akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Realita - Co všechno se bude mazat  (Přečteno 19541 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Orgez

• Sledovač
  • **
Re:Realita - Co všechno se bude mazat
« Odpověď #120 kdy: 22. Prosinec 2017 - 14:18:42 »
A co to má společného s tímto vláknem a s mazáním na Akihabaře?

Ceta + gdrp

Ceta = lepší autorská práva
gdrp = lepší nakládání s osobními údaji

ve výsledku to znamená že si o tobě pak můžou skrz to gdpr vytáhnout všechny informace co, kde a jak jsi navštívila po netu a nejenom to, dokonce i co si stáhla okomentovala atd.

Offline Qwander

• Nováček
  • *
« Odpověď #121 kdy: 22. Prosinec 2017 - 14:26:13 »
Jo dají vědět! Myslíš jako dali vědět s mazáním mangy? ;) To taky bylo jen tak.
Tady byly nějaké mangy?
A co to má společného s tímto vláknem a s mazáním na Akihabaře?
Možná reakce na tvé očerňování?

Offline ainny

• Starý kořen
  • Kverulant nesnášející odfláknuté titulky.
« Odpověď #122 kdy: 22. Prosinec 2017 - 14:48:23 »
Ceta + gdrp

ve výsledku to znamená že si o tobě pak můžou skrz to gdpr vytáhnout všechny informace co, kde a jak jsi navštívila po netu a nejenom to, dokonce i co si stáhla okomentovala atd.

Já vím, co to znamená, ale nevím, co mají moje osobní informace co dělat s mazáním na Akihabaře.

Možná reakce na tvé očerňování.

Prosím? Koho očerňuju? Pokud ta první informace nevzešla od Kroany a jejího manžela, tak se omlouvám, ale prostě jsem to tak pochopila. Tím spíš, že odpovědí mi nebylo vysvětlení, ale informace o nějakém e-shopu, který mě absolutně nezajímá.

Šťastné a veselé!  :-*
« Poslední změna: 22. Prosinec 2017 - 14:51:45 od ainny »

Všem hřebečkům v Koreji se omlouvám. Už jsem zadaná.

Offline Zíza

• Bývalá Saichiro
  • Moderátor
  • Veterán
  • Odhalený pózer a závislák
« Odpověď #123 kdy: 22. Prosinec 2017 - 15:16:48 »
Mě to GDPR strašně baví. (https://www.gdpr.cz/gdpr/)
Momentálně ho řešíme v práci... musíme dávat klientům podepsat, že souhlasí s využití osobních údajů k marketingovým údajům. Samozřejmě se po květnu budeme muset lépe starat o citlivé údaje našich klientů, ale to hlavní je, že nemůžeme nikde jejich údaje vystavovat a hlavně je ani nijak používat, abychom je kontaktovali, jestliže nám ten souhlas k tomu nedají. Ale prostě netuším, proč bych se měla bát, že jsou na aki moje údaje typu mail. Chápu bendu, že jeho údaje má poskytovatel serveru, ale podle mě šance, že by někdo šel a chtěl po něm něco, je tak minimální, že se není čeho bát. Na aki nejsou uložena žádná videa, jen titulky a ty jsou stále v šedé zóně (na tomhle se nic nemění). Kdyby tu byly jen odkazy na titulky, ještě lepší, to by byl úplně z obliga (docela mě napadlo, jak to řešit fičurovatě).

No a to je vše, přátelé.

Krásné a veselé, hlavně veselé, protože jak to tady čtu, je to tu samá kyselá prdel, co se třese, že na ni ukáže prstem zákon a pořádek.  ;D

Offline kroana

• Starý kořen
« Odpověď #124 kdy: 22. Prosinec 2017 - 15:21:17 »
Já na tohle vlákno asi už kašlu, protože člověk vám podá jen upřesňující info (nemá smysl čekat, co se bude dít v březnu, když má GDPR nástup až v květnu), což byla relevantní ověřená informace díky tomu, že to řeším v práci a už je ze mě veřejný nepřítel.
Tato informace patřila k předchozím příspěvkům, konkrétně JacobStevena.
A to zrovna my na Hanabi všechny naše přeložené titulky nahazujeme na akihabaru.

To je skoro tak dobrý, jako předchozí prohlášení, že beztak stahujeme překlady proto, abychom je později zpoplatnili.

Momentálně řeší GDPR mimochodem všechny banky, pošty, eshopy, úřady...
A do mojí rodiny je ti představ si to... úplný kulový. Můj manžel na tuhle fansubovou scénu zvysoka kašle a opravdu nemá potřebu se ještě zatěžovat s anime, na které ani nekouká. Zkoušela jsem kdysi Black Lagoon, ale i to podle něj byla akorát pohádka.

Offline M4sy

• Nováček
  • *
« Odpověď #125 kdy: 22. Prosinec 2017 - 15:37:45 »
Ceta + gdrp

Mno... když ty titulky/odkazy nahraješ přes Tor nebo nějakou anonymní VPN / proxy, tak hodně štěstí s pátráním ;D To by se do toho už musela zapojit nějaká třípísmenková organizace.
Kód: [Vybrat]
https://www.torproject.org/A mimochodem, to teď jako nejde? Kdyď to poskytovatelé internetu všechno logují. Jinak by se přece nedalo vypátrat téměř nic.

Offline Dodeskaden

• Sledovač
  • **
  • Aha
« Odpověď #126 kdy: 22. Prosinec 2017 - 16:39:29 »
Přátelé, Vánoce jsou za dveřmi. Je tam taky Ježíšek a ten se pořád kouká a rozmýšlí se - i dárky, co jsou na cestě k vám, může ještě stopnout. Tak si to nezkažte. :)

BB20, ják to myslím jako vtip? No jasně že vážně.:D Tady je vánoční stromek (viz obrázek), téměř dozdobený "zakázanou dětskou prací", ať máš/máte čas zdobit ty svoje sosničky a teď všichni povinně tady napsat Ježíškovi. Ten jediný tady může něco změnit. My ostatní si o tom můžeme leda povídat.

Milý Ježíšku, přeju si, ať Mijazaki starší natočí ještě 1-2-3 anime filmy, zdejší fansub scéně naděl Ježíšku světlé zítřky, nám všem co nejvíc nejlepších překladů a jestli ještě můžu, tak bych chtěl 1-2 právníky. Každý je tady má, já ještě ne. :( Vyměním je za ty Transformery, co mám dostat. Díííííky. 8)

Tak a teď se předveďte, ať má Ježíšek práci. :-[

Zíza - jak jsi vyřešila to externí úložiště pro titulky z Aki? Když tak prosím aspoň naznač. Podle mě je už minimálně půlka zdejších titulků "roztahaná" po okolních shareserverech (uloz.to, webshare apod.), kdy to tam lidi nahrávali pro svoje weby a blogy s anime. Na Aki je výhoda, že se nenajde filuta, co to nahlásí jako warez a nechá je smáznout.

M4sy - bude dárek? No bezva. Jsem natěšený už teď. Ale já dárky nemám, jen přání (viz výše).

ainny - já taky hlasuju pro tvojí amnestii. Ale chci za to přístup do VIP sekce na webu s tvými překlady: http://ainny.cz ;)

PS: nebo máte někdo hezčí stromek?

Offline M4sy

• Nováček
  • *
« Odpověď #127 kdy: 22. Prosinec 2017 - 17:03:37 »
Za uvážení by stáhl ještě tenhle stromeček :)

Takže tedy...
Milý Ježíšku, přeji si, aby se na Aki objevily smazané odkazy a aby vše jelo jako dříve. Také bych si přál, aby se ty nesmyslné zákony, o kterých se tady dohadujeme, nikdy neschválily. A také bych chtěl velký hardisk na který by se mi vešlo všechno anime ;D DĚKUJI!!
:P

Dodeskaden, tohle byl super nápad. ;)

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #128 kdy: 22. Prosinec 2017 - 23:12:54 »
...
Problém jsou spíš zdejší přímé odkazy na ulož.to / mega nebo streamy, což už se dá podle dnešního zákona považovat za porušování autorských práv.

S titulky souhlasím. Titulky jsou šedá zóna.
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Hayate

• Vyhledávač, stahovač, sledovač a archivář
  • Veterán
  • Ctrl+U Ctrl+A Ctrl+C Ctrl+W a JDownloader jede.
« Odpověď #129 kdy: 23. Prosinec 2017 - 01:39:29 »
S titulky souhlasím. Titulky jsou šedá zóna.
Je v zákoně nějak uvedená šedá zóna?

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #130 kdy: 23. Prosinec 2017 - 08:20:39 »
Je v zákoně nějak uvedená šedá zóna?
;D ;D

Trollit umíš dobře, jen co je pravda :)
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Sayurilfoy

• Sledovač
  • **
« Odpověď #131 kdy: 23. Prosinec 2017 - 10:25:39 »
Ako... prečo ste mi zmazali odkazy na titulky, ked som na stránke nemala odkazy, ktoré tam nemali byť?

Offline EmperorsWill

• Nováček
  • *
« Odpověď #132 kdy: 23. Prosinec 2017 - 12:37:07 »
Hej, ještě včera tu bylo přes 30 000, dnes jich je tu 28 000. WTF? neříkali jste že to budete mazat až 31.12. nebo že na to budete upozorňovat??

Offline hanyzek

• Nováček
  • *
« Odpověď #133 kdy: 23. Prosinec 2017 - 16:22:24 »
Tak to by mě zajímalo co udělají s kissasian   ;)
Chápu adminy, ale celá ta hysterie okolo je přehnaná.

Offline VelkyBubak

• vše je možné, jen něco je méně pravděpodobné
  • Admin
  • Veterán
« Odpověď #134 kdy: 24. Prosinec 2017 - 04:10:45 »
Hej, ještě včera tu bylo přes 30 000, dnes jich je tu 28 000. WTF? neříkali jste že to budete mazat až 31.12. nebo že na to budete upozorňovat??
Nikoliv, je tam termín do kdy (to rozhodně neznamená, že se všechno smaže až ten den).