akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Re:Výpadek Aki (update 5: zprovozněny Postavy)  (Přečteno 20025 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ainny

• Starý kořen
  • Kverulant nesnášející odfláknuté titulky.
Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« Odpověď #45 kdy: 09. Prosinec 2018 - 17:26:00 »
Kdo si počká, ten se dočká. Kdo má svůj web, ten je za vodou. Jenom se holt lidi musí spoléhat taky trochu na sebe a nečekat, až jim bude na Aki všechno naservírované. Hledat chyby v postaveném webu, je skoro horší než postavit nový a osobně bych na to neměla nervy.  Čtěte, co píšou moderátoři a buďte trpěliví. Nic jiného stejně dělat nemůžete.

Pořád platí moje nabídka na dočasné nahrání titulků ke mně a jejich oznámení tady na fóru. Vždycky se najde náhradní řešení, jenom se trochu namáhat a číst.

Všem hřebečkům v Koreji se omlouvám. Už jsem zadaná.

Offline MichalekMM

• Nováček
  • *
« Odpověď #46 kdy: 10. Prosinec 2018 - 14:27:59 »
Nevíte jak je to aktuálně přesně s Animelistem? první stránka je OK ale když si chci kliknout na další stránku 2+ tak vyskočí stránka s hláškou že stránka neexistuje

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #47 kdy: 10. Prosinec 2018 - 17:36:46 »
Hledat chyby v postaveném webu, je skoro horší než postavit nový a osobně bych na to neměla nervy.  Čtěte, co píšou moderátoři a buďte trpěliví. Nic jiného stejně dělat nemůžete.
Trochu moc absolutní tvrzení. Vždycky záleží na tom, jak je kód napsaný. Ovšem Aki už běží 10let (nepočítaje vývoj) takže ten kód má něco za sebou. K tomu jestli už se začalo pracovat na novější verzi Aki, a pokud se odhaduje opětovné plné rozchození stávající verze až někdy na jaře, tak je otázkou pro vývojáře, zda má cenu trávit čas oživováním starší verze, když se nakonec stejně ten kód zahodí, namísto vývoje té nové.
Myslím, že pokud budou fungovat věci kolem titulků, tak to bude pro většinu lidí víc než dostačující. Ale je to na zvážení.

Trpělivost je určitě na místě, pokud nechcete aby vám Bubák vyhořel, a pak to nebude mít už moc kdo dávat dohromady. Však ono si to zase všechno dřív či později sedne.

Offline VelkyBubak

• vše je možné, jen něco je méně pravděpodobné
  • Admin
  • Veterán
« Odpověď #48 kdy: 10. Prosinec 2018 - 19:18:22 »
Nevíte jak je to aktuálně přesně s Animelistem? první stránka je OK ale když si chci kliknout na další stránku 2+ tak vyskočí stránka s hláškou že stránka neexistuje
tohle je opraveno, což ale nic nemění na tom, že pořád nejdou úpravy...
Bohužel se ještě jedna zásadní chyba na Hádej asi nachází. Při uhádnutí obrázu se sice vypíše hláška o úspěchu, ale obrázek se neuloží do seznamu uhádnutých.
Takhle chyba je hodně zvláštní, protože neplatí pro všechny obrázky... (alespoň myslím) edit: opraveno
« Poslední změna: 10. Prosinec 2018 - 19:45:52 od VelkyBubak »

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #49 kdy: 11. Prosinec 2018 - 03:18:43 »
...
Šťastný budiž ten, kdo kód Aki nikdy neviděl... Nicméně ačkoliv na V3 pracujeme, tak je daleko od dokončení. Jinak zprovoznit V2 jen na titulky taky není samo o sobě úplně jednoduché. Je třeba vzít v úvahu, že se k nim musíš nejdřív nějak dostat, to znamená zprovoznit základní kostru webu, hlavní stránky a rozcestníky (profily). Plus aby člověk mohl najít nějaké to dílo, jehož tituky chce, tak musí fungovat vyhledávání. To musí někde zobrazit výsledky, takže potřebuješ i výpisy (seznamy). Pak je samozřejmě nějaká správa (nahrávání titulků, mazání, obecně moderace) což je taky samo o sobě nezávislá část kódu. Dál musíš rozchodit uživatelské profily a přihlašování... Ve výsledku bys došel k tomu, že by se stejně musela zprovoznit hodně velká část V2. A nechat pak Aki dlouhodobě polomrtvou s tím, že by nefungovaly odkazy na postavy, osobnosti, hádej a další, by nepůsobilo zrovna nejlíp. Chceme, aby bylo vidět, že se o stav Aki zajímáme a není to mrtvý projekt. I proto jsme se rozhodli zpřístupňovat portály, co nejdřív to bylo možné i za stavu, kdy zdaleka nebyly 100% opravené. I proto bych chtěl poděkovat za velkou trpělivost i podporu, kterou nám tady ve fóru poskytujete, velmi si jí vážíme. :) :-[
« Poslední změna: 11. Prosinec 2018 - 03:20:21 od Haikner »

Offline ainny

• Starý kořen
« Odpověď #50 kdy: 11. Prosinec 2018 - 10:37:15 »
Trochu moc absolutní tvrzení.
Nevím proč absolutní, když jsem napsala:
Hledat chyby v postaveném webu, je skoro horší než postavit nový a osobně bych na to neměla nervy.

Chápu, co jsi chtěl napsat, nicméně si myslím, že jsi mi vložil do klávesnice něco, co jsem nenapsala.  ;)

I když sama používám hotový redakční systém, tak se v jeho různých komponentách a pluginech hrabu poměrně často, abych ho přizpůsobila k obrazu svému. Zrovna teď řeším problém s některými příkazy, které jsou zrušené v php7 a já tím pádem musím pořád jet na starší verzi php, s kterou ale nebude kompatibilní chystaná nová verze Joomly. A upřímně se mi do jejich hledání a přepisu vůbec nechce. Je to hrozná práce a já mám holt jiné priority. Titulkování je pro mě důležitější. Spíš uvažuju o tom, že až ta verze vyjde, nainstaluju a upravím si nový web na subdoméně a teprve až uvidím, že všechno šlape, jak má, tak s tím vyjedu ven. Proto jsem onu větu formulovala tak, jak jsem ji formulovala. Nejsem programátor, jsem uživatel, který si nedá pokoj, dokud nezjistí proč mu to nebo ono nejde. Díky tomu ale trochu vím, jak složitý organismus web je a před Bubákem klobouk dolů. Já bych na ty opravy opravdu nervy neměla a myslím si, že to je příšerná a spoustu času beroucí práce.
« Poslední změna: 11. Prosinec 2018 - 10:41:20 od ainny »

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #51 kdy: 11. Prosinec 2018 - 12:55:12 »
Nevím proč absolutní, když jsem napsala...
Chápu, co jsi chtěl napsat, nicméně si myslím, že jsi mi vložil do klávesnice něco, co jsem nenapsala.  ;)
Ok, očividně jsem to pochopil, více negativně než jak to bylo míněno.

I když sama používám hotový redakční systém, tak se v jeho různých komponentách a pluginech hrabu poměrně často, abych ho přizpůsobila k obrazu svému. Zrovna teď řeším problém s některými příkazy, které jsou zrušené v php7 a já tím pádem musím pořád jet na starší verzi php, s kterou ale nebude kompatibilní chystaná nová verze Joomly. A upřímně se mi do jejich hledání a přepisu vůbec nechce. Je to hrozná práce a já mám holt jiné priority. Titulkování je pro mě důležitější. Spíš uvažuju o tom, že až ta verze vyjde, nainstaluju a upravím si nový web na subdoméně a teprve až uvidím, že všechno šlape, jak má, tak s tím vyjedu ven. Proto jsem onu větu formulovala tak, jak jsem ji formulovala. Nejsem programátor, jsem uživatel, který si nedá pokoj, dokud nezjistí proč mu to nebo ono nejde. Díky tomu ale trochu vím, jak složitý organismus web je a před Bubákem klobouk dolů. Já bych na ty opravy opravdu nervy neměla a myslím si, že to je příšerná a spoustu času beroucí práce.
To je hold výhoda i nevýhoda opensourců. Je to sice zadarmo, ale na pozadí to může být strašná prasárna.

A máš pravdu, je to neskutečný žrout času. Ani to není moc zdravá činnost, zábavu si člověk taky dokáže představit lepší. To že to Bubáka dělá ve svém volném čase, a nezištně pro lidi, to si určitě klobouk dolů zaslouží.

Offline ainny

• Starý kořen
« Odpověď #52 kdy: 11. Prosinec 2018 - 13:56:25 »
Ok, očividně jsem to pochopil, více negativně než jak to bylo míněno.
To je hold výhoda i nevýhoda opensourců. Je to sice zadarmo, ale na pozadí to může být strašná prasárna.
No po prvním omylu další.  ;) Ne všechny doplňky na webu mám zadarmo. Některé jsem si koupila, u některých mám předplatné, které každý rok obnovuji. Ale to jenom na okraj, protože na Joomlu nedám dopustit. Omlouvám se za OT a už mlčím .  :-[

Offline Kame

• Uživatel
  • Starý kořen
  • *
« Odpověď #53 kdy: 11. Prosinec 2018 - 14:48:43 »
+++
Díky že jsi to co jsem již napsal v minulém příspěvku trochu zpřesnil.  :)
+++
No on je problém hlavně s tím jak stávající Aki vznikala, takže ona kostra je trochu "složitější " a je tam dost věcí které dosud nějak běžely ale právě že nastalo to co nastalo tak to sklouzlo do stavu který je teď. Stav kterému měla předejít Aki V3.  ;)

Offline VelkyBubak

• Admin
  • Veterán
« Odpověď #54 kdy: 13. Prosinec 2018 - 22:50:27 »
Nově zpřístupněné:
Bible

Zprovozněné:
přidávání a úpravy na doramě
hromadné stahování překladů

Offline GingerHimari

• Nováček
  • *
« Odpověď #55 kdy: 14. Prosinec 2018 - 00:08:10 »
Bubáku děkuji moc za úpravy na doramě, jen malá technická. Když si označím další epizody v seriálu jako že jsem je viděla a dám uložit, celý seriál se uloží jako shlédnutý (modrá hvězdička) se záložkou na poslední označené epizodě. Vrátit zpátky na rozkoukáno (zelenou hvězdičku) se mi to nepodařilo.  :) Ještě jednou děkuji, jsem ráda, že to funguje aspoň částečně.  ;)

Offline Poseidon75

• Nováček
  • *
Re:Re:Výpadek Aki (update 4: zprovozněno Hádej)
« Odpověď #56 kdy: 14. Prosinec 2018 - 01:42:42 »
Zdravím, jen jsem se chtěl zeptat, jestli je už zpřístupněné vyhledávání podle zadaných kritérií v sekci Manga. Když zkouším vyhledávat, načte se mi jen bílá stránka. Proto jsem se chvěl zeptat, jestli jste se k tomu jen ještě nedostali, nebo jestli je chyba na mé straně. A samozřejmě děkuji za znovu zpřístupnění Akihabari a oceňuji vaši práci na novém upgradu stránek.

Offline VelkyBubak

• Admin
  • Veterán
« Odpověď #57 kdy: 14. Prosinec 2018 - 11:03:56 »
Zdravím, jen jsem se chtěl zeptat, jestli je už zpřístupněné vyhledávání podle zadaných kritérií v sekci Manga. Když zkouším vyhledávat, načte se mi jen bílá stránka. Proto jsem se chvěl zeptat, jestli jste se k tomu jen ještě nedostali, nebo jestli je chyba na mé straně. A samozřejmě děkuji za znovu zpřístupnění Akihabari a oceňuji vaši práci na novém upgradu stránek.
Aktuálně je vysoce nepravděpodobné, že by byla chyba na tvé straně.
Nicméně by mne zajímalo co přesně myslíš, případně co jsi kam vyplnil, bez toho opravdu netuším

Offline KonekoLuna

• Nováček
  • *
« Odpověď #58 kdy: 14. Prosinec 2018 - 21:37:21 »
Ahoj, ja len, že od toho výpadku sa neviem pozrieť na svoj animelist, keď si nájdem anime, mám tam hviezdičku ak som si to predtým označila a môžem si označovať ďalšie, ale celý animelist si pozrieť nemôžem. Len som sa chcela spýtať, či to ešte pôjde, zvlášť problém s tým nemám, len tak informatívne.  :)

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #59 kdy: 14. Prosinec 2018 - 21:54:34 »
Ahoj,
to je zvláštní, animelist (nebo aspoň jeho zobrazování) by měl být opravený, vyzkoušel jsem to pro jistotu i na 2 profilech. Tahle stránka ti taky nefunguje?