akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Kreslíte či tvoříte anime? Co používáte za vybavení? Raději papír nebo digitál?  (Přečteno 6079 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
Ahoj, taky se Vám stává, že sledujete anime a zrovna se ukáže scéna či charakter, který Vás donutí kreslit? Nebo čtete mangu a najednou si říkáte, tohle nakreslím? Jak často kreslíte, jste v tom dobří? A co používáte pro kreslení, jste věrní papíru či jako se to děje poslední dobou, jedete jen a pouze digitálně? Já mám kreslení rád, když je čas, pořád něco smolím a vymýšlím. Jeden z mojich snů, je podílet se na manze či anime, které by dokázalo, že nejen v japonsku či usa může vzniknout dobré anime či dobrá manga. Tak jsem si řekl, že se zeptám Vás, všech :D  Jak jste vlastně dobří? Říká se, že pokud nakreslíte dokonalou lidskou postavu, je Vaše úroveň kreslení vysoká. Jelikož to je jedno z nejhorších na kreslení, já třeba zatím s tímhle mám problémy, buď nesedí noha, nebo ruce jsou jak z hororu :D Povídejte, přehánějte a klidně sem nahoďte Vaší tvorbu. Díky

PS: Potřebuji nějakou inspiraci pro kreslení, vůli :D

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
Já jsem věrná papíru nebo plátnu a snažím se i o neobvyklé portréty a co se týče dobrého ztvárnění postav, tak mi ségra koupila takovýho dost zmenšenýho "Bořka z Bořičů", kterého vytvaruješ, jak potřebuješ. Docela dobrá blbost, ale když chceš trefit správné poměry a třeba nakreslit chůzi, tak neznám nic lepšího, když nebudeš používat programy.
Ale nekreslím každý den, taky potřebuju inspiraci a dobrý nápad a hlavně já mám těch výtvarných činností trochu víc. :)

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
Tak to jsem rád, že se našel hned člověk co je věrný papíru, já taky, bohužel poslední dobou co sleduju jak od kamarádů a lidí co dělají mangy v japonsku a korei, tak bohužel spíše se přiklání k digitální malbě. Dle nich je to prý jednoduché a v mnoha ohledech přínosné. Třeba už nemusí nic skenovat a rovnou to hodí na schválení popřípadě nemusí jezdit na místo a jen to pošlou skrze mail.

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
Ono kreslit nebo malovat má své kouzlo, záleží, jaký použiješ papír, tužku, uhel a při malování, jak si zředíš barvu, pak vidíš i jednotlivé tahy štětcem. A když se ti povede blbě namíchat odstín nebo tuží uděláš špatný detail, tak to jednoduše nemůžeš odklikat zpátky, ale musíš popřemýšlet, jak to zakrýt nebo upravit a nakonec ti z toho vyjde i kolikrát něco dost zajímavého. 

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
To je pravda, tužka má stále kouzlo, kéž by to ale platilo všude, nebo spíše škoda, že to tak neberou všude.

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
A viděl jsi dokumenty, jak tvoří Hayao Miyazaki a jeho tým? Ty taky ještě doteď používají klasicky papír a tužku.
Když jsem viděla kolik obrázků je třeba na jeden pohyb jedné postavy nebo pohyb pozadí, a jak je složité to vše dát dohromady a vytvořit tak anime film, tak říkám jenom páni. Myslím si, že udělat anime je mnohem náročnější než hraný film.

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
Viděl jsem pár dokumentů, v jednom bylo jak vznikal film Princezna Mononoke, ale pokud máš někde odkaz, klidně se rád znovu podívám :D

Offline AnimeAiko

• Nováček
  • *
Tak já se pokouším kreslit v anime stylu snad už od chvíle, co znám anime (bylo mi asi 8-11 let) a ty začátky byly dost příšerné.  ;D Ale jak se říká "cvičení dělá mistry", takže jsem se postupně zlepšovala.  ;) Největší problém mám stejný, který tu už zazněl - nohy a ruce.  ??? Ale snad to časem půjde líp. Rozhodně to, ale na ukazování ještě není, protože když už se mi nějaký můj obrázek fakt hodně líbí, tak po znovukouknutí po nějakém čase na něm najdu plno nedostatků a místo skenování a "chlubení" se na netu, ho zase radějí uložím.  :D

A co se týče materiálů, i já jsem věrná tužce, pastelkám, papíru, atd. (zvláště značkám Kooh i Noor a Centropen - hold léty osvědčená kvalita). <3

Jinak inspirace mám spousty (mám jednu docela nabušenou složku s nápady a rychlo-náčrtky), ale ne vždy mám chuť si k tomu sednout.  Když už ale začnu, tak zapomínám na čas, chodit se najíst, atd. a dost dlouho mě to nepustí.  :-[