akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Budoucí vývoj Akihabary?  (Přečteno 27664 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Ravenhorn

• Nováček
  • *
Re:Budoucí vývoj Akihabary?
« Odpověď #225 kdy: 02. Leden 2018 - 23:17:02 »
Citace
Ono je to v podstatě jedno. Pár nás tu na to, že je to nesmysl, poukazovalo od začátku. Zbytečně. Najednou se začínají ozývat i ti, co byli do teď potichu. Proč jste čekali na to, co se po prvním lednu stane? Proč jste ty, kteří byli v opozici, nepodpořili už dřív?

Bohužel se s anime svezlo i všechno ostatní. Nejsmutnější mi na tom přijde fakt, že mnozí v té panice začali rušit svoje weby a mazat svoje titulky. A to jenom proto, že se něco psalo na Akihabaře. V podstatě tím dokázali, že si svojí práce neváží. Proč by si jí tedy měli vážit zdejší moderátoři? Akihabara je česko-slovenským pupkem východoasijské tvorby, ale není božstvem. Vedou ji lidé. A lidé chybují. Otázka je, nakolik jsou schopní a ochotní si tu chybu připustit. Chápu, že se lekli, ale prostě to vzali za špatný konec, vyvolali zbytečnou hysterii a teď mlčí.

Už jsem se nechtěla vyjadřovat, ale to, jak je každý po bitvě generálem, mě vyprovokovalo. Mohla bych být zticha, paradoxně mi smazání odkazů z Akihabary pomohlo, ale neumím to, i když se to někomu nelíbí. Za tu dobu, co tohle píšu, si dva uživatelé stáhli hromadu titulků. Přes 100 kousků... Těší mě to, ale opravdu to není nutné. Nikdy jsem neměla v úmyslu titulky z webu smazat a zaplacený ho mám do 31. prosince 2018. :)

Já též tohle nemohu nijak pochopit, rozum mi jde stranou, jak je tohle možné.

Trošičku bych pochopil některé při mazaní online verzí (ale stejně nevím proč), ale už vůbec nechápu, proč něktré skupiny vypínají web a čekají? Prosím na co se čeká??? Když žádný takový zákon neplatí. Tak mi napiště na co čekáte????

Offline MortargunSk

• Nováček
  • *
« Odpověď #226 kdy: 03. Leden 2018 - 00:13:58 »
Je to vôbec overený dôveryhodný zdroj ?

Offline Dodeskaden

• Sledovač
  • **
  • Aha
« Odpověď #227 kdy: 03. Leden 2018 - 00:25:10 »
No, pochopit to nejde jednoduše proto, že máme/máte od Aki málo informací a je tu moc tajemných zdrojů. Takže se to celé tváří jako dost divné. A divných věcí se lidé od jaktěživa báli. Proto lze pochopit i reakce externích překladatelů (zastavený provoz, smazání titulků apod.).

Pokud to přijde, nebude to tak, že 1. 1. v půl jedné po půlnoci sem naběhne anti-pirátské komando, udělá razii, zkopíruje všechny data a vypne web. Do tří ráno pozatýkají všechny, kdo tu máte byť jen jednu přeloženou větu, současně se rozjedou média, aby "zmasírovali" plebs v ranních zprávách tím, že proběhl úspěšný zásah proti celosvětově nechvalně známým pirátům z Aki. ;D

Takže žádnou paniku, že se nic neděje - stále může probíhat váš monitoring. ;)

PS: dneska ženský v krámu říkaly, že se Aki umenšuje proto, že už na překlady není tolik místa na serveru. :D

Offline ainny

• Starý kořen
  • Kverulant nesnášející odfláknuté titulky.
« Odpověď #228 kdy: 03. Leden 2018 - 07:55:23 »
No, pochopit to nejde jednoduše proto, že máme/máte od Aki málo informací a je tu moc tajemných zdrojů. Takže se to celé tváří jako dost divné. A divných věcí se lidé od jaktěživa báli. Proto lze pochopit i reakce externích překladatelů (zastavený provoz, smazání titulků apod.).

Pokud to přijde, nebude to tak, že 1. 1. v půl jedné po půlnoci sem naběhne anti-pirátské komando, udělá razii, zkopíruje všechny data a vypne web. Do tří ráno pozatýkají všechny, kdo tu máte byť jen jednu přeloženou větu, současně se rozjedou média, aby "zmasírovali" plebs v ranních zprávách tím, že proběhl úspěšný zásah proti celosvětově nechvalně známým pirátům z Aki. ;D

Takže žádnou paniku, že se nic neděje - stále může probíhat váš monitoring. ;)

PS: dneska ženský v krámu říkaly, že se Aki umenšuje proto, že už na překlady není tolik místa na serveru. :D
A hlavně jsou ty informace jenom od Akihabary, která je vedle jiných webů jenom takový trpaslíček. Fakt mě překvapilo, že čsfd a další weby nesmazaly odkazy na domovské stránky v profilech...  :o

No jasně, a kdyby ti chudáci tušili, že se pořád dají dohledat i ty zavřené weby a smazané titulky, tak by asi moc lehké spaní neměli...  :'(

PS: Tsss u nás ve školce zase včera děti říkaly, že jim Ježíšek pošeptal, že Aki tak pomáhá hrdinům, co jdou s kůži na trh a svoje weby neruší, i když se je Aki snaží vymazat ze světa.  :P
« Poslední změna: 03. Leden 2018 - 07:59:43 od ainny »

Všem hřebečkům v Koreji se omlouvám. Už jsem zadaná.

Offline MorGar

• poučený snílek
  • Starý kořen
« Odpověď #229 kdy: 03. Leden 2018 - 10:38:45 »
Nechápu, proč admini rovnou nesmali celou Aki od 1.1.2018... měli by klid od věčných útoků na jejich osoby.
"Internet snese úplně všechno, ať už je to pravda, nebo lež." "Kritizovat je lepší, než pomáhat. Kritizovat totiž umí každý." "Upřímnost neexistuje. Možná tak v románech nebo v televizi." "Někteří lidé si musí něco pořád dokazovat na úkor druhých. Měli by se nejdřív podívat na sebe."

Offline Sonney

• Nováček
  • *
« Odpověď #230 kdy: 03. Leden 2018 - 11:09:34 »
Nechápu, proč admini rovnou nesmali celou Aki od 1.1.2018... měli by klid od věčných útoků na jejich osoby.

Co tak registruju, tak se tady "útočí" spíš na absurditu zdejšího dění, útoky na něčí osobu jsem nezaznamenala, ale je pravda, že nepročítám všechno.

Offline Sayurilfoy

• Sledovač
  • **
« Odpověď #231 kdy: 03. Leden 2018 - 11:13:34 »
Tiež si nemyslím, že by sa tu na niekoho útočilo. Adminov aj chápem, predsa len ked sú majiteľmi velkého serveru s mnohým obsahom a niekto ich takto vystraší, tak sa chcú chrániť. Samozrejme nie som za mazanie ničoho, lebo ten zákon, ak je, mi príde divný a absurdný. To, že sem-tam tu niekto napíše niečo škaredšie :D tiež chápem, predsa len ked tu nejaký prekladateľ príde a zrazu tu nemá svoje titulky, na ktorých pracoval roky tak no naštve.
Ale stále verím na to, že sa Aki vráti do starých koľají, nič sa nebude mazať a budeme pekne fungovať ďalej. :-*

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #232 kdy: 03. Leden 2018 - 12:21:18 »
já nevím, co pořád řešíte.. najděte si tady na fóru topic "Vyjádření k omezení" (úmyslně ho nelinkuju, vzhledem k sekci, ve které se nachází)
v tom tématu je popsáno, co se přesně stalo, a co předcházelo současné situaci. ať už ten záhadný nový zákon bude jakýkoliv, nebo nebude, na tom asi moc nesejde. majitel serveru prostě nechce riskovat, a tuhle možnost volby mu nikdo nemůžete upírat. psal jsem to už jednou - jestli na to máte někdo koule, nabídněte Bendovi odkup Aki, a pak pod vaším vedením můžete dát vše do původního stavu.
ale osobně bych taky neriskoval, že si kvůli tomuto serveru zničím život.
« Poslední změna: 03. Leden 2018 - 12:42:32 od ピンクセイコ »

Offline Benda_11

• Admin
  • Veterán
  • Live a life in RL
« Odpověď #233 kdy: 04. Leden 2018 - 16:26:37 »
Lock, flame + spam