akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Ankety - testování  (Přečteno 2454 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
Ankety - testování
« kdy: 14. Březen 2019 - 00:43:22 »
Ankety byly jednou z věcí, kterou jste si v rámci V3 sami žádali, takže s radostí oznamuji, že jsme je úspěšně zprovoznili a rozhodli se je nyní zpřístupnit k veřejnému testování. Aktuálně máme 3 ankety, které naleznete zde:

https://anime.akihabara.cz/ankety/

Hlasování je anonymní, hlasovat mohou pouze přihlášení uživatelé a v každé anketě jen jednou (u některých anket lze ale vybrat více možností). Pokud narazíte na jakékoliv chyby, prosím, abyste nám je nahlásili a my je mohli odstranit.
Pokud se ankety osvědčí, je pravděpodobné, že se dočkáte dalších. Dodávám, že jejich výsledky pro nás sice nejsou závazné, ale budeme na ně brát zřetel.

PS: Jedna z anket zmiňuje nové emotikony pro fórum. Ukázky obou dvou přidávám jako přílohu sem. První uvedené mají celkovou velikost 1MB, emotikony Unicodu jsou prakticky jen znaky, takže nemají v podstatě žádnou velikost.
« Poslední změna: 14. Březen 2019 - 23:47:15 od Haikner »

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
Re:Ankety - testování
« Odpověď #1 kdy: 20. Březen 2019 - 01:59:50 »
Děkujeme za hlasy v anketách, rozhodně to jsou pro nás užitečné informace. Například už s jistotou víme, že RSS bude mít nejnižší možnou prioritu a viděl bych to tak, že jestli bude, tak jen a pouze pro fórum.
Zároveň jsme rádi, že se snad nikdo nesetkal s žádnými chybami. :)

V blízkých dnech bychom chtěli přidat další anketu, tentokrát na téma rozšíření listů (animelist, mangalist...).  Ve fóru na toto téma dříve padly 3 žádosti a to tyto:
Citace
Možnost přidat si soukromou poznámku
Možnost přidat veřejnou poznámku
U mangalistu přidat počítadlo (přečtených) kapitol
Pokud máte ještě nějakou jinou žádost, napište nám ji a objeví se v anketě spolu s těmito třemi.

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #2 kdy: 28. Březen 2019 - 22:42:41 »
Jelikož nikdo žádný návrh nepřednesl, zveřejňujeme anketu v původní plánované podobě. Můžete vybrat více možností, ale upozorňuji, že velmi pravděpodobně přidáme jen jedno z těchto rozšíření, takže si rozmyslete, jestli budete hlasovat pro víc věcí, nebo jen to, co chcete opravdu nejvíc.

Odkaz na anketu: https://anime.akihabara.cz/ankety/9

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #3 kdy: 17. Duben 2019 - 21:02:36 »
Opět děkujeme za hlasy v předchozí anketě. Osobně je pro mě výsledek trochu zklamáním, jelikož jsem doufal ve výhru jiné varianty, ale výsledek samozřejmě respektuji. Aspoň je vidět, že ne vždy se naše vlastní zájmy shodují se zájmem komunity. :)

Každopádně pro vás máme další dvě úzce spojené ankety. Napříč Aki se aktuálně používají různé škály hodnocení, u postav 1 až 5, u anime 0 až 10, historicky se dají v databázi nalézt i hodnocení v reálných číslech (například 8,63), někde je to možná ještě jinak. Rozhodli jsme se, že bychom chtěli pro V3 tuto různorodost odstranit a používat jednotnou škálu, nicméně chceme vám dát na výběr, jaká by měla být. Proto máme 2 nové ankety: první pro dolní hranici hodnocení, druhou pro horní hranici. Víc k tomu myslím není potřeba dodávat. :)

https://anime.akihabara.cz/ankety/10
https://anime.akihabara.cz/ankety/11

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #4 kdy: 24. Červen 2019 - 13:40:52 »
Výsledky anket ohledně rozpětí hodnocení byly celkem jednoznačné a databáze V3 už se podle nich přizpůsobuje. :)

Na základě této diskuze přidáváme novou anketu, která se i tentokrát zabývá hodnocením: https://anime.akihabara.cz/ankety/12. Doufáme, že opět vyjádříte svůj názor. :)

Offline Herbert

• Sledovač
  • **
« Odpověď #5 kdy: 24. Červen 2019 - 16:40:46 »
cituji: Vadilo by vám, když byste museli po zhlédnutí díla (např. anime) povinně přidat číselné (0 až 10) hodnocení?

Jak "museli"? (okamžitě se mi vybavil Bohuš Stejskal :)) Ale vážně, jak zjistíte, že jsem se dodíval na určité anime? Jedině snad při úpravě animelistu, ale neporušuje takové zjišťování a nucení k hodnocení nějakou praštěnou EU směrnici?
A jak již dovodili jiní, naše hodnocení budou ve velké většině subjektivní a pokud zvítězí povinné hodnocení, tak co když mnozí budou v sudé týdny střídat 6 a 8, v liché 7 a 9?
Obávám se, že kdo hodnotil, bude radostně hodnotit dál a ti, kteří budou mít pocit, že jsou do něčeho tlačeni, si povedou vlastní seznam anime, popř. sem přestanou chodit.

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #6 kdy: 24. Červen 2019 - 17:47:38 »
Ano, samozřejmě by to bylo při úpravě stavu v animelistu, jak se zmiňovalo v té odkazované diskuzi (nechtělo se mi jako otázku ankety psát sloh). Nemyslím si, že by to cokoliv porušovalo. Neni to údaj, podle kterého by šlo uživatele nějak identifikovat a tím pádem by to v podstatě byla normální podmínka používání. Je to podobné, jako když jsou nějaké funkce podmíněny registrací.

Ano, riziko toho, že budou lidé dávat náhodná hodnocení, samozřejmě je a je tím vyšší, čím víc to bude lidem vadit. Proto se ptáme uživatelů na názor v anketě. Já jsem myslel, že se hodně lidí vyjádří negativně, ale k mému překvapení se tak nestalo v diskuzi mezi moderátory a ani anketa to zatím nenaznačuje. Jak už jsem psal v původní diskuzi ve fóru, je to složitá otázka, a proto budeme rádi za všechny názory, které nám usnadní rozhodování. :)

Offline Kakashi_

• Otaku
« Odpověď #7 kdy: 25. Červen 2019 - 17:25:48 »
Prostě se na nic nedokoukám a skončím vždy předposledním dílem, nenechám se do ničeho nutit.
« Poslední změna: 25. Červen 2019 - 17:34:28 od Kakashi_ »
Večer mám volno, nějaká slečna na večeři? Podmínka: Nesmíš být chlap.

Offline Keiiko

• Moderátor
  • Veterán
  • Don't. Even. Ask. EVER!
« Odpověď #8 kdy: 25. Červen 2019 - 18:30:38 »
a nebo pri pidavani dokoukaneho anime do animelistu ci pri zmene na dokoukane das 1* (bylo to desne, ale dokoukal jsem to!) 5* (tak spatne to bylo, ale nejlepsi taky ne) ci 10* (sao je nejlepsi anime ever!) ;)

Offline Stabni

• Nováček
  • *
« Odpověď #9 kdy: 27. Červen 2019 - 23:34:59 »
Já už jistou dobu na Aki animelist kopíruju z AniDB, kde mám i hodnocení. Kdyby se dal kopírovat i s hodnocením, měl bych ho u každého anime, které jsem viděl. Opisovat je zpětně znovu by bylo protivné, ale zase chápu, že by to byl zásah do systému importu a moc lidí by to nejspíš nevyužívalo...

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #10 kdy: 28. Červen 2019 - 19:51:20 »
Převádět hodnocení není podle mě nejhorší nápad. Podíval jsem se na to a když by byl zájem, tak by to mělo jít, ale přinejmenším u AniDB by to muselo být oddělené od importu listu. AniDB nabízí několik druhů exportu a ten, který používáme pro Aki (jelikož má ze všech nejvíc informací), bohužel zrovna hodnocení neobsahuje. Bylo by tedy nutné si od AniDB nechat vyexportovat ještě jeden jiný soubor a ten pak použít pro import hodnocení.