akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Veselé Vánoce - Veřejná Alfa V3  (Přečteno 2228 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
Veselé Vánoce - Veřejná Alfa V3
« kdy: 24. Prosinec 2019 - 19:27:42 »
Ahoj všichni,
zase tu máme Vánoce a to znamená, že už je to zhruba rok a půl, co jsme začali aktivně pracovat na V3.

Máme za sebou obrovské množství práce a spousta nás jí ještě čeká, ale dneska uděláme další významný krok. Loni jsme vám k Vánocům darovali snímek statické kostry rozcestníku V3, letos půjdeme výrazně dál. S velkou radostí můžu oznámit, že s okamžitou platností spouštíme veřejnou Alfu V3.

Všechny vás ale prosím, abyste brali na vědomí, že se opravdu jedná o Alfu. To znamená, že spousta věcí není dodělaných. Rovnou také upozorňuji, že V3 aktuálně používá vlastní databázi, ale kopíruje obsah V2. Funguje to tak, že jednou za čas (obvykle jednou denně) se veškerý obsah V3 smaže a nahradí se obsahem z V2. Proto si bohužel třeba animelist budete muset stále upravovat na V2, protože ve V3 by se tyto úpravy brzy smazaly. Další údaje můžete najít v Informacích na V3.

Na závěr ještě dodám, že doufáme, že vám náš letošní dárek udělá radost a V3 se vám bude líbit. :) Samozřejmě budeme rádi, když si ji projdete a napíšete nám svůj názor. ;) To by ode mě bylo asi všechno. Takže už bez dalšího zdržování, tady je odkaz:

Alfa V3

Veselé a klidné Vánoce,
Aki tým

Offline KDan

• Nováček
  • *
Re:Veselé Vánoce - Veřejná Alfa V3
« Odpověď #1 kdy: 24. Prosinec 2019 - 23:19:52 »
Vypadá strašně. Kéž by k upgradu na V3 nikdy nedošlo. V2 mi bude chybět.

Offline Buceknew

• Otaku
« Odpověď #2 kdy: 24. Prosinec 2019 - 23:58:48 »
Je mi jasné, že za je za tím spousta práce ve volném čase, ale nemohu si pomoct a silně mi to připomíná "vyblité" stránky konata.cz  :o Třeba si rychle zvykneme.  ;) Hlavně jde o to, aby Aki jela dál.

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #3 kdy: 25. Prosinec 2019 - 01:00:13 »
Mrzí mě, že se vám nový vzhled nelíbí. Myslíme si ale, že se našemu designérovi podařilo udělat jednoduchý a moderní design. Co se barev týče, můžete si po přihlášení v menu uživatele přepnout barevný režim na tmavý, nebo si barvy upravit přímo v nastavení uživatele.

Offline Kame

• Uživatel
  • Starý kořen
  • *
« Odpověď #4 kdy: 25. Prosinec 2019 - 01:14:23 »
No pokud chce někdo srovnání tak zde:
anidb.net
shikimori.one
myanimelist.net
animenewsnetwork.com
Jsem přesvěčený, že Aki nevychází nejhůř ;)

Offline Hayate

• Vyhledávač, stahovač, sledovač a archivář
  • Veterán
  • Ctrl+U Ctrl+A Ctrl+C Ctrl+W a JDownloader jede.
« Odpověď #5 kdy: 25. Prosinec 2019 - 01:23:42 »
Kazdymu vyhovuje jiny vzhled, ale na kazdy se da zvyknout.
Anidb ma moc tabulek, moc nastavovani, stary vzhled mi nevadi
Mal mi nejak nesedl, nevyuzivam
Aki byla celkem v poho, takova prehledna, bez zbytecnosti
na ostatni nechodim.

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #6 kdy: 25. Prosinec 2019 - 06:28:13 »
Mrzí mě, že se vám nový vzhled nelíbí. Myslíme si ale, že se našemu designérovi podařilo udělat jednoduchý a moderní design. Co se barev týče, můžete si po přihlášení v menu uživatele přepnout barevný režim na tmavý, nebo si barvy upravit přímo v nastavení uživatele.
ono to předělávání do "moderního" designu je poslední léta v módě, ale nějak si nevybavuji web, který by po podobné modernizaci zůstal uživatelsky na podobné úrovni. ať už třeba kdysi dávno last.fm, které modernizací vzhledu v podstatě zabili, nebo zmiňovaná konata.cz, kam díky novému vzhledu také už nechodím..

nicméně se tím negativním hodnocením vzhledu nenechte odradit. je mi jasné, že naprostou většinu práce, kterou na V3 odvádíte, normální uživatelé nevidí.

a jedna věc na zvážení - i když nevím, jestli to je u V3 proveditelné - možná spíš než nastavování barev, tmavého režimu, atd.. by stačila jen možnost custom css souboru. takže kdokoliv by kdykoliv mohl udělat zcela nový vzhled.

----------------------------------------------

edit: zdá se mi to, nebo se něco změnilo v zalamování textu? myslím, že dřív fórum nezalamovalo uprostřed slova, jako teď..
« Poslední změna: 25. Prosinec 2019 - 06:31:22 od ピンクセイコ »

Offline Herbert

• Sledovač
  • **
« Odpověď #7 kdy: 25. Prosinec 2019 - 10:34:57 »
Pokud srovnám V2 (akihabara.cz) a V3 (akiba.cz), tak V3 se mi zatím líbí.
Ale když porovnám anime.akihabara.cz s akiba.cz (zde asi samostatný portál pro anime není funkční), tak se mi víc líbí V2. Nejspíš v tom hraje roli zvyk, že u V2 vím, kde co je. Jasně, zvyknout se dá na všechno, ale...
Možná si vzpomenete na reakce uživatelů, když před lety do nové verze překlápěli bonusweb a snad i tiscali games - lidi byli hodně naštvaní. U bonuswebu si ještě udělali anketu, jak se líbí nový vzhled, a byli nemile překvapení negativními reakcemi.
Za možnost nastavení Aki-chan máte palec nahoru, ještě kdyby tak byla možnost nastavit kočičí ouška... :)

Offline Hryzak

• Sledovač
  • **
« Odpověď #8 kdy: 25. Prosinec 2019 - 12:02:31 »
Popravdě nový styl nevypadá tak špatně a jsou tam zajímavé vychytávky. Včera večer, když jsem zapnul Aki V3 poprvé, tak jsem byl zklamaný jako asi většina lidí, co to tady komentovala. Avšak dneska jsem se na to podíval znova a neřekl bych, že je to tak špatné.  ;D

Například pravý sloupec Aktualizace listu a Nejnavštěvovanější mi přijde dost užitečný a ještě lze přepínat mezi týdnem a měsícem, což je super. V dolní části Nabídky z Konata se taky hodí, jelikož už nemusím chodit přímo na jejich stránku, ale stačí mrknout na Aki jestli tam nepřibyl nějaký nový článek. Co se týče vrchní lišty je v celku OK, možná bych trochu změnil zobrazování, když se třeba klikne na Anime aby se mi zobrazilo všechno a nemusel ještě pak vybírat mezi Hlavni, Obecné, Moderace. Možná kdyby se nabídka otevřela svisle dolů místo vodorovně, mohly by se tam rovnou zobrazit všechny tři rozdělení a nemuselo by se znova na nic klikat. Profil uživatele je taky OK, zvoneček jako zprávy je dobrý nápad, jestli bude i ukazovat kolik zpráv přišlo. Tři tečky je zatím prázdné, takže netřeba hodnotit a Lupa by mohla být rovnou otevřená, aby se nemuselo furt klikat, když by chtěl člověk vyhledat nějaké anime. Jediný větší problém vidím s hlavní částí stránky, která nejspíš bude ten hlavní důvod, proč se všem nelibí nový vzhled. Jako první věc po otevření Aki V3, čeho si každý hned všimne Poslední aktualizované anime a to je ten problém. První věc proč teď každý chodí na Aki i několikrát za den je, aby zjistil jestli nevyšel nějaký nový překlad. To by mělo být zachované v Aki V3, čili by stačilo posunout Poslední aktualizované anime až nabídku s novými titulky. Vím, že tohle všechno nejspíš bude možné si nastavit a seřadit v nastavení, ale zatím hodnotím to, jak to momentálně je nastavené v alfě. Jinak ukázky anime a her v Poslední aktualizovaná anime, Odpočet anime a Nové hry mi přijde zbytečně velké, nechal bych standardně 5 anime jako je na současné Aki, kde je velikost tak akorát. Nové anime obrázky a Poslední YouTube videa bych taktéž zkusil zvýšit alespoň na 3 zobrazované, aby to nepůsobilo tak moc zvětšeně. U Aktivita na webu se mi líbí, že je to rozdělené na Fórum a Aktivita, ale dal bych to spíš pod sebe, aby šel vidět celý název daného téma a mohl tam být celý datum a čas, protože vidět tam napsané, že někdo napsal poslední komentář před 83 hodinami mi zrovna nepřijde užitečné.  :D Další věc nevím jestli to mám jenom já, ale při klasicky otevřené stránce a nastaveném přiblížení standardně na 100% mám skryté oba boční obrázky. Musel jsem to oddálit na 90%, abych je tam viděl a pak to hned líp vypadá. Nabídka vyhledávání na to nastavovaní parametrů bych si asi časem zvykl, ale určitě bych změnil styl zobrazených anime, které to najde. Dost mi tam chybí ta hvězda, počty dílů, stav překladů a hodnocení. Nejspíš bych zůstal u toho sloupcového rozdělení pokud by to šlo nějak udělat. Poslední věc je zobrazení když se klikne na nějaké anime. Z kladných věci bych řekl, že vypadá dobře zobrazované hodnocení a možnost rychle změnit stav anime, počet dílů nebo rychle ohodnotit anime. Bohužel zbytek mi přijde moc jednotvárný a na první pohled méně informativní a méně přehledný, než jak to je na současné Aki. :( Chtělo by to zkusit to nějak udělat v podobném stylu, jenže to se snadno řekne, ale hůř udělá. ;D

To by bylo asi tak vše ode mě. Je to samozřejmě jen můj názor, jak to vidím já. Chtěl jsem jen přispět svým názorem, to je to nejmenší co můžu udělat, když vím kolik úsilí pro nás děláte, aby Aki nadále fungovala a zlepšovala se, takže ještě jednou díky.  :-[

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #9 kdy: 25. Prosinec 2019 - 12:36:09 »
V první řadě všem děkuji za jejich názory. :) Zkusím se k nim nějak vyjádřit:

ono to předělávání do "moderního" designu je poslední léta v módě, ale nějak si nevybavuji web, který by po podobné modernizaci zůstal uživatelsky na podobné úrovni. ať už třeba kdysi dávno last.fm, které modernizací vzhledu v podstatě zabili, nebo zmiňovaná konata.cz, kam díky novému vzhledu také už nechodím..
To nemusí být dáno designem. Ano, samozřejmě může mít i velmi negaticní efekt, ale vhodný design může naopak uživatelskému pocitu hodně prospět. Jinak ta změna je často potřebná z mnoha důvodů. Jakkoliv se na to člověk podívá, V2 je stará a stejně tak její vzhled.  Ano, když to někdo využívá, je na to zvyklý a změna mu pak může přijít nepohodlná, to je lidská přirozenost. Nicméně když bych měl zmínit pár věcí tak třeba nastavování stavu listu přímo u rozcestníků nebo dokonce na hlavní stránce místo nutnosti rozklivávat záložku u rozcestníku, je rozhodně zlepšení. Spousta lidí určitě docení tlačítko "načíst další" u seznamů anime místo nustnosti překlikávat ze stránky na stránku. Nehledě na to, že výpis vyhledávání na V2 stránkování neměl a vždycky vypsal rovnou všechno: geniální způsob, jak si zamrazit prohlížeč, když vyhledávání najde třeba pár tisíc výsledků. Dál bych mohl zmínit třeba zlepšení rychlého vyhledávání, které rovnou nabízí možnosti zatímco píšete. A samozřejmě responzivita, která je aktuálně sice silně provizorní, ale řekl bych, že to je pořád dobré ve srovnání s V2, která je fixně na 1920x1080. A je toho víc. Věřím, že V3 má spoustu funkcí a vylepšení, která uživatelům zpříjemní jejich používání. :) :-[

a jedna věc na zvážení - i když nevím, jestli to je u V3 proveditelné - možná spíš než nastavování barev, tmavého režimu, atd.. by stačila jen možnost custom css souboru. takže kdokoliv by kdykoliv mohl udělat zcela nový vzhled.
Ano, toto je v plánu. ;)

edit: zdá se mi to, nebo se něco změnilo v zalamování textu? myslím, že dřív fórum nezalamovalo uprostřed slova, jako teď..
Ano, souvisí to s opravením chyby, kterou nahlásila ainny. Slova by se ale měla zalamovat jen tehdy, když je to nezbytně nutné (někdo napíše milion šipek za sebou, jako v té nahlášené chybě), jinak ne. Případně pošli screen (jen prosím do jiného tématu), jak to vidíš ty, já na žádný problém zatím nenarazil.

Pokud srovnám V2 (akihabara.cz) a V3 (akiba.cz), tak V3 se mi zatím líbí.
...
V3 nebude mít samostatné portály a bude mít společnou hlavní stránku, to už je rozhodnuté od začátku. Časem si budou moct uživatelé nastavit, jaké boxíky na hlavní stránce chtějí, ale nebude to zrovna snadné zprovoznit, takže to nebude hned. Co se Aki-chan týče, plánuje se, že se přidá víc obrázků do výběru, přičemž některé budou přístupné až od určitého počtu získaných bodů - tedy to bude odměna za aktivitu.
« Poslední změna: 25. Prosinec 2019 - 12:38:03 od Haikner »

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #10 kdy: 25. Prosinec 2019 - 13:15:49 »
...
Díky za dlouhé vyjádření.  :) Dobrá, zkusím to nějak projít.

Co se týče vrchní lišty je v celku OK...
Jak je v Informacích, menu je hodně složité a některé jeho části jsem dodělával doslova před 3 dny, takže je tam určitě ještě hodně nedostatků. Základní vzhled menu už se ale (na PC) asi moc měnit nebude. Ty hlavní věci pro uživatele jsou stejně v záložce Hlavní, do těch ostatních bude chodit asi jen zřídka. A ano, zvoneček už by i nyní měl být schopen zobrazit počet nepřečtených zpáv.

Jediný větší problém vidím s hlavní částí stránky, která nejspíš bude ten hlavní důvod, proč se všem nelibí nový vzhled. Jako první věc po otevření Aki V3, čeho si každý hned všimne Poslední aktualizované anime a to je ten problém. První věc proč teď každý chodí na Aki i několikrát za den...
Jsme si vědomi, co je pro uživatele Aki nejdůležitější, ale za prvé to není zcela zprovozněné a za druhé je s tím spojená řada uživatelských oprávnění, takže jsme si to do první zveřejněné verze netroufnuli dát.
Poslední aktualizovaná anime, Odpočet anime a Nové hry mi přijde zbytečně velké, nechal bych standardně 5 anime jako je na současné Aki, kde je velikost tak akorát. Nové anime obrázky a Poslední YouTube videa bych taktéž zkusil zvýšit alespoň na 3 zobrazované, aby to nepůsobilo tak moc zvětšeně
Nejsem si jistý, jestli ti úplně rozumí. :-[ Velikost se už měnit nebude, co bychom do budoucna chtěli je, že by se po najetí myší nezobrazil jen název, ale i další informace, případně i ovládání listu a podobně, ale i přes současnou celikost je to vlatně příliš malé a mo se to tam nevejde, takže čas ukáže. :D Jinak opravdu nevím, jak bys chtěl něco zvyšovat, aby to nepůsobilo zvětšeně. :-[ A co se týče počtu zobrazovaných, těch je u anime stejně jako na V2 5, u Hádej obrázků a videí jen 3, protože aby jich bylo 5, musely by být strašně maličké a nevypadalo by to dobře. Jinak to, že jsou boxíky posouvací, vás nemusí trápit. Obrázky se vám načítají jen pro to, co viídte. Tedy pokud neposuneš boxík na "stránku" 2, tak se ti načte jen prvních 5 obrázků. Ty z druhé stránky se načítají až při tom posouvání (proto je možné, že někdy nejdřív uvidíš jen tmavé obdélníky - obrázky nejsou donačtené).

Další věc nevím jestli to mám jenom já, ale při klasicky otevřené stránce a nastaveném přiblížení standardně na 100% mám skryté oba boční obrázky. Musel jsem to oddálit na 90%, abych je tam viděl a pak to hned líp vypadá.
To znamená, že téměř určitě nemáš obrazovku s rozlišením 1920x1080, že? Pokud nevidíš boky, spadlo ti to do tabletového zobrazení. Už jsem byl jednou upozorněn, abych tu hranici skrytí postraních bloků upravil, takže bych se na to asi opravdu měl někdy podívat.
abídka vyhledávání na to nastavovaní parametrů bych si asi časem zvykl, ale určitě bych změnil styl zobrazených anime, které to najde. Dost mi tam chybí ta hvězda, počty dílů, stav překladů a hodnocení. Nejspíš bych zůstal u toho sloupcového rozdělení pokud by to šlo nějak udělat.
Uvidíme, zrovna tohle není podle návrhu designéra, to jsem dělal sám, takže se uvidí, co časem řekne on, akorát je strašně přepracovaný, takže to bohužel určitě nebude zrovna brzo. Jinak místo hvězdiček tam jsou takové ty 3 čárky v levém horním rohu obrázku. ;)
t. Poslední věc je zobrazení když se klikne na nějaké anime. Z kladných věci bych řekl, že vypadá dobře zobrazované hodnocení a možnost rychle změnit stav anime, počet dílů nebo rychle ohodnotit anime. Bohužel zbytek mi přijde moc jednotvárný a na první pohled méně informativní a méně přehledný, než jak to je na současné Aki.
Rozcestníky jsou nedodělané, souvisí to s přepracovaností designéra, o které jsem psal. Minimálně záložky postav atd. se ještě určitě dočkají změn.
To by bylo asi tak vše ode mě. Je to samozřejmě jen můj názor, jak to vidím já. Chtěl jsem jen přispět svým názorem, to je to nejmenší co můžu udělat, když vím kolik úsilí pro nás děláte, aby Aki nadále fungovala a zlepšovala se, takže ještě jednou díky.  :-[
Uch, toto bylo vyčerpávající. :D Ale opravdu díky za reakci i za docenění práce, kterou jsme do toho dali, opravdu to potěší. :)

Offline ピンクセイコ

• Veterán
  • なんかちがう...
« Odpověď #11 kdy: 25. Prosinec 2019 - 13:24:47 »
..
tedy to je pěkná řada novinek.. ^_^ (a taky zásadní rozdíl oproti tomu last.fm, kde současně s moderním vzhledem funkce mizely.. vy naopak hromadu funkcí přidáváte)

a jestli je v plánu i ten custom css soubor, tak myslím, že už můžou být bez obav úplně všichni. ^_^

---------------------

ok.. screen toho zalamování pošlu vedle, ale asi bych to neřešil - otevřel jsem aki v jiném prohlížeči, a tam ok.. tak počkám, a třeba to s nějakou nadcházející aktualizací prohlížeče bude ok..

Offline Hayate

• Vyhledávač, stahovač, sledovač a archivář
  • Veterán
  • Ctrl+U Ctrl+A Ctrl+C Ctrl+W a JDownloader jede.
« Odpověď #12 kdy: 25. Prosinec 2019 - 13:28:09 »
Priklad, kde podelalii web je idos.cz. Proste hnus.
Uz jsem to psal asi jinde a nejspis bylo odpovedi, ze to je kvuli zobrazeni na mobilech.
Kde predtim bylo info na pul stranky, tak ted jsou velky dlazdice na celou stranku.

Offline Hryzak

• Sledovač
  • **
« Odpověď #13 kdy: 25. Prosinec 2019 - 14:55:22 »
Moje chyba nějak jsem si nevšiml toho info, co tam je.  :-[ Takže proto chybí překlady, tak to chápu. Ohledně velikosti, zjistil jsem, že při dostatečném oddálení konkrétně u mě to je 80% přiblížení už je to OK. Zvýšení počtu náhledu se vyřešilo samo při tom oddálení, místo 4 obrázku tam naskočil i pátý, takže je to teď akorát bych řekl. Nejspíš každý máme nastavenou jinou velikost zobrazení stránky. U mě při 100% je to všechno moc zvětšené takže jsem to musel snížit na 80%, u současné Aki tam je velikost při 100% úplně normální, takže jsem myslel, že Aki V3 je v defaultním nastavení moc zoomnutá.  Mám na notebooku klasické rozlišení 1920x1080 a všechny ostatní stránky na netu včetně Aki se mi ukazují normálně jen jediná Aki V3 je hodně přiblížená. Rozumím, je to přece jenom Alfa verze zatím. Psal jsem jen takové moje osobní postřehy do by se mohlo vylepšit, chápu že designer toho má až nad hlavu.  ;D

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #14 kdy: 25. Prosinec 2019 - 16:36:05 »
Tak to je zvláštní. Pokud jsi na hlavní stránce neviděl boky a viděl jen 4 obrázky, zanmená to, že se na tebe aplikovalo CSS pravidlo
Kód: [Vybrat]
@media only screen and (max-width: 1366px)tedy že máš šířku okna maximálně 1366px. Nebo pokud jsi boky viděl a měl jsi jen 4 obrázky, pak bys spadl do
Kód: [Vybrat]
@media only screen and (max-width: 1780px) and (min-width: 1600px)to jest šířku okna mezi 1600 a 1780 px. Faktem je, že už mi třeba designér psal, že má nějakou výchylku u 4K rozlišení, takže tam může být něco, co mi uniká. Problém je, že v podstatě nemám, jak to testovat... Tvůj případ možná ještě nějak ano, 4K ne.  :D :-[