Akihabara.cz

Autor Téma: Realita - Co všechno se bude mazat  (Přečteno 13065 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
Realita - Co všechno se bude mazat
« kdy: 06. Prosinec 2017 - 02:11:18 »
Takže... Budu stručný. V reakci na to, že si někteří z vás stěžovali, že ačkoliv jsme pár věcí naznačili, nikdy jsme vysloveně neuvedli, jaká opatření se v blízké době provedou, padlo rozhodnutí uvést věci definitivně na pravou míru. Co se tedy aktuálně děje a bude dít:

1) Počínaje dneškem není možné přidávat nové odkazy na překlady mangy a veškeré stávající budou odstraněny v průběhu následujících několika dnů, odhadem do 10. 12..
2) Veškeré odkazy na stream, hardsub i softsub budou do konce roku smazány ze všech portálů a nové odkazy těchto typů už nebude možné přidávat.
3) Mazání titulků není aktuálně plánováno, ale neznamená to, že je jejich zachování jisté. Stále může padnout rozhodnutí o jejich odstranění.
4) Odkazy na externí titulky a novely budou podle aktuálního plánu zachovány, pokud se na odkazované stránce nebude nacházet žádná manga ani žádná verze videa (raw, hardsub, softsub, stream) stejně jako odkaz na ně. Zároveň jako u předchozího bodu platí, že stále může dojít k rozhodnutí o úplném odstranění.
5) Rušení Hádej se aktuálně neplánuje a teoreticky má asi i největší naději na zachování, ale jisté to taky není.

Takže taková je realita. Věřte, že ani nám nedělají tyto změny radost, protože Akihabara vždy sloužila v první řadě uživatelům a překladatelům, takže bych se nedivil, když by řada z vás brala tyto změny jako zradu vůči vám a myslím, že vám to nemůžeme vyčítat. Nicméně vás můžu ujistit, že to pro nás bylo dlouhé a těžké rozhodování a i někteří z moderátorů se proti němu stavěli, ale nepodařilo se nám najít jinou alternativu. Proto se vám všem omlouváme a doufáme, že naše rozhodnutí pochopíte.

PS: Vždy jsem byl upřímný člověk, takže otevřeně přiznám, že jsem byl mezi těmi, kdo mazání odkazů (i titulků) podpořili.
« Poslední změna: 06. Prosinec 2017 - 14:02:20 od Haikner »

Offline patrik1177

• Nováček
  • *
Re:Realita - Co všechno se bude mazat
« Odpověď #1 kdy: 06. Prosinec 2017 - 05:47:24 »
Já nejsem žádný super extra překladatel, ale změny jsem už taky pocítil. A přesto, že se mi to moc nelíbí, tak  myslím, že děláte správnou věc. Možná jste se do toho všeho pustili až moc rychle, jiné weby mimo otaku takové věci vůbec neřeší, viděl jsem dokonce i názory, že tohle všechno je jenom hoax, že žadná nová legislativa nebude... no já nevím. Ale stejně bylo jasné, že takhle to nemůže fungovat donekonečna. Takže dělejte, co udělat musíte.  :'(

Offline ainny

• Starý kořen
  • Kverulant nesnášející odfláknuté titulky.
« Odpověď #2 kdy: 06. Prosinec 2017 - 09:08:25 »
Evidentně máte fůru času. Chtěla bych vidět, jak budete kontrolovat diskuze na webech, jestli tam nejsou nepatřičné odkazy, jak se budou lidi ptát, kde to či ono najdou. Když se tak bojíte, tak prostě odkazy na weby smažte a budete mít klid. Já osobně kvůli vám měnit web nebudu a pokud dojde ke smazání mých odkazů, pak prosím smažte i všechny titulky, které jsem sem nahrála, protože bez odkazů na web je tu mít nechci. Děkuji za pochopení.

Všem hřebečkům v Koreji se omlouvám. Už jsem zadaná.

Offline BB20

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 06. Prosinec 2017 - 09:51:08 »
To mi pořád neodpovídá na otázku, který zákon to je. A dokud si ho sama nepřečtu a nedám ho na posouzení právníkovi, nepochopím, proč něco takového děláte.
A víte, co? Celá Aki jde do kytek.

Offline ainny

• Starý kořen
« Odpověď #4 kdy: 06. Prosinec 2017 - 09:59:00 »
To mi pořád neodpovídá na otázku, který zákon to je. A dokud si ho sama nepřečtu a nedám ho na posouzení právníkovi, nepochopím, proč něco takového děláte.
Líp se to nedá napsat.

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Starý kořen
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #5 kdy: 06. Prosinec 2017 - 10:39:09 »
Líp se to nedá napsat.
Na detailnim osvetleni problemu uz nekdo pracuje, bude to ve forme videa az nasbira vsechny informace a necha si vysvetlit nektere pasaze ze zakona

Offline zerosan

• Sledovač
  • **
« Odpověď #6 kdy: 06. Prosinec 2017 - 10:41:05 »
Když tak čtu co vše se bude mazat, tak mi z toho plyne jestli stojí za to vůbec Aki zachovávat a nesmazat ji celou. Takhle na ní totiž nic nezbyde...

Offline ainny

• Starý kořen
« Odpověď #7 kdy: 06. Prosinec 2017 - 10:52:11 »
Na detailnim osvetleni problemu uz nekdo pracuje, bude to ve forme videa az nasbira vsechny informace a necha si vysvetlit nektere pasaze ze zakona
Videa? To už je fakt fraška.  ;D

Když tak čtu co vše se bude mazat, tak mi z toho plyne jestli stojí za to vůbec Aki zachovávat a nesmazat ji celou. Takhle na ní totiž nic nezbyde...

Má pravdu, předsedo.

Howgh, tohle se fakt nedá.

Offline BB20

• Nováček
  • *
« Odpověď #8 kdy: 06. Prosinec 2017 - 10:56:47 »

To je takový problém dát sem odkaz na ten zákon?

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Starý kořen
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #9 kdy: 06. Prosinec 2017 - 11:23:01 »
Mno kdyz tak moc chcete, proc ne, ale ani ja se v tom nevyznam ???
>Specialne pro vas dva jsem si byl vyptat linky<

Kód: [Vybrat]
http://trade.ec.europa.eu/doclib/docs/2014/september/tradoc_152806.pdf
Kód: [Vybrat]
https://www.gdpr.cz/gdpr/kompletni-zneni-gdpr/a pak jeste hromada dalsich, ktere podporuji tu nasi teorii, o ktere se tu celou dobu bavime.

Tak snad to rychle prelouskate ;) a hlavne neverne nejakym pochybnym strankam jako akihabara, ktere prinesli jen shrnuti ;)

A pro ostatni- jak jsem rikal, lepsi je si pockat na video ;)

Offline Orgez

• Sledovač
  • **
« Odpověď #10 kdy: 06. Prosinec 2017 - 11:40:48 »
Jste tak blbý a nebo jste pouze ignoranti? Na "Budoucí vývoj akihabary" je spousta informací a odkazů. Takže by mě zajímalo co vám dělá za problém si to projít? Jinak myslíte si že by to akiba dělala jen tak pro nic za nic? Opravdu přemýšlejte než něco napíšete...

Evidentně máte fůru času. Chtěla bych vidět, jak budete kontrolovat diskuze na webech, jestli tam nejsou nepatřičné odkazy,...
To je věc dotyčnýho webu + není problém to pak tady nahlásit a odkazy na web se prostě smažou.

... jak se budou lidi ptát, kde to či ono najdou. ...
Tak si říkám že někteří z vás byli vypuštěni do divočiny z nějakého pomocného ústavu... Napíšu jen - google

//edit: uprava linku ;) /keiiko
« Poslední změna: 06. Prosinec 2017 - 11:51:06 od Keiiko »

Offline BB20

• Nováček
  • *
« Odpověď #11 kdy: 06. Prosinec 2017 - 11:53:39 »
Jste tak blbý a nebo jste pouze ignoranti? Na "Budoucí vývoj akihabary" je spousta informací a odkazů. Takže by mě zajímalo co vám dělá za problém si to projít? Jinak myslíte si že by to akiba dělala jen tak pro nic za nic? Opravdu přemýšlejte než něco napíšete...
To je věc dotyčnýho webu + není problém to pak tady nahlásit a odkazy na web se prostě smažou.
Tak si říkám že někteří z vás byli vypuštěni do divočiny z nějakého pomocného ústavu... Napíšu jen - https://www.google.cz/

Myslíš tu hromadu odkazů, kde stejně pomalu nic není? Nebo tu tunu nepotřebné diskuse?
A myslíš Google, na kterém někteří překladatelé nejsou? Ano, určitě dobrý nápad!

Offline Miksa

• Nováček
  • *
« Odpověď #12 kdy: 06. Prosinec 2017 - 12:11:16 »
Takže...
PS: Vždy jsem byl upřímný člověk, takže otevřeně přiznám, že jsem byl mezi těmi, kdo mazání odkazů (i titulků) podpořili.

Ahoj,
nebudu zapírat, že mě to mazání naštvalo (vím o co jde, chápu že to asi moc jinak nejde, ale upřímnost za upřímnost). Jediný co je mi skutečně líto je, že třeba u tý mangy nezůstaly jména překladatelů, aby případný čtenář věděl co googlit (nemyslím odkaz, ale jak jsem navrhoval už dřív - nechat možnost názvu překladatelský skupiny, aby člověk věděl co hledat). Nemyslíš že by šlo nechávat aspoň tohle Mazat odkazy, ale nechávat zbytek řádku (a třeba změnit označení "překladatel" na něco jinýho)? Vážně bez urážky, ale takhle když se maže opravdu všechno, tak mi to příjde trochu sprostý i vůči překladatelům, tak jestli by nešlo dopad trochu zmírnit a nechat jen nápovědu co je a není někde na internetu přeložený.

Nebo ještě dotaz, máte někde udělanou zálohu i s odkazama? Jen pro případ, kdyby se zjistilo že to není tak horký, jak to teď vypadá, tak že by se dalo všechno zase obnovit.

Hodně štěstí
Mikša

Offline Qwander

• Nováček
  • *
« Odpověď #13 kdy: 06. Prosinec 2017 - 12:22:25 »
Bez ohledu na to jaká legislativa nás čeká, většina důležitých věcí je již dávno platná.
Spousta informací před nimiž zřejmě zavíráš oči, už tu na fóru je.
Nicméně skutečnost že nechápeš, nic nemění na jejich rozhodnutí.
Osobně jsem pro zachování aki. Možná  vznikla krz titulky a odkazy na ně, ale nyní je tu již i mnoho jiných informací a bylo by škoda vše smazat.

Offline BB20

• Nováček
  • *
« Odpověď #14 kdy: 06. Prosinec 2017 - 12:48:40 »
Bez ohledu na to jaká legislativa nás čeká, většina důležitých věcí je již dávno platná.
Spousta informací před nimiž zřejmě zavíráš oči, už tu na fóru je.
Nicméně skutečnost že nechápeš, nic nemění na jejich rozhodnutí.
Osobně jsem pro zachování aki. Možná  vznikla krz titulky a odkazy na ně, ale nyní je tu již i mnoho jiných informací a bylo by škoda vše smazat.

Jézuskotku, chlapče, ty vůbec nečteš, jinak bys tohle nenapsal!
Takže znovu, přehledně a jasně.
1. Děkuju za odkazy, budu se tím celý víkend bavit, ale konečně aspoň něco je.
2. Nenechte se prosím mýlit, já mám Akihabaru moc ráda. Ale co mi vadí, je ten přístup. Přijde Benda a začne vyšilovat, jak vše jde do kytek a co s tím, ale aby uvedl nějaký zdroj, zákon, cokoliv – nic. Pak mi Šéf napíše, že nám smazali odkazy na překlady mang. Zase – jaký je problém to někam předem napsat? „Nó, od toho a toho data začneme mazat překlady mang, tak jen abyste to věděli.“ Stačí, tečka. Když se tedy člověk nic nedozvídá přes konverzace, píše veřejně, protože zdá se, že otravování lidí osobně již nemá účinek. A najednou se tu zase dozvídáme, že se chystá nějaké video, které celý problém vysvětlí.
Jaký je problém místo několika desítek příspěvků o ničem napsat jeden nebo dva, kde se vše shrnuje?
„Objevila se nová smlouva, odkaz zde. Vypadá to na konec. Nebo aspoň skoro konec. Kvůli smlouvě je problém s mangou a s hardsub anime, takže jsme se rozhodli smazat odkazy. Ty začneme mazat od XY data, tak se připravte. Jelikož tomu sami nerozumíme, chystáme (nebo chystá se) video, kde by bylo vše objasněno. Stay tuned!“
3.
… Jediný co je mi skutečně líto je, že třeba u tý mangy nezůstaly jména překladatelů, aby případný čtenář věděl co googlit (nemyslím odkaz, ale jak jsem navrhoval už dřív - nechat možnost názvu překladatelský skupiny, aby člověk věděl co hledat). Nemyslíš že by šlo nechávat aspoň tohle Mazat odkazy, ale nechávat zbytek řádku (a třeba změnit označení "překladatel" na něco jinýho)?
Nebo ještě dotaz, máte někde udělanou zálohu i s odkazama? Jen pro případ, kdyby se zjistilo že to není tak horký, jak to teď vypadá, tak že by se dalo všechno zase obnovit.
To je aspoň slovo do pranice! Není potřeba mít odkaz na překladatelskou skupinu, stačí napsat, kdo to kdy překládal.

Na závěr přeji hodně štěstí a doufám, že se Aki vzpamatuje. Tenhleten humbuk mi kompletně naboural plány na stahování anime a musím můj seznam plánovaných anime dost přeorganizovat. Doufám, že vše dopadne dobře, a pokud ano, už se těším, až se budu smát, jak se musí všechny překlady nahrávat znovu.

P. S.: buď jsou blbí všichni okolo, anebo si to představuji jako Hurvínek válku. Jen tam pořád nevidím to, co v tom vidí jiní.
Amen, bratři a sestry!