akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Offtopic  (Přečteno 2353 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline SELINA

• Sledovač
  • **
Re:Offtopic
« Odpověď #15 kdy: 30. Říjen 2018 - 23:29:53 »
Honit Epenis muzou i slecny (jde o internetove ego)
Nope, to si jen honis epenis, fakt o vas ani nevime ;)
 Taky jen pisu jak to vidim.
Tak jestli chces, poprosim bubaka aby udelal seznam toho co se vi ze nefunguje nebo funguje spatne nebo je treba predelat protoze funguje jinak nez zrovna chceme nebo bysme chteli pridat ci upravit... takovy seznam bude ale pekne dlouhy a jak uz vis, jeden clovek po vecerech toho moc neudela...
 ehm... ted jsem te citoval, me to prijde jako ze rikas ze to mame delat rychleji, idelane hned
je mozne ze to neprislo nebo to spadlo do spamu, fakt nevim. Ale urcite chapes ze v takovem pripade to nedoslo a tak o tom nikdo nevedel...
 Fakt?
Me tak pripada ze si obcas pribarvujes co odpovidame, nikdo te nikam neposlal, dokonce si dostala odpoved s tim ze tvuj problem resime a proc je to tak jak to je a proc je rychla oprava takova...
Nase stranky ziji z dotaci par lidi, co zaplati hosting
Tak ted me ale trochu stves zase, tebe fakt bavi psat jak jsou vsichni nastvani a jdou proti tobe a tvojemu webu a cela aki je zla a spatna a hlavne my co se stebou vybavujeme na foru!!! :D
ale chapej ze se nemuzeme jen omlouvat a pochlebovat kazdemu kdo se citi ukrivdeny... to by aki jeste prisla i o moderatory a to uz by byl uplny konec
Jasne... vseobecne... jasne...
Takze vpodstate rikas, hele jinde nic neresi, delejte to taky tak, protoze ja chci... a vubec, tohle uz je pekne dlouha slohovka, fakt te to tak bavi? :D
Tak o cem se tu bavime, kdyz vis jak to je? ;)
uhh, sak to bubak napsal hned nazacatku :o
lidi prichazi a odchazi a ted je nas hrozne malo tech aktivnich. Aktualni admin neni tvurcem.

A prosimte, nevypisuj se tak moc, kdo to ma cist :D

Ježíš... Ano, já vím, co to  znamená. Ale nezlob se na mě, možná si něco honíš ty, že už musím být taková, ale já žádné "ego", které bych si potřebovala navyšovat, nebo  si  něco  dokazovat fakt nemám.
Takže si ego může šťouchat do výšin kdokoliv, ale mě z toho prosím vynech. Děkuji.

No, ten seznam by ale opravdu nebyl na škodu. Vsadím se, že by se na  to  podívalo hodně lidí moc rádo :)
Ne, vím, že to rychleji nejde, ale pokud vám někdo píše  už před půl rokem s tím samým problémem, vy mu ani neodepíšete, a pak už se ze zoufalství ozve tady, kde to každý vidí a vy se musíte ozvat, tak to podle mě není, že bych to po vás požadovala hned,  protože 3/4 roku se určitě nedá považovat za hned.
A proto jsem zde už apelovala na to, aby ses tím něco udělalo, vždyť na druhou stranu nejde jen o mě,  jestli si to myslíte věřte, že podobný nebo stejný názor tu má mnoho lidí, akorát už  to s vámi vzdali a nechtějí se zbytečně dohadovat.
 Já mám dost jiných věcí na práci, než se dohadovat  též, ale tohle už bylo nutností.
Proto jsem ve výsledku i poděkovala za alespoň nějakou úpravu.
Jop,  jenže z mého pohledu (pohledu uživatele) nemohu vědět, jestli vám to došlo, a prostě jste neměli čas to řešit a odepsat, nebo to nedošlo.
Takže došlo k tomu, k čemu došlo.
U mě na  stránkách to chodí stejně, když je problém musí se to řešit. Když mi od někoho nepřijde email, lidi se nakonec ozvou do komentů nebo jinam, a opět, musí se to řešit. O to větší průšvih to je, že se to musí řešit až po takový době.
A upřímně  u mě  taky nikoho nezajímá, kolik práce mám bokem s jinými záležitostmi. Jako uživatel chtějí lidi vždy jen jedno, aby fungovalo to, co je jim na  daných  stránkách nabízeno.
 Tudíž, nemyslím to co vám tu píšu nijak zle, ale j to pouze nutnost která je jen odrazem dlouhého čekán bez odezvy.
Já mám na rozdíl od jiných uživatelů, kteří se vůbec v těhle věcech nevyznají alespoň jisté pochopení, ale samozřejmě oproti nim vím, to co druzí ne,  to je někdy důvodem, proč mě některé věci pozlobí.
To má za následek, že se prostě dřív nebo později na takové věci vždycky někdo ozve, a i když to nebudu já, bude to někdo jinej.

Jejda, to po vás nikdo nechce, já určitě ne, abyste mi pochleboovali nebo se omlouvali.
 Stačí mít jen zájem, pořešit, snažit se pomoct (Bubákovi dávám velké + za přístup, zachování klidu a uklidnění, a hlavně za snahu o pomoc, s prominutím tobě velké mínus za přístup, protože způsob jednání kterým vystupuješ možná zastraší nebo setře jiné, ale mě to jen naštve, protože na tohle jsem už věkově hold jinde, mám ráda slušnost, a za zlobu v prvním  komentu se mi nediv,  ty bys jinde nebyl lepší, kdyby  tvůj problém nikdo skoro rok  neřešil)

Ale poslal, ty, ať si pohoním své ego, slušně  tedy řečeno. Je to stejný jako, když mě někam pošleš  a ještě horší, páč se mi vysmíváš.
Takže je to silně urážlivé, pro mě  tedy rozhodně. Já vám tu aspoň napíšu na rovinu jak se věci mají. A upřímně, to co tu je, není dobrý, tak se není čemu divit. Spíš by se tomu mělo čelit se vší slušností a ochotou a nervózní uživatele (třeba z určitého důvodu a oprávněného) se pokusit uklidnit. Opět Bubák boduje, ty ne s prominutím. Můžeš se na mě  zlobit, ale tak porovnej si jeho reakce, a tvé reakce...
Mno, a bohužel jsi moderátorem těchto stránek? Pak jsi součástí těchto stránek, a v tom případě odpovídám  hromadně, pokud mě někdo ze správců stránek urazí, pak odpovím hromadně, protože jsi součástí.
Ale protože tu padl dotaz,  rovnou  jsem to i vysvětlila, snad už tedy není důvod, aby si to na  sebe  vztahoval zbytek správců Aki. :)

Poslední co řeknu, protože mě  taky nebaví ztrácet čas  těmi texty, ale chci aby lidi pochopili o co tu jde, nic  víc.
Prvně, vy alespoň žijete z nějakých dotací, já si webové stránky musím živit už pár let naprosto sama. Takže nevím kdo je na tom hůř, ale rozhodně vím, že to není levný,   platit uložiště.... Máte neomezený hosting jako my a několik tisíc půl ročně, nebo jen hosting s omezením?
Titulky nezabírají tolik místa, ale zase měli jste jich tu hodně, teď už ne ,t ak nevím, netroufám si říct, jak to máte, no rozhodně vím, že platíte, já taky a ne málo.

Ano, dopředu mi bylo jasný, že mi tu někdo bude kamenovat, je to normální,vždycky se někdo chytne hloupě na udičku, jenže já o to nestála. Věděla jsem, jak to celý je, vím to, jen jsme nevěděla, že už tu nejsou původní tvůrci.
 Jediný o co mi od začátku šlo bylo. aby se vědělo o problému, aby se vědělo, že se to už skoro rok  řeší a bez  výsledku, aby se vědělo, že lidi o tom ví, i když se neozývají.
Hold já  musela být ta , co se ozve, nedá se nic  dělat.
Ale ano, i já chtěla, aby se to nějak opravilo, proto to  naléhání, to má logiku, po 3/4 roce to má velkou logiku.

Každopádně ještě jednou děkuji za byť dosavadní řešení bubákovi :) Potěšilo to a upřímně ulidnilo to i mé nervy  i když ne úplně  ale dostačujícně :)
Díky  A mějte se zas někdy :)

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #16 kdy: 31. Říjen 2018 - 00:26:58 »
(...)
Tak ja to zkratim...

- ten mail nemusel dojit nebo ho nikdo necetl -> duvod proc to nikdo neresil a nikdo o tom nevedel
- je lepsi psat sem na forum kde to uvidi vsichni a ne jen admin (jen on ma k emailu pristup)
- bubak programuje aki z radosti a ve svem volnu, takze za nic... jsem vlastne prekvapen ze na tom porad dela (to te chvalim, bubaku ;) )
- nahlasovani chyb je jedina moznos jak chybu opravit, takze pokud vsichni uzivatele budou mlcet o chybe nikdo ji neopravi, tady neni o cem diskutovat
- moje vystupovani je takove jake je a sama vidis ze funguje a ja mel taky hromadu problemu se kterymi jsem sel nakonec primo ke zdroji
- nikam jsem te neposilal, konstatuji ze to byly ty prispevky tady na foru, ktere byly honenim si epenisu. A pokud se mylim, ocituj tu pasas kde to rikam, prosimte, ja to nevidim.
- nechapu proc tedy pises dlouhe vylevy kdyz te to ani nebavi. Uz od zacatku je to jedna slohovka zadruhou... vazne je mi to zahadou.
- ohledne hostingu se ptej bubaka nebo bendy, ale zrovna s dotacemi to vypada blede, co jsem naposledy slysel, takze zadna slava. Aki zabira desitky GB mimochodem.
- Ano, bylas to ty co se chytla "na udicku" ale tim zes sem prila a zacala tucne rozkrikovat jake krivdy se na tobe pachaji...

Celkove mam pocit ze temi dlouhymi prispevky se nam snazis vkladat slova do pusy co jsme udelali a rekli blbe, ale je mozne ze tu blouznim ja nectu mezi radky nebo co ::) ???

Edit: mimochodem, jeste bych rad dodal... Tady na aki se s lidma co maji problem bavime... byt ne po vzdy chuti tech co ten problem maji, ale bavime se... Jinde davaji lidem zrovna bany a tim te nestrasim, jen konstatuji.
« Poslední změna: 31. Říjen 2018 - 00:31:15 od Keiiko »

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #17 kdy: 31. Říjen 2018 - 01:37:51 »
Citace
Pokud es dostal na  stream  jen tak, pak je u nás něco aktuálně špatně. Děkuji za upozornění, postarám se o nápravu.
Není zač.
Citace
Prvně, vy alespoň žijete z nějakých dotací, já si webové stránky musím živit už pár let naprosto sama. Takže nevím kdo je na tom hůř, ale rozhodně vím, že to není levný,   platit uložiště.... Máte neomezený hosting jako my a několik tisíc půl ročně, nebo jen hosting s omezením?
Well, finančně na tom nejsme zrovna dobře, dost se bojím toho, jak příští rok zaplatíme server... Jinak titulky a data v DB sice moc nezabírají, ale nastřádá se to. Na Aki jsou navíc dohromady desetitisíce obrázků, což už není zrovna málo. Výsledkem je to, že současný prostor na serveru nám už příští rok stačit nebude. Co se týče přesných specifikací, uvedl je počátkem roku Benda, viz
...cena je stanovená na částku 6 403 Kč s DPH. ... Pro ty víc šťourající tu mám konfiguraci, na které současně běžíme: 60 GB HDD, 100% SSD, RAID 10, 8 GB RAM, 2 proc. Jedná se o VPS server. Více info na https://hosting.wedos.com/cs/virtualni-servery-ssd.html

Jinak jsme vděční za to, když lidé nahlašují chyby (protože pro nás je jejich nalezení jinak často bezmála nemožné) a jak psal Keiiko, snažíme se na to nějak reagovat. Bohužel vlivem toho, jak stará je Aki, je zde obrovské množství věcí, co nefungují nebo se každou chvíli rozbijí. Jejich opravování je úmorná, nekonečná práce a obdivuji Bubáka, že na to má trpělivost a vůli. A k tomu je ještě celkem dlouhý seznam věcí, které bychom chtěli upravit, vylepšit nebo přidat, ale vzhledem k okolnostem to jde prostě pomalu. A to i přes to, jak obrovské množství času Bubák Aki obětuje.

Offline SELINA

• Sledovač
  • **
« Odpověď #18 kdy: 31. Říjen 2018 - 01:53:15 »
Tak ja to zkratim...

- ten mail nemusel dojit nebo ho nikdo necetl -> duvod proc to nikdo neresil a nikdo o tom nevedel
- je lepsi psat sem na forum kde to uvidi vsichni a ne jen admin (jen on ma k emailu pristup)
- bubak programuje aki z radosti a ve svem volnu, takze za nic... jsem vlastne prekvapen ze na tom porad dela (to te chvalim, bubaku ;) )
- nahlasovani chyb je jedina moznos jak chybu opravit, takze pokud vsichni uzivatele budou mlcet o chybe nikdo ji neopravi, tady neni o cem diskutovat
- moje vystupovani je takove jake je a sama vidis ze funguje a ja mel taky hromadu problemu se kterymi jsem sel nakonec primo ke zdroji
- nikam jsem te neposilal, konstatuji ze to byly ty prispevky tady na foru, ktere byly honenim si epenisu. A pokud se mylim, ocituj tu pasas kde to rikam, prosimte, ja to nevidim.
- nechapu proc tedy pises dlouhe vylevy kdyz te to ani nebavi. Uz od zacatku je to jedna slohovka zadruhou... vazne je mi to zahadou.
- ohledne hostingu se ptej bubaka nebo bendy, ale zrovna s dotacemi to vypada blede, co jsem naposledy slysel, takze zadna slava. Aki zabira desitky GB mimochodem.
- Ano, bylas to ty co se chytla "na udicku" ale tim zes sem prila a zacala tucne rozkrikovat jake krivdy se na tobe pachaji...

Celkove mam pocit ze temi dlouhymi prispevky se nam snazis vkladat slova do pusy co jsme udelali a rekli blbe, ale je mozne ze tu blouznim ja nectu mezi radky nebo co ::) ???

Edit: mimochodem, jeste bych rad dodal... Tady na aki se s lidma co maji problem bavime... byt ne po vzdy chuti tech co ten problem maji, ale bavime se... Jinde davaji lidem zrovna bany a tim te nestrasim, jen konstatuji.

-Právě, nedošel, a já napsal  důvod z mého pohledu rozhořčení a oprávněně. Kdo má  vědět, jeslti došel nebo  nedošel... Do kompu vám nekoukám. Nemuselo se čekat až se ozvu tady já, mohl se to za tu dobu vyřešit už dávno.
- raději bych řešila věci soukromě právě proto, že mě nebaví se tu handrkovat s lidma, se kterýma se prostě nedokážu domluvit, a oni musejí mít za každou cenu pravdu
- jj, taky mu fandím a tleskám, bubák je  fajne :)
- právě proto sem se ozvala
- mno, já v tvém vystupování  vážně s prominutím efekt alespoň vůči mě žádný pozitivní nevidím...
- ne doslovně, ale znělo to ještě hůř,  už sem to psala  minule. Prostě já se uspokojovat nemusím žádným způsobem na internetu, já sem raději ta, o který nikdo neví, dokud to není nutné, nebo mi nerupnou nervy, pak je to  naopak.
- Proč? Protože mi nic jiného nezbývá, protože si nenechám hodit plevel na hlavu a dál mlčet. Když už, tak hol se vším, proto ty slohovky, nepíšu to jen pro vás, chci aby to viděli i ostatní, aby pochopili správně důvod proč se ozývám. Nic jiného v tom není. Upřímně mi víc vyhovuje co nejkratší komunikace.
- Naše stránky zabírají už přes stovku GB, proto jsem se ptala, zajímalo mě jen,  jak velký máte obsah, nic víc. :)
- No promiň,  možná máš pravdu v tom, že sem se chytla na udičku, ale pouze v tom směru, že už mi dokapávaly nervy, takže  ano, chtěla jsem vědět, jestli  se s  tím bude  něco  vůbec  dělat. A nerozkřikovala jsem se,  zasmála jsem se tomu systému pravidel, který je  s prominutím  podle  mě  pořád špatně  sestavený a názor nezměním, dokud se to neudělá tak, aby si mohli být  všichni překladatelé  rovni na  vašich  stránkách a nezvýhodňována polovina z nich díky přehnaným pravidlům. A nediv se, že to tak působilo, jestli to tak není,  spousta ze skupin co t má stejně jako já si musela myslet taky pěkný věci, akorát vám to už nikdo nenapsal.
- Mysli si co chceš,  lidem  jejich názor nezměníš, pokud sami nemají zájem, takže tak.
- Já vím jak to  chodí na různých stránkách, a víš co? Ve fázi který jsem, už mi začínalo být jedno, jestli dostanu ban nebo od vás, ale pravdu jsem vám říct musela. Lidi tu s vámi probírají spousty problémů ano, a řešíte je (to vás šlechtí a jsem za to ráda), ale asi se ještě nikdo neozval na tak zásadní problém, že třeba nefunguje blokovaným  webům žádná možnost úprav už rok. To už je trochu k zamyšlení, to třeba asi proto, že  se na to  rovnou polovina z nich vykašlala a už k vám nechodí, a nebo nato  prostě kašlou páč s vámi nechtějí vést dohady, ke kterým ve  výsledku dochází jako teď. Koho by to taky bavilo, že jo. JO hold mě musí, hlavně když mi píšou lidi, proč na  aki nemáme stavy jak mají být.

Zeptala bych se na poslední věc, jestli mohu. Jak jste přidali tu položku pro přidání odkazu, které budou  neviditelné pro nás blokované, kde ji mohu prosím při přidávání najít???

Předem moc děkuji za odpověď :)

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
« Odpověď #19 kdy: 31. Říjen 2018 - 02:42:03 »
-Právě, nedošel, a já napsal  důvod z mého pohledu rozhořčení a oprávněně.
O emaily ktere nedosly nevime. Uz z podstaty veci.
a oni musejí mít za každou cenu pravdu
Napodobne
- ne doslovně, ale znělo to ještě hůř,  už sem to psala  minule. Prostě já se uspokojovat nemusím žádným způsobem na internetu
Takze mas predstavu ze na tebe lidi utoci a jeste jsou vuci tobe zaujati... I ty rikas ze ne doslovne, takze si domyslis detaly a veci co nikdo nerekl... Mam ale z nasi diskuze pocit ze te to bavi to takzvane honeni epenisu - to je vlastne to co se tu deje, tato diskuze.
Protože mi nic jiného nezbývá, protože si nenechám hodit plevel na hlavu a dál mlčet. Když už, tak hol se vším, proto ty slohovky, nepíšu to jen pro vás, chci aby to viděli i ostatní, aby pochopili správně důvod proč se ozývám.
Pokud vim tak problem o ktery tu celou dobu jde byl vyresen (v reseni) jeste predtim nez si poslala ten tucny cerveno cerny vylev jak jsou vsichni na aki vuci tobe zaujati, tak nechapu o co jeste ti jde.
už mi dokapávaly nervy, takže  ano, chtěla jsem vědět, jestli  se s  tím bude  něco  vůbec  dělat.
Odpoved a poloreseni s prislibem reseni jsi dostala jeste predtim nez ses zacala vztekat
zasmála jsem se tomu systému pravidel, který je  s prominutím  podle  mě  pořád špatně  sestavený
Me se to taky nelibi ale co nadelame, bud tohle nebo konec - rozhoduje vpostate benda. Bohuzel obavy jsou az tak velike ze se muselo sahnout k temto opatrenim... Ovsem pokud mas zname u interpolu a nejaky ten milion na ucte, tak prosim, muzeme to vsechno vratit.
akorát vám to už nikdo nenapsal.
Vidis a stacilo pohodit do fora stiznost...
jestli dostanu ban nebo od vás, ale pravdu jsem vám říct musela.
My nebanujem, ted jsem to rikal.
ale asi se ještě nikdo neozval na tak zásadní problém, že třeba nefunguje blokovaným  webům žádná možnost úprav už rok.
Zvladstni ze? asi to nikomu nevadilo, ja o tom slysim ted prvne, takze asi tak.
páč s vámi nechtějí vést dohady, ke kterým ve  výsledku dochází jako teď.
Dohady vedeme od toho krasneho prispevku s tucnym cernocervenym textem. Do te doby si dostala odpovedi.
Zeptala bych se na poslední věc, jestli mohu. Jak jste přidali tu položku pro přidání odkazu, které budou  neviditelné pro nás blokované, kde ji mohu prosím při přidávání najít???
Na tohle ti odpovi bubak nebo haik, ale zjevne byl nejaky problem a tak to chlapci dodelaji zitra (coz je ten duvod kdy se neco upravuje na aki a pak nic nefunguje, klasika)
« Poslední změna: 31. Říjen 2018 - 02:44:48 od Keiiko »

Offline SELINA

• Sledovač
  • **
« Odpověď #20 kdy: 31. Říjen 2018 - 19:08:07 »
O emaily ktere nedosly nevime. Uz z podstaty veci. NapodobneTakze mas predstavu ze na tebe lidi utoci a jeste jsou vuci tobe zaujati... I ty rikas ze ne doslovne, takze si domyslis detaly a veci co nikdo nerekl... Mam ale z nasi diskuze pocit ze te to bavi to takzvane honeni epenisu - to je vlastne to co se tu deje, tato diskuze.Pokud vim tak problem o ktery tu celou dobu jde byl vyresen (v reseni) jeste predtim nez si poslala ten tucny cerveno cerny vylev jak jsou vsichni na aki vuci tobe zaujati, tak nechapu o co jeste ti jde.Odpoved a poloreseni s prislibem reseni jsi dostala jeste predtim nez ses zacala vztekatMe se to taky nelibi ale co nadelame, bud tohle nebo konec - rozhoduje vpostate benda. Bohuzel obavy jsou az tak velike ze se muselo sahnout k temto opatrenim... Ovsem pokud mas zname u interpolu a nejaky ten milion na ucte, tak prosim, muzeme to vsechno vratit.Vidis a stacilo pohodit do fora stiznost...My nebanujem, ted jsem to rikal.Zvladstni ze? asi to nikomu nevadilo, ja o tom slysim ted prvne, takze asi tak.Dohady vedeme od toho krasneho prispevku s tucnym cernocervenym textem. Do te doby si dostala odpovedi.Na tohle ti odpovi bubak nebo haik, ale zjevne byl nejaky problem a tak to chlapci dodelaji zitra (coz je ten duvod kdy se neco upravuje na aki a pak nic nefunguje, klasika)

- Nezlob se,  na zbytek mě už nebaví odpovídat, jakože bych mohla, ale mám teď jinou práci, která je přednější než dohady, který koukám stejně nikam  s tebou nevedou :) Na tu červeně označenou textovku akorát řeknu to, že to bylo zvýraznění, aby nebylo přehlédnutelné. A HLAVNĚ PROTO, ŽE MĚ ZAJÍMAL DETAILNÍ DŮVOD ZÁVADNOSTI NAŠICH STRÁNEK. A  ano, opravdu to na mě  zprvu působilo pomstichtivě. Nicméně po pochopení věci jsem zjistila, že je to ještě horší než kdybyste byly zaujatí jen vůči mě. Takže tak, nic víc už k tomu neřeknu.

- Tak, určitě taky banujete, jen třeba ne zrovna teď mě, a jestli nebanujete vůbec, tak je  to trochu  divné. Vážně zvláštní, to možná i není až tak dobře.

Tak jo, děkuju za info. Mám pak někam napsat, bubákovi, bendovi, nebo se to někde dočtu kde to najdu až to bude funkční, nebo pod jakou kolonkou či názvem??

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #21 kdy: 31. Říjen 2018 - 19:49:36 »
- Tak, určitě taky banujete, jen třeba ne zrovna teď mě, a jestli nebanujete vůbec, tak je  to trochu  divné. Vážně zvláštní, to možná i není až tak dobře.
Well, možná jsme moc mírní, ale opravdu nevím o tom, že by u nás dosptal ban byť jen jediný člověk. :D :-[
Tak jo, děkuju za info. Mám pak někam napsat, bubákovi, bendovi, nebo se to někde dočtu kde to najdu až to bude funkční, nebo pod jakou kolonkou či názvem??
Druhou polovinu otázky nechápu, podle Bubáka už by to mělo být funkční nyní tak, jak se tu psalo. Jinak pokud jde o tu žádost o hromadné přidání pomocí SQL, určitě nepiš Bendovi, akorát ti odepíše, že se o tyto věci stará Bubák.

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #22 kdy: 31. Říjen 2018 - 21:24:15 »
Dlouho jsem se rozmýšlel, zda-li se vložit do diskuze či nikoliv. Leč mě to nedalo a musím odpovědět na pár otázek. Ale předtím než tak učiním...

Takže děcka... vyčůrat, pomodlit a spát. Dlouho jsem tu nečetl tak dlouhý flamewar, jen kvůli vyjasňování si hranic. Nikdo není bez viny a kdo ano, nechť chodí kamenem. Všichni zúčastnění by si měli aspoň symbolicky dát lepáka přes prstíky. Vše šlo naspat o mnohem lépe a méně útočněji a to podotýkám na obouch stranách, ale... Už se stalo. Takže popojedeme dál.

To k čemu se chci vyjádřit jsou dvě (tři) věci:
0) Ano celou Aki jsem předal do rukou komunity. V současné době ji spravuje po programátorské stránce jediný člověk a tím je VB.

1) Aki moc financí nemá, ale to neznamená, že se příští rok nezaplatí v pokračování VPSka. Pokud nebude dostatek financí, tak to zaplatím ze svého, tak jako jsem to dlouhá léta dělal, tak to hold udělám i teď. Nenechám své "dítko" jen tak umřít na nedostatek financí ze strany komunity. Ale půjčku si kvůli tomu opravdu brát nebudu :D

2) Po menších úpravách v kódu (s mojí konzultantskou spoluprací) jsme vylepšili některé scripty pro ukládání obrázků a jejich různých náhledů a zvýšili jsme komprimaci bez zvláště viditelné ztráty. Čímž jsme dokázali ušetřit cca 20% místa. V současné chvíli nám současné řešení VPSka bude bohatě stačit i na příští rok při stejné konfiguraci. Uvidíme do budoucna až spustíme V3, jak moc to bude náročné na výkon a případně se poté rozhodneme jak pokračovat dál.

3) A abych se vyjádřil tak trochu k těm stavům u projektů a jak je to nyní koncipované, tak by teoreticky zato šla udělat jedna fičura (hotfix). Vzít zálohu a některé smazané odkazy, nahrát zpět do DB pod označení "nic". Čímž by se mohlo zpětně dosáhnout kýženého efektu ve stavech překladů u skupin. Otázkou zůstává, že se tím rozbije spousta dalších věcí (statistiky, vyhledávání atd. - nvm jestli na to VB myslel a udělal tam vyhýbky či nikoliv). Je pak dost důležité, že toto musíme od klasických titulků v databázi oddělit a vést tyto "stavy" odděleně nezávisle na přidaných titulcích, tak aby šlo jednotlivé stavy upravovat manuálně. Tato věc se zaváděla ještě za mého působení. Nasazoval ji Sove, mě se tenkrát nelíbila, ale byl jsem přehlasován a tak to zůstalo takhle po vzoru AniDB (od kterého se Aki co jsem pochopil dávno odtrhla). V dnešní době a za současných podmínek je toto poněkud nešťastné řešení a s V3 by se mělo počítat toto vést jaksi odděleně či vymyslet úplně jiné/lepší/modernější řešení. V současné verzi (V2) nemá smysl ani cenu vyvíjet něco, co by se do budoucna stejně muselo překopávat.
« Poslední změna: 31. Říjen 2018 - 21:34:45 od Benda_11 »

Offline Kakashi_

• Otaku
« Odpověď #23 kdy: 01. Listopad 2018 - 00:18:12 »
Lidičky, vím, že je to moc textu, takže jsem to projel za vás.

Shrnutí:

SELINA:

Haikner:

Keiiko:

Benda_11:
« Poslední změna: 01. Listopad 2018 - 00:21:35 od Kakashi_ »
Večer mám volno, nějaká slečna na večeři? Podmínka: Nesmíš být chlap.

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
« Poslední změna: 01. Listopad 2018 - 00:24:30 od Keiiko »

Offline Kakashi_

• Otaku
« Odpověď #25 kdy: 01. Listopad 2018 - 00:27:01 »

Offline VelkyBubak

• vše je možné, jen něco je méně pravděpodobné
  • Admin
  • Veterán
« Odpověď #26 kdy: 01. Listopad 2018 - 15:49:40 »
1) Aki moc financí nemá, ale to neznamená, že se příští rok nezaplatí v pokračování VPSka. Pokud nebude dostatek financí, tak to zaplatím ze svého, tak jako jsem to dlouhá léta dělal, tak to hold udělám i teď. Nenechám své "dítko" jen tak umřít na nedostatek financí ze strany komunity. Ale půjčku si kvůli tomu opravdu brát nebudu :D

3) A abych se vyjádřil tak trochu k těm stavům u projektů a jak je to nyní koncipované, tak by teoreticky zato šla udělat jedna fičura (hotfix). Vzít zálohu a některé smazané odkazy, nahrát zpět do DB pod označení "nic". Čímž by se mohlo zpětně dosáhnout kýženého efektu ve stavech překladů u skupin. Otázkou zůstává, že se tím rozbije spousta dalších věcí (statistiky, vyhledávání atd. - nvm jestli na to VB myslel a udělal tam vyhýbky či nikoliv). Je pak dost důležité, že toto musíme od klasických titulků v databázi oddělit a vést tyto "stavy" odděleně nezávisle na přidaných titulcích, tak aby šlo jednotlivé stavy upravovat manuálně. Tato věc se zaváděla ještě za mého působení. Nasazoval ji Sove, mě se tenkrát nelíbila, ale byl jsem přehlasován a tak to zůstalo takhle po vzoru AniDB (od kterého se Aki co jsem pochopil dávno odtrhla). V dnešní době a za současných podmínek je toto poněkud nešťastné řešení a s V3 by se mělo počítat toto vést jaksi odděleně či vymyslet úplně jiné/lepší/modernější řešení. V současné verzi (V2) nemá smysl ani cenu vyvíjet něco, co by se do budoucna stejně muselo překopávat.
ad1) Já se připojím, aby to nebyla taková zátěž ;)
ad3) Ech, ne, aktuálně je to opravdu jen prázdný odkaz a slůvko nic (krátké a popisné slovo, ne?) se vyplňuje proto, že s aktuálním formulářem je jinak nemožné povolit prázdný odkaz (pokus o to způsobil chybu, viz zde) - dík za upozornění to budu muset ještě dořešit.

Offline SELINA

• Sledovač
  • **
« Odpověď #27 kdy: 02. Listopad 2018 - 02:35:40 »
Well, možná jsme moc mírní, ale opravdu nevím o tom, že by u nás dosptal ban byť jen jediný člověk. :D :-[Druhou polovinu otázky nechápu, podle Bubáka už by to mělo být funkční nyní tak, jak se tu psalo. Jinak pokud jde o tu žádost o hromadné přidání pomocí SQL, určitě nepiš Bendovi, akorát ti odepíše, že se o tyto věci stará Bubák.

Jj, já tu odpověď přehlídla,  pardon :)
Jj, napíšu Bubákovi, Díky :)

Offline SELINA

• Sledovač
  • **
« Odpověď #28 kdy: 02. Listopad 2018 - 02:40:58 »
Lidičky, vím, že je to moc textu, takže jsem to projel za vás.

Shrnutí:

SELINA:

Haikner:

Keiiko:

Benda_11:

Moc vtipný....
 užij si to, jak je libo ;)
Mě šlo pouze o řešení po nekonečně dlouhé době, a že sem se ozvala zrovna proto, že sem už dostávala soukromé dotazy a vedla  diskuze s několika lidmi ohledně  tohoto problému. A uklidňovat někoho dlouhou dobu aniž bych  sama věděla jestli  se vůbec  dostane  někdy řešení, tak se nediv.
Ale dík, podoba sice naprosto mimo, ale i tak mi to lichotí  :D

Offline Kakashi_

• Otaku
« Odpověď #29 kdy: 02. Listopad 2018 - 18:12:03 »
...
Ale jestli si dáš salát, tak tu večeři platíme napůl.  ;)