akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Autor Téma: Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online  (Přečteno 5835 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #15 kdy: 19. Duben 2018 - 23:40:00 »
A ešte aby nezabudol mohol sem dodať "obsahuje spoilery" keďže ich tu je mnoho.

Protože hrají střílečku a ne Second Life ? Co si myslím o té náhodné tvorbě postav jsem toho myslím i v ostatních reakcích napsal dost. Ve střílečce totální balanční nesmysl. Vydat takovou hru, která ti náhodně vygeneruje velikost postavy ve hře, kde má ta postava hitbox podle své velikosti ? Asi tuším, jaké by na to byly reakce. A jelikož sama píšeš "ve většině VRMMO v SAO světě náhodná", tak zrovna tady je to totální nesmysl. :)
S týmto ako tak súhlasím, skoro v každej hre máš možnosť si vybrať postavu, aj keď ju nedokážeš úplne meniť ako v spomínanom Second Life tak vieš si vybrať z rôznych postáv, ktoré už sú vytvorené priamo od vývojára, týmto naťahovaním ako ona skúšala všetky možné hry len aby mala nízku postavu tak to bolo zbytočné naťahovanie času.

V tomhle bodě nejde o to jak to zní nám Čechům (to už je prostě jen taková třešnička na dortu), ale pojmenovat automatický kulomet P-Chan ? Jako dobry asi HAHA, ale tak podobně infantilní chování bych čekal možná tak od holky na prvním stupni ZŠ. Té holce je 19... (podle wiki, z anime si nevybavuji jestli to tam někdo řekl). A ano ja nejsem holka, ale měl sem za svůj život tu čest jich pár potkat a to i ve virtuálním světě. Žádná naštěstí neměla nutkání se chovat takhle. Každej je nějakej to beru, ale v tom anime to je prostě šílenej a neoriginální stereotyp chování hlavní postavy.
Chová sa tak ako vyzerá vo virtuálnej realite, keby mala v reálne 60 rokov tak sa bude pri takejto postave v virtuálnej realite chovať ako v reále? :D

Ako už aj bolo písané, asi je zbytočné to takto hodnotiť po dieloch, najlepšie po dopozeraní celej série, tieto začiatky nových sérii sú vždy také oničom, ešte sa zoznamuješ s postavami a zisťuješ o čom to vlastne je, niekedy je prvá polovica trash a tá druhá je lepšia.
« Poslední změna: 19. Duben 2018 - 23:50:14 od JacobSteven »

Offline dahakere

 • Sledovač
 • **
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #16 kdy: 20. Duben 2018 - 00:34:44 »
Tak jsme se dozvěděli, že dahakere se nelíbí SAO Gun Gale Online.
Nelíbí se ti to, fajn, máš na to plné právo a nikdo to nezpochybňuje, ale má vůbec cenu zakládat takové téma? Píšeš, že si budeš sepisovat klady a zápory v každém dílu - jak to budeš hodnotit? Pokusíš o objektivní hodnocení, nebo - jak to zatím vypadá - budeš hodnotit jako předpojatý divák? Nebylo by mnohem vhodnější s hodnocením počkat až po zhlédnutí všech dílů?

Na celkové hodnocení mi slouží kupodivu hodnocení u anime, které pokud nepříjde ještě horší díl a dodívám se na to rád využiji.
Ano dozvěděl jsi se že se mi zatím anime nelíbí a dokonce jako bonus si se dozvěděl proč se mi zatím nelíbí. Pokud tobě ano a nesouhlasíš s tím co zde píšu, tak je tu ta krásná možnost napsat v čem se podle tebe mílím. A přesně z toho důvodu jsem to zakládal. Já jakožto předpojatý divák od doby, co mne neskutečně zklamala první série a na druhé straně lidi co mi napíšou, že melu blbosti a k tomu ještě dodají proč si myslí, že to blbosti jsou. Já si to velice rád zase přečtu. :)
A má cenu zakládat téma na fóru ? No očividně zatím podle reakcí má (čekal jsem opravdu jen reakce typu: "Jsi idiot jdi se zahrabat!" Docela jsem mile překvapen :)). Nebo to snad někomu zde vadí ? Pokud ano, tak to klidně mohou moderátoři smazat, ale na diskuzním foru by se asi diskutovat o anime mohlo ne ? :)

Offline Herbert

 • Sledovač
 • **
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #17 kdy: 20. Duben 2018 - 13:11:21 »
SAO Gun Gale Online jsem ještě neviděl, dokonce jsem ještě ani neviděl SAO II, takže nic hodnotit nemůžu. Na první SAO jsem četl ódy a můžu říct, že mě nijak nezklamalo a zaujala mě představa, že v případě smrti herní postavy zemře i hráč samotný. Řekněme, že jsem bez výhrad přijal svět SAO tak, jak ho autoři vymysleli. Zkrátka se nechám unášet dějem, podobně jako když čtu knížku - taky je tam nějaký svět se svými zákonitostmi, odehrává se tam nějaký děj, o němž nám kniha/anime vypráví.
Tvoji předpojatost, chápu. Taky jsem předpojatý, třeba u anime Yuyushiki se mi nelíbí obličeje, u jiných anime jihnu nad postavami s oušky. :) Jen mi přijde nezvyklé na předpojatosti stavět hodnocení a především pokud nevíme, proč autoři určitou scénu vystavěli a zakončili takhle a ne jinak, tak i poněkud zbytečné o tom diskutovat. Myslím si, že čas věnovaný diskusi lze využít jinak.

Offline Orgez

 • Sledovač
 • **
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #18 kdy: 22. Duben 2018 - 00:10:29 »
tl;dr - když se vám něco nelíbí nekoukejte na to + neberte tak vážně věci jako "je růžová a je vidět", "P-chan" a já nevim co dál, prostě... to neřešte a koukejte a nebo pass...

Offline Lanigiro

 • Otaku
 • ***
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #19 kdy: 22. Duben 2018 - 06:48:57 »
Pokiaľ sa mi nejaké anime nepáči tak ho proste nepozerám a neriešim (pri pivku by som poriešili len nieje s kým riešiť :D)... Aj keď proti Sao nič nemám tak na GGO som zatiaľ nepozeral... Nejak mám z toho blbý pocit   ???

Viem že vlákno patrí SAO ale mňa zaujal iný "nezmysel" u anime Megalo Box. Pri klasickom boxe sa rozdávajú tvrdé rany ktoré neustoja ani niektorý trénovaný boxeri a v tomto anime údery ešte zosilňuje "nejaká hydraulika" šak pojednej rane sa mu musí rozletiet hlava.

Offline Lupiko

 • Nováček
 • *
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #20 kdy: 22. Duben 2018 - 21:05:34 »
Dakahere zkusím taky přidat jako odpověď na tvé otázky. Ale zásadou je, že když se mi něco nelíbí tak na to nekoukám.:)

EP1
ad1) Jakou zákonitost máš na mysli.  Jedná se o několik různých vymyšlených her ve vymyšleném světě. Stejné nejsou ani dnešní hry.
ad2) Na to nemá smysl ani moc odpovídat. Je to prostě tématem tohoto příběhu. Stejně tak jako mnoho menších dívčích postav je vytvářeno s pištivým hlasem. Ber to tak, že primární konzumentem jsou Japonci a ne Češi. :)
ad3)P-chan. -chan je naprosto běžná gramatická přípona v japonštině a prostě se jedná o antropomorfismus. Volně by se to dalo přeložit, že ji prostě říká Malá P. A ta barva, no stačí si zahrát pár MMORPG a vysvětlení přijde samo. Zažil jsem hru, kde celá gilda chodila v růžovém.
ad4)S výškou máš sice pravdu, nicméně jak bylo zmíněno tvorba postavy by měla být částečně náhodná. Ale opět k dnešním hrám,t někteří hráči volí co nejmenší velikost a jiným zas je i maximální výška malá.
ad7)Proč by si měla změnit oblečení, když je to vlastně takový její podpis. Navíc je tam víc postav, kteří zrovna nedodržují battledress code. Pořád je to jen hra ne boj o život :)
ad8) Zahrej si například World of Warships a zjistíš, že bys takzvanými opicemi po lobotomii, občas klidně nahradil část lidských hráčů.
ad9)Tady jsi si odpověděl sám. Na co by tomu profi týmu byly schopnosti ze hry, když je nemohou využít v reálu. Navíc se ji je podařilo překvapit...prostě podmínky hry se liší od skutečnosti.

EP2
ad6) odpověď na barvu a pvp turnaj u ep1ad7
ad7) nepozorní bavící se navzájem lidé si nevšimnou někoho kdo má barvu oděvu podobnou okolí. Hmm maskovaní a splynutí s okolím a funkce vnímaní oka. Proč vlastně dneska vojáci nosí ty ošklivé maskáče a nemají krásné rudočerné uniformy jako britský královská garda.
ad13a14)Tohle sice možná zda divné, nicméně tam možná chybí nějaký kontext z novel. Ale zas tak nepochopitelné to není, týká se to vesměs vývoje vztahů mezi spoluhráči, kteří se zpočátku znají jen ve hře.

Na zbylé uvedené body nemá smysl jednotlivě odpovídat, protože je vlastně o o vytváření příběhu a hlavních postav. Nebudu tady bránit nějakou reálnost či zákonitost SAO universa, protože si myslím, že u něčeho co se nesnaží tvářit jako příběh podle skutečné události  a spadá to spíše do kategorie fantasy/sci-fi to asi ani nemá smysl.


Offline dahakere

 • Sledovač
 • **
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #21 kdy: 22. Duben 2018 - 22:46:51 »
Citace
ad1) Jakou zákonitost máš na mysli.  Jedná se o několik různých vymyšlených her ve vymyšleném světě. Stejné nejsou ani dnešní hry.

Myslím hlavně předávání předmětů z ruky do ruky jako v reálném světě. Už je to dávno, ale pokud si správně vybavuji, tak se první série ze začátku snažila používat funkce jako trade atd. Od určité chvíle se na to vykašlali (už v první sérii) a pokračují s tím dodnes. Kdyby na to jen tak najednou nezačali kašlat, možná bych to bral jako pokrok technologií, ale takhle to beru jako lenost tvůrců adaptace. (rád bych věděl jak je tohle vyřešeno v novelách, ale číst je kvůli tomu nebudu :D)

Citace
ad3)P-chan. -chan je naprosto běžná gramatická přípona v japonštině a prostě se jedná o antropomorfismus. Volně by se to dalo přeložit, že ji prostě říká Malá P. A ta barva, no stačí si zahrát pár MMORPG a vysvětlení přijde samo. Zažil jsem hru, kde celá gilda chodila v růžovém.

K hloupému pojmenování automatického samopalu se vyjadřovat znova nechci, prostě mě osobně to připadá hloupé, pokud tobě ne ok. :) MMO her jsem hrál dost a ano zažil jsem různě ujeté transmogy v různých hrách, ale v žádné tím nevznikala taktická nevýhoda už z podstaty té hry (třeba ve wowku je úplně jedno jak svítíte do okolí). Tady ano.

Citace
ad7)Proč by si měla změnit oblečení, když je to vlastně takový její podpis. Navíc je tam víc postav, kteří zrovna nedodržují battledress code. Pořád je to jen hra ne boj o život :)

Proč využít v turnaji, který zamýšlím vyhrát všech dostupných výhod ? Jako někdo psal, že to měnění barev stojí peníze, což bych bral jako jediný pádný argument, že je prostě nemá. To ale to anime zatím neřeklo, takže momentálně to vypadá hloupě. Třeba se to změní. :)

Citace
ad9)Tady jsi si odpověděl sám. Na co by tomu profi týmu byly schopnosti ze hry, když je nemohou využít v reálu. Navíc se ji je podařilo překvapit...prostě podmínky hry se liší od skutečnosti.

Jo tady se to dá pochopit, osobně bych ale překousl svoji hrdost a využil všech možností jak vyhrát. Nejsem nějakej specialista a ani se o válečnou taktiku nijak nezajímám, ale v reálném boji taky jednotka využije všech výhod proti nepříteli. Ve hře by to byly skilly (nebo op Agility build...), v reálu třeba výhoda lepšího vybavení, letecká podpora atd.

Citace
ad7) nepozorní bavící se navzájem lidé si nevšimnou někoho kdo má barvu oděvu podobnou okolí. Hmm maskovaní a splynutí s okolím a funkce vnímaní oka. Proč vlastně dneska vojáci nosí ty ošklivé maskáče a nemají krásné rudočerné uniformy jako britský královská garda.

Sorry, ale přešli skoro přes ni. Ještě kousek a šlápnou jí na hlavu. To ti ani nejlepší kamufláž nepomůže. Možná nějakej keř nebo tak, ale ona byla schoulená a ležela normálně na zemi.


Citace
ad13a14)Tohle sice možná zda divné, nicméně tam možná chybí nějaký kontext z novel. Ale zas tak nepochopitelné to není, týká se to vesměs vývoje vztahů mezi spoluhráči, kteří se zpočátku znají jen ve hře.

Novely přečtené nemám a určitě by anime nemělo sázet na to, že divák anime je přečtené má. Jako určitě je to výhoda (třeba jako moje hodnocení u Corpse Party, které jsem zvedl po dohrání hry, protože to anime jsem si pak prostě užil), ale určitě by to neměla být podmínka aby člověku dávaly věci smysl. A to že ona se sejít nechce, má s tím hrozný problém a minuty na to příjme takovou sázku s úsměvem na tváři ? Pro mne to tedy nepochopitelné je. :)

Citace
Ale zásadou je, že když se mi něco nelíbí tak na to nekoukám.

Psát potřetí, proč jsem se na to koukat začal nebudu, ale ještě mám v plánu jeden díl, kde snad bude M (nebo jak mu říkali) a pokud to bude zase plné nesmyslů, tak pokračovat neplánuji. M beru z prvního dílu jako jedem z mála kladů prvních 2 dílů. :)
 
Jinak hodnocení a diskuze k jednotlivým dílům funguje třeba na MAL úplně normálně u všech anime. Nikdo neříká, že to tím hodnotím celé.

Offline dahakere

 • Sledovač
 • **
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #22 kdy: 23. Duben 2018 - 13:33:21 »
EP 3

Tak ke třetímu dílu mám překvapivě pouze 2 připomínky, které jsem měl ale již v předchozích epizodách.
3. epizoda se nesla v duchu vysvětlování pravidel SJ a celkem urychleném seznamováním hlavní postavy s postavou M. Neříkám, že bych z toho dílu byl nějak odvařenej (jsem sice dlouholetý hráč, ale cílovka adaptací SAO nikdy asi nebudu), ale pokud to pojede dál alespoň takhle, tak budu celkem spokojen.

1) Sušenky vytažené z inventáře příkazem a ne jak v RL rukama z kapsy nebo batohu. Další důkaz, že si to prostě neumí pohlídat a práci s předměty dělají, jak se jim to zrovna hodí. Nebo snad platí jiná pravidla pro jídlo a jiná pro zbraně a oblečení?

2) M – konečně postava co si taktickou střílečku neplete s VRchatem. Na to jsem čekal, snad se z něj nevyklube další děcko s neléčeným komplexem, jak to mají v SAO rádi :).

« Poslední změna: 23. Duben 2018 - 19:35:19 od dahakere »

Offline Lupiko

 • Nováček
 • *
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #23 kdy: 23. Duben 2018 - 21:59:48 »
K postavám se nebudu vyjadřovat, protože u zatím ukázaných vím o koho jde v RL tohoto příběhu. Jinak našel jsem nějakou část mangy v angličtině, kde ten začátek je trochu dělaný jinak než v anime a tam se Pito s Llenn potká ve městě, taky jí právě ona koupí P90 a přiměje ji k tomu, aby ji dala nějaké jméno, taky je tam ten postup proč P-chan. Stejně tak je tam, vůle setkat se je u obou, takže dohoda dává smysl. Předpokládám, že tady je chyba v anime u anglických titulků, které se pak přeneslo i do českých(viděl jsem jen angl. překlad, ale většina se tak dělá).
   U těch voj. profíků nešlo o hrdost, prostě nemá smysl trénovat se schopnostmi, které ve RL nemohou využít, ve skutečnosti by naopak mohli získat špatný návyk, který by je pak mohl stát život. A k tomu maskovaní. V anime je to sice nadsazené nicméně je pořád v podobné barvě jako okolí, pokrytá prachem a na pozadí má skálu (v té manze je to trochu jiná situace). Při paintballu takhle v lese byl od nás jeden překrytý trochou listí, kdy kolem něj prošli 4 protivníci,následně nedostal pouze 4., protože mu přirazil hlaveň k helmě a posunul si závěr (používal pgp). Mě třeba zas přišlo v anime/hře zaměřené na zbraně divné, že tam střílela jednoruč se Škorpionem, byť beru, že v ve filmařské tvorbě je velmi oblíbený styl.
  Dle obrázků v tom SJ bude mít jedna z postav VSS Vintorez, tak mě zajímá, jak se bude chovat v tom anime.

Jinak případně, kdo nezná tak Log Horizon, je čistě z herního fantasy prostředí.

Offline dahakere

 • Sledovač
 • **
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #24 kdy: 24. Duben 2018 - 00:01:14 »
K postavám se nebudu vyjadřovat, protože u zatím ukázaných vím o koho jde v RL tohoto příběhu. Jinak našel jsem nějakou část mangy v angličtině, kde ten začátek je trochu dělaný jinak než v anime a tam se Pito s Llenn potká ve městě, taky jí právě ona koupí P90 a přiměje ji k tomu, aby ji dala nějaké jméno, taky je tam ten postup proč P-chan. Stejně tak je tam, vůle setkat se je u obou, takže dohoda dává smysl. Předpokládám, že tady je chyba v anime u anglických titulků, které se pak přeneslo i do českých(viděl jsem jen angl. překlad, ale většina se tak dělá).
   U těch voj. profíků nešlo o hrdost, prostě nemá smysl trénovat se schopnostmi, které ve RL nemohou využít, ve skutečnosti by naopak mohli získat špatný návyk, který by je pak mohl stát život. A k tomu maskovaní. V anime je to sice nadsazené nicméně je pořád v podobné barvě jako okolí, pokrytá prachem a na pozadí má skálu (v té manze je to trochu jiná situace). Při paintballu takhle v lese byl od nás jeden překrytý trochou listí, kdy kolem něj prošli 4 protivníci,následně nedostal pouze 4., protože mu přirazil hlaveň k helmě a posunul si závěr (používal pgp). Mě třeba zas přišlo v anime/hře zaměřené na zbraně divné, že tam střílela jednoruč se Škorpionem, byť beru, že v ve filmařské tvorbě je velmi oblíbený styl.
  Dle obrázků v tom SJ bude mít jedna z postav VSS Vintorez, tak mě zajímá, jak se bude chovat v tom anime.

Jinak případně, kdo nezná tak Log Horizon, je čistě z herního fantasy prostředí.

No stejně jako u Tokyo Ghoula tak i u SAO věřím, že předloha je kvalitní a mnoho blbostí je zaviněna nekvalitní adaptací. Docela si dokážu představit, že ta manga dávala o dost větší smysl. Ale prostě dokud se v tom budou rejpat a vykašlou se totálně na vysvětlování co se tam děje, tak to nikdy kvalitní adaptace nebude. Znalost předlohy má být "bonus" a neměla by to být podmínka aby anime dávalo smysl (v tomhle případě aby scény nevyzněly totálně stupidně). Zatím se to žádné adaptaci SAO moc nedaří. Tady to 3. epizoda hlavně díky M zvedla zatím alespoň na zábavný průměr. :)

Offline dahakere

 • Sledovač
 • **
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #25 kdy: 01. Květen 2018 - 13:23:36 »
Tak to byl zase plodný díl. Záporáci znovu ukázali, že jsou prostě banda tupých amatérů, ale to už se asi nezmění, dokud nám to neukáže konečně nějaké hlavní záporné postavy.

EP 4

1) Llenn postava nedokáže použít vlastní hlavu. Dokud jí M neřekne „LEHNI" anebo  „vyhni se kulkám", tak prostě stojí/leží nehybně. Vzpomněl jsem si na pokemony, kteří taky dokud jim trenér neřekne „vyhni se“ do sebe nechají bušit, jak kdyby neměli mozek.

2) Samozřejmě, i když bezhybně, leží tak se příhodně asi 5 střel o pár centimetrů netrefí. Nevypadalo by to tak stupidně, kdyby jí těch 5 střel neobstřelilo dokola. Kdyby všechny střely dopadly do jednoho směru, tak se dá mluvit o špatném míření, ale tohle je jen důsledek stupidního žánrového klišé. To anime by klidně fungovalo, i kdyby tu scénu vystřihli a nevypadalo by to tak směšně.

3) Llenn si očividně užívá dorážení padlého nepřítele, který bezmocně leží na pláži. Vykropí do něj celý zásobník s děsivým výrazem v obličeji a pak se mu omluví. Ještě pak machruje, jak ho dostala, i když neudělala absolutně nic. Ta holka nejen že má komplex ze svého vzhledu, ale ona bude asi i docela solidní magor. (Ta scéna jako taková není záporem, tím je celkově nezvládnutá hlavní postava, co se každou scénu chová jinak. Jednou vymyslí geniální plán a minutu na to se chová a tváří jako by tu hru zapnula poprvé v životě. Buď je prostě napsaná jako totální autista a nebo je to jen dalším prvkem špatné adaptace)

4) „Neomdlévej“ – nevím teda, jak funguje pořádně systém zranění v této hře, ale očividně si autoři zase pletou hru s realitou. Po proslovu o tom, že to je jen hra a proto je střelba zjednodušená se dozvíme, že tu funguje tak reálný model zranění s následky? Ještě bych bral nějaký sickness debuff pokud má třeba hráč pod 10% hp, ale Llenn má výraz na omdlení i v záběru po použití lékárničky. (Kterej v dalším záběru najednou nemá, prostě tato adaptace v tom dělá zase jenom bordel)

5) Aby tu bylo něco zeleně. M je stále nejlepší postavou ze všech SAO adaptací co jsem viděl. I když jsme se dozvěděli, že to bude asi srab, ale to je lidská vlastnost a ne klasicky nějaký vážný komplex, který musí většina postav ze SAO mít, aby asi byla něčím zajímavá (ehm není). Konec byl fajn, očividně má M reálný život a klidně kvůli němu rychle prohraje hru (Podle jedné scény usuzuji, že měl být někde jinde. Pokud to vysvětlí, že to je vlkodlak a je silnej jen v určitou dobu, tak končím. :D). I když mohl sejmout sebe a nebo se odlognout a Llenn to mohla zkusit vyhrát solo. Jelikož je malá a jako jediná zvládá mačkat + u agility, tak by to pro ni neměl být takovej problém... 

Offline Herbert

 • Sledovač
 • **
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #26 kdy: 01. Květen 2018 - 18:55:11 »
Mě daleko víc fascinuje, že v prvním dílu se Llenn spolu s M ukrývají v lese, aby vzápětí zcela nekrytí běželi po chodníku, vydáni všanc nepřátelům, přičemž na pokraji lesa by byli mnohem hůř vidět. To se opakuje i ve 4. dílu - zcela nekrytí běží podél břehu jezera, i když je vidět, že kousek od břehu roste nějaká vegetace a opět by byli hůř viditelní/zaměřitelní, kdyby praktikovali přesun přískoky (pokud se to tak v armádě stále označuje) k jednotlivým keřům, nebo co to tam rostlo. Možná si autoři pamatují, jak jim dědové vyprávěli o bodákových útocích v Tichomoří a rozhodli se to zakomponovat do příběhu. :)

Offline dahakere

 • Sledovač
 • **
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #27 kdy: 01. Květen 2018 - 19:30:47 »
Mě daleko víc fascinuje, že v prvním dílu se Llenn spolu s M ukrývají v lese, aby vzápětí zcela nekrytí běželi po chodníku, vydáni všanc nepřátelům, přičemž na pokraji lesa by byli mnohem hůř vidět. To se opakuje i ve 4. dílu - zcela nekrytí běží podél břehu jezera, i když je vidět, že kousek od břehu roste nějaká vegetace a opět by byli hůř viditelní/zaměřitelní, kdyby praktikovali přesun přískoky (pokud se to tak v armádě stále označuje) k jednotlivým keřům, nebo co to tam rostlo. Možná si autoři pamatují, jak jim dědové vyprávěli o bodákových útocích v Tichomoří a rozhodli se to zakomponovat do příběhu. :)

To by tam pak nemohla být ta skvělá scéna s tím jak nepřátelé "schválně" střílí okolo ní. :D

Offline Herbert

 • Sledovač
 • **
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #28 kdy: 01. Květen 2018 - 20:04:29 »
To asi ne, ale ještě mě napadlo, že vznášedla se mírně houpou v podélném i příčném směru, což ztěžuje míření; navíc ti nepřátelé, vlastně spíš "kropiči", ani moc nemíří. když pálí dávkou od boku.
Kdyby stříleli krátkými dávkami (tj. 2-3 výstřely), tak by měli daleko větší šanci na zásah. Ale byla by to ještě hra a zábava, kdyby tam bylo tolik realismu?

Offline Thorr

 • Pryč s Cenzurou!!!
 • Moderátor
 • Starý kořen
 • ******
 • Hrdý člen, Chika-translations.
Re:Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online
« Odpověď #29 kdy: 01. Květen 2018 - 23:36:20 »
Jak vás tak čtu, musím se smát, je to jen anime, seriál, to si máte užívat, ne hledat zhovadilosti, které tam jsou... Nebo se koukněte na Rychle a zběsile, to je svrchovaný král zhovadilosti a nelogičnosti... 8)

ps. Za mě beru všechny série SaO, jako to slabší ze sérií, co jsem už za ty léta viděl. Takže i od této série jsem nic skvělého nečekal a tak ani nejsem zklamaný...
« Poslední změna: 01. Květen 2018 - 23:39:38 od Thorr »
All Hail Chika!