akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Multi Accounty - hodnocení anime  (Přečteno 546 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline lekarnicka

• Sledovač
  • **
Multi Accounty - hodnocení anime
« kdy: 26. Srpen 2019 - 12:30:04 »
Ahoj,
tohle bude spíš mířeno na adminy zde na AKI. Řeší tady někdo problém s Multi Accounty?
Našel jsem například :

https://anime.akihabara.cz/profil/uzivatele-M%C5%AFjosmej%C3%BA%C4%8Det
https://anime.akihabara.cz/profil/uzivatele-mujdevatyucet
https://anime.akihabara.cz/hodnoceni/uzivatele-Tupouni

Offline Kame

• Uživatel
  • Starý kořen
  • *
Re:Multi Accounty - hodnocení anime
« Odpověď #1 kdy: 26. Srpen 2019 - 12:49:16 »
Něco v tom smyslu se zmínilo naposled zde: https://forum.akihabara.cz/index.php?topic=5815.msg54493#msg54493 a týkalo se to tebou uvedených uživatelů.

Offline Kakashi_

• Otaku
« Odpověď #2 kdy: 26. Srpen 2019 - 13:31:50 »
Pokud nijak neobchází ban, nebo nedělají bordel, neměl by v tom být problém.
Večer mám volno, nějaká slečna na večeři? Podmínka: Nesmíš být chlap.

Offline lekarnicka

• Sledovač
  • **
« Odpověď #3 kdy: 26. Srpen 2019 - 13:51:43 »
Tož mě to nijak nevadí ale většinou na "každém" forum se smíš zaregistrovat jen jednou pod stejnou IP :)

Offline Brook

• Otaku
« Odpověď #4 kdy: 26. Srpen 2019 - 13:57:40 »
Tak ten multi account bych smazal, to se mi nelíbí.

Ale tupoun je jen hold alergickej na hodně nekvalitní anime. Přidává i normální hodnocení.

Offline Kame

• Uživatel
  • Starý kořen
  • *
« Odpověď #5 kdy: 26. Srpen 2019 - 14:38:44 »
Tož mě to nijak nevadí ale většinou na "každém" forum se smíš zaregistrovat jen jednou pod stejnou IP :)
IP adresa není všespásná
Kód: [Vybrat]
https://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=9&topic=94396 navíc když se začnou dělat nějaká omezení může se to dotknout i těch co nic nedělají.
Příkladem je to co udělali na anidb (zkus tam jít z některé z adres co používá tor browser ) kdy omezili přístup z některých IP.
Rozumější je přistupovat k jednotlivým případům samostatně, a posoudit jestli je to případ výcenásobné osobnosti nebo někdo kdo chce otravovat viz
. :-[

Online Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #6 kdy: 26. Srpen 2019 - 15:43:43 »
Je na Bubákovi, jak se k tomu rozhodne postavit, nicméně opět to není jednoduchá věc.

To je minimálně do určité míry určitě pravda (co si budeme nalhávat, asi většina moderátorů má z testovacích důvodů několik účtů). :-[ Nicméně přidávání těch extrémních hodnocení bych osobně za bordel považoval.

Rozumější je přistupovat k jednotlivým případům samostatně, a posoudit jestli je to případ výcenásobné osobnosti nebo někdo kdo chce otravovat viz  . :-[
Ani jedna z těchto varant není skvělá. Kvůli GDPR nemůžeme pevně spojovat uživatele s konkrétní IP. Nehledě na to, že existuje řada způsobů, jak blokaci přes IP obejít (třeba použít VPN nebo prostě přejít k jinému fyzickému počítači).
Posuzovat to samostatně je zase prakticky nemožné. I když účet se jménem mujdevatyucet je dost jednoznačný, tak i když ho smažu, nezabráním danému člověku, aby si vytvořil další pod normálnějším jménem. A abychom mohli takové účty odhalovat, tak při počtu skoro 32000 uživatelů bychom potřebovali mnohonásobě víc moderátorů, než kolik nás aktuálně je.

Offline Kame

• Uživatel
  • Starý kořen
  • *
« Odpověď #7 kdy: 26. Srpen 2019 - 16:53:35 »
právě kvůli
+++ Kvůli GDPR nemůžeme pevně spojovat uživatele s konkrétní IP. Nehledě na to, že existuje řada způsobů, jak blokaci přes IP obejít (třeba použít VPN nebo prostě přejít k jinému fyzickému počítači).
Posuzovat to samostatně je zase prakticky nemožné. I když účet se jménem mujdevatyucet je dost jednoznačný, tak i když ho smažu, nezabráním danému člověku, aby si vytvořil další pod normálnějším jménem. A abychom mohli takové účty odhalovat, tak při počtu skoro 32000 uživatelů bychom potřebovali mnohonásobě víc moderátorů, než kolik nás aktuálně je.
tomu jsem psal o samostatném přístupu, pokud někdo dělá nepořádek a dá si jméno uživatele devátejúčet  a rozjede dohady s desátýmúčtem tak asi to je něco co lze hůře přehlídnout a dojde k samostatnému přístupu.
A jen mi to nedá a připomenu
+++ A abychom mohli takové účty odhalovat, tak při počtu skoro 32000 uživatelů bychom potřebovali mnohonásobě víc moderátorů, než kolik nás aktuálně je.
. Opravdu se to stíhá hůře a případné takové pokusy o sebedohadování přes svích dest či x účtů opravdu zaměstnává něčím co není potřeba.
Zdržuje to od prací na AKI V3 , zdržuje to od oprav stávajících chyb, které vznikají provozem.Zdržuje to od přidávání děl, zdržuje to od doplňování údajů ........... a takto jde vyjmenovat dlouhý seznam. :'(