Akihabara.cz

Autor Téma: Devilman  (Přečteno 1074 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Yuichiro

• Nováček
  • *
Devilman
« kdy: 24. Květen 2017 - 07:38:24 »
Ahoj,

mám problém s anime sérií Devilman, respektive shlédnul jsem první dva filmy - Devilman: Tanjou-hen a Devilman: Youchou Sirene Hen a když jsem následně hledal nějaká pokračování, tak jediné, co se mi podařilo najít je Amon Devilman Mokushiroku, což je možná zajímavý finále, ale bohužel to v návaznosti na první dva filmy nedává vůbec žádný smysl a ani trochu to nenavazuje... Oni ani ty první dva filmy na sebe nijak extra nenavazovaly (přišlo mi, jakoby tam minimálně jeden díl chyběl, ale žádný mezitím nebyl), ale ten třetí nemá už absolutně žádnou návaznost... Tak vás chci poprosit, kdo tohle anime znáte, jestli by jste mi poradili, co jsem prošvihnul a jak to napravit :) možná ty filmy byly jen jakési vsuvky do anime, ale jediné, o čem vím, že bylo natočené, je původní Devilman z roku 1972 a tím by to být nemělo, tak fakt už nevím  :-[ ;D

Snad se najde někdo zasvěcenější, kdo mi poradí... Díky.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
Re:Devilman
« Odpověď #1 kdy: 24. Květen 2017 - 09:18:46 »
..
Mokushiroku je alternativní verze původní série, stejně jako Tanjou-hen, takže vzhledem k délce to bude asi jen nějaké převyprávění zajímavějších částí, a dost věcí tam bude chybět..

Na tohle je dobrá AniDB: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=1236

Offline You Say

• Sledovač
  • **
  • Worshipper of Óðinn.
« Odpověď #2 kdy: 24. Květen 2017 - 09:47:43 »
Devilman vzniknul počátkem sedmdesátých let jako koncept v hlavě kreslíře Nagaie Góa a pánů producentů z Toei (dnes Toei Animation). Nagai vytvořil námět příběhu a vizuální návrhy hlavních postav. Sám potom koncept zpracoval do podoby pětisvazkové mangy Devilman. Toei vzala Nagaiův námět a vytvořila z něj vlastní televizní seriál rovněž nazvaný Devilman. Tyto tituly nesdílejí žádnou dějovou kontinuitu. Dvě OVA epizody nazvané Devilman: Tandžó-hen a Devilman: Jóčó Sirene-hen poté částečně adaptují Nagaiovu mangu. Tandžó-hen adaptuje první svazek, zatímco Jóčó Sirene-hen svazek druhý. Fascinující na těchto dvou OVA je mimo jiné i to, že se pod režisérem Ídou Cutomuem sešla řádka předních animátorů jako Kanada Jošinori, Okiura Hirojuki, Umecu Jasuomi, Andó Masanori, Nabešima Osamu a další.

Prvotním rozdílem mezi animovaným seriálem a Nagaiovou mangou je základní odlišnost v ději - zatímco v manze je hlavní postavou Fudó Akira, který získá a ovládne moc démona Amona, tak v seriálu je hlavní postavou démon Amon, který posedne mrtvolu Fudóa Akiry. Amon Devilman mokuširoku je alternativním převyprávěním rozuzlení Nagaiovy mangy. Základní myšlenkou je, co by se stalo, kdyby před finální konfrontací ovládl Amon mysl Akiry. Tato OVA vychází ze stejnojmenné mangy, kterou napsal i nakreslil Kinutani Jú.

Doporučuji si přečíst Nagaiovu mangu, neb jde o skutečně skvělý příběh s velice nápaditým panelováním. Příští rok na jaře nás čeká plnohodnotná adaptace právě této původní mangy, kterou kompletně zpracují režisér Juasa Masaaki (Studio Saru) a scénáristka Hajasaka Ricuko. Seriál ponese název „Devilman crybaby“ a produkuje ho Netflix. Na projektu se mimo jiné podílí i animátor a režisér Ošijama Kijotaka.

Tuto odpověď sponzoruje Lee.

Offline Yuichiro

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 24. Květen 2017 - 16:39:21 »
Ufff, tak to je značně zamotanější, než jsem čekal... Stručně řečeno, aby to dávalo vůbec nějaký smysl, je nutné přečíst minimálně mangu (což tedy ani netuším, kde bych sháněl, upřímně řečeno)... Je mi to trochu líto, očekával jsem pár filmů na večery, moc se mi líbilo to temné ultra gore zpracování ve spojení se starou animací. Ale i tak mockrát díky za odpověďi.

Offline Lee

• Leader Namae no Nai
  • Sledovač
  • **
« Odpověď #4 kdy: 24. Květen 2017 - 19:18:18 »
Ufff, tak to je značně zamotanější, než jsem čekal... Stručně řečeno, aby to dávalo vůbec nějaký smysl, je nutné přečíst minimálně mangu (což tedy ani netuším, kde bych sháněl, upřímně řečeno)... Je mi to trochu líto, očekával jsem pár filmů na večery, moc se mi líbilo to temné ultra gore zpracování ve spojení se starou animací. Ale i tak mockrát díky za odpověďi.

Manga na netu přeložená do angličtiny je, dokonce ji Seven Seas pár dní dozadu licencoval. Do češtiny ji nikdo nepřekládal.