akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Working Holidays Visa  (Přečteno 7395 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
Re:Working Holidays Visa
« Odpověď #15 kdy: 12. Říjen 2018 - 22:02:45 »
Navíc ani nikde nemůžu najít maximální počet žadatelů z česka, ale to všechno nejspíš bude tím, že tento program mezi českem a japonskem je dost nový a ještě nejsou dostupné všechny informace
Jsem si docela jistý, že to se dozvíš v listopadu, kdy mají být detaily dohody zveřejněny.
A kvót ohledně maximálního počtu žadatelů bych se fakt nebál. I kdyby to bylo jen 100 lidí na rok, tak se to nezaplní. :-)

Potože pokud vůbec nějakou práci seženete, tak kdo ví, za jak dlouho. A bylo by škoda, muset to třeba po měsíci ukončit z důvodu nedostatku peněz.
By mě docela zajímalo, jak tam vůbec cizinec sežene práci. Pokud člověk nemá už slušnou zásobu kanji znaků, tak asi v novinách nebo z cedulí na obchodech práci hledat nebude. A na úřad práce asi taky nepůjde.
Nebo tam je nějaká agentura, kde si člověk může přes net něco hledat a ona zprostředkuje komunikaci mezi oběma stranami?

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #16 kdy: 13. Říjen 2018 - 00:20:06 »
..
O žádné takové agentuře nevím. Napadají mě tak akorát weby typu craigslist a gaijinpot.. Na těch velkých úřadech práce v centru Tokia a Osaky by prý měl někdo umět anglicky, což ale člověku v případné domluvě se zaměstnavatelem stejně nepomůže.. Tak v podstatě nezbývá než se spolehnout na pomoc nějakého známého..

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #17 kdy: 13. Říjen 2018 - 05:40:40 »
Teoreticky by možná i stačilo využít Woofu či jiných podobných "dobrovolnických" nabídek. Tam by přece jen mohla být větší šance se domluvit anglicky a možná i doučit japonsky. xD
A možná by se tak daly snížit náklady když by se strava a ubytování odpracovala. (pokud se pletu, vyvraťte mi to)
Chytrému napověz, blbého kopni xD

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #18 kdy: 13. Říjen 2018 - 09:32:34 »
..
jj, ono v podstatě to WH vízum ten wwoof "legalizuje". do teď to byla taková "šedá" zóna.
každopádně asi bych i tímto směrem šel, pokud by se mě to týkalo.. připadá mi to takové nejjednodušší..

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #19 kdy: 13. Říjen 2018 - 12:31:17 »
Teoreticky se dá WH krásně využít v kombinaci s různými hostitelskými nabídkami typu wwoof či couchsurfing pokud chce někdo dlouhodobě cestovat po Japonsku za relativně malé náklady. Přece jen není vázaný nějakými smlouvami a vše je na dohodě a tak může být třeba každý týden někde jinde a přitom procestovat celou zemi. Při některých nabídkách dokonce nabízejí i nějaký symbolický plat (kapesné) takže i něco přivydělat by se dalo. Jediné za co se musí platit (z těch hlavních nákladů) je doprava a to je dle mého názoru zvládnutelné našetřit. Hlavně záleží jaké od toho máte očekávání a nároky.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #20 kdy: 13. Říjen 2018 - 12:51:23 »
..Přece jen není vázaný nějakými smlouvami a vše je na dohodě..
jen tak pro zajímavost, já taky za celou dobu, co tady pracuju, nikdy žádnou smlouvu neviděl.. ^_^

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #21 kdy: 13. Říjen 2018 - 14:40:40 »
jen tak pro zajímavost, já taky za celou dobu, co tady pracuju, nikdy žádnou smlouvu neviděl.. ^_^

Ona se v Japonsku nepodepisuje při přijetí do zaměstnání pracovní smlouva?

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #22 kdy: 13. Říjen 2018 - 15:50:18 »
Ona se v Japonsku nepodepisuje při přijetí do zaměstnání pracovní smlouva?
no u klasického "full time" zaměstnání asi ano.. ale na to nemám šanci, dokud nebudu mít japonštinu tak na N3 minimálně..

Offline ainny

• Starý kořen
  • Kverulant nesnášející odfláknuté titulky.
« Odpověď #23 kdy: 13. Říjen 2018 - 17:49:05 »
no u klasického "full time" zaměstnání asi ano.. ale na to nemám šanci, dokud nebudu mít japonštinu tak na N3 minimálně..
Co vím, tak N3 nestačí, Japonci si do stálého pracovního poměru málokdy pustí někoho (tedy udělí pracovní vízum), kdo není minimálně bakalář. Mám pocit, že to je podmínka.

Všem hřebečkům v Koreji se omlouvám. Už jsem zadaná.

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #24 kdy: 08. Listopad 2018 - 06:53:03 »
Trochu jsem si zjišťoval podrobnější info a zjistil jsem pár doplňujících informací:
-Současný limit je 400 víz tohoto typu za rok.
-finanční prostředky k pokrytí počátečních nákladů spojených s pobytem v Japonsku = přibližně 45 000 Kč.

Potřebné dokumenty:
a) Platný cestovní pas ČR
b) Žádost o vízum (v japonském nebo anglickém jazyce)
c) 1 fotografie (rozměry 4,5 x 4,5 cm, světlé pozadí, ne starší než 6 měsíců)
d) Životopis (v japonském nebo anglickém jazyce)
e) Plán aktivit na dobu ročního pobytu v Japonsku (v japonském nebo anglickém jazyce)
f) Průvodní dopis zdůvodňující podání žádosti (volnou formou, přibližně 1 strana formátu A4, v japonském nebo anglickém jazyce)
g) Potvrzení o lékařské prohlídce nebo potvrzení o zdravotním stavu
h) Zpáteční letenka (pokud není k dispozici, potvrzení o finančních prostředcích k jejímu zakoupení)
i) Doklady potvrzující dostatek finančních prostředků pro pokrytí počátečních životních nákladů spojených s pobytem v Japonsku (potvrzení o zůstatku na bankovním účtu, výpisy z účtu, cestovní šeky, apod.)
            ※ V případě, že majitelem účtu je jiná osoba než žadatel, je třeba předložit též doklad prokazující vztah žadatele k majiteli účtu, např. rodný list.

Závěrem mě trochu zklamalo že v dnešní době se žádost musí podat osobně na velvyslanectví v Praze a potom se tam musí i pro jeho vyzvednutí což pro někoho z opačné strany země může být komplikace.

PS: více info zde:https://www.cz.emb-japan.go.jp/cz/ryoji_working_holiday.html

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #25 kdy: 08. Listopad 2018 - 08:06:49 »
..
vida, nějakých 230 000 yenů.. to opravdu není moc.. méně než jsem hádal.
ale e, f, to bych nevěděl, co tam napsat.. ^_^