akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Street art, aneb anime a manga na českých zdech  (Přečteno 5607 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
Street art, aneb anime a manga na českých zdech
« kdy: 10. Březen 2016 - 23:19:54 »
Objevili jste v ulicích svého města nějaké stopy umělců, kteří vytvořili díla zabývající se japonskou tvorbou?
Tyhle dvě věci jsem objevila u nás v Karlových Varech v podchodu k Dolnímu nádraží.
Ptala jsem se známé a ta říkala, že to dělal asi někdo z Prahy a tímto chci poděkovat, protože se možná anime dostane do podvědomí širší veřejnosti.

Offline AnimeAiko

• Nováček
  • *
Re:Street art, aneb anime a manga na českých zdech
« Odpověď #1 kdy: 06. Listopad 2017 - 15:09:18 »
Abych byla upřímná, tak malování po zdech mě nikdy nebralo a nelíbilo se mi, ale vidět na nich anime, tak jsem pro všema deseti.  :)
Ovšem osobně jsem zatím nenarazila nikde na nic..  :'(

PS: Ten Bůh z Mononoke Hime je udělaný pěkně.  :)

Offline Briegala

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: 06. Listopad 2017 - 15:11:04 »
Objevili jste v ulicích svého města nějaké stopy umělců, kteří vytvořili díla zabývající se japonskou tvorbou?
Tyhle dvě věci jsem objevila u nás v Karlových Varech v podchodu k Dolnímu nádraží.
Ptala jsem se známé a ta říkala, že to dělal asi někdo z Prahy a tímto chci poděkovat, protože se možná anime dostane do podvědomí širší veřejnosti.
Ve Varech? Tak to se musím zajet podívat! Jsem z Ostrova! :D

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #3 kdy: 06. Listopad 2017 - 17:58:07 »
Podle mne to tam už není.Když jsem šel na Dolňák a jel na Akimatsuri, tak jsem si toho nevšiml...ale já jsem ustavičně zamyšlený, tak jsem to mohl přehlédnout. :D Ovšem je fakt, že ty stěny podchodu před "Supermarket WC" se pořád mění.

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #4 kdy: 16. Listopad 2017 - 17:31:01 »
Tak jsem tam dnes procházela a už tam byl jen malý formát Princezny Mononoke, velká Gojira ještě zůstala. Ale tu druhou část podchodu zrovna seškrabovali, tak se možná vrhnou i na tu první.  :(

Jsem zvědavá, co tam bude příště.

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #5 kdy: 14. Listopad 2019 - 17:31:45 »
Protentokrát to není žádné grafity. Ale originál auto. Zajímalo by mě, komu patří. Dost zajímavá výzdoba a sbírka nejen Pokémonu.  :)

Offline Herbert

• Sledovač
  • **
« Odpověď #6 kdy: 15. Listopad 2019 - 00:17:46 »
Kdysi, snad začátkem 90. let, možná později, byl na zdi olomouckého hřbitova nápis "anime". Nic víc, jen ten nápis. Nevím, proč zrovna tam, ani do jaké kategorie patří takový prostý nápis, ale něco to ve mně muselo zanechat. S příchodem kabelové TV a Animaxu se mi pootevřely dveře do nového světa báječných příběhů, které mi později pomohly otevřít dokořán AnimeCzech, ASCT, NGFailsub a spousta dalších, dnes už neaktivních tvůrců zprvu softsubů, později jen titulků. Nejspíš jsem jim tehdy nepoděkoval, a i když si to nejspíš nepřečtou, tak aspoň jednou to musím napsat - děkuju za váš čas a práci, kterou jste tomu věnovali.

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #7 kdy: 16. Listopad 2019 - 13:14:49 »
Já teď procházela podchodem u Dolního nádraží v K. Varech a je tam pořád Gojira.