Akihabara.cz

Autor Téma: Reverse Harem  (Přečteno 5744 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline chamomille

• Nováček
  • *
Reverse Harem
« kdy: 14. Duben 2009 - 19:34:54 »
doufám, že díky tomuhle topicu najdu nějakou spřízněnou duši, kt. se líbí stejný žánr..

Co to znamená?
Je to žánr anime, ve kt. je hl.hrdinka obklopená mnoha chlapci (z wikipedie)

např. Fruits Basket, Fushigi Yugi, Pretear, Saiunkoku Monogatari, Harukanaru Toki no Naka de..., Hana Yori Dango, Ouran High School Host Club, Yamato Nadeshiko Shichi Henge, Angelique, Vampire Knight

Co se mi na tom líbí?
Kromě toho, že je v jednom anime tolik bišíků a spousta romantických scén, většinu reverse harem anime spojuje to, že hl. hrdinka se učí a vyvíjí - uvědomuje si své slabosti a díky tomu se z ní stane velmi silná osobnost (neplatí u komedií)..

teď sleduju nejnovější - Hanasakeru Seishounen
[spoiler]podle závěru prvního dílu to bude typické reverse harem anime, kde si bohaté děvče bude vybírat mezi třemi muži (které vybral její otec) svého nastávajícího..přitom má odmala po boku bišíka jménem Li Ren, kt. je zřejmě jen jejím nejlepším přítelem..ovšem podle poznámky, kt. její otec utrousil, bych řekla, že pro něj nebude jednoduché to celé jen tak sledovat..[/spoiler]

kdybyste věděli o nějakém dalším reverse harem anime, kt. jsem nejmenovala, tak neváhejte a pište..
« Poslední změna: 17. Duben 2009 - 17:20:32 od chamomille »

Anime-Planet.com - anime | manga

Offline chamomille

• Nováček
  • *
Re: Reverse Harem
« Odpověď #1 kdy: 24. Listopad 2009 - 19:01:57 »
hmm, zdá se, že moc příznivců tohoto žánru tady není..nicméně, tady je odkaz na super blog zaměřený výhradně na reverse harem..autorka sem dává tipy na všechny rev.harem anime/manga/drama..dost mě to inspirovalo..
Kód: [Vybrat]
http://reverseharem.blogspot.com/
a tady jsou něj. reverse harem skupiny
http://myanimelist.net/clubs.php?cid=688
http://www.crunchyroll.com/group/Revers_Harem_Fans

Offline Thorr

• Pryč s Cenzurou!!!
  • Moderátor
  • Starý kořen
  • Hrdý člen, Chika-translations.
« Odpověď #2 kdy: 25. Listopad 2009 - 04:56:15 »
I mně se zamlouvá tento žánr a např. Ouran patří k mým oblíbencům. :D
U kterého jsem se zasmál i po 2x zhlédnutí. XD
All Hail Chika!

Offline Dara

• Beware fujoshi
  • Moderátor
  • Sledovač
  • Překladatel Biši-fansubs
« Odpověď #3 kdy: 25. Listopad 2009 - 18:19:23 »
Jsem taky pro reverse harem. Ale zase jak který.
Vampire knight zatím odolávám, i když bišíci nevypadají špatně.
Harukanaru mě teda vážně nenadchlo (příběh to nemá žádný),
u Angelique se bojím, že by to bylo stejné, krom toho se mi nelíbí kresba.
Fushigi yugi je celkem předvídatelné (jsem asi u dvacátého dílu, začínám už podruhé a vždy po pár dílech mě přestane bavit na to koukat)
HYD (zatím jen dorama) i Pretear se mi líbíly. Hanasakeru zatím taky ujde. Na další se ještě chystám.

Jinak mě napadá jen Hana-kimi a Atashinshi no dashi, což ale nejsou anime... a musí tam být ta hlavní ženská postava? Někdy je vysloveně rušivý element :-)

Offline chamomille

• Nováček
  • *
« Odpověď #4 kdy: 26. Listopad 2009 - 18:57:21 »
Jsem taky pro reverse harem. Ale zase jak který.
Vampire knight zatím odolávám, i když bišíci nevypadají špatně.
Harukanaru mě teda vážně nenadchlo (příběh to nemá žádný),
u Angelique se bojím, že by to bylo stejné, krom toho se mi nelíbí kresba.
Fushigi yugi je celkem předvídatelné (jsem asi u dvacátého dílu, začínám už podruhé a vždy po pár dílech mě přestane bavit na to koukat)
HYD (zatím jen dorama) i Pretear se mi líbíly. Hanasakeru zatím taky ujde. Na další se ještě chystám.

Jinak mě napadá jen Hana-kimi a Atashinshi no dashi, což ale nejsou anime... a musí tam být ta hlavní ženská postava? Někdy je vysloveně rušivý element :-)

Harukanaru a Fushigi Yugi jsou si hodně podobné, ale Fushigi yugi má poutavější děj/akci, shlédla jsem to skoro na jeden zátah, ale je fakt, že podruhý už bych se na to asi nedívala..a pokračování ve formě ova 1,2,3 bylo jen zbytečné natahování..moc nedoporučuju

Angelique je docela o ničem..jelikož mám tenhle žánr fakt ráda, tak jsem se na to vydržela dívat, ale nestálo to za to.

HYD anime se ti asi taky moc líbit nebude, protože už je docela staré..já jsem to viděla naštěstí dřív než jdorama a naopak jsem si na jdorama nemohla ze začátku zvyknout:-)

ale na Vampire knight + pokrač. Vampire knight guilty se určitě podívej!!

Offline chamomille

• Nováček
  • *
« Odpověď #5 kdy: 26. Listopad 2009 - 19:16:53 »
Jediné další, o čem vím a ještě tu nepadlo, je La Corda D'Oro. Ale to jsem zatím taky neviděla, takže nemůžu doporučovat ani odrazovat.

La Corda D'Oro ~primo passo~ není špatné, ale pro mě taky na jedno podívání..bohužel tam není moc romantiky, jen takové malé náznaky, ale pokud má čl. rád klasic. hudbu, tak to určitě stojí za podívání:-))

jj, další nový reverse harem je Yumeiro Patissiere, kde se hl hrdinka zase učí být dobrou cukrářkou ve společnosti tří chlapců:-))..ale zase od toho nečekejte romantiku, nicméně ty dezerty a dorty jsou fakt úžasný:-))

Offline Lusi

• Nováček
  • *
« Odpověď #6 kdy: 24. Duben 2010 - 11:54:23 »
Zdravím!
Na letošní Animefest chystám přednášku na téma Reverse Harem.
Součástí je i malý výzkum týkající se známosti a oblíbenosti tohoto žánru mezi českými otaku. Jestli chcete pomoci, vyplňte mi prosím tento krátký dotazníček. Nemělo by vám to zabrat víc než minutu a půl. Předem díky.  :)
Výsledky se dozvíte na mé přednášce na Animefestu, na kterou vás tímto srdečně zvu.
Pokud máte nějaké další nápady a připomínky k tématu, návrhy, co byste na přednášce chtěli slyšet a co naopak ne, sem s nimi!

---------------------
Před pár měsíci mi tu byl jakýmsi technickým nedopatřením smazán účet i se všemi příspěvky >_< tak se nedivte, že to v tomhle topicu vypadá, že reagujete na neexistující posty  :P Fakt se mi sem po tom nechtělo registrovat znova, ovšem dnes jsem sem chtěla postnout tohle sdělení, tak jsem to musela překousnout a regnout se podruhé. Snad už se to víckrát nestane....

Offline Lusi

• Nováček
  • *
« Odpověď #7 kdy: 07. Červen 2010 - 08:32:30 »
Zdravím!
Na letošní Animefest chystám přednášku na téma Reverse Harem.
Součástí je i malý výzkum týkající se známosti a oblíbenosti tohoto žánru mezi českými otaku. Jestli chcete pomoci, vyplňte mi prosím tento krátký dotazníček. Nemělo by vám to zabrat víc než minutu a půl. Předem díky.  :)

Kdyby vás zajímalo, jak to dopadlo, tak >>výsledky zde<<