akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Offtopic  (Přečteno 1423 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline SELINA

• Sledovač
  • **
Offtopic
« kdy: 28. Říjen 2018 - 15:28:59 »
Dobrý den,

mám  prosbu.

Se změnami které jste provedli před počátkem roku 2018 jste znefunkčnily překladatelským skupinám možnost úpravy stavu jejich projektů

Ihned to  vysvětlím.

Naše skupina se jmenuje TNT - Translators Nice  Team:

https://anime.akihabara.cz/skupina/TNT-Translators-Nice-Team

a máme  skutečně  velké množství překladů, jak mang, tak  dorama, i anime a jiných.

To, že nejde k projektům přidávat díly s odkazy na stránky, kde jsou k nalezení,  to by tak ještě nevadilo a chápu to.

Ale co  skutečně vadí, že jste nastavili u projektů pod danou skupinou, že není možnost úpravy jejich statusu o daném stavu.

U anime  se mi například  více jak 90 % projektů tváří jako "PŘIPRAVUJE SE". To  ale není vůbec pravda,  70 % z nich je dokončena a zbytek se aktivně překládá.

Při snaze upravit  stavy u daných projektů,  mám sice možnost kliknout na ikonu tužtičky pro úpravu, ale i když  změním status na KOMPLETNĚ PŘELOŽENO  a dám uložit,  stejně se mi to v seznamu projektů pod  danou naší skupinou ukazuje jako PŘIPRAVUJE SE.

A to mi skutečně  velice  vadí.

Dokonce jsem ze  zoufalství smazala jeden projekt  a dala ho  znova  PŘIDAT.

Nicméně ani při přidávání projektu s nastavením statusu KOMPLETNĚ PŘELOŽENO se po uložení vykáže  jako PŘIPRAVUJE SE.

Můžete s tím prosím něco udělat, aby se to dalo editovat?

Žádám o odpověď.

Předem děkuji
ps: Bohužel na toto bych musela pořídit mnoho  screenů, aby se to vysvětlilo obrázkově, ale jestli na tom lpíte, klidně, hlavně  žádá o nápravu.

SELINA

Offline SELINA

• Sledovač
  • **
Re:Offtopic
« Odpověď #1 kdy: 28. Říjen 2018 - 23:01:26 »
Jde o to, že nefunguje přidávání krz odkaz. Pokud to uděláš s nahráním z počítače, mělo by to jít.
Titulky na aki fungují, a vždy to tak bylo, na principu, že když budeš mít nahrané titulky (nebo odkazy) na všechny díly, pak se teprve zobrazí kompletně přeloženo.
Stejně tak, když přidáš překládá se, automaticky se to změní na připravuje se, pokud na aki není jediný překlad/odkaz.
Jelikož se na vašem webu pořád ještě vyskytuje obsah, díky němuž máte blokované přidávání odkazů, vypadá to jak to vypadá.

Nicméně, díky tobě jsem si uvědomil, že je chyba v tom seznamu, na co můžeš měnit. Děkuji za upozornění.

Já jsem se ptala hlavně proto, že ještě odpoledne to  nefungovalo. Možná nějaká chyba, kdo ví. Teď už to přidávání funguje.
 Chtěla bych se zeptat, co za typ obsahu se u nás na  stránkách může vyskytovat, že jsme blokovaní pro přidávání? Protože mi nepřijde, že bychom měli na  stránkách  od ostatních překlad. stránek  rozdílné obsahy co se týče typu.
Jinak jak píšeš,  je chyba v tom seznamu, páč mne rozčiluje, že je tam vše  "PŘIPRAVUJE SE" , kdyby tam raději nebyl vidět status vůbec žádný, dokud tam třeba  nedodáme odkazy u daného projektu, nebo něco takového, aby se tam pak status ukázal, když je to tedy propojené s odkazy nandanými u daného projektu.  Ale takto to pro návštěvníky, co nás ještě neznají nabývá dojmu, že u nás nic v podstatě není, jen že se vše připravuje. A to je velice znepokojující, hlavně  vzhledem k množství projektů, o kterých se snažíme skrze vaší wiki dát všem otaku vědět.... :(

Ještě otázečka :) Je nějaká možnost, jak bych se mohla dozvědět, až bude  upravena ta chybka v možnosti úprav seznamu, prosím?
Předem děkuji za pomoc a řešení :)

Taky bych se chtěla ještě zeptat, jak je to  s mangami?
Je nějaká možnost, jak dát vašim návštěvníkům vědět, zda máme projekt dokončený či rozpracovaný atd...?
Protože u mang   nejde  přidávat  vůbec nic... :(

Navíc my na  aki co se týče mang  nikdy neodkazovali přímo na online, ale pouze na základní stránku dané mangy (která je v podstatě jen rozcestníkem na  díly)  u nás.
Na online jsme nikdy neodkazovali ani na anime, nebo hardsuby co se týče doram a anime.

Offline VelkyBubak

• vše je možné, jen něco je méně pravděpodobné
  • Admin
  • Veterán
« Odpověď #2 kdy: 29. Říjen 2018 - 00:30:57 »
Aktuální pravidla jsou, z větší části pěkně shrnuta Haiknerem zde.
Krom toho nejdou přidávat odkazy na stránky kde jsou odkazy na nelegální stream, hardsub a softsub.
Co se mangy týká, je to co jsem zatím potkal, hardsub vždycky.

Co se seznamu úprav týká, odebral jsem možnost přeloženo kompletně, protože k tomu stavu dochází automaticky a nelze ho nastavit. (to byla ta chyba o níž jsem psal).

Je možné, že se v budoucnu objeví i úprava, kdy bude možné nastavit přelozeno nebo překládá se v pripade kdy by byl web závadný, ale to je zatím ve stádiu úvah.
« Poslední změna: 29. Říjen 2018 - 01:02:47 od VelkyBubak »

« Odpověď #3 kdy: 29. Říjen 2018 - 10:01:40 »
Krom toho nejdou přidávat odkazy na stránky kde jsou odkazy na nelegální stream, hardsub a softsub.
To je blbosť nie? V prílohe prikladám, že mne stále ukazuje možnosť si vybrať, tak keď je to zakázané prečo existujú tieto možnosti zbytočne a nespraví sa to tak, aby to vybralo rovno Externé v prípade ak nenahrám titulky, a zjavne to typujem funguje, lebo niekto tu raz pridal odkaz Enkód s softsubom.

Offline SELINA

• Sledovač
  • **
« Odpověď #4 kdy: 29. Říjen 2018 - 22:25:57 »
Ta možnost tam zůstala schválně, přestože je to zakázané. Když nad tím budeš chvíli přemýšlet, mohlo by ti dojít proč.
Aktuálně to funguje tak, že odkazy na známé závadné weby se prostě promažou tak, že daná doména z odkazu zmizí.

Mimochodem k anime a doramě, byla přidána možnost, dodat prázdný odkaz na titulky (ukáže se podobně jako odkaz na překlad ale nezobrazí se odkaz a započítává se do projektů).

Vy jste teda milí....
Takže  vy jste vyblokovali webový stránky, který jsou podle vás nějak "závadné a známé" (Promiňte mi ten smích, ale tohle je  více než  SMĚŠNÉ, protože kdybych to  měla  brát do  detailu, tak to tu  raději zavřete, protože žádná překladatelská stránka není tak v pořádku, aby neporušovala jediné pravidlo, o kterém tu píšete, že díky nim blokujete jen některé weby, které ještě  tvrdíte jsou ZNÁMÉ  čím jako??? Mé stránky jedou na  "https,  jsou naprosto čisté, a ověřené pod esetem, takže tohle mě DOST ZAJÍMÁ), a odstranili jste možnost nastavení KOMPLETNĚ PŘELOŽENO??
Takže MY (jakožto teď mluvím za weby, které jste  blokovali pro možnost  přidání odkazů, aby se vyplnily přeložené díly a tím pádem se to zapsalo jako dokončený překlad) teĎ nemáme žádnou možnost  VŮBEC ŽÁDNOU MOŽNOST  uvést STATUSY  k daným projektům????
Ale aby to nevypadalo špatně, tak jste nám tam  přidělali prakticky neviditelný odkaz. Takže  teď si vezmeme  v potaz, že někdo hledá u vás proejtkkt a ne  přkelad. skupinu, a na  daném projektu  uvidí odkazy jen NEZÁVADNÝCH  stránek, a ty zbylé už ne.  Tohle je už spíš nějaký Joke, ne? :D Dobře, aspoň nějaký pokrok, sice  naprosto nesmyslné přidávání odkazů, které nejsou vidět,  místo  abyste  umožnili úpravy statusů na přímo, to by nám zabralo jen  hodinu úprav, takhle měsíce přidávání neviditelných odkazů :D Ale pořád lepší než  drátem do oka :D

Spíš to na mě ale osobně působí dojmem, že se zkrátka jenom mstíte. Otevřela jsem si tu na  vás ústa s plnou upřímností a slušností minulý rok v prosinci za to, že to co jste provedli bylo dost unáhlený a špatně, a taky že  bylo, a vy se mi teď prostě jenom mstíte, tak mě chcete vytrestat tím, že mi vyblokujete stránky  a označíte naši doménu jako závadnou.... :D Požaduji vědět, čím jsou naše stránky závadné a známé závadností?

Vy mi tu  tvrdíte, že mám na  svých  stránkách  streamy, a proč vám to tak vadí? Ani jeden jediný odkaz od nás u vás není a nikdy nebyl směrován na žádný  stream, který by mohl být na  našich  stránkách. Navíc streamy  jsou jen  volně dostupné  iframe z volně dostupných streamů na netu. Přímo nahrávaná videa do našich  stránek nemáme  a ani jsme nikdy neměli.
 Vás  vůbec  nemusí trápit,  co na  našich  stránkách máme, nebo  nemáme,  vás má trápit jen to,  jaké odkazy k vám dáváme, abyste neporušovali pravidla, o kterých tu píšete. Vy našimi odkazy nepublikujete  ani  nepodporujete žádná online u nás, protože žádný odkaz na ně  nesměřuje, a naše online  jsou stejně  těžko  dohledatelná,  a bez  registrace nikdo nic  nevidí. Takže odkazy, které k vám dáváme  se nijak neliší od ostatních, kterým to  dovolujete.
A já vždy dávala odkazy pouze na  externí titulky, případně  na  stažení hardsubů, a NIKDY NE  ONLINE  odkazy, NIKDY.
 Navíc sekce online  sice u nás  je, ale  je v horním menu a naprosto oddělená od ANIME, DORAMA AMANG.

Tak víte co?
No, myslím že si to raději domyslete, nechci tu být nějak nepříjemná.
Ale řeknu poslední věc. Nebude  trvat  dlouho, a možná to budu já osobně (než jste stvořili akihabaru začala jsem tvořit také databázi, ale už jsem vás nechala a šla si jiným směrem, dala  vám šanci, a vy takhle....) a někdo vás odrovná tím, že stvoří to, co vy jste zničili, také s pravidly, ale bez zbytečných omezení, která jsou na hlavu postavená. A nebo se spíš dřív odrovnáte vy sami, těmi vašimi vylepšováky, které tu  v posledním roce  vytváříte.
Pokud jste stránky vytvořili ručně, napsali si vlastní systém, jak mi bylo dříve už tvrzeno na počátcích vzniku přímo od soveregina, tak byste měli být schopní si tam  udělat úpravy jaké jen chcete, je to  přeci vámi napsaný program, tak kdo se v něm vyzná lépe než vy? Poto  nechápu tu  s odpuštěním ZHOVADILOST neviditelných odkazů namísto  jednoduchého umožnění úprav statusů přímo v seznamu projektů dané skupiny.
A teď si dovolím říct, že věřím, že tento názor a pohled nezastávám sama, a lidem pomalu vyprchává trpělivost, stejně jako mě. Někomu déle, někomu rychleji...
A že já sem hodně  trpělivá. Z osobní zkušenosti vím, že lidé se moc neozývají, když jim něco vadí, hodně mlčí do poslední chvíle, pak už je ale pozdě, když se začne ozývat více hlasů.

Nicméně děkuji vám za úpravy a za snahu, kterou zde vynakládáte, určitě se vám to v budoucnosti odvděčí.
A dky za tu možnost přidávání neviditelných odkazů :D alespoň něco :)

« Poslední změna: 29. Říjen 2018 - 22:39:38 od SELINA »

Offline SELINA

• Sledovač
  • **
« Odpověď #5 kdy: 29. Říjen 2018 - 22:52:02 »
Aktuální pravidla jsou, z větší části pěkně shrnuta Haiknerem zde.
Co se mangy týká, je to co jsem zatím potkal, hardsub vždycky.

Co se seznamu úprav týká, odebral jsem možnost přeloženo kompletně, protože k tomu stavu dochází automaticky a nelze ho nastavit. (to byla ta chyba o níž jsem psal).

Je možné, že se v budoucnu objeví i úprava, kdy bude možné nastavit přeloženo nebo překládá se v pripade kdy by byl web závadný, ale to je zatím ve stádiu úvah.

Sice jste odebrali mžnost pro úpravy statusu na Kompletně přeloženo, ale  bylo také přitom myšleno  na to,ž e když si  chce  skupina nastavit projekt z pozastaveného na  PŘEKLÁDÁ SE, tak to stejně  nelze upravovat, ikdyž mě to pustí do úpravy a uložím to, stejně  to   nepřepíše na  stav  překládá se.
 PROČ??
To se zas musí našťouchat odkazy na  díly, aby  se projevil stav překládá se?
A jak to bude  fungovat opačně?? Nepůjde  vůbec  upravovat  statusy ani z aktivních na  pozastavené, a různě???

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #6 kdy: 30. Říjen 2018 - 00:00:52 »
Vy jste teda milí.... (...)

Uhhh, stop right there ;D Stav v jakem aki je hrozny, ale bylo to tohle nebo vypnuti cele aki navzdy...

Ohledne blokace webu, stezuj si v europarlamentu, ze prosazuji narizeni, ktere ohrozuji chod webu a internetu obecne a neni (nebylo) jasne jeste provozovatel webu nese nebo nenese zodpovednost za odkazy na weby kde se da stahnout (nebo na kterych existuji odkazy) na nelegalni material - tedy jestli aki ma a nebo nema resit jestli ta nebo ona prekladatelska skupina na svem webu ma nebo nema odkazy na ulozto...

Na msty tu nema nikdo cas, takze si tu honis epenis zbytecne.

Mimochodem, znas shirai? bez se tam podivat v jakem je stavu. Znas nii? Pein uz to radsi uzavrel svetu. Ostatne mrkni se na weby ruznych velkych skupin a najdi ty hromady odkazu na streamy a enkody, jsou fuc...

Doporucuju si precist ten shitstorm, co tu byl za posledni rok a proc je ted to, co je.

(...) PROČ?? (...)
Na upravach se pracuje, predstav si nejsme 24/7 za klavesnici abysme splnili nahlasene chyby a prani.

Edit:
(...) tak byste měli být schopní si tam  udělat úpravy jaké jen chcete, je to  přeci vámi napsaný program, tak kdo se v něm vyzná lépe než vy? Poto  nechápu tu  s odpuštěním ZHOVADILOST neviditelných odkazů namísto  jednoduchého umožnění úprav statusů přímo v seznamu projektů dané skupiny. (...)
Zapomel jsem dodat, aki momentalne spravuje a vytvari jen jeden clovek doma po vecerech, takze mu tu nenadavej ze nezna aki a nevi jak co udelat a jak rychle... dohodli jsme se na nejrychlejsim reseni tveho problemu, taky jsi mohla byt v poradniku a snad za rok by to bylo hotove. Neviditelne odkazy jsou jakysi quickfix aby se nerozbijelo neco co uz funguje.
« Poslední změna: 30. Říjen 2018 - 00:07:15 od Keiiko »

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #7 kdy: 30. Říjen 2018 - 00:21:40 »
Nedokážu odpovědět na vše (například neznám systém spravující statusy překladů a tím pádem nevím, jestli by bylo možné upravit ho, jak navrhuješ - věř mi, že jsem viděl nemálo z kódu Aki a značná část je napsaná snad nejhůř, jak to jen šlo a někdy i na pohled snadná změna zdaleka tak snadná není, i proto má V3 běžet na nových kódech), ale na něco odpovědět zkusím.

Citace
které ještě  tvrdíte jsou ZNÁMÉ  čím jako???...
Požaduji vědět, čím jsou naše stránky závadné a známé závadností?
Známými jsou myšleny ty stránky, které někdo (v podstatě Bubák) prošel a našel na nich něco, co porušuje pravidla pro přidávání odkazů na Aki. V pravidlech je přesně
Citace
...pokud se na odkazované stránce nebude nacházet žádná manga ani žádná verze videa (raw, hardsub, softsub, stream) stejně jako odkaz na ně
stačí tedy i odkazy na download videa nebo stream vložený přes iframe. A to kdekoliv na daném webu. Proto je váš web v seznamu zakázaných.
Citace
...naše online  jsou stejně  těžko  dohledatelná,  a bez  registrace nikdo nic  nevidí...
Tohle není zrovna pravda. I bez přihlášení jsem se bez přemíry snahy dostal na streamy (viz obrázky v příloze).
Citace
Vás  vůbec  nemusí trápit,  co na  našich  stránkách máme, nebo  nemáme,  vás má trápit jen to,  jaké odkazy k vám dáváme...
Well, co máte na webu je vaše věc, ale pravidla na Aki si stanovujeme my a rozhodlo se, jak se rozhodlo, nehledě na to, jak moc to někomu může připadat nesmysluplné nebo nespravedlivé. Můžete mi věřit, že to mohlo být i horší. Zvažovanou a možná bych řekl i pravděpodobnější variantou tehdy bylo úplné zakázání odkazů. Když by se Bubák neodhodlal projít a zkontrolovat weby všech překladatelských skupin, co na Aki byly, mazalo by se opravdu vše.
Citace
Spíš to na mě ale osobně působí dojmem, že se zkrátka jenom mstíte.
Pravidla jsou pro všechny stejná.  Víš o webech, které to mají stejně jako vy a přesno se na ně z Aki odkazuje? Nahlaš je a smažou se odkazy i k nim...

Citace
...vás odrovná tím, že stvoří to, co vy jste zničili...
Aki je stará 10 let. Není, nebyla a nebude jediná. Existuje Shirai, Nii, HNS... A přijdou další. A někteří zase zaniknou. Takový je život. Ani Aki nebude existovat věčně. Zejména poslední rok byl těžký, smazala se podstatná část odkazů, odešla řada uživatelů, překladatelů i několik moderátorů. Přesto to nevzdáváme a snažíme se ji dál držet při životě. Plus se dokonce snažíme o její kompletní přestavbu (V3), což je vzhledem k velikosti Aki a počtu programátorů bezmála nadlidský úkol.

To je asi tak vše, co k tomu mohu říct.

Offline SELINA

• Sledovač
  • **
« Odpověď #8 kdy: 30. Říjen 2018 - 00:51:54 »
Uhhh, stop right there ;D Stav v jakem aki je hrozny, ale bylo to tohle nebo vypnuti cele aki navzdy...

Ohledne blokace webu, stezuj si v europarlamentu, ze prosazuji narizeni, ktere ohrozuji chod webu a internetu obecne a neni (nebylo) jasne jeste provozovatel webu nese nebo nenese zodpovednost za odkazy na weby kde se da stahnout (nebo na kterych existuji odkazy) na nelegalni material - tedy jestli aki ma a nebo nema resit jestli ta nebo ona prekladatelska skupina na svem webu ma nebo nema odkazy na ulozto...

Na msty tu nema nikdo cas, takze si tu honis epenis zbytecne.

Mimochodem, znas shirai? bez se tam podivat v jakem je stavu. Znas nii? Pein uz to radsi uzavrel svetu. Ostatne mrkni se na weby ruznych velkych skupin a najdi ty hromady odkazu na streamy a enkody, jsou fuc...

Doporucuju si precist ten shitstorm, co tu byl za posledni rok a proc je ted to, co je.
Na upravach se pracuje, predstav si nejsme 24/7 za klavesnici abysme splnili nahlasene chyby a prani.

Edit:Zapomel jsem dodat, aki momentalne spravuje a vytvari jen jeden clovek doma po vecerech, takze mu tu nenadavej ze nezna aki a nevi jak co udelat a jak rychle... dohodli jsme se na nejrychlejsim reseni tveho problemu, taky jsi mohla byt v poradniku a snad za rok by to bylo hotove. Neviditelne odkazy jsou jakysi quickfix aby se nerozbijelo neco co uz funguje.

Uznávám, tvá odpověď je vtipná natolik, že sem se zasmála i já sama :)
Moc dobře vím, jaké jsou ustanovené zákony v onom nařízení, ale jak jsem napsala již dřív,  kdyby se to mělo brát do detailu, tak to tu můžete opravdu zavřít,  protože téměř nikdo nevede překladatelské stránky, aniž by tam neměl něco  tzv. nelegálního. A zavřít proto, že pak by tu už totiž nebyl nikdo, kdo by nebyl blokovanej. Asi tak to bylo myšleno :)

Jasně já to však taky pochopila, jak to je,  než řešit každou skupinu zvlášť (což je zbytečně moc práce), lépe ustanovit  pravidlo pro všechny a šup s nimi do jednoho pytle a blok na ty, co jsou byť jen potencionálně nebezpeční pro vás :D

A ne, já si fakt nic HONIT  nepotřebuju, na to mám dost bláznů na vlastních stránkách a v práci dostatek :D A navíc nejsem kluk, ale dík za výzvu :D Nicméně, vaše zaujatost vůči nám není vyloučena, i když to nikdo  odsud nepřizná.
Ale i kdyby to nebylo vůči nám nijak zaujaté, pořád zůstává takovej malej detail.
Je mi jasný, že si musíte obhájit vlastní věc,  jinak to ani nejde, takže  se nemíním hádat,  od toho to tu ani nepíši, pouze  jen vyjadřuji  ve vší slušnosti (oproti jiným, třeba těm, co mi posílaj si někam něco honit...) svůj názor.
V podstatě je mi jasný, že neustoupíte z toho  co děláte, ale chci, abyste věděli, co si o tom myslím, i když mě za to budete pálkovat, to už mě  v podstatě nijak netrápí, tak si mě tu klidně  vychutnávejte dál :)

Ano, jen roboti mohou pracovat 24/7, občas si říkám, že už nejsem člověk XD
Ale z osobní zkušenosti vím, že když  máte nějaké stránky, a záleží vám na nich, tak se ty nejzávažnější chyby snažíte odstraňovat co nejrychleji, a když to nejde, alespoň to dáte vědět, že to nejde. Pokud to tak nemáte, tak vám na těchto stránkách už moc nezáleží a máte jiné priority.
Nikdo vám neříká, že musíte něco opravit hned, ale já vám psala  maily už před 3/4 rokem, a dodnes jste mi neodepsali, tak jsem vás oslovila na foru a přiznávám, už trochu naštvaná, protože po roce beze změn a odpovědí, to už není o 24/7, s prominutím. Je to jen o tom, že se na ten problém moc lidí neozývalo, protože na  to raději kašlali.
Za další, nevím jak si mě představujete, a teď si prosím vynechte ty urážlivý odpovědi, ale nejsem osoba, která by se potřebovala svými texty nějak obšťastňovat. Nejsem žádná náctiletá, která vám všechno hltá. Moc dobře vím jak se věci, mají, máme dokonce živnost, práci v oboru IT, a s weby, databázemi a redakčními systémy pracujeme denně a to celé hodiny.
 Každý den chodím spát  v ranních hodinách,  a nejde to pod 3, to proto,ž e se snažím neustále pracovat na opravách nejen na  AM, které mám, ale i na jiných stránkách, které vlastníme.

Nemám potřebu se tu s vámi o něčem dohadovat,  jen žádám umožnění úprav v takovém měřítku, aby to zbytečně nezabíralo čas.
Stačilo by říct, že se to alespoň pokusíte udělat, namísto abyste mě někam posílali.
Vaše stránky stejně jako všechno vlastníků žijí z jejich návštěvníků.
 Když o ně budete svým chováním a špatným přístupem  přicházet, nakonec zaniknete.
A i když si řeknete, "zbavíme se jedné rýpalistky", je třeba si uvědomit, že i já jsem jedním z vašich návštěvníků, který k vám  posílá a přivádí nové lidi.
Takže k tím, že přijdete o jednu osobu můžete do budoucna přicházet o stovky dalších.
Neberte to prosím jako žádné výhrůžky vůči mě, představte si, že nemluvím o sobě. Je to  prostě myšleno všeobecně na všechny vaše návštěvníky.
A co si budeme nalhávat,  sám tvůrce stránky vždy nejlíp ví, jak moc důležité je, aby byli návštěvníci pokud možno co nejspokojenější.
Abych pravdu řekla za sebe...
 Akihabara mě už moc od nového roku nezajímá, znám i jiné stránky, a tam takové problémy s blokováním jako vy nemají. Ale je pravda, že aki jsem věřila od začátku, líbil se mi její vývin, proto se tu ozývám a snažím se vám poukázat na  chyby, nehodlám se s vámi dohadovat. Ale vadí mi, když se mi někdo vysmívá, a ví, že vše co píšu není k zahození.
Nikdo nechce, abyste mávli rukou a bylo vše záhadně hned opraveno, ale bližší komunikace místo stěračů by neuškodila.

A jestliže na  Aki aktuálně pracuje pouze jedna osoba, tak mi věřte, že MOC DOBŘE  vím, o čem je  řeč, protože já to mám stejné na svých  stránkách. Teď mi na  aki pomáhá  po 5 letech jedna  osoba, za kterou jsem skutečně  vděčná, ale zbylým stránkám   už nikdo nepomůže krom mě. A taky na nich  dělám po nocích,  občas už ani nevím, kdy je pro mě  den a kdy noc, takže tohle mi  nadhazovat nikdo nemusí.

Pokud jsem v pořadníku, tak za to jsem ráda, ale neušetřili bysme si tyhle  zbytečný dohady, kdyby  to  tu někdo napsal hned zpočátku??

Mno, já myslela, že už v pořadníku jsem,  skoro přes půl rok, když sem se na  tento  problém už jednou ozývala  viz. výše na váš email.
Nicméně děkuji za alespoň dosavadní řešení, pokud to není konečné, jak  jsem psala, alespoň něco :)
Ale pořád je  tam  chyba s těmi ostatními úpravami statusu třeba z pozastaveného na překládá se.
A nikomu nenadávám, bylo to  myšleno neutrálně na  celou aki, protože co si pamatuje, nebylo vás tvůrců nebo spoluadminů více??
 Co se stalo??
Pokud osoba, která to teď upravuje není  původním tvůrcem, pak se  nedivím ničemu, ale ta osob a za to samozřejmě  nemůže, ale  začíná to dávat  smysl.

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #9 kdy: 30. Říjen 2018 - 01:42:03 »
Citace
A nikomu nenadávám, bylo to  myšleno neutrálně na  celou aki, protože co si pamatuje, nebylo vás tvůrců nebo spoluadminů více??
 Co se stalo??
Zakladatelé už dlouho nejsou aktivní. Většinu kódu napsal Benda, který, jak sám nejednou veřejně napsal, předal veškeré kódy, databázi i samotnou správu Aki někdy před 2 až 3 lety Bubákovi. Od té doby to je v podstatě jen na něm. Pokud se nemýlím, tak jediný další aktivní administrátor je fishmancz, ale ten se nestará o programátorskou stránku Aki.

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #10 kdy: 30. Říjen 2018 - 02:52:54 »
A ne, já si fakt nic HONIT  nepotřebuju, na to mám dost bláznů na vlastních stránkách a v práci dostatek :D A navíc nejsem kluk, ale dík za výzvu :D
Honit Epenis muzou i slecny (jde o internetove ego)

Nicméně, vaše zaujatost vůči nám není vyloučena, i když to nikdo  odsud nepřizná.
Nope, to si jen honis epenis, fakt o vas ani nevime ;)

ale chci, abyste věděli, co si o tom myslím, i když mě za to budete pálkovat
Taky jen pisu jak to vidim.

tak se ty nejzávažnější chyby snažíte odstraňovat co nejrychleji, a když to nejde, alespoň to dáte vědět, že to nejde.
Tak jestli chces, poprosim bubaka aby udelal seznam toho co se vi ze nefunguje nebo funguje spatne nebo je treba predelat protoze funguje jinak nez zrovna chceme nebo bysme chteli pridat ci upravit... takovy seznam bude ale pekne dlouhy a jak uz vis, jeden clovek po vecerech toho moc neudela...

Nikdo vám neříká, že musíte něco opravit hned
ehm... ted jsem te citoval, me to prijde jako ze rikas ze to mame delat rychleji, idelane hned

já vám psala  maily už před 3/4 rokem, a dodnes jste mi neodepsali, tak jsem vás oslovila na foru a přiznávám, už trochu naštvaná, protože po roce beze změn a odpovědí, to už není o 24/7, s prominutím.
je mozne ze to neprislo nebo to spadlo do spamu, fakt nevim. Ale urcite chapes ze v takovem pripade to nedoslo a tak o tom nikdo nevedel...

ale nejsem osoba, která by se potřebovala svými texty nějak obšťastňovat.
Fakt?

Stačilo by říct, že se to alespoň pokusíte udělat, namísto abyste mě někam posílali.
Me tak pripada ze si obcas pribarvujes co odpovidame, nikdo te nikam neposlal, dokonce si dostala odpoved s tim ze tvuj problem resime a proc je to tak jak to je a proc je rychla oprava takova...

Vaše stránky stejně jako všechno vlastníků žijí z jejich návštěvníků.
Nase stranky ziji z dotaci par lidi, co zaplati hosting

Když o ně budete svým chováním a špatným přístupem  přicházet, nakonec zaniknete.
A i když si řeknete, "zbavíme se jedné rýpalistky", je třeba si uvědomit, že i já jsem jedním z vašich návštěvníků, který k vám  posílá a přivádí nové lidi.
Tak ted me ale trochu stves zase, tebe fakt bavi psat jak jsou vsichni nastvani a jdou proti tobe a tvojemu webu a cela aki je zla a spatna a hlavne my co se stebou vybavujeme na foru!!! :D

Takže k tím, že přijdete o jednu osobu můžete do budoucna přicházet o stovky dalších.
ale chapej ze se nemuzeme jen omlouvat a pochlebovat kazdemu kdo se citi ukrivdeny... to by aki jeste prisla i o moderatory a to uz by byl uplny konec

Je to  prostě myšleno všeobecně na všechny vaše návštěvníky.
Jasne... vseobecne... jasne...

Akihabara mě už moc od nového roku nezajímá, znám i jiné stránky, a tam takové problémy s blokováním jako vy nemají.
Takze vpodstate rikas, hele jinde nic neresi, delejte to taky tak, protoze ja chci... a vubec, tohle uz je pekne dlouha slohovka, fakt te to tak bavi? :D

A jestliže na  Aki aktuálně pracuje pouze jedna osoba, tak mi věřte, že MOC DOBŘE  vím, o čem je  řeč, protože já to mám stejné na svých  stránkách.
Tak o cem se tu bavime, kdyz vis jak to je? ;)

Pokud jsem v pořadníku, tak za to jsem ráda, ale neušetřili bysme si tyhle  zbytečný dohady, kdyby  to  tu někdo napsal hned zpočátku??
uhh, sak to bubak napsal hned nazacatku :o

bylo to  myšleno neutrálně na  celou aki, protože co si pamatuje, nebylo vás tvůrců nebo spoluadminů více??
 Co se stalo??
lidi prichazi a odchazi a ted je nas hrozne malo tech aktivnich. Aktualni admin neni tvurcem.

A prosimte, nevypisuj se tak moc, kdo to ma cist :D

Offline SELINA

• Sledovač
  • **
« Odpověď #11 kdy: 30. Říjen 2018 - 11:08:40 »
Zakladatelé už dlouho nejsou aktivní. Většinu kódu napsal Benda, který, jak sám nejednou veřejně napsal, předal veškeré kódy, databázi i samotnou správu Aki někdy před 2 až 3 lety Bubákovi. Od té doby to je v podstatě jen na něm. Pokud se nemýlím, tak jediný další aktivní administrátor je fishmancz, ale ten se nestará o programátorskou stránku Aki.

No, pak už chápu, proč to tak je.
Já to třeba nevěděla, protože sem nechodím tak často. Každopádně tohle mě  teď docela dost zamrzelo.
Inu, s Bendou už sem kdysi párkrát mluvila, a vím, že není zlý.
No, tak snad vám to bude fungovat a dá se  všechno  do kupy.
A doufám, že nebude vadit, když něco najdu a řeknu vám to, hold sem, páč na vašem mailu si nejsem jistá, jestli někdo odepíše. Nesmíte se zlobit.
Ať se vám daří.
Díky za vyjádření :)

Offline SELINA

• Sledovač
  • **
« Odpověď #12 kdy: 30. Říjen 2018 - 13:39:27 »
Nedokážu odpovědět na vše (například neznám systém spravující statusy překladů a tím pádem nevím, jestli by bylo možné upravit ho, jak navrhuješ - věř mi, že jsem viděl nemálo z kódu Aki a značná část je napsaná snad nejhůř, jak to jen šlo a někdy i na pohled snadná změna zdaleka tak snadná není, i proto má V3 běžet na nových kódech), ale na něco odpovědět zkusím.
Známými jsou myšleny ty stránky, které někdo (v podstatě Bubák) prošel a našel na nich něco, co porušuje pravidla pro přidávání odkazů na Aki. V pravidlech je přesněstačí tedy i odkazy na download videa nebo stream vložený přes iframe. A to kdekoliv na daném webu. Proto je váš web v seznamu zakázaných. Tohle není zrovna pravda. I bez přihlášení jsem se bez přemíry snahy dostal na streamy (viz obrázky v příloze).Well, co máte na webu je vaše věc, ale pravidla na Aki si stanovujeme my a rozhodlo se, jak se rozhodlo, nehledě na to, jak moc to někomu může připadat nesmysluplné nebo nespravedlivé. Můžete mi věřit, že to mohlo být i horší. Zvažovanou a možná bych řekl i pravděpodobnější variantou tehdy bylo úplné zakázání odkazů. Když by se Bubák neodhodlal projít a zkontrolovat weby všech překladatelských skupin, co na Aki byly, mazalo by se opravdu vše.Pravidla jsou pro všechny stejná.  Víš o webech, které to mají stejně jako vy a přesno se na ně z Aki odkazuje? Nahlaš je a smažou se odkazy i k nim...
Aki je stará 10 let. Není, nebyla a nebude jediná. Existuje Shirai, Nii, HNS... A přijdou další. A někteří zase zaniknou. Takový je život. Ani Aki nebude existovat věčně. Zejména poslední rok byl těžký, smazala se podstatná část odkazů, odešla řada uživatelů, překladatelů i několik moderátorů. Přesto to nevzdáváme a snažíme se ji dál držet při životě. Plus se dokonce snažíme o její kompletní přestavbu (V3), což je vzhledem k velikosti Aki a počtu programátorů bezmála nadlidský úkol.

To je asi tak vše, co k tomu mohu říct.

Pokud es dostal na  stream  jen tak, pak je u nás něco aktuálně špatně.
 Nejspíš po nedávných aktualizacích.
 Děkuji za upozornění, postarám se o nápravu.

Vím o dvou skupinách, ale nejsem někdo, kdo zbaběle nahlašuje ostatní jen proto, že je sám  z hloupých pravidel blokovaný.
Z jedné strany bych opravdu ráda řekla názvy, ale neřeknu, protože z tý druhý by to bylo ubohý vůči ostatním OTAKU, a tohle já nemám v povaze.
 Takže mě to mrzí, ale ne, budete to muset zjistit sami.

Ty pravidla nejsou zrovna nejlépe postavená, jsou tak, abyste se chránili jak jen to jde, to  chápu, ale špatně. Ale  jsou to vaše pravidla. :) Nebudu vám do nich mluvit :)

O  snaze přestavby na novější vezi mi ani nemusíte víc říkat,  vím o čem je  řeč. TeĎ to provádím na svých  svou  stránkách a vím, že se u toho doslova "trpí" ten kdo na tom pracuje.
Za to klobouk dolů, a jsem zvědavá na novou verzi aki.
Nicméně je pravda co říkáš, že je jediná svého druhu (tak trochu,  už ne bohužel tak uplně), a že přicházejí nové stránky, ale nesouhlasím s jedou věcí, že jednou má přestat existovat.
To je podle mě  hloupost,  Aki by neměla přestat existovat,  je to jako by se řeklo, že má přestat existovat CSFD.
Nesouhlasím, že by si vůbec stránky sami věstili nějaký konec. I když tu už nejsou původní tvůrci, stránky mohou existovat dál,  jen je udržovat,  nebo nastavit nějak neutrálně , ale pro všechny. Vyhlo by se zbytečným  stížnostem i ode mě.

Jen sem chtěla aby se vědělo o problémech,  o kterých se tu možná už nikdo nezmiňuje, protože jak říkáš, spousta těch co je to trápilo se tu na to  vykašlali, nebo se na to  všechno vykašlali úplně.
A samozřejmě stojím o to, aby se chyby, které nějak  brání dejme tomu půlce uživatelů u vás i mě, aby se nějak napravili a abys o nich vědělo.

Taky k tomu nemám víc co aktuálně říct.
 Snad jen, že je s tebou podstatně  příjemnější komunikace než s Keiiko.
Děkuji všem, ať se daří.

Offline VelkyBubak

• vše je možné, jen něco je méně pravděpodobné
  • Admin
  • Veterán
« Odpověď #13 kdy: 30. Říjen 2018 - 17:06:42 »
Sice jste odebrali mžnost pro úpravy statusu na Kompletně přeloženo, ale  bylo také přitom myšleno  na to, že když si  chce  skupina nastavit projekt z pozastaveného na  PŘEKLÁDÁ SE, tak to stejně  nelze upravovat, ikdyž mě to pustí do úpravy a uložím to, stejně  to   nepřepíše na  stav  překládá se.
 PROČ??
To se zas musí našťouchat odkazy na  díly, aby  se projevil stav překládá se?
A jak to bude  fungovat opačně?? Nepůjde  vůbec  upravovat  statusy ani z aktivních na  pozastavené, a různě???
To máš tak, ...
Ano, skupina si nemůže upravit projekt na překládá se, pokud nemá přeložený ani jeden díl (v takovém případě se prostě připravuje na překlad).
Stejně tak si nemůže upravovat na kompletně přeloženo, pokud nemá přeložené všechny díly (a pokud je má a dá pseudo/odkazy/titulky ke všem dílům, nastaví se to automaticky).
Nechápu, co je na tom k nepochopení.

Offline SELINA

• Sledovač
  • **
« Odpověď #14 kdy: 30. Říjen 2018 - 22:55:47 »
To máš tak, ...
Ano, skupina si nemůže upravit projekt na překládá se, pokud nemá přeložený ani jeden díl (v takovém případě se prostě připravuje na překlad).
Stejně tak si nemůže upravovat na kompletně přeloženo, pokud nemá přeložené všechny díly (a pokud je má a dá pseudo/odkazy/titulky ke všem dílům, nastaví se to automaticky).
Nechápu, co je na tom k nepochopení.

Ale já to pochopila, jak píšu výše, musí se našťouchat zas odkazy na  dané díly, aby se to samo přepsalo i z neaktivního projektu na aktivní, že?
Akorát mi to nezlobte se přijde trochu zbytečné, že nejde ani toto, ale když jdou ty neviditelné odkazy, tak je to v podstatě jedno.
Díky za odpověď :)