akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz


Autor Téma: Alfa V3 - Aprílový update  (Přečteno 1371 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Haikner

  • Moderátor
  • Starý kořen
  • ******
Alfa V3 - Aprílový update
« kdy: 01. Duben 2020 - 15:40:48 »
Máme tu Apríl a spolu s ním čas oznámit nedávné aktualizace V3. :)
Došlo k velmi významné změně. Jak jsem upozorňoval, tak až doteď se při aktualizaci databáze V3 z V2 vždy smazala veškerá data, která byla přidána nebo změněna ve V3. Toto už zejména díky Bendovi neplatí. Data tabulek, která ve V2 neexistují, se nyní zachovávají. To znamená, že už se například nesmaže nastavení, které si uživatel ve V3 uloží. Podobně je nyní možné otevřeně přidávat hry a jejich vztahy, jelikož i ty se zachovají. A v neposlední řadě bylo v nastavení umožněno zakázat (průběžný) import listů (animelist, mangalist...) z V2. Pokud to uživatel udělá, zachovají se mu v listech veškeré změny, které na V3 udělá. Z logických důvodů už se pak ale samozřejmě nepřenesou žádné změny, které v listech udělá ve V2. Můžete si tedy nyní vybrat, jestli chcete spravovat své listy na V2, nebo už na V3. Pro jistotu ale upozorním, že se jedná o novou funkci, kterou reálně nemáme šanci pořádně otestovat, dokud ji nezačnou uživatelé používat a případně nenahlásí nesrovnalosti nebo chyby, na které narazí. Pevně doufám, že bude fungovat bez problému, ale opravdu to nelze otestovat na malém vzorku dat.

A spolu s tím můžu oznámit ještě jednu velkou, i když už půl měsíce starou aktualizaci. Po dlouhém plánování a nemalém množství práce byla na V3 zprovozněna jedna z nejsložitějších funkcí a to upravování vzhledu hlavní stránky. Přes https://akiba.cz/obecne/nastaveni_boxiku si nyní můžete nastavovat, jaké boxíky na stránce chcete, přičemž se vám pod nastavením automaticky generuje náhled. Jedná se o úplně první funkční verzi, takže narazíte na určité nedostatky. Není například zatím možné boxíky přesouvat (musí se vkládat přesně v pořadí, v jakém je chcete) a narazíte i na to, že určité boxíky se při nějakých nastaveních nezobrazí. Tyto věci se vyladí až časem s tím, že bychom samozřejmě chtěli množství existujících boxíků postupně rozšiřovat. Jinak ještě dodám, že i toto nastavení se vám samozřejmě při aktualizaci databáze V3 už nyní zachová.

Jinak opět připomínám, že ve fóru upozorňuji jen na větší aktualizace, o ostatních se dozvíte buď na našem Discordu, kam píšu častěji, nebo přímo v kompletním seznamu na V3: https://akiba.cz/obecne/zmeny


To by ode mě bylo asi všechno, takže se mějte a užívejte si Apríla. ;)

Haikner
« Poslední změna: 01. Duben 2020 - 15:43:34 od Haikner »

Offline Haikner

  • Moderátor
  • Starý kořen
  • ******
Re:Alfa V3 - Aprílový update
« Odpověď #1 kdy: 02. Duben 2020 - 17:05:30 »
Jen tak pro jistotu ujistím, že ačkoliv se jednalo o Aprílový update, nejednalo se o vtip. Vše, co jsem zde napsal, je pravdivé. ;)