akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Jak se žije v Japonsku-blog  (Přečteno 231 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline sunanokari

• Nováček
  • *
Jak se žije v Japonsku-blog
« kdy: 13. Únor 2019 - 22:59:12 »
Publikovat přeložené mangy už nemůžu, tak jsem aspoň začala psát blog o tom, jak se mi v Japonsku žije, co je tu tak nějak jiné nebo zvláštní atd.
http://hiroisoranoshitani-prekladmangy.blog.cz/

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
Re:Jak se žije v Japonsku-blog
« Odpověď #1 kdy: 14. Únor 2019 - 00:53:10 »
..
takže žádost o pracovní vízum? tam je limit na vyřízení 3 měsíce, nebo déle?

cca 2 hodiny od tokia.. tak to bude kanagawa nebo chiba.. shizuoka už je asi daleko..

zmíňka o čistotě v ulicích mě překvapila.. ze svého okolí bych řekl, že je tu větší bordel než v česku..

a zima není příjemná, no.. ráno v kuchyni 8 stupňů.. hádám, že bydlíte v nějakém tom starém dřevěném domku se zdmi z toho žlutého "písku"

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #2 kdy: 14. Únor 2019 - 12:52:05 »
tak teoreticky to může být i něco v okolí Kjóta nebo na Okinawě  ;D  (i když tam by asi neměli ty 4 stupně)
jinak mě to v japonsku taky přišlo mnohem čistší než u nás. tím spíš, že těch odpadkových košů na ulici tam mají skoro nula (proto si to taky nosí v těch pytlících).

jinak pěkný, těším se na další díl  :)
« Poslední změna: 14. Únor 2019 - 12:53:51 od haens »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #3 kdy: 14. Únor 2019 - 13:52:14 »
tak teoreticky to může být i něco v okolí Kjóta nebo na Okinawě  ;D
hh.. ok.. předpokládal jsem, že vlakem.. ^_^

jinak mě to v japonsku taky přišlo mnohem čistší než u nás. tím spíš, že těch odpadkových košů na ulici tam mají skoro nula (proto si to taky nosí v těch pytlících).
asi jak kde, no.. píše cca Ostrava, takže něco kolem 300k obyvatel, já bydlím v cca 70k městě, a hlavně mladší ročníky prostě bordel dělají, a velký.. vidím to každý den, když chodím se psem.. odpadkové koše sice nejsou, ale to jim nezabrání odpadky nechat, kde jim od ruky upadnou.. plastové lahve, obaly od jídla.. no když to tu starší generaci baví, to po nich uklízet, jejich problém.. taky asi bude rozdíl mezi turisticky exponovanějšími místy, a těmi normálními..

jednou jsem čekal na přejezdu za dalším chlápkem na kole, a on klidně hodil PETku do trávy u tratě, jako by to bylo normální. tak jsem tam na něj začal česky řvát, a velmi mě pobavilo, jak rychle ji sebral.. ^_^