akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Working Holidays Visa  (Přečteno 11089 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline vlk

• Otaku
Re:Working Holidays Visa
« Odpověď #30 kdy: 28. Duben 2019 - 01:17:08 »
Zdravím, nevíte náhodou někdo jestli se dá sehnat formulář k veřejnému zdravotnímu pojištění (National Health Insurance) někde na internetu? Pokud by to bylo možné rád bych si jej připravil dopředu. Také bych se rád zeptal na cenu. Na ambasádě sice uvádějí cca 3500 jenů ale nejspíš se to bude měnit podle oblasti. Nemáte někdo aspoň trochu představu podle čeho se stanovuje cena?
Chytrému napověz, blbého kopni xD

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #31 kdy: 28. Duben 2019 - 03:27:46 »
..
záleží, jestli to tvoje city hall má online (naše ano). hledej 国民健康保険 申込用紙 (kokumin kenkou hoken moushikomi youshi) + město..

cenu fakt nevím, jak určují.. před rokem jsem platil 4500, pak mi to zvedli na 18000, a teď už jsem skoro na 20000.. (za dva lidi)

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #32 kdy: 01. Květen 2019 - 23:31:38 »
Nazdar, zase trochu otravuji. xD
Máte někdo nějaké info jak to je se záležitostmi tady v ČR před odjezdem na WH? Jediné co mě napadá je nahlásit se na pracáku a na pojišťovně kvůli ukončení práce. Jsou ještě nějaké záležitosti které je potřeba před odjezdem zařídit? Máte někdo nějaké tipy?

Offline 8B3CE273

• Otaku
« Odpověď #33 kdy: 02. Květen 2019 - 06:16:32 »
Z pracáku se musíš odhlásit. A odhlásit se z pojišťovny pokud budeš mimo ČR alespoň 6 měsíců v kuse, v opačném případě se musíš nahlásit jako samoplátce. Jinak potom takový ty běžný věci jako odhlásit si ruzný služby, upravit tarif na telefonu, zkontrolovat si jestli ti bude platit platební karta celou dobu pobytu v japonsku, ověřit si žer máš všechno vyřešený, ať nemusíš nic řešit vzdáleně. Pak si připrav úředně ověřenou plnou moc (vzor najdeš někde na interntu). Případně si zřiď i datovou schránku kvůli úřadům (když jsem byl na WH, tak máma musela na FÚ mi podat daňový přiznání).

Offline Kame

• Uživatel
  • Starý kořen
  • *
« Odpověď #34 kdy: 02. Květen 2019 - 13:36:55 »
No mě napadá, aby jsi se poptal kolem toho jak po tu dobu budeš platit za odpad -aby ti nepřilítl účet za odpad po dobu co jsi tu nebyl (píšu to všeobecně u dlouhodobých pobytů mimo čr) a připomenu tu věc že sice můžeš používat datovou schránku, ale když ti někdo pošle doporučený dopis (soukromá osoba bez povinosti užívat datovou schránku) tak mít někoho s plnou mocí na převzetí.... víc mě nenapadá  :-[

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #35 kdy: 03. Květen 2019 - 00:14:30 »
Z pracáku se musíš odhlásit.
Počkat to mi trochu nedává smysl. Přece když ti skončí pracovní smlouva tak by ses měl naopak na pracák přihlásit nebo ne?
No mě napadá, aby jsi se poptal kolem toho jak po tu dobu budeš platit za odpad
Tak tohle vůbec neřeším. Tenhle rok mám zaplacený a mám v plánu se vrátit dřív než mi propadne lhůta ta zaplacení toho příštího (konec května 2020). Přinejhorším to můžu zaplatit z účtu online když už to konečně umožnili. xD

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #36 kdy: 03. Květen 2019 - 01:17:27 »
Počkat to mi trochu nedává smysl. Přece když ti skončí pracovní smlouva tak by ses měl naopak na pracák přihlásit nebo ne?

on není důvod se tam hlásit.. práci v cz hledat nebudeš, a ze zdravotní pojišťovny budeš odhlášený..

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #37 kdy: 03. Květen 2019 - 13:23:59 »
..
a už to máš tedy jisté? kdy jedeš, a kam? ^_^

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #38 kdy: 03. Květen 2019 - 14:16:18 »
Na pracovní úřad se hlásíš jen v případě, že nemáš práci a nechceš platit zdravotní pojištění + chceš parazitovat na státu a nechat se jednou za čas seřvat, proč ještě nemáš práci a jak to, že se více nesnažíš.  ;D

Nezapomeň na daně, pokud bude v část roku v ČR nezaměstnaný, tak budeš muset podat daňové přiznání. Pokud budeš v té době mimo ČR, dej někomu komu věříš plnou moc.

Vše si ověřuj na oficiálních místech jako jsou úřady či ministerstva a ideálně měj vše písemně. Pokud napíšeš na nesprávné místo, nevadí, minimálně neodpoví, v lepším případě tě nasměrují správným směrem.

A když je ten nový císař:

天皇陛下万歳

« Poslední změna: 03. Květen 2019 - 14:31:00 od Ainzoolgown »

Offline 8B3CE273

• Otaku
« Odpověď #39 kdy: 03. Květen 2019 - 19:14:09 »
Počkat to mi trochu nedává smysl. Přece když ti skončí pracovní smlouva tak by ses měl naopak na pracák přihlásit nebo ne?Tak tohle vůbec neřeším. Tenhle rok mám zaplacený a mám v plánu se vrátit dřív než mi propadne lhůta ta zaplacení toho příštího (konec května 2020). Přinejhorším to můžu zaplatit z účtu online když už to konečně umožnili. xD

na pracák tě přijmou, pouze pokud jsi nezaměstnaný a hledáš zaměstnání. Pokud odjedeš na delší dobu do zahraničí, tak se musíš odhlásit, nebo tě vyloučí z databáze (ono to je ve výsledku jedno, protože když se vrátíš, tak stejně na nic nemáš nárok). 

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #40 kdy: 05. Květen 2019 - 20:58:11 »
a už to máš tedy jisté? kdy jedeš, a kam? ^_^
Pojedu v červenci a měl bych být v Kamakuře.

Vše si ověřuj na oficiálních místech jako jsou úřady či ministerstva...
Právě že jsem jim psal ale dali mi dost nejasnou odpověd. Jediné co jsem z toho srozumitelně vyčetl bylo že se mi práce mimo EU nezapočítává do důchodu a že po návratu si mám vyřešit podporu v nezaměstnanosti (přitom jsem se ani na jedno neptal). xD Celkově to vypadalo jako že vůbec neví o co se jedná.

Offline Cejlonaki

• Nováček
  • *
« Odpověď #41 kdy: 06. Květen 2019 - 03:18:02 »
Právě že jsem jim psal ale dali mi dost nejasnou odpověd. Jediné co jsem z toho srozumitelně vyčetl bylo že se mi práce mimo EU nezapočítává do důchodu a že po návratu si mám vyřešit podporu v nezaměstnanosti (přitom jsem se ani na jedno neptal). xD Celkově to vypadalo jako že vůbec neví o co se jedná.

Na tohle odpoved pravdepodobne nedostanes, protoze ti, kterych jsi se ptal vubec nevi, o co se jedna - jak pises. Takze si te budou prehazovat nejspise, a nic proadneho se nedozvis. Pravdepodobne se ti urednici s takovym pozadavkem nesetkali vubec, nebo minimalne. Takze to budes muset testnout ty sam. Pokud se vratis :D treba v jpn zustanes :)

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #42 kdy: 06. Květen 2019 - 08:36:32 »
hmm.. kanto.. tak to se asi nepotkáme..

-------------------------------

ale kdyby někdo vyrážel na wh do Osaky, o práci bych možná věděl..

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #43 kdy: 06. Květen 2019 - 08:43:03 »
..Jediné co jsem z toho srozumitelně vyčetl bylo že se mi práce mimo EU nezapočítává do důchodu..
zajímavé.. já mám přesně opačnou informaci, aspoň co se Japonska týče.. (cz a jp by měli mít dohodu o vzájemném uznávání odpracovaného času) nicméně v tomhle případě to možná neplatí, protože to je primárně "dovolená" s možností si přivydělat? netuším..
« Poslední změna: 06. Květen 2019 - 08:57:46 od ピンクセイコ »