akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Veselé Vánoce - Veřejná Alfa V3  (Přečteno 3051 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
Re:Veselé Vánoce - Veřejná Alfa V3
« Odpověď #30 kdy: 10. Únor 2020 - 16:27:33 »
Zobrazování obrázků by konečně mělo být alespoň provizorně opraveno. Například v nabídce rychlého vyhledávání stále nefungují, ale ve většině případů snad ano. Ještě jednou se omlouvám, že to tak trvalo.

Seznam dalších aktualizací, které se za poslední měsíc udělaly, stále najdete na: https://akiba.cz/obecne/zmeny

Offline BluelightHoney

• Nováček
  • *
  • De Protéger La Vérité!
« Odpověď #31 kdy: 14. Únor 2020 - 23:53:43 »
Ahoj,

teď jsem se podíval na nový vzhled. Díval jsem se na části webu, které mě nejvíc zajímají, a to jest úvodní stránka, výpis vyhledávání a stránka anime. Úvodní stránka má pěkný čistý a přehledný design. V podstatě tomu nemám co upřít. Je tam všechno potřebné a nic co by to nabourávalo.

Jsem potěšen vylepšenou mechanikou vyhledávání. U starého webu se často stávalo, že když jsem hledal nějaké anime, podle alternativního názvu, nebo pod jiným jazykem, musel jsem jít na MAL, který má vyhledávání dobře vyřešené (v době psaní tohoto článku se MAL odmítá načíst, výborně).

Z čeho už ale tak úplně nadšený nejsem je samotná stránka výpisu vyhledávání. Když napíšu hledaný text do pole a následně kliknu na lupu, načte se druhá stránka, která je celá bílá, a to je vše.

Dále je tu stránka anime. Uspořádání textů je v pohodě. Asi by mě potěšilo, kdyby text popisu (obsahu) byl v dynamickém objektu, který by se roztáhl do potřebné výšky a ne v pevném okénku s posuvníkem, ale to je detail. Co mě ovšem na stránce anime zarazilo je absence části s titulky. Titulky jsou jeden z hlavních důvodů proč na Akihabaru chodím. Pevně věřím a doufám, že na nové akibě bude podpora sdílení titulků implementovaná.

Děkuji za trvdou práci a za odpověď.

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #32 kdy: 15. Únor 2020 - 01:15:58 »
Ahoj,
děkujeme za zpětnou vazbu. :)
Citace
Když napíšu hledaný text do pole a následně kliknu na lupu, načte se druhá stránka, která je celá bílá, a to je vše.
Ano, toto se děje když je jako typ vyhledávání zvoleno "Vše", v případě výběru jiného portálu by tento problém nastat neměl. Důvodem je, že ještě nebylo rozhodnuto, jak přesně bude rozšířené vyhledávání napříč portály fungovat. Pravděpodobně to bude uděláno podobně, jako na MALu, tedy že se pro každý portál zobrazí zvlášť tabulka s několika výpisy a tlačítkem, které vás přesměruje na vyhledávání daného portálu pro výpis všech výsledků (tedy v obecném výpisu se zobrazí třeba 10 anime, v konkrétním třeba 40). Nicméně toto zatím nebylo nijak implementováno a je téměř jisté, že tam například budeme muset řešit problémy s výkonem.

Citace
kdyby text popisu (obsahu) byl v dynamickém objektu, který by se roztáhl do potřebné výšky a ne v pevném okénku s posuvníkem,
Jelikož ten text může být hodně dlouhý, myslím si, že je současné řešení lepší, jelikož není nikdy potřeba scrollovat dolů, aby se uživatel dostal na přepínání záložek. Jedná se věc, která už se téměř jistě měnit nebude.

Citace
Pevně věřím a doufám, že na nové akibě bude podpora sdílení titulků implementovaná.
Ano, časem to bude implementováno. ;)

Offline Haikner

• Moderátor
  • Otaku
« Odpověď #33 kdy: 15. Únor 2020 - 01:25:32 »
Ještě doplním k tomu posuvníku u shrnutí. Při použití Firefoxu je daný posuvník menší a barevně upravený (viz příloha). V Chromu ani Edgi tato úprava není, jelikož ji tyto prohlížeče nepodporují.