akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Anketa

Jaký level JLPT máte?

N1
1 (9.1%)
N2
0 (0%)
N3
1 (9.1%)
N4
1 (9.1%)
N5
3 (27.3%)
Žádný, ale plánuji se testu zůčastnit.
1 (9.1%)
Žádný, a ani test neplánuji dělat.
4 (36.4%)

Celkem hlasů: 11

Autor Téma: JLPT  (Přečteno 690 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
JLPT
« kdy: 11. Září 2019 - 07:21:25 »
Protože mi dnes přišel dopis, že jsem úspěšně udělal JLPT N5, tak je tu další anketa.. ^_^

Re:JLPT
« Odpověď #1 kdy: 11. Září 2019 - 08:51:18 »
Protože mi dnes přišel dopis, že jsem úspěšně udělal JLPT N5, tak je tu další anketa.. ^_^

Můžu, se zeptat, kde ses naučila japonsky a jak dlouho to trvalo?

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #2 kdy: 11. Září 2019 - 09:55:18 »
tak je to N5, což znamená že v podstatě téměř nic neumím.. ^_^ (N3 Japonci považují za úroveň postačující ke každodenní konverzaci)
no a to co umím je povětšinou odposlechnuté tak různě. (bydlím v jp) + k tomu nějaká appka na učení slovíček.

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #3 kdy: 12. Září 2019 - 14:20:29 »
... (bydlím v jp) + k tomu nějaká appka na učení slovíček.
Heh jsem si říkal, že v ČR to nebylo, když tu máme testy jen v prosinci a výsledky chodí do března. :-)

tak je to N5, což znamená že v podstatě téměř nic neumím.. ^_^ (N3 Japonci považují za úroveň postačující ke každodenní konverzaci)
JLPT 5 je nejlehčí a JLPT 1 je nejtěžší. Jak tedy píše ピンクセイコ. To že máš JLPT 5 znamená  v podstatě jen to (když to trochu zlehčím), že umíš pozdravit a říct, že na stole je jablko. Úroveň JLPT 3 znamená, že alespoň o těch běžných triviálních věcech dokážeš složit nějakou smysluplnou větu a nemusí na tebe Japonci mluvit pomalu a stylem, jako když se snažíš psovi vysvětlit, že ta divná věc se prostě nejí. :-)

Ale JLPT zkouška testuje čistě pasivní znalosti, nemáš tam žádné psaní, mluvení nebo čtení nahlas. K tomu je test zaškrtávačka, máš 4 možnosti a vyber. Na druhou stranu, co se týče průběhu zkoušky, tak z mého pohledu je to časově docela našponovaný. Nemáš čas nad ničím moc přemýšlet (max u 3-4 otázek), a pokud plynule nečteš hiraganu a katakanu, tak nemá smysl ani na nejnižší zkoušku z JLPT5 chodit.

Pokud tě zajímá kolik času má teoreticky průměrně trvat příprava ke zkoušce, rozsah znalostí atd. tak se mrkni sem:
Kód: [Vybrat]
https://en.wikipedia.org/wiki/Japanese-Language_Proficiency_Test
https://kawakawalearningstudio.com/all/roadmap-for-the-jlpt/

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #4 kdy: 12. Září 2019 - 14:37:51 »
Heh jsem si říkal, že v ČR to nebylo, když tu máme testy jen v prosinci a výsledky chodí do března. :-)
hh.. ^_^ jo, 7.7. jsem to psal.. a výsledky teď, no.. (což tedy nechápu proč, když se to zpracovává elektronicky)

..co se týče průběhu zkoušky, tak z mého pohledu je to časově docela našponovaný. Nemáš čas nad ničím moc přemýšlet (max u 3-4 otázek), a pokud plynule nečteš hiraganu a katakanu, tak nemá smysl ani na nejnižší zkoušku z JLPT5 chodit.

jj, taky jsem to měl tak akorát..

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #5 kdy: 12. Září 2019 - 14:49:04 »
Teď mi vlastně docvaklo, vždyť ty jsi v Japonsku už nějaký pátek. Že jsi nedal rovnou vyšší zkoušku. Tam přece nejsou žádné limity, že musíš dělat zkoušky(úrovně) postupně.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #6 kdy: 12. Září 2019 - 15:22:03 »
Teď mi vlastně docvaklo, vždyť ty jsi v Japonsku už nějaký pátek. Že jsi nedal rovnou vyšší zkoušku. Tam přece nejsou žádné limity, že musíš dělat zkoušky(úrovně) postupně.
hh.. ^_^ jo, pár let už mám za sebou.. tak limity sice nejsou, ale nemyslím si, že bych cokoliv vyššího dal.. teď když mám N5, tak se podívám na N4 kanji + gramatiku, a zas v létě bych ji zkusil..

Offline FaraonX

• Starý kořen
  • なんくるないさ
« Odpověď #7 kdy: 13. Září 2019 - 11:35:50 »
hh.. ^_^ jo, pár let už mám za sebou.. tak limity sice nejsou, ale nemyslím si, že bych cokoliv vyššího dal.. teď když mám N5, tak se podívám na N4 kanji + gramatiku, a zas v létě bych ji zkusil..
Tak tebe asi nejvíc budou asi limitovat jen ty kanji ne? Poslech problém nebude, jazyk můžeš reálně procvičovat každý den.
To mě třeba dělal na první zkoušce trochu problém ten poslech, protože jak pouštěli ty nahrávky rychle jednu za druhou, tak moc nebyl čas si to v hlavě srovnat (furt mi vázne to přímé myšlení v jazyce). Takže v té rychlosti ne u všech nahrávek jsem si byl jistý, že jsem na první dobrou pochytil všechno podstatné.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #8 kdy: 13. Září 2019 - 12:33:18 »
..
jj.. problém je kanji, pak slovní zásoba jako taková. poslech samotný asi moc ne, ale ono to je dělané takovým stylem, že v té nahrávce řeknou hodně informací, takže mi spíš dělalo problém si zapamatovat, o čem vlastně řekli, že někdo udělal / neudělal. protože v nahrávce vždycky zmíní všechno, ale celé to stojí jen na těch detailech, tak hodně záleží i na krátkodobé paměti..