akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Jak se žije v Japonsku-blog  (Přečteno 6626 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline sunanokari

• Nováček
  • *
Jak se žije v Japonsku-blog
« kdy: 13. Únor 2019 - 22:59:12 »
Publikovat přeložené mangy už nemůžu, tak jsem aspoň začala psát blog o tom, jak se mi v Japonsku žije, co je tu tak nějak jiné nebo zvláštní atd.
http://hiroisoranoshitani-prekladmangy.blog.cz/

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
Re:Jak se žije v Japonsku-blog
« Odpověď #1 kdy: 14. Únor 2019 - 00:53:10 »
..
takže žádost o pracovní vízum? tam je limit na vyřízení 3 měsíce, nebo déle?

cca 2 hodiny od tokia.. tak to bude kanagawa nebo chiba.. shizuoka už je asi daleko..

zmíňka o čistotě v ulicích mě překvapila.. ze svého okolí bych řekl, že je tu větší bordel než v česku..

a zima není příjemná, no.. ráno v kuchyni 8 stupňů.. hádám, že bydlíte v nějakém tom starém dřevěném domku se zdmi z toho žlutého "písku"

Offline haens

• Sledovač
  • **
« Odpověď #2 kdy: 14. Únor 2019 - 12:52:05 »
tak teoreticky to může být i něco v okolí Kjóta nebo na Okinawě  ;D  (i když tam by asi neměli ty 4 stupně)
jinak mě to v japonsku taky přišlo mnohem čistší než u nás. tím spíš, že těch odpadkových košů na ulici tam mají skoro nula (proto si to taky nosí v těch pytlících).

jinak pěkný, těším se na další díl  :)
« Poslední změna: 14. Únor 2019 - 12:53:51 od haens »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #3 kdy: 14. Únor 2019 - 13:52:14 »
tak teoreticky to může být i něco v okolí Kjóta nebo na Okinawě  ;D
hh.. ok.. předpokládal jsem, že vlakem.. ^_^

jinak mě to v japonsku taky přišlo mnohem čistší než u nás. tím spíš, že těch odpadkových košů na ulici tam mají skoro nula (proto si to taky nosí v těch pytlících).
asi jak kde, no.. píše cca Ostrava, takže něco kolem 300k obyvatel, já bydlím v cca 70k městě, a hlavně mladší ročníky prostě bordel dělají, a velký.. vidím to každý den, když chodím se psem.. odpadkové koše sice nejsou, ale to jim nezabrání odpadky nechat, kde jim od ruky upadnou.. plastové lahve, obaly od jídla.. no když to tu starší generaci baví, to po nich uklízet, jejich problém.. taky asi bude rozdíl mezi turisticky exponovanějšími místy, a těmi normálními..

jednou jsem čekal na přejezdu za dalším chlápkem na kole, a on klidně hodil PETku do trávy u tratě, jako by to bylo normální. tak jsem tam na něj začal česky řvát, a velmi mě pobavilo, jak rychle ji sebral.. ^_^

Offline Cejlonaki

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 20. Únor 2019 - 10:24:34 »
super, tesim se na dalsi clanky. v japonsku jsem par mesicu dohromady byla, ale jen na vylete. tak jsem zvedava na clanky o zivote. jinak potvrzuju, ze jsem taky videla vsude cisto, obcas se nekde nejaky binec nasel, to jo, ale oproti cesku (natoz treba jizni americe :D) je vsude skutecne cisto. Lidi byli taky vzdy prijemni. S anglictinou v okoli tokya problem nebyl, v hotelech vlastne temer vsude mluvi anlgicky, ale cim dal od tokya to bylo, tim mene bylo anglictiny :D prvni zemetreseni byl celkem sok :D a to ani nebylo moc velke, jen cca jako dulni otres, ale vzbudilo nas v noci.
jinak zivot u oceanu je tvrdy, krome toho, ze se v nem neda koupat je brutalni ta vlhkost.
no at se dari, a tesim se na dalsi clanky :)

Offline sunanokari

• Nováček
  • *
« Odpověď #6 kdy: 19. Březen 2019 - 09:20:53 »
tak, ať se zase pobavíte :D, tentokrát na téma Zima Surviving~
http://hiroisoranoshitani-prekladmangy.blog.cz/1903/jak-prezivame-zimu

Offline hanyzek

• Sledovač
  • **
« Odpověď #7 kdy: 19. Březen 2019 - 10:14:10 »
Jen by mě zajímalo jak to mají v nových činžovních domech s topením ? To mají taky lokální topení ?  :)

Offline sunanokari

• Nováček
  • *
« Odpověď #8 kdy: 19. Březen 2019 - 13:44:42 »
Jen by mě zajímalo jak to mají v nových činžovních domech s topením ? To mají taky lokální topení ?  :)
ne, ani v bytech v panelových domech nemají ústřední topení. Prý když si někdo staví nový barák, anebo má vyloženě hodně peněz, tak si nechá udělat, ale je to jen vzácně. Nevim, je březen, přes den kolem 17°C,  já si pořád přitopuju, protože je prostě zima, takže to topení by se tu určitě sešlo.

Offline sunanokari

• Nováček
  • *
« Odpověď #9 kdy: 04. Duben 2019 - 10:53:12 »

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #10 kdy: 04. Duben 2019 - 12:01:41 »
..
jo, švábi jsou všude, ale já ho taky v oblečení ještě neměl.. zatím.. ^_^ a spíš než ten klasický sprej doporučuji zkusit mrazící. přijde mi, že působí rychleji..

stonožky máme taky, ty mukade.. pak taky slimáky.. ^_^

a ten pavouk je huntsman spider. a pokud nemáš ráda šváby, tenhle pavouk je chytá.. ^_^

na sršně jsem jednou šlápnul v akihabaře. nějakých 7 nebo 8 cm mohl mít..

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #11 kdy: 04. Duben 2019 - 12:10:50 »
třeba tohle: https://store.shopping.yahoo.co.jp/kenjoy/4901080275714.html

nebo prostě hledej cokoliv, co bude mít na sobě napsáno -85°C

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #12 kdy: 04. Duben 2019 - 13:04:22 »
na sršně jsem jednou šlápnul v akihabaře. nějakých 7 nebo 8 cm mohl mít..

Také jsem měl jednou v Tokiu tu "čest" potkat asijského sršně o velikosti cca 8 cm.Proletěl mi kolem hlavy a málem jsem si při tom "zničil nové trenýrky". :D
Zážitek, na který se nezapomíná, ale opakovat ho nechcete.

Offline sunanokari

• Nováček
  • *
« Odpověď #13 kdy: 05. Duben 2019 - 02:11:24 »
třeba tohle: https://store.shopping.yahoo.co.jp/kenjoy/4901080275714.html

nebo prostě hledej cokoliv, co bude mít na sobě napsáno -85°C
díkk, si to pořídím. Na šváby mám sprej, co účinkuje docela rychle, ale jestli je můžu i zmrazit, proč ne. Akorát je otázka, esi to pak nerozmrzne, a neodpochoduje pryč.   :o

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #14 kdy: 05. Duben 2019 - 06:11:43 »
Akorát je otázka, esi to pak nerozmrzne, a neodpochoduje pryč.   :o
haha.. ^_^ tohle mě nenapadlo zkoumat, ale mělo by to být trvalé řešení.. jako že sice rozmrzne, ale už neobživne.. mě to přijde lepší i z toho důvodu, že ty japonské pokoje nejsou zrovna velké, a stříkat si tam nějaký sprej na hubení hmyzu, to aby pak člověk raději vyvětral..

(my tedy máme i psa, což je další důvod, proč používáme jen ten mrazicí)