akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Realita - Co všechno se bude mazat  (Přečteno 18068 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
Re:Realita - Co všechno se bude mazat
« Odpověď #15 kdy: 06. Prosinec 2017 - 13:14:08 »
(...) nebudu zapírat, že mě to mazání naštvalo (vím o co jde, chápu že to asi moc jinak nejde, ale upřímnost za upřímnost). (...)
V pořádku, jak jsem psal, nebudu nikomu vyčítat, že mu mazání vadí. Chápu to.
(...) Jediný co je mi skutečně líto je, že třeba u tý mangy nezůstaly jména překladatelů, aby případný čtenář věděl co googlit (nemyslím odkaz, ale jak jsem navrhoval už dřív - nechat možnost názvu překladatelský skupiny, aby člověk věděl co hledat).  Nemyslíš že by šlo nechávat aspoň tohle (...)
Tohle je otázka pro Velkého Bubáka. Podotku ale jednu věc a to, že někteří překladatelé vzhledem k současné situaci vyjádřili obavy z toho, že na Akihabaře existuje jejich seznam, protože by mohl usnadnit jejich dopadení. Takže je to na jednu stranu vůči překladatelům kruté, ale na druhou stranu nás už někteří sami žádali o to, abychom je z databáze kompletně vymazali.
Nebo ještě dotaz, máte někde udělanou zálohu i s odkazama?
Pokud vím, tak ano, určitá záloha existuje.

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Starý kořen
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #16 kdy: 06. Prosinec 2017 - 13:17:08 »
(...) A najednou se tu zase dozvídáme, že se chystá nějaké video, které celý problém vysvětlí.
Jaký je problém místo několika desítek příspěvků o ničem napsat jeden nebo dva, kde se vše shrnuje?
„Objevila se nová smlouva, odkaz zde. Vypadá to na konec. Nebo aspoň skoro konec. Kvůli smlouvě je problém s mangou a s hardsub anime, takže jsme se rozhodli smazat odkazy. Ty začneme mazat od XY data, tak se připravte. Jelikož tomu sami nerozumíme, chystáme (nebo chystá se) video, kde by bylo vše objasněno. Stay tuned!“ (...)
Video dela jeden fanousek, ne moderator, aki v tom nejede. Ja o tom vim asi tyden.

Problem s informacema je ten ze puvodni info je od >nekoho< kdo nechtel aby se sirili detailni informace verejne vsem, vic k tomu nereknu. Opet odkazy jsou od toho stejneho fanouska, co dela na tom videu a opet je mam asi dva tydny...

Admini si kryji zadnice, budme radi ze benda napsal aspon neco. A o mazani odkazu se psalo taky.

Offline BB20

• Nováček
  • *
« Odpověď #17 kdy: 06. Prosinec 2017 - 13:25:46 »
Video dela jeden fanousek, ne moderator, aki v tom nejede. Ja o tom vim asi tyden.

Problem s informacema je ten ze puvodni info je od >nekoho< kdo nechtel aby se sirili detailni informace verejne vsem, vic k tomu nereknu. Opet odkazy jsou od toho stejneho fanouska, co dela na tom videu a opet je mam asi dva tydny...

Aha, takže vlastně nikdo nic neví, cool přístup!
Anebo ví a nechce to říct a syslí si všechny informace pro sebe.

Admini si kryji zadnice, budme radi ze benda napsal aspon neco. A o mazani odkazu se psalo taky.
Psalo se. Ale jen se o tom spekulovalo, neřeklo se vůbec kdy. Prostě to jednou začalo a my jsme si toho všimli. Bylo by fajn příště opravdu informovat lidi. Třeba na NEx dali příspěvek, že všechny mangy jsou k dispozici do této neděle, pak se smažou – takhle vypadá informace pro čtenáře. Ne že se najednou s něčím začne a „Kiš kiš, lidi, máte smůlu, všimli jste si toho pozdě.“
Šéfa z toho málem trefilo (což se mu ostatně nedivím).

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Starý kořen
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #18 kdy: 06. Prosinec 2017 - 13:33:02 »
Aha, takže vlastně nikdo nic neví, cool přístup! (...)
Uplne presne tak to ted je, vpodstate vubec nikdo nevi jaky je dopad tech zakonu... vi se jen obecne veci, co psal benda, bohuzel. Ja jsem taky stale zvedavy jak to bude...
Anebo ví a nechce to říct a syslí si všechny informace pro sebe.
nic se nesysli, nikdo nic totiz nevi
Psalo se. Ale jen se o tom spekulovalo, neřeklo se vůbec kdy. Prostě to jednou začalo a my jsme si toho všimli. Bylo by fajn příště opravdu informovat lidi.
Bylo, ale to ja neovlivnim

Offline petr7410

• Nováček
  • *
« Odpověď #19 kdy: 06. Prosinec 2017 - 13:44:46 »
Bude zrušeno Hádej ?

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #20 kdy: 06. Prosinec 2017 - 14:00:21 »
Rušení Hádej se aktuálně neplánuje a teoreticky má asi i ze všeho největší naději na zachování, ale jisté to taky není.

Jinak díky za připomenutí, přípíšu to do toho úvodního příspěvku.
« Poslední změna: 06. Prosinec 2017 - 14:03:13 od Haikner »

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #21 kdy: 06. Prosinec 2017 - 14:33:48 »
Upozornění: Toto je můj osobní názor, neslučuje se s fungováním Akihabary, jejich přístupy, směru, vývoji, atp.

Z anime světa jsem odešel již dávno. Jediné co mi v rukách vašeho světa zůstalo je správcovství Akihabary. Konkrétně starosti ohledně serveru, jeho fungování atp. Nic co by mělo vliv na fungování a funkce Akihabary, její rozšiřování, údržbu atp. To vše jsem předal do rukou moderátorů a jednoho administrátora, který se stará i o vývoj Akihabary. Struktura vlastnictví Akihabary, je trošku poněkud složitější, ale to je teď vedlejší. To jen abych uvedl věci trochu do roviny.

Dávno jsem se vzdal psotu své funkce Administrátora a vše přenechal v rukou nové generaci. Svým způsobem (biť jsem napůl vlastníkem Akihabary) se mě tento přístup a to co se tady děje nelíbí. A trochu s ní nesouhlasím. Jinak řečeno moje jednoznačné slovo mezi komunitou moderátorů už nemá takovou váhu, abych dokázal svým dupnutím změnit tok časových hodin. Je mi z toho na nic, když se tu člověk předtím tolik snažil, rozvíjel takovou komunitu a teď ji moji nástupci pohřbívají zaživa. Je to smutné, k pláči, ke vzteku. Ani slovy neumím vyjádřit všechny emoce, které se nejenom ve mě míchají a vaří, ale také jde především o emoce Vaše. Mám pro spoustu z vás pochopení. Jenže (a teď vím, že mě stejně budete chytat za slovo) je tu "něco" z čeho máme strach všichni z řad moderátorů, administrátorů, správců...

Je třeba se na celou věc podívat z jiného úhlu pohledu. Trochu poodstoupit, vyplavit ze sebe veškeré emoce, zhluboka nádech a výdech a začít přemýšlet, jak udělat vše pro záchranu Akihabary. Během pár minut, když se ke mě dostali tyto informace, jsem z fleku vymyslel několik alternativ, jakým směrem se má Akihabara ubírat. A vězte, že tohle je to nejméně bolestivé řešení, které nás mohlo potkat a na kterém jsme se všichni shodli. Včetně mě i přes moji nelibost.

Jak již delší dobu pozoruji, tak většina z vás umí dobře tlachat (zde fórum toho je důkazem) a vést pře, ale nějaké návrhy, nápady, něco, nikdo nevymyslí. Hold to jsme mi Češi. U píva si stěžovat a dělat ze sebe Blaničtí rytíře, ale za dveřmi hospody, div že nejdeme domů kanálem, aby na nás nedej bože nikdo cizí nepromluvil, jak jsme posraní strachy až za ušima.

Co uznávám a včem prosím o prominutí je velice nízká hodnota prezentování některých věcí jinými moderátory. Trochu prosím i o pochopení, že (kromě mě) nikdo moderátory neučil být tím správným tiskovým mluvčím a prezentováním věcí na veřejnost. Ano některé informace zazněli již dříve před mým oznámením v hlavní novince (nemusel jsem, ale chtěl), jenže to neomlouvá některé moderátory, že mohli třeba napsat a uznat za svoji chybu, že třeba některé věci nenapsali dost srozumitelně, zřetelně (v novince), atp. Proto se nedivím některým dotazům, typu proč toto, proč tamto, proč my a jiný ne, atp. A také se nedivím některým, že jsou naštvaní (slabé slovo) ohledně slabé informovanosti. Stačilo by jen pár věcí a byl by ohledně této informační krize klid.

Dále se ptáte na zdroje, podrobnější informace, atp. Bohužel a jak jsem již psal, zdroj si přeje být nejmenován. Nebudu se k dané věci dále vyjadřovat. Prohlášení jsem vydal. Až se zdroj rozhodne veřejně vystoupit, rád poskytnu veškeré materiály. Prosím berte v potaz, že zdroj v anonymitě si přeje být zachován z pár prostých důvodů. A to aby získal co možná nejvíce obhajujících faktů, které budou hrát v náš prospěch. V prospěch staré původní Akihabary. Akihabara přijala některá opatření. Ještě jsme ji celou "nezapálili" jak někteří píší, ale postavili hradby kolem celého území. Pokud vše vyjde v náš prospěch, v prospěch Akihabary, nevylučujeme obnovení některých/veškerých funkcí do původního stavu ze zálohy.

Velice mě mrzí do jakého stavu se dostal(a) Akihabara tento svět. Proto ze svého doporučení bych chtěl říct je jednu věc, zajímejte se o veřejné dění, sledujte, čtěte, buďte v obraze a moudře se rozhodujte. Děkuju.

Dodatek: trošku ze sobeckosti dodám, že veřejné prohlášení, které jsem vydal, bylo z mé vlastní dobré vůle. Nemusel jsem. Měl jsem dost starostí se zjišťováním příčin výpadků serveru. Mohl jsem celou záležitost nechat na zdejších moderátorech, kteří, jak se ukazuje; nevím jak by celou věc zvládli po informační stránce.

Dodatek 2: v prezentování sebe sama a jiných ostatních vždy některá slova jde napsat daleko lépe, tak aby na první přečtení nevyzněli urážlivěji, než je původně zamýšleno.

Dodatek 3: Akihabara ze svého postavení a ani nikdo jiný jménem Akihabary neřeší osobní spory. Prosím nežádejte nás o to. Pokud už přece jen máte s někým osobní spor, řešte si ho prosím mimo Akihabaru a nebo po soukromých zprávách. Děkuji.
« Poslední změna: 06. Prosinec 2017 - 16:17:10 od Benda_11 »

Offline Miksa

• Nováček
  • *
« Odpověď #22 kdy: 06. Prosinec 2017 - 15:31:42 »
V pořádku, jak jsem psal, nebudu nikomu vyčítat, že mu mazání vadí.
Spíš je to taková lítost nad tím časem co tomu všichni tady dali (a nad tím, co všechno jsem si nestihl natahat). Na druhou stranu, nebudu nadávat někomu, kdo za to nemůže (aspoň doufám že za to nemůžeš). 
Chápu to.Tohle je otázka pro Velkého Bubáka. Podotku ale jednu věc a to, že někteří překladatelé vzhledem k současné situaci vyjádřili obavy z toho, že na Akihabaře existuje jejich seznam, protože by mohl usnadnit jejich dopadení. Takže je to na jednu stranu vůči překladatelům kruté, ale na druhou stranu nás už někteří sami žádali o to, abychom je z databáze kompletně vymazali.
To taky chápu, myslel jsem zcela anonymní přístup - jen jméno a heslo k účtu, ale jinak žádná statistika, ani nic dalšího. A u překladů jen vlastně heslo, jako nápovědu co má strejda Google hledat (samotný název mangy najde spoustu položek, tak slovo co mu pomůže filtrovat. Nebo by se tak dal i schovat překlad na netu - hledat heslo a pod nim najít zazkratkovaný překlady třeba na Uložto). Takhle, když jsem se tu ukázal, tak jsem taky začal trochu překládat a docela mě to začalo bavit (+ je to dobrá metoda na zlepšování jazyku), tak se snažím najít nějaký řešení, třeba i trochu zoufalý, ale aspoň řešení.
Na druhou stranu, jsem chemik, v legislativě se nevyznám a možná něco i ignoruju, jen jsem chtěl jestli by nešlo takhle zachránit aspoň něco - nápovědu co má a nemá cenu hledat (Velký bubák, myslíš že bych mohl poprosit aspoň o zvážení týhle možnosti? Samozřejmě třeba všechno smazat a začít tímhle způsobem třeba od nuly, aby se mohly zavíst třeba právě tyhle pravidla. Nebo, jestli to nejde, tak jestli bych mohl poprosit o vysvětlení proč - trochu jsem se k týhle možnosti upnul, tak jestli něco ignoruju, tak co to je.)   
Pokud vím, tak ano, určitá záloha existuje.
Bezvadný, tak aspoň že tak.  :) Tak aspoň že když už se vše muselo hodit přes palubu, tak že u toho je bójka, aby se to dalo zase vylovit.

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #23 kdy: 06. Prosinec 2017 - 16:02:09 »
Znovu upozorním, že Akihabara není veřejným místem pro řešení osobní sporu. Příspěvky, které nebyli k tématu jsem promazal.

Offline BB20

• Nováček
  • *
« Odpověď #24 kdy: 06. Prosinec 2017 - 16:54:49 »
OK.

Musím poděkovat Bendovi za jeho prohlášení, objasnění situace a soucítění. Mrzí mě, že tvůrce Aki rmoutí její stav. Nechci vědět zdroj jakožto člověka. Stačil mi zdroj právní - smlouvy nařízení. To jsem dostala, teď se s tím budu prát.
Dále chci poděkovat Keiiko za odpověď na mé otázky. Z toho všeho nebylo znát, kdo má co pod palcem. Ano, trochu lepší organizace a reprezentace by byla vhodná, ale chápu, že je to těžké. Tyhle odpovědi mi prozatím stačí.

Zpět ke smlouvám a faktům: koukala jsem se na to GDPR. Jakým štěstím měl dneska kamarád právník na hodině zrovna přednášku o tomhle a potvrdil mi mé závěry: pro nás se tímhle de facto moc nemění. „keby chcete byt 100% v cajku tak proste poslat vsetkym registrovanym email o znovupotvrdeni suhlasu s podmienkami s odkazom na tuto zmenu (ze su data viac chranene a ze za sukromne data sa povazuje aj ta ip napr-)“.
Budu teď zkoumat CETU a její dopad. Tam může být ten oříšek větší. Ale tohle byl důvod, proč jsem chtěla vědět zdroj – abych si zjistila, jak moc to znamená pro nás.
Chápu snahu Aki se chránit a chápu, že máte strach. Za to vás neodsuzuji. Jen ten způsob podání informací je takový, no... Jedna paní povídala. Dokud o tom JÁ OSOBNĚ opravdu nebudu vědět vše, žádné kroky podnikat nebudu. A podobně je na tom můj tým. A přijde mi zbrklé tady tohle všechno kolem – mazání hardsubů apod. I když na druhou stranu mám radši samostatné titulky, takže vzato kolem a kolem z toho vycházím jen vítězně.
Zkrátka o dobře: důvěřuj, ale prověřuj.
Děkuji.

Offline Lanigiro

• Otaku
« Odpověď #25 kdy: 06. Prosinec 2017 - 17:24:07 »
Takže môj názor na danú vec je jednoduchý Zrušte CELÚ AKI... Aki mam rad som tu registrovaný dlho ale to čo sa deje mz proste nejde do hlavy CETA/PENTA/GAMA/DELTA je mi úprimne u p****e...

Ak to zrušíte nájde sa niekto kto spavý iný portál a bude mat CETU tam kde ja. Možno sa vráti Otakuload alebo bude proste niečo podobne AKi :P

Ďalšia možnosť je ta že CZSK prekladateľský fansub chce začať zarábať na anime v podobe CR. Moj nazor je taký že ak petícia prejde je to úplný koniec a ak pride koniec ktorý sa tu stále snažíte prezentovať tak sa tie podpisy určite nájdu. Dovtedy ju určite nepodpišem :)
« Poslední změna: 06. Prosinec 2017 - 18:03:04 od Lanigiro »

Offline Kakashi_

• Sledovač
  • **
« Odpověď #26 kdy: 06. Prosinec 2017 - 18:10:07 »
Blbosti
Chceš cd Ortelu a vlaječku SPD, nezdvořáku?  ::)
Večer mám volno, nějaká slečna na večeři? Podmínka: Nesmíš být chlap.

Offline JacobSteven

• Otaku
« Odpověď #27 kdy: 06. Prosinec 2017 - 18:54:55 »
Tento krok s časti celkom pošle Akihabaru dosť nízko to je isté, keďže dajme tomu, že anime, ktoré majú iba odkazy na enkód a nemajú žiadne titulky tu na akihabaru pridané tu už nebudú, zároveň anime ktoré doteraz mali titulky uploadnuté a aj video (pri starších anime kde sa hardsub zoháňa nanič) tie titulky tu budú zbytočne lebo sú nepoužiteľné bez videa...

Taktiež chápem, že tieto opatrenia hlavne sa robia kvôli tomu aby sa vyhla Akihabara vysokej pokute či súdnym konaniam ktoré je jasné, že by nevyhrala keďže v tejto záležitosti nie je šanca vyhrať. Ale nerozumiem zase, že takýto malý portál robí takéto kroky keď také známe stránky ako Ulož.to, Webshare.cz či hellspy.sk ktoré sú veľmi dlhú dobu na CZ/SK a podľa môjho názoru majú viac nelegálneho obsahu ako Akihabara, zároveň ešte zarábajú si na tom. (myslím kúpu kreditov na sťahovanie plnou rýchlosťou). A pokiaľ dobre vidím, tak ani jedna s týchto stránok nerobí žiadne opatrenia keď sa ich to týka taktiež.

Najväčšia sranda ale bude, že po novom roku sa nič nebude diať a všetko toto bude zbytočná práca.

Offline Sayurilfoy

• Sledovač
  • **
« Odpověď #28 kdy: 06. Prosinec 2017 - 19:02:06 »
Tento krok s časti celkom pošle Akihabaru dosť nízko to je isté, keďže dajme tomu, že anime, ktoré majú iba odkazy na enkód a nemajú žiadne titulky tu na akihabaru pridané tu už nebudú, zároveň anime ktoré doteraz mali titulky uploadnuté a aj video (pri starších anime kde sa hardsub zoháňa nanič) tie titulky tu budú zbytočne lebo sú nepoužiteľné bez videa...

Taktiež chápem, že tieto opatrenia hlavne sa robia kvôli tomu aby sa vyhla Akihabara vysokej pokute či súdnym konaniam ktoré je jasné, že by nevyhrala keďže v tejto záležitosti nie je šanca vyhrať. Ale nerozumiem zase, že takýto malý portál robí takéto kroky keď také známe stránky ako Ulož.to, Webshare.cz či hellspy.sk ktoré sú veľmi dlhú dobu na CZ/SK a podľa môjho názoru majú viac nelegálneho obsahu ako Akihabara, zároveň ešte zarábajú si na tom. (myslím kúpu kreditov na sťahovanie plnou rýchlosťou). A pokiaľ dobre vidím, tak ani jedna s týchto stránok nerobí žiadne opatrenia keď sa ich to týka taktiež.

Najväčšia sranda ale bude, že po novom roku sa nič nebude diať a všetko toto bude zbytočná práca.

Súhlasím. Ja tiež nerobím žiadne kroky, dalej prekladám a všetko, niečo začnem riešiť až ked padnú veľké servery, ktoré si vymenoval. A hlavne ked padnú tie s prevažne americkým obsahom, titulky.com a uložto. Vtedy nejaké kroky podniknem aj ja, ale inak nie. Chápem adminov Aki, ak by som ja bola admin velkej stránky tiež by som sa bála, ale ešte je zbytočné robiť veľké kroky, ked nič nie je oficiálne.

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #29 kdy: 06. Prosinec 2017 - 19:04:29 »
Spíš je to taková lítost nad tím časem co tomu všichni tady dali (a nad tím, co všechno jsem si nestihl natahat). Na druhou stranu, nebudu nadávat někomu, kdo za to nemůže (aspoň doufám že za to nemůžeš). (...)
To nás mrzí asi všechny... :'(
Jinak ne, jsem jeden z nejnovějších (nebo možná pořád nejnovější?) moderátorů Akihabary, takže takovou moc tady opravdu nemám. :D
Takže môj názor na danú vec je jednoduchý Zrušte CELÚ AKI...
Možná nebudu mluvit za všechny moderátory a adminy, ale minimálně pár z nás by zaručeně usilovalo o zachování Aki i v případě, když by byly odstraněny vešeré odkazy i titulky a z Aki se tak stala čistě informační databáze.