akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Jak se žije v Japonsku-blog  (Přečteno 5394 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline sunanokari

• Nováček
  • *
Re:Jak se žije v Japonsku-blog
« Odpověď #15 kdy: 05. Duben 2019 - 08:00:01 »

(my tedy máme i psa, což je další důvod, proč používáme jen ten mrazicí)

já si právě myslím, že ten šváb je taková svině, že určitě rozmrzne, a obživne. :o
My právě psa plánujeme, a přemýšlela jsem nad tím, co se stane, když třeba psa kousne/píchne mukade?

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #17 kdy: 10. Duben 2019 - 11:03:05 »
Citace
máme pod střechou takový malý prostor (asi půdička nebo tak) ve kterém cosik žije
tanuki? ^_^

Citace
jsou dvě velikosti, malé na malý koš (400¥)a velké na velký koš (600¥), je to po deseti pytlikach v balíčku, a prodávájí to normálně v obchodech. Zezačátku jsem nad tím kroutila hlavou, protože je normální, že když mám nějakou zbytečnou igelitku, tak do ní nacpu odpadky a vyhodím to, ne (+navíc tady, kde vám v každém obchodě dají na všechno hromady sáčku a tašek~). No, nevím, asi v tom jejich systému bude nějaký hlubší význam, netuším, už jsem si na to zvykla, takže se tím tak moc nezabývám.
hlubší ani ne, ale význam tam je - tímto způsobem jsou řešené platby za odpad..

Citace
Nájem měsíčně i se všema složenkama (plyn, voda, elektřina, wifi+2mobily) vychází na asi 60,000¥-70,000¥
my platíme 40,000 za 3DK cca 7 minut od vlakové stanice.. energie tak 10 - 15 tisíc..

Offline sunanokari

• Nováček
  • *
« Odpověď #18 kdy: 10. Duben 2019 - 14:42:14 »
já právě nevím, jestli je to tanuki, už mě to taky napadlo, ale vzhledem k tomu, že máme za barákem takový menší bambusový lesík, tak se děsím, jestli to nebude opica. Zatím mě to ale nijak extra neobtěžuje, takže to raději nehodlám zjišťovat.  :D
Já jsem si říkala, že ony ty pytle na odpad budou fungovat jako nějaký poplatek za odpady, protože vlastně žádný poplatek neplatíme.
Tak 40000 za nájem je paráda. My to máme podobně, akorát máme 3LDK, ale taky si myslím, že to bylo tak levné kvůli tomu stavu.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #19 kdy: 10. Duben 2019 - 15:12:09 »
hh.. ^_^ my jsme minulé léto taky něco na té půdě slyšeli.. ale taky nevím, co to bylo..

jo, těch 40 000 je hezká cena, na to umístění, ve kterém jsme.. ale je pravda, že je to starý barák, a za ty roky už trochu nakřivo - když zavřu dveře mezi kuchyní a "obývákem", tak dole ok, ale nahoře poměrně velká mezera..

ale co jsem koukal na nájmy / ceny v okolí (kobe, nara) tak něco podobného se dá sehnat i levněji..
« Poslední změna: 10. Duben 2019 - 16:34:54 od ピンクセイコ »

Offline Darkmoor

• Otaku
« Odpověď #20 kdy: 10. Duben 2019 - 16:39:00 »
Citace
...čuměla jsem na ten rozpis na odpadky. Každý den se tu vyhazuje něco jiného. Dny jsou označené barevně, a podle toho se vyhazuje buď běžný odpad, nebo plasty či sklo.
Svoz a třídění odpadu tady u nás na vesnici funguje stejně. Máme pytle různých barev na různé druhy odpadu jako jsou plechovky, plasty, bíle sklo, barevné sklo, tetrapakové obaly apod. A pak máme plán, který den se co sváží. Akorát to je třeba jen jednou za měsíc a mezitím se pytle pomalu plní ve sklepě. A pak večer před svozem nebo brzy ráno se dají před barák vedle popelnice na komunální odpad a oni to odvezou.
Překladatelská skupina Chatonville

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #22 kdy: 17. Duben 2019 - 09:51:52 »
ještě zmíním jako alternativu emirates, se kterými se přestupuje v dubaji - tedy cca v půli cesty.. pro někoho může být přijatelnější, rozdělit si cestu na dva podobně dlouhé úseky, než za hodinu přestup, a pak tam sedět 12 hodin v kuse..

Offline Ainzoolgown

• Nováček
  • *
« Odpověď #23 kdy: 17. Duben 2019 - 11:12:08 »
Právě minulý týden jsem zrovna kupoval letenky.

Já je kupuji přes agenturu http://caac.cz/ (paní Jana Buncová,jbuncova@seznam.cz,604 868 032) dávám sem schválně na ní kontakt, už jsem s ní absolvoval 2 lety do USA (2016 90dní PRG-SEA, 2018

15dní PRG-NYC  NYC-SEA) a teď jsem kupoval i letenku do Japonska PRG-VIE-HND.

Je sní snadná domluva a splní všechny vaše požadavky.

Například teď do Japonska jsem chtěl 17-22dní mezi 1.9-4.10 letět s ANA nebo Emirates (největší pohodlí a kvalita za dobré ceny, ještě jsou prý hodně dobré Singapore Airlines), protože měřím 2m chtěl

jsem co nejvíce místa na nohy a tyto společnosti mají ta největší, max jeden přestup ne delší jak 4h (hodně levné letenky jsou když máte přestup v Číně či Koreji kde strávíte min jeden den) a maximální

cenu včetně pojištění 25tis.

Výsledek 21 182,-Kč s ANA 3.9-24.9, cena obsahuje cestovní pojištění na 21dní za 1300,- (bohužel místa u dveří byla obsazena (neomezené místo na nohy)) za obdobnou cenu byli i Emirates, ale nechtěl

jsem letět přes Dubaii, chtěl jsem přesedat v Schengenském prostoru a tak ANA s přestupem ve Vídni vyhrála, plus ANA má v základní ceně 2x23kg zavazadlo k odbavení plus zavazadlo do letadla.

Dávejte pozor, Emirates mají v nejlevnější verzi pouze 1x15kg zavazadlo k odbavení plus zavazadlo do letadla, za vyšší hmotnost si musíte připlatit.

Musím přiznat, že kdybych si objednal let dříve, tak o 1-2 měsíce, měl bych to možná i za 19tis (bohužel jsem čekal na kamaráda ze USA, ještě furt ji nemá  ;D ).

Jinak nejlevnější let jsem viděl kolem 15tis bez pojištění, aerolinky si nepamatuji.

Snad vám toto dlouhé povídání k něčemu bude  ;D ;D ;D

Offline Cejlonaki

• Nováček
  • *
« Odpověď #27 kdy: 10. Květen 2019 - 05:52:00 »
dnes pro dámy~ :D
http://hiroisoranoshitani-prekladmangy.blog.cz/1905/zenske-problemy-a-dotazy

:D skvely clanek, i ty predchozi. Problem s tamponama potvrzuju :D

Jinak co se tyka chovani japoncu k zenskym - cizinkam, tak co jsem zatim zazila, tak byli vzdycky velmi uctivi, a pokud jsme cokoliv museli resit, tak to resili vzdy s chlapem (coz mi naprosto vyhovuje). Narozdil od Evropy, kde casto kdokoliv chce cokoliv resit jakoby s tim parem, tak japonci ne, tam se proste vse resi s chlapem, a zenska je na okrasu. Ale mozna to bylo tim, ze jsme tam proste byli stale jako turisti, i kdyz na delsi dobu, kdo vi.

Super zazitek byl maid cafe, tam byli takovi veseli chlapci ruzneho veku :D byla tam legrace, vetsina jich byla lehce opila, ale stejne byli uctivi. Takze takovy pocit, jako je nekde v ceske hospode vecer, pokud tam zustane nejaka slecna a podnapili panove, to jsem tam nezazila nikdy.

A kawaii doplnky s sebou urcite, to je perfektni doporuceni. Par takovych veci jsem mela, treba takove klapky na usi ve tvaru kralicku, a to se japoncum strasne libilo, hlavne ve meste, kde meli podobneho kralicka jako maskota. Chlapi se vetsinou jen usmivali, ale holky (mladsi i starsi)byly nadsene, chtely si na ty kralicky sahat porad, bylo to zabavne.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #28 kdy: 10. Květen 2019 - 15:03:48 »
dnes pro dámy~ :D
manželka používá https://lohaco.jp/product/8105617/ (32ks / 800jpy)

ale jak je to s aplikátorem, to komentovat nemůžu.. ^_^ (taky nějaký plastový, víc nevím)

Offline sunanokari

• Nováček
  • *
« Odpověď #29 kdy: 13. Květen 2019 - 10:25:15 »
manželka používá https://lohaco.jp/product/8105617/ (32ks / 800jpy)

ale jak je to s aplikátorem, to komentovat nemůžu.. ^_^ (taky nějaký plastový, víc nevím)

ty jsi normálně spása. díky, jak budu na suchu, vím, kde objednat. :)