akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Nákupy v Japonsku - recepty  (Přečteno 710 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
Nákupy v Japonsku - recepty
« kdy: 14. Listopad 2019 - 12:59:42 »
Tenhle "projekt" jsem měl v plánu spustit až později (nebo lépe řečeno, až bude hotový) ale vzhledem k okolnostem (eshop aktivní jen občas) jsem se rozhodl umožnit nahlédnutí už teď, protože jsme s eshopem teď na pár dnů online, a je to asi poslední šance před Vánocemi..

Sice je tam jen jeden jediný recept (okonomiyaki), ale třeba si ho tu někdo bude chtít vyzkoušet. ^_^ Okonomiyaki jsem zvolil, protože je to jedno z mých oblíbených jídel, a je zároveň dostatečně jednoduché, takže ho zvládnu připravit (a proces přípravy zdokumentovat a hodit na web.. ^^)

Další recepty budou přibývat asi hodně pomalu, ale můžete kdyžtak psát, jaké recepty tam chcete vidět, ať se třeba těm populárním věnuji co nejdříve..

http://recepty.nakupyvjaponsku.cz/

Offline VitekS

• Nováček
  • *
Re:Nákupy v Japonsku - recepty
« Odpověď #1 kdy: 14. Listopad 2019 - 17:09:51 »
Díky za recept, konečně jsem z nějakého pochopil jak se to dělá.

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #2 kdy: 14. Listopad 2019 - 19:33:10 »
Tenhle "projekt" jsem měl v plánu spustit až později (nebo lépe řečeno, až bude hotový)

Super nápad.Jen tak dál.Já spíš jím, než vařím, ale najdou se lidé, kteří to ocení.

Offline Cejlonaki

• Nováček
  • *
« Odpověď #3 kdy: 16. Listopad 2019 - 21:18:07 »
Skvely napad, ja sice nevarim, ale recepty s radosti predam chefovi :D

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #4 kdy: 16. Listopad 2019 - 22:34:02 »
on to ani můj nápad nebyl. nějaký čas zpět (když jsme měli v nabídce mouku shiratamako, která tam byla na něčí žádost) mi někdo na jiném webu napsal, že je sice hezké, že mám v nabídce mouku, ale co s ní má dělat? ^_^ tak jsem si říkal, že nějaká sekce receptů by byla vhodná. problém je, že taky moc nevařím, tak ta realizace trvala dost dlouho. ^_^ zároveň některé české weby s japonským zbožím mají v nabídce různé sushi sety, ale to je tak všechno. a třeba zrovna okonomiyaki mám mnohem raději.. teď je tedy problém, co za další recepty tam doplnit. protože vařit neumím, asi to bude trvat dlouho. na druhou stranu, když se tam něco objeví, budete mít záruku, že je to dostatečně jednoduché, abych to zvládl, takže byste to měli zvládnout taky.. ^_^

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #5 kdy: 17. Listopad 2019 - 01:38:54 »
Já sice nejsem na sladké (vím, že nemusí být sladké), ale co takhle zkusit pravé, ósacké takoyaki? ;) Jako věčný "hladovec" bych byl za to vděčný a ostatní určitě také...pokud by si stejně jako já od vařící chobotnice nespálili celé horní patro. :D Ale co.Je to surovina, jak já říkám. ;-)

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #6 kdy: 17. Listopad 2019 - 06:27:54 »
..
hh.. ^_^ s takoyaki mám podobnou zkušenost.. (uvnitř to holt vydrží horké trochu déle)
asi jo, mohl bych zkusit.. otázka je, co v českých podmínkách s tou chobotnicí.. (nebo spíš čím ji případně nahradit)

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #7 kdy: 17. Listopad 2019 - 11:24:11 »
I v ČR se dají sehnat chobotnice. ;)

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #8 kdy: 17. Listopad 2019 - 11:35:33 »
I v ČR se dají sehnat chobotnice.
ale jen nakládané, nebo ne? v tom případě tedy už jen takoyaki pánev.. ^_^

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #9 kdy: 18. Listopad 2019 - 14:09:11 »
Dokážu sehnat čerstvé, živé kraby (klidně několik desítek Kg), tak proč ne i chobotnice. ;)