Akihabara.cz

Autor Téma: Steins;Gate VN čeština  (Přečteno 4072 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Razin

• Nováček
  • *
  • Pohlaví: Mužské
    • Zobrazit profil
    • Steins;Gate česky
Steins;Gate VN čeština
« kdy: 24. Říjen 2016 - 18:02:45 »
Zdravím,
jak už název napovídá, toto vlákno bude mít něco společného s vizuální novelou Steins;Gate a češtinou.
Ano, je to tak! Čeština pro S;G je skutečně ve vývoji.

Zhruba po půl roce vývoje jsem se rozhodl tento svůj "drobný" projekt trochu zviditelnit mezi lidmi, které by to mohlo zajímat (snad).
Jak na tom překlad je, a jak zatím vypadá se můžete dozvědět na stránkách překladu: http://steinsgatecesky.webnode.cz

Pokud budete mít ohledně překladu nějaké dotazy, směřujte je prosím sem: https://prekladyher.eu/tema/steins-gate.1019/ ...Tuto stránku kontroluji pravidelně.
Můžete psát i tady na fóru, ale nezaručuji, že to tu budu kontrolovat každý den (i když asi budu).
El. Psy. Kongroo.

Offline Buceknew

• Otaku
    • Zobrazit profil
Re:Steins;Gate VN čeština
« Odpověď #1 kdy: 24. Říjen 2016 - 19:03:14 »
Klidně mě kamenujte pro mou zaostalost, ale s vizuálními novelami nemám žádnou zkušenost. Toto vypadá celkem zajímavě a už se těším na další informace o projektu.

Offline Razin

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Steins;Gate česky
« Odpověď #2 kdy: 25. Říjen 2016 - 15:10:47 »
Klidně mě kamenujte pro mou zaostalost, ale s vizuálními novelami nemám žádnou zkušenost.
Nemusíš se bát, určitě nejsi jediný. V našich končinách, bohužel, není žánr vizuálních novel příliš známý, dokonce ani mezi fanoušky anime a mang. Možná o tom někdy něco slyšeli, ale málo kdo si nějakou zahrál. Přitom se podle mě jedná o výborný prostředek vyprávění velice zajímavých příběhů.
Byl bych rád, kdyby se u nás žánr vizuálních novel trochu rozrostl, ale to by se do toho musely zapojit nějaké větší skupiny... Já sám toho moc neudělám.
El. Psy. Kongroo.

Offline Buceknew

• Otaku
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 25. Říjen 2016 - 21:16:25 »
Pokud to bude mít atmosféru alespoň trochu podobnou starým temným adventurám a bude na to čas, tak si to rád zkusím zahrát.  ;)

Offline 12vojak

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 26. Říjen 2016 - 13:52:08 »
Super. Už se těším až to přeložíš. visual novely bych klidně hrál, kdybych nebyl líný to z toho anglického jazyka si překládat. Ach ta lenost. :D

Offline Honza135

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • ČSFD
« Odpověď #5 kdy: 01. Listopad 2016 - 16:28:28 »
Ahoj, ačkoliv mě toto VNko nezaujalo - protože jsem ještě neviděl adaptaci - jsem rád, že se někdo takhle pustil. Jedno mě ale děsí - vždyť to budeš překládat několik let, pokud na to budeš sám! Když mě trvá v Clannadu přečíst jednu "route" dva měsíce, tak já osobně jsem podobný nápad vzdal. Protože ten, koho původní příběh opravdu zajímá, tak ten i přes nutnost překladu z angličtiny si to VNko pořídí a přečte. Akdo je líný, tak má holt smůlu. Takže pokud s tím sekneš, nic se neděje, protože je nelogické něco překládat jen pro pár desítek lidí několik let, sám, a ještě bez výdělku z té činnosti.... Když už, tak překládej oficiálně, dohodni se s pěti lidmi a např. na Steamu s oficiálním překladatelem dané VNky a můžeš to poslat mezi lidi a vydělat na tom :)

Offline 12vojak

• Sledovač
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 01. Listopad 2016 - 17:10:29 »
...
Na svých stránkách má i z kolika procent je co hotový a když se kouknu jak je daleko. Tak si nemyslím, že mu to bude trvat několik let. :D

Offline Honza135

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • ČSFD
« Odpověď #7 kdy: 01. Listopad 2016 - 17:28:37 »
Tak to potom OK, byl to jen čistě vlastní osobní názor - jen jedince - takže pokud se na to cítí, tak když už to začal, bylo by fajn to dotáhnout do konce. Ale já bych teda nic takového nedokázal - neměl bych na to čas a sám bych to rozhodně nedal, tak jako on :)

Offline Miro3no

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 03. Listopad 2016 - 00:25:44 »
Steins Gate mám už dávnejšie prečítané, keď ho oficiálne vydali na Vitu v angličtine a musím uznať, klobúk dolu, že sa do toho niekto pustil. Sám kde-tu pre potešenie niečo preložím a aj keď sú to len anime, 20 minút mi vúčšinou zaberie aj 2-3 hodiny (podľa toho ako je to ukecané), ale k tomu by sa iste mohli lepšie vyjadriť ľudia, čo sú v tom aktívnejší. :D No teraz k veci, viem aká horda textu v SGčku je a dodržať spôsob vyjadrovania postáv (hlavne hl. hrdinu) iste dáva celkom zabrať. Držím teda palce a prajem pevné nervi pri dokončení projektu :) Ako tu už bolo spomenuté, veľa šťastia skúsiť to dostať na steam, nech za tú robotu aj niečo bude :)

Offline Razin

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Steins;Gate česky
« Odpověď #9 kdy: 11. Březen 2017 - 15:06:42 »
Čeština je dokončena!!! (popravdě, zveřejněna byla už před měsícem)

Takže pokud jste si toho doposud nevšimli a máte zájem, navštivte moji stránku a pusťte se do hry!
http://steinsgatecesky.webnode.cz/preklad/

Příjemné hraní vám přeje Razin.
El. Psy. Kongroo.

Offline VegetaCR

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 11. Březen 2017 - 17:56:36 »
Zrovna dnes jsem to stáhnul. Instalace docela jak postavit skříň od IKEA, ale dobře popsaná a hlavně to je funkční. Odehrál jsem úvod a žádných problémů v překladu jsem si zatím nevšiml. Dík za překlad a až bude čas aspoň bude co hrát ;D

Offline Razin

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Steins;Gate česky
« Odpověď #11 kdy: 14. Březen 2017 - 12:20:14 »
Instalace docela jak postavit skříň od IKEA, ale dobře popsaná a hlavně to je funkční.

Co se instalace týče, tak ano, máš pravdu. Je hrozná. Bohužel se s tím nic extra dělat nedalo, protože SGUTT (Steins;Gate Ultimate Translation Tool) není můj výtvor a nemám k němu zdroják, takže jsem z toho jednoduchý, pěkný instalátor udělat nemohl.
El. Psy. Kongroo.