akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Autor Téma: Budoucí vývoj Akihabary?  (Přečteno 39915 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Benda_11

 • Admin
 • Veterán
 • *******
 • Live a life in RL
Budoucí vývoj Akihabary?
« kdy: 22. Listopad 2017 - 16:10:45 »
Ahoj všem,

nebudu dvakrát chodit kolem horké kaše. Již několik týdnů řešíme zatím v úzkém kruhu lidí, co bude dál s Akihabarou. Dozvěděli jsme se mimo jiné, že na příští rok má vyjít v platnost zákon, který udává širší práva licenčním studiím atp. Co z toho plyne pro vás, pro Akihabaru a pro moderátory? Tak především u Vás se to dotkne asi nejvíce. Některé změny již byli nasazeny, některé přibudou. S přesností nedokážeme ještě určit, čeho všeho se to bude týkat a jako moc sáhodlouze se to dotkne celé Akihabary.Ve zkratce co zákon udává (aspoň podle dostupných informací) že pokud na webových stránkách bude nalezen nelegální obsah tak odpovědnost padá nejenom na provozovatele webu (tj. mě - jak platí do teď), ale ve směs na všechny moderátory stránky (ať už aktivní nebo neaktivní). A vězte, že sankce rozhodně nejsou malé. Ba dokonce se peněžní limity i navýšili. S čímž přirozeně stoupá v našich očích strach. Zákon také ukládá povinnost všem poskytovatelům internetu zaznamenávat veškerý pohyb uživatelů na internetu (v jaký čas a kam vstoupili) a všem poskytovatelům webhostingů povinnost veškeré uložená data zálohovat několik měsíců zpětně pro pozdější dohledání. Do teď zákony v tomhle ohledu byli mírné, ale začíná přituhovat. Zákon je podoný typu FACTA pro USA, tak něco podobného pro EU jako je CETA.

Informace o tom všem máme od zdrojů z třetích stran, kteřé si přejí zůstat v anonymitě.A v čem přesně se tohle vše dotýká Akihabary? Stream! Odkazy! Titulky! Stream na Akihabaře nevedeme, biť odkazujeme na jiné weby, což je hned další bod a tím jsou odkazy na takovéto úložiště, streamy atp. Již několikrát bylo v rámci evropské unie vyřčen verdikt, že odkaz na nelegální obsah je vlastně trestný čin. Proto jsme se rozhodli pro několik málo opatření. Jedním z nich je mimo jiné smazání a znepřístupnění všech direct odkazů (stále postupně probíhá) a jejich nemožnost opětovného přidání na Akihabaru.

A pak tu máme titulky. Titulky byli, jsou a stále budou šedou formou internetu, nejsou legální, ale ani ne moc nelegální. Záleží na typu licence konkrétního díla. Všeobecně je známo, že jakýkoliv přepis audio na text je v majetku licenčních společností. A jakákoliv taková činnost je v podstatě nelegální. I kdyby takový přepis byl následně přeložen do jiného jazyku, tak i tento překlad je v jejich majetku. (Proto si dovolím trochu rejpnout do těch, kteří se tu handrkují o titulky, jejich svolení o nahrávání atp. a že překlad patří pouze jim (nepatří) a že oni mají právo (nemají) kam překlad umístí.) Proto samozřejmě ze strany Akihabary vyjdeme co nejvíc vstříc jakémukoliv požadavku ze strany takovýchto společností o smazání vyznačených titulků a znemožnění běžným uživatelům titulky znovu ke konkrétnímu dílu nahrát.

Bohužel s tím i souvisí jedna nepříjemná vize, se kterou je nutné počítat, a to že se jednoho dne Akihabara možná stane čistě jen a pouze dodavatelem informací - Portál bez titulků.
« Poslední změna: 23. Listopad 2017 - 14:03:06 od Benda_11 »

Offline Herbert

 • Sledovač
 • **
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #1 kdy: 22. Listopad 2017 - 20:05:30 »
"Proto samozřejmě ze strany Akihabary vyjdeme co nejvíc vstříc jakémukoliv požadavku ze strany takovýchto společností o smazání vyznačených titulků a znemožnění běžným uživatelům titulky znovu ke konkrétnímu dílu nahrát."

Ale jenom u toho to určitě neskončí, že?
O těch "zlosynech", kteří přeložili nějaké anime a ještě měli tu drzost se o titulky podělit s jinými, budou jistě chtít i další údaje. A vzhledem k tomu, jak nesmyslně jsou stanoveny sankce, tak jim je asi poskytneš. Je tu vůbec nějaká možnost, aby se vlk nažral a koza zůstala celá?

Offline Orgez

 • Sledovač
 • **
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #2 kdy: 22. Listopad 2017 - 23:47:10 »
Hmmm.... a co manga?

Offline VelkyBubak

 • vše je možné, jen něco je méně pravděpodobné
 • Admin
 • Veterán
 • *******
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #3 kdy: 23. Listopad 2017 - 00:51:23 »
Není moc pravděpodobné že by se jí to vyhlo. Nejenže i oskenovaná je sama o sobě problémová, ale pokud bych překlad mangy přirovnal k anime, není to nic jiného než hardsub. Osobně tak trochu doufám v novely a samostatné titulky.

Offline GingerHimari

 • Nováček
 • *
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #4 kdy: 23. Listopad 2017 - 01:06:37 »
Svět se v prdel obrací.  >:( Kdyby aspoň byla možnost zaplatit si tedy legálně za to co chci sledovat s českými titulky, nemám problém, ale předpokládám, že nic takového se dít nebude, že?

Offline Hitokiry_Kenshin

 • Nováček
 • *
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #5 kdy: 23. Listopad 2017 - 09:07:53 »
Můžete mi prosím napsat více o tomto zákonu? Popřípadě, kde o něm najít nějaké informace. Děkuji

Offline Kame

 • Uživatel
 • Starý kořen
 • *
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #6 kdy: 23. Listopad 2017 - 09:48:24 »
Můžete mi prosím napsat více o tomto zákonu? Popřípadě, kde o něm najít nějaké informace. Děkuji

--------

*** Zákon je podoný typu FACTA pro USA, tak něco podobného pro EU.
***

Offline Hitokiry_Kenshin

 • Nováček
 • *
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #7 kdy: 23. Listopad 2017 - 09:54:54 »
Číst umím, ale nějak mi tahle informace nepomohla. Když vyhledám FACTA, tak mi to většinou najde Něco jiného FATCA a nemohu se ničeho dohledat.

Offline haens

 • Sledovač
 • **
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #8 kdy: 23. Listopad 2017 - 10:08:03 »
taky by mě zajímalo, o jaký zákon se jedná. pokud má platit od 1.1.2018, tak už musel být schválen a hlavně musel vyjít ve sbírce zákonů, tzn. má nějaké číslo atd. rád bych si na vlastní oči přečetl, co se chystá...

Offline ainny

 • Starý kořen
 • ****
 • Kverulant nesnášející odfláknuté titulky.
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #9 kdy: 23. Listopad 2017 - 10:53:09 »
taky by mě zajímalo, o jaký zákon se jedná. pokud má platit od 1.1.2018, tak už musel být schválen a hlavně musel vyjít ve sbírce zákonů, tzn. má nějaké číslo atd. rád bych si na vlastní oči přečetl, co se chystá...
Taky tak. Dívala jsem se na změny týkající se příštího roku a nic podobného jsem nenašla. Ale možná jsem jenom hledala špatně.

Kód: [Vybrat]
https://esipa.cz/sbirka/sbsrv.dll/sezn?DR=SB&SORT=UC&ROK=2018

Všem hřebečkům v Koreji se omlouvám. Už jsem zadaná.


Offline Adrifinel

 • Sledovač
 • **
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #10 kdy: 23. Listopad 2017 - 11:20:54 »

Offline Keiiko

 • Moderátor
 • Veterán
 • ******
 • Don't. Even. Ask. EVER!
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #11 kdy: 23. Listopad 2017 - 11:22:45 »
jestli ona to nebude CETA ;)
Citace
How will CETA help Europe's creative industries, innovators and artists?

CETA will help level the playing field between Canada and the EU in the area of Intellectual Property Rights (IPR).   European musicians, artists, and others working in Europe's creative industries will be properly rewarded for their work.

CETA will:

    strengthen copyright protection by bringing Canada's rules in line with EU laws for protecting new technologies and managing digital rights
    improve the way Canada's IPR system protects patents for EU pharmaceutical products
    strengthen enforcement
    strengthen Canada's border measures against:
        counterfeit trademark goods
        pirated copyright goods
        counterfeit geographical indication goods.
sauce:
Kód: [Vybrat]
http://ec.europa.eu/trade/policy/in-focus/ceta/ceta-explained/
a co se o tom pise? vpostate nic
Kód: [Vybrat]
https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/ceta-je-ve-prospech-velkych-korporaci.html
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/snemovna-schvalila-dohodu-ceta-mezi-eu-a-kanadou/1526470
http://euractiv.cz/clanky/obchod-a-export/obchodni-dohoda-ceta-vstupuje-v-platnost-co-obsahuje-a-jak-se-vyjednavala/
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2036578-dohoda-ceta-s-kanadou-prosla-evropsky-parlament-ji-schvalil

ale  pry ne, tak nevim :(Možná tohle? https://esipa.cz/sbirka/sbsrv.dll/sb?DR=SB&CP=32017R1563
tohle je ale nepekny nalez

Offline Mila

 • Veterán
 • *****
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #12 kdy: 23. Listopad 2017 - 14:02:15 »
Politika je svinstvo, před lety to kolovalo po stránkách, tohle tomu nasazuje další korunu. Kdyby místo spaní a chlastání vodky za 1.20kč udělali radši něco pořádného s "uprchlíkama" a k_ávou Merkelovou která je ještě chodí vítat, zatímco její předci před staletími a celkem v nedávné době tyhle ekonomický kozom_dy a jinou špínu hnali vždy svinským krokem od bran a hranic monarchie a komu se nechtělo dostal klackem výslužku.

Na kraviny a otravování lidí kteří pro svojí republiku dělají něco zadarmo protože stát se k něčemu podobnému dokáže dokopat jen jednou za X let a když už se mu to náhodou povede a je to kvalitní tak ještě plno let o tom roznáší tvrzení že to sehnal jinde než odkud to opravdu pochází, v ostatních případech je to spíše práce kvapná, málo platná a stejné věci v originálním znění s titulky jsou kvalitnější.


Takže jestli nám tady z toho chtěj dělat Shimonetu tak by bylo nejlepší se sjednotit a předvést těm ochlastům v parlamentu pořádnej SOX.

Offline Jaeterai

 • Nováček
 • *
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #13 kdy: 23. Listopad 2017 - 14:04:01 »
Takže hurá stahovat tuny externich titulku dokud jsou :D este ze mam nejake to misto v pc :D

Offline InkaFu

 • Nováček
 • *
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #14 kdy: 23. Listopad 2017 - 14:11:07 »
nebo přejít na TOR:D