Akihabara.cz

Autor Téma: Warcraft (hry, knihy, komiksy... a nyní i film)  (Přečteno 3837 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
Warcraft (hry, knihy, komiksy... a nyní i film)
« kdy: 12. Červen 2016 - 17:46:04 »
V samotných hrách Warcraft se až tolik neorientuju, ale knihy a komiksy mám přečtené pomalu všechny a samo sebou jsem si nenechala ujít film. A abych se přiznala, asi jsem jim to sežrala i s navijákem. Sice je děj trochu dost zhuštěný, ořezaný a tu a tam pozměněný, ale jinak se mi to zpracování líbilo, hlavně si ho vychutnáte ve 3D. Orkové super a asi jsem přesně něco takového očekávala. Mimoto, byla jsem s člověkem, co nemá o Warcraft ani ponětí a pochopil, o co jde.   
A tak se ptám, jaký je váš názor na tenhle fenomén?

Offline OldOne

• Nováček
  • *
Re:Warcraft (hry, knihy, komiksy... a nyní i film)
« Odpověď #1 kdy: 12. Červen 2016 - 21:55:19 »
souhlasím s tebou film se jim opravdu povedl i když je na určitých místech děj pozměněný a osekaný stejně se jim podařilo do těch necelých dvou hodin vměstnat velkou část historie Warcraftu což už je samo o sobě výkon za mě určitě palec nahoru za film 10/10

ale český dabing ten je cca poslední rok naprosto hrozný skoro u každého hraného filmu (prostě hnus dmnce na N-tou jak to vůbec můžou vypustit ?  :-\ měl jsem jed na před premiéru v AJ do Prahy ..taková chyba..  !omg! ) -5/10 kdo neví o čem mluvím nebo nechápe jak to myslím stačí se podívat i jen na originální trailer(ne jen Warcraftu) a pak na ten český je to hnus

Offline Thorr

• Pryč s Cenzurou!!!
  • Moderátor
  • Starý kořen
  • Hrdý člen, Chika-translations.
« Odpověď #2 kdy: 12. Červen 2016 - 22:20:32 »
Vidím, že se film líbil. Mně taky, ba jsem ukápl i slzičku, že konečně se objevil film podle hry, který byl v nejlepším jen slabý, nebo úděsný ala filmy Uwe Bolla.
All Hail Chika!

Offline matenrou

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #3 kdy: 12. Červen 2016 - 22:46:07 »
Český dabing byl popravdě docela slabší, ale překousla jsem to. Původní znění se mi ale v poslední době taky líbí víc a to jak u asijské ale i jiné produkce. No nic. Stejně bych si s chutí film Warcraft zase v blízké době zopákla ať už s dabingem nebo originál.
A kdo je vaše nejoblíbenější postava ze světa Warcraftu?
Moje je asi Thrall, jeho příběh sice asi trochu vychází ze Spartaka, ale i tak je můj nej.

Offline JacobSteven

• Otaku
« Odpověď #4 kdy: 17. Červen 2016 - 16:40:27 »
Film bol dobrý, len omrzí človeka, že to nemalo konca, a bude určite pokračovanie. Ale to už hovoril názov filmu že Warcraft: Prvý Stret. Film hodnotím 10/10 ja som bol zase na slovenskom dabingu, nebol až tak zlý, ale keď to bude na internete si to pozriem z titulkami pre porovnanie. Na to, že som hru World of Warcraft hral len raz a to ma moc nebavilo, a už som to od tedy nehral ani nechápal o čo tam ide, tak film bol dobre spracovaný podľa hry.

Offline Dippy

• Nováček
  • *
  • Překladatel u Hanabi
« Odpověď #5 kdy: 18. Červen 2016 - 14:07:28 »
Film bol dobrý, len omrzí človeka, že to nemalo konca, a bude určite pokračovanie. Ale to už hovoril názov filmu že Warcraft: Prvý Stret. Film hodnotím 10/10 ja som bol zase na slovenskom dabingu, nebol až tak zlý, ale keď to bude na internete si to pozriem z titulkami pre porovnanie. Na to, že som hru World of Warcraft hral len raz a to ma moc nebavilo, a už som to od tedy nehral ani nechápal o čo tam ide, tak film bol dobre spracovaný podľa hry.

S pokračováním to není jistý, protože film je strašný propadák v USA, ale ve světě relativně dobrý, uvidíme kam až se to vyšplhá, Čína by mohla zajistit pokračování. Co se názvu týče, tak to zase perlil distributor. V originále se to jmenuje klasicky Warcraft. Navíc to první neodkazuje na první díl, ale na první střet lidí a orků. Nechápu jak můžeš říct, že film je dobře zpracován podle hry, kterou jsi prakticky nehrál. Navíc film nevychází z WoW, ale odehrává se daleko před ním, abych byl přesnější tak vychází z prvního dílu RTS série - Warcraft: Orcs & Humans.

Co se filmu týče, tak nebyl špatný, ale taky to nebyla žádná super pecka. Po vizuální stránce docela hodně pěkný, Ironforge nádherný, trpaslíci, gryf a murlock taky. Stejně tak kouzla. Ale na začátku bylo několik rozmazaných scén, kde nebylo na nic zaostřeno (běh orků, let na gryfovi), na konci bylo zase hodně vidět, že lidští herci stojí před zeleným plátnem a pozadí je prostě hodně umělý. Pak třeba co se týče orků, na začátku filmu obří, pomalu dvojnásobní oproti lidem a člověka rozmáznou jediným úderem, ale na konci už jen o hlavu vyšší než lidi a úder už v pohodě člověk vykryje i mečem. Co se příběhu týče, tak byl takový hodně uspěchaný a prakticky nutnost přečíst si před návštěvou kina knížku na kterou film hned navazuje, taky moc neznalce světa Warcraftu nepotěší. Nehledě na to, že právě neznalci budou hodně mimo, představení postav se ve filmu moc neřeší. Hodně se mě známí ptaj jak je možný, že je Garona kříženec člověka s orkem, když teprve teď orkové prošli k lidem. Kdo zná Warcraft, tak ví, že Garona není ani z části člověkem, jenže neznalci to neví, protože to ve filmu není a jen je to mate.
Co se kopií týče, tak 3D je docela slušný, tenhle rok patří mezi ty lepší filmy. Titulky povedený, je vidět, že překladatelka využila odbornou pomoc jak uvádí. Dabing tragický jako vždy, hlavně Guldan byl otřesný. Bohužel dokud lidi budou na tu hrůzu chodit do kin, tak dabing vytrvá.
Dal sem tomu 7/10 a pokud bude pokračování tak se určitě podívám. Dvojku bych rád viděl o mém oblíbeném Thrallovi, což konec jedničky docela i naznačuje, že by mohla být. Takže kdyby dvojka byl zfilmovaný Vládce klanu, tak bych se nezlobil.

Offline Allexstrasza

• Nováček
  • *
« Odpověď #6 kdy: 20. Červen 2016 - 09:11:05 »
No ja osobne som hrala aj hrajem dlhé roky wow hrala som aj warcraft a čítala knihy a ako mne osobne sa to páčilo. Jasne bolo tam pár chýb ako už spomínal Dippy a pár veci ktoré ak sa nad tým človek zamyslí boli trošku metúce, nejasné a niekedy prehnané (IK od orkov na začiatku) a pokiaľ si dobre pamätám tak ani dej sa nedržal 100% predlohy ale s tým trebalo rátať (tak ako pri každom filme)... Na film som mala možnosť isť až 2 týždne na to čo sa u nás dostal do kín takže sa nedalo vyhnúť kritike ktorú ľudia na film mali a celkovým reakciám a tak som tam išla s tým že to bude hrôza a možno práve preto sa mi ten film tak páčil :D:D Film mi zbehol veľmi rýchlo a hlavne sa mi neskutočne páčilo grafické spracovanie spellov :D:D (Hoci čo sa spellov týka tak mať také spelly aj vo wowku tak som fakt OP :D ) Neviem, ale bol to prvý film pri ktorom mi mágia prišla reálna :) Za ďalšie sa mi páčilo ako boli orkovia prepracovaný, presne nejako tak by som si ich v reále predstavila (narážam na podobnosť z originálmi v hre), murlock pobavil a zamilovala som sa do vlkov. :) Mestá boli krásne. (Hoci radšej by som chcela vidieť reálny Orgrimar ale tak možno raz aj ten bude :D) Je pravda, že priateľ sa ma musel na nejaké maličkosti pýtať ohľadom deja, ale zhodnotil to tak, že väčšina deja mu prišla jasná, hoci na konci nechápal Medivhovi (prečo sa zmenil, jeho prvá reakcia bola, že podobá sa na Illidana :D), ale film sa mu páčil a bolo na ňom vidno, že aj napriek tomu, že warcraft a wowko mu je totálne cudzie film sa mu veľmi páčil.

Čo sa týka pokračovania, tak to majú dobré pripravené pre Thralla. Ale tak nechajme sa prekvapiť, či bude pokračovanie a ak bude tak aké. Predsa len, warcraft je tak rozsiahly, že nikdy nevieme čím prekvapia.

A ja som bola v Slov. dab. a musím povedať, že ma celkom milo prekvapili. čakala som tam niečo oveľa horšie. Ale samozrejme, ako náhle budem mať možnosť idem na originál :).

Inak btw... Nemal byť správne Dalaran ešte ten starý v zemi ? (ako knihy som čítala už dávno, ale zdá sa mi, že chronologicky to nesedí :D )

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
« Odpověď #7 kdy: 20. Červen 2016 - 09:27:14 »
Já třeba hry nehrála, ani nečetla knihy. Ale skoro bych tomu neměla co vytknout, až na divnou postavičku krále, která mi přišla dost nevýrazná a k ničemu na to, že to byl král a jeho rozhodnutí (ať už takové nebo makové na konci filmu) mělo velký dopad. Příběh se mi líbil, v podstatě většina postav mi přišla sympatické nebo alespoň jsem si k nim nevyvinula žádnou averzi. Nejvíce se mi samozřejmě zalíbil Ork Durotan jako spoustě jiným. Ale prostě to nemělo to takové cosi, díky čemu byste se do toho zamilovali, díky čemu byste z kina odcházeli nadšení. Ano, byla to fajn podívaná a nenudila jsem se, ale i přes všechnu magii, kterou ve filmu postavy disponovaly, to nemělo to pravé kouzlo.