akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Angličtina  (Přečteno 4601 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Darkmoor

• Otaku
Re:Angličtina
« Odpověď #15 kdy: 25. Září 2013 - 16:51:24 »
K urban dictionary si ještě dovolím přihodit http://www.thefreedictionary.com/ , kde obvykle zápasím s idiomy.

Jinak shodou okolností jsem právě přišel z první hodiny angličtiny, kterou nám zařídili v práci a rozřazovací test a pohovor mě hodil do skupiny B1 (anglicky jsem se kromě nějakých kurzů moc neučil). Což mě celkem překvapilo a zjevně budu muset pořádně makat abych to zvládal protože anglicky se v podstatě učím jako ostatní - titulky, knížky apod.
Takže když na nás lektorka (moc sympatická slečna - vůbec to nepomáhá soustředění :D) začla zrychleně valit časy a gramatiku, aby se mrkla jak jsme na tom, tak jsem zjistil, že jsem pěkně v pasti. :D A o výslovnosti ani nemluvě.
Při sledování seriálů s AJ titulky a čtení textů se člověk naučí hodně rozumět, ale jakmile má konverzovat a ještě gramaticky správně, tak je to velký problém.
Ale platí, že i když to řeknete blbě, tak se vždycky nějak domluvíte a nakonec se pochopíte. Hlavní je snažit se domluvit a překonat stud a obavy z toho, že mluvíte jako by vám bylo pět.

Takže nebát se a zkoušet to. Čtením a titulky si uděláš slovní zásobu a se zbytkem se popereš za pochodu.
Překladatelská skupina Chatonville

Offline Orgez

• Sledovač
  • **
Re:Angličtina
« Odpověď #16 kdy: 25. Září 2013 - 16:56:30 »
Určitě zkusim různé způsoby :-) A celkově doufám že toto téma pomůže i dalším kteří neumí moc dobře aj.