dalo porovnať časovanie), problém je, že neviem ako na to.. (raz sa mi to podarilo, ale už si nedokážem spomenúť ako som to vykonal..)

dostupné prehrávače: BSplayer, KMplayer, Media Classic Player - Home Cinema..

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #19 kdy: 08. Prosinec 2010 - 20:46:17 »
Trip: Já bych to řešil následovně: vymuxoval en title, spojil je do jednoho souboru s cz a ty pak následně pustil. A třeba cz titlím nastavil příznak pro zobrazování nahoře.

Offline Trip

• Sledovač
  • **
« Odpověď #20 kdy: 08. Prosinec 2010 - 20:50:40 »
Benda_11: určite to ide jednoduchšie, niekde je totižto možnosť "zobraziť dvoje titulky" - len neviem kde to je..

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #21 kdy: 08. Prosinec 2010 - 21:02:13 »
Jak se říká nejjednoduší je vždy ta nejdelší cesta a ono vymuxovat titulky má člověk zmákly do 30sec a pak už jenom stačí otevřít oba soubry, v jednom udělat ctrl+c a do druhé udělat ctrl+v. Jedodušeji bych to ani neřešil.

Ale pokud chceš složitější metodu, tak bych v KMP (ten jediný ti tohle povolí) povolil interní zobrazování titulků a tomu filtru nastavit interní/externí titulky aby zobrazoval, pak si násilně vynutit spuštění vobsubu a tomu nastavit opačné titulky, než potřebuješ. Vobsub ještě upravíš na jakou pozici to má hodit a mělo by to fungovat. - Rozhodně složitý způsob.

Jinak ani jeden z výše uvedených přehrávačů nemá nikde funkci zapnout dvoje titulky.

Offline fishmancz

• Have no fear, fish is here.
  • Admin
  • Starý kořen
« Odpověď #22 kdy: 09. Prosinec 2010 - 01:31:20 »
pustiť obe titulky naraz (jedny vyššie, druhe nižšie - aby sa dalo porovnať časovanie)
Nikdy jsem to nedělal, ale po chvilce zkoumání to jde snadno. KMPlayer - v nastavení si určit pozici prvních a druhých titulků (o trochu výš/níž). Pak pravý klik na video / Titulky / Jazyk titulků / Druhé titulky    a vybereš nebo načteš další.

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #23 kdy: 09. Prosinec 2010 - 03:41:46 »
Jinak ani jeden z výše uvedených přehrávačů nemá nikde funkci zapnout dvoje titulky.
Media Classic Player taky zvládá (možná zvládal) zobrazení dvojích titulků, jsem to jednou nějak omylem zapnul a pak dlouho zjišťoval jak to vrátit zpět. Ale už si nevzpomínám kde to bylo.

Offline Kalkin

• Nováček
  • *
« Odpověď #24 kdy: 09. Prosinec 2010 - 18:38:58 »
Jde to v MPC playeru
pustiš soft sub a budeš mit ty anglický pak vemeš ty český a ručně je tam přetahneš. POZOR nesmí se jmenovat stejne a současne byt ve stejne složce protože potom by se nahradili za ty anglický. Aby se nezobrazili oboje dole na sobe tak musis jit do menu Filtry - directvobsub(či jak se to jmenuje). Tam můžeš videt volbu zobrazeni vnitřních (tech anglických titulku) je tam volba proprieties. Tam hned na první záložce je na pravo uprostřed jestli si pamatuju zaškrtavaci poličko to povolis a navoliš číslo - vyšku jak vysoko zobrazit normal je snad 50 to je dole- aby byli výš snižovat cca 5 a min je akorat uplne nahore. ted nevim jak se to jmenuje to zaškrtavaci možnost až budu doma upravim
« Poslední změna: 09. Prosinec 2010 - 18:46:33 od Kalkin »

Offline Yokkitt

• Nováček
  • *
« Odpověď #25 kdy: 16. Leden 2011 - 20:21:22 »
Potřeboval bych poradit s titulky. Když si pustím anime KMPlayer tak se titulky chovají jako obyčejné titulky a ne jako hardsub ( myslím tím že jsou ve videu) když to pusím přes VLC player tak se to seká. prosím poradte nějaký přehrávač kde ty titulky půjdou v pohodě nebo jak to v tom KMPlayeru nastavit.
Snad se tu najde dobrá duše co to pochopí a poradí  :)
Lidský mozek je z 90% tvořen kapalinou. U některých jedinců brzdovou.

Offline fishmancz

• Have no fear, fish is here.
  • Admin
  • Starý kořen
« Odpověď #26 kdy: 16. Leden 2011 - 20:55:37 »
Citace
Když si pustím anime KMPlayer tak se titulky chovají jako obyčejné titulky a ne jako hardsub
Snad jde právě o to, aby se to NEchovalo jako hardsub... ne?

Ani jsem moc nepochopil, s čím potřebuješ poradit. :) Každopádně v KMPlayeru si zapni Možnosti / Předvolby / Zpracování titulků - pokud budeš chtít měnit metodu výstupu, tak tam jsou na výběr tři možnosti. Zkus je trochu prozkoušet, možná najdeš to, co hledáš. (chvíli nech běžet video, aby se titulky zobrazily nově, v pauze to nereaguje dobře...)

EDIT: Možná to píšu zbytečně, ale máš vůbec nainstalované kodeky? Jestli ano, tak jsem pořád mimo. :)
« Poslední změna: 16. Leden 2011 - 20:59:07 od fishmancz »

Offline maggot4

• Moderátor
  • Starý kořen
  • ningen šikakku
« Odpověď #27 kdy: 16. Leden 2011 - 21:44:18 »
chápu to tak, že se ti v KMPlayeru nezobrazujou styly. Jestli jsem to teda dobře pochopil, tak KMP zahoď a používej media player classic.
Zakladatel Sonzainai
Bývalý člen skupiny Delphi's Fansub

Offline Yokkitt

• Nováček
  • *
« Odpověď #28 kdy: 16. Leden 2011 - 21:59:13 »
no já nevěděl jak to napsat  tak zkusím můj problém pospat takhle, takhle bych potřeboval aby se mi titulky ukazovali http://img404.imageshack.us/img404/8066/fffpeeps720pkaichouwam9.jpg )je to z VLC ale ten se seká) ale zobrazují se mi takhle http://img841.imageshack.us/img841/8107/fffpeeps720pkaichouwama.jpg snad to půjde líp pochopit :D
media player classic mám ale titulky se zobrazují stejně
kodeky mám  http://forum.akihabara.cz/index.php?topic=82.0 bral jsem je jen odsud
Lidský mozek je z 90% tvořen kapalinou. U některých jedinců brzdovou.

Offline maggot4

• Moderátor
  • Starý kořen
  • ningen šikakku
« Odpověď #29 kdy: 16. Leden 2011 - 22:24:09 »
v media player classicu by to mělo zobrazovat styly správně, pokud ne, tak nejspíš bude nějakej problém v kodekách. Můžeš zkusit odinstalovat všechny kodeky, nahrát CCCP a pustit to v MPC.
Zakladatel Sonzainai
Bývalý člen skupiny Delphi's Fansub