akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Aegisub (Problémy a rady)  (Přečteno 51697 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Kaoru

• Nováček
  • *
Aegisub (Problémy a rady)
« kdy: 22. Červenec 2009 - 20:49:40 »
Ahojte,
vyskytl se mě menší problém u některých videí. Momentálně pracuju na nějakých korekturách a u dvou seriálů se mě stalo, že aegisub nedokáže otevřít video soubor, abych mohla rovnou v něm chyby opravovat. Napíše mě to následující: Error allocating texture. Momentálně mám verzi 2.1.3 Ta nejnovější se při spuštěném videu hrozně zasekávala, takže jsem se vrátila k této - zvuk byl otiž ok, ale obraz se trhal, takže to bylo k ničemu. Možná je to jenom nějakým nastavením, ale nenapadá mě čím to může být. (Kodeky mám od K-lite nějaký balíček, pokud by se to "hádalo" s tímhle.... Ale zatím mě to s těmahle kodekama přehrálo všechno, co jsem našla.)
Kdybyste někdo věděl, písněte prosím, jak to vyřešit.
« Poslední změna: 23. Březen 2012 - 19:47:36 od fishmancz »

Offline Rinu

• Neaktivní moderátor
  • Nováček
  • Yuri freak
Re:Aegisub (Problémy a rady)
« Odpověď #1 kdy: 22. Červenec 2009 - 22:21:40 »
Zkus aktualizovat ovladače. V diskuzích na Aegisubu zmiňují, že to může být i nedostatkem paměti RAM, tak můžeš zkusit zvýšit velikost virtuální paměti nebo nákladnější řešení, pořídit si novou grafickou kartu optimálně s 128MB.

Offline Kaoru

• Nováček
  • *
« Odpověď #2 kdy: 23. Červenec 2009 - 05:40:22 »
Díky. Ovladače mě nenapadly. Někde je najdu a zkusím.

Offline Rinu

• Neaktivní moderátor
  • Nováček
  • Yuri freak
« Odpověď #3 kdy: 16. Srpen 2009 - 01:40:03 »
Ještě mě napadá jedna možnost, je k dispozici pár souborů, které po nahrání na dané místo sice hodně zpomalí video, ale určitě budeš schopná ho rozjet. Více zde: http://malakith.net/aegisub/index.php?topic=1570.0

Offline Kaoru

• Nováček
  • *
« Odpověď #4 kdy: 17. Srpen 2009 - 17:16:40 »
Pomohly ty ovladače. Ale pokud by nastal nějaký další podobný problém zkusím i druhou možnost. Ještě jednou dík.

Offline Gurthfin

• Veterán
  • Madao Maven
« Odpověď #5 kdy: 06. Září 2011 - 01:00:41 »
podarilo sa mi urobit koninu.. a to, ze som zmenil rozlisenie, ale pozicie sa mi neprepisali. Normalne sa to deje automaticky a bez problemov, ale teraz sa to, vdaka mojej nevedomej chybe, stalo. Mam starsiu verziu titulkov, ale tam nie su korekcie... takze z pokazeneho potrebujem presunut casovanie, styl a cisty text (bez veci v {}) do stareho. Da sa to?

Offline Connector

• Sledovač
  • **
« Odpověď #6 kdy: 06. Září 2011 - 08:14:54 »
Ak máš rovnaký počet riadkov a všetky na tom istom mieste v oboch súboroch, označ si všetky a daj ich skopírovať. Potom choď toho starého, Edit -> Paste Lines Over... Zaškrtni Start Time, End Time a Style. Ale asi ti to bude nanič, lebo ten text sa takto nedá. Možno cez nejaký lua skript?

Záloha Aegisubu už asi nepomôže, čo?

Offline VelkyBubak

• vše je možné, jen něco je méně pravděpodobné
  • Admin
  • Veterán
ASS titulky
« Odpověď #7 kdy: 08. Listopad 2011 - 23:04:53 »
Čas od času si udělám nějaké ty titulky, čas od času nějaké upravuji a velmi těžko (většinou praxí) se dostávám k informacím o možnostech v ass titulcích. Část z toho co vím jsem si napsal sem:
Kód: [Vybrat]
http://animeblok.blog.cz/1110/upravy-titulku-v-ass
Momentálně, mě zajímá:
vložením tohoto zápisu {\c&H000000FF&} do titulku, obarvím text za značkou na určitou barvu, existuje pro to i nějaká koncovka, po které by byl text zase stejný jako dříve?
Pro příklad, třeba tady v titulku původně od [PTT] (Valkyria Chronicles), kde si upravuji časování (na [Coalgirls]) a dělám si pro sebe drobné korekce:
Dialogue: 0,0:03:38.80,0:03:42.39,Default,,0000,0000,0000,,proč chtějí znovu získat Fouzen za každou cenu

bych chtěl dosáhnout tohoto efektu (bez toho abych musel přidávat značku pro původní barvu - která je řešena stylem)
proč chtějí znovu získat Fouzen za každou cenu

Děkuji Connectorovi za vyčerpávající odpověď  ;)
« Poslední změna: 09. Listopad 2011 - 00:34:21 od VelkýBubák »

Offline Connector

• Sledovač
  • **
Re:ASS titulky
« Odpověď #8 kdy: 08. Listopad 2011 - 23:17:00 »
Všetko, čo sa dá s ass robiť, je tu (nič viac, nič menej):
http://docs.aegisub.org/manual/ASS_Tags
ASS nemá žiadne uzatváracie tagy. Musíš tam buď zadať znova farbu (čomu si sa chcel vyhnúť), napr. takto:
proč chtějí znovu získat {\c&H0000FF&}Fouzen {\c&HFFFFFF&}za každou cenuAlebo resetneš štýl:
proč chtějí znovu získat {\c&H0000FF&}Fouzen {\rMENOŠTÝLU}za každou cenu
EDIT:
A teraz pozerám, že ono stačí dať iba {\r} a resetne to na štýl toho riadku. To bude tým, že to často nepoužívam. :)
« Poslední změna: 08. Listopad 2011 - 23:42:31 od Connector »

Offline VelkyBubak

• Admin
  • Veterán
« Odpověď #9 kdy: 11. Listopad 2011 - 20:51:14 »
Hm,
zajímavé povídání. Víte vím že otravuju, ale nevíte náhodou, co s tím (vybráno z textu za odkazem)?
Citace
-Hey\N{\rAlternate}-Huh?\N{\r}-Who are you?

Assuming the current line style is "Default", this has first "Hey" in the Default style, then follows on next line "Huh?" in the style "Alternate", and on the third line the style is reset to "Default" for the "Who are you?" text.
Tohle bych chápal, jako možnost přepínání stylů. Pokud to čtu správně, za což neručím, říká se tam že začátek je Default stylem, 'Huh?' stylem Alternate a zbytek zase default. Ale ať zkouším jak zkouším, nejde mi to.
« Poslední změna: 11. Listopad 2011 - 22:13:21 od VelkýBubák »

Offline Connector

• Sledovač
  • **
« Odpověď #10 kdy: 11. Listopad 2011 - 21:26:02 »
Čítaš dobre a mne to funguje... Máš ten štýl zadefinovaný? Malo by to vyzerať nejak takto:
[spoiler][/spoiler]
« Poslední změna: 11. Listopad 2011 - 21:33:45 od Connector »

Offline VelkyBubak

• Admin
  • Veterán
« Odpověď #11 kdy: 11. Listopad 2011 - 21:38:45 »
Zajímavé, asi tedy budu muset zkusit jiný přehrávač - nic jiného mne jaksi nenapadá. To bohužel asi bude chvilku trvat, protože musím jiný najít přehrávač podporující ass (mímo umplayeru).

Zatím jsem nic nenašel, ale když Ti to funguje, tak to musí znamenat, že chyba je u mě. I za to díky.

Jinak dělám to v txt editoru (Bluefish) a definovaný styl je toto:
Style: Alternate,Serif,22,&H0000FFFF,&H000000FF,&H00701919,&H000000FF,-1,0,0,0,100,100,0,0,1,2,1,7,21,21,23,1
« Poslední změna: 11. Listopad 2011 - 22:17:05 od VelkýBubák »

Offline Connector

• Sledovač
  • **
« Odpověď #12 kdy: 11. Listopad 2011 - 22:34:04 »
Fú, aj by som ti s prehrávačom poradil, ale to ide trochu mimo topic. A ak nie si na Windowse, tak aj mimo mňa. :D

Offline hintzu

• Sledovač
  • **
« Odpověď #13 kdy: 13. Listopad 2011 - 12:56:11 »
Zajímavé, asi tedy budu muset zkusit jiný přehrávač
1) vyprdni se na textové editory a pořiď si Aegis, v linuxech normálně funguje.
2) některé tagy sice ještě pořád mplayer nezvládá, ale pořád je na tom z linuxových přehrávačů nejlépe. Jsi si jistý, že máš aktuální build? Zrovna \r by už imo mělo být podporované.

Offline VelkyBubak

• Admin
  • Veterán
« Odpověď #14 kdy: 14. Listopad 2011 - 22:27:17 »
1) vyprdni se na textové editory a pořiď si Aegis, v linuxech normálně funguje.
2) některé tagy sice ještě pořád mplayer nezvládá, ale pořád je na tom z linuxových přehrávačů nejlépe. Jsi si jistý, že máš aktuální build? Zrovna \r by už imo mělo být podporované.
1) Možná zkusim, ale v texťácích mě to baví
2) úplně jist sí nejsem (1.0rc4_r34327-1.1), ale víš ono \r funguje, jen nefunguje \rStyl