akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Aegisub (Problémy a rady)  (Přečteno 51461 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Leuki

• Nováček
  • *
Re:ASS titulky
« Odpověď #45 kdy: 01. Září 2014 - 12:12:26 »
díky všem už sem na kápnul  :)

Offline Scarlet

• Nováček
  • *
Re:Aegisub (Problémy a rady)
« Odpověď #46 kdy: 20. Prosinec 2014 - 19:52:39 »
Ahojte, mám problém s Aegisubom... Keď chcem načítať video tak mi vyhodí túto chybu (viď. nižšie). Robí to iba pri niektorých videách a neviem, čo s tým.
Ďakujem za každú radu :)

Offline Amberdrake

• Nováček
  • *
« Odpověď #47 kdy: 20. Prosinec 2014 - 22:13:07 »
Ahojte, mám problém s Aegisubom... Keď chcem načítať video tak mi vyhodí túto chybu (viď. nižšie). Robí to iba pri niektorých videách a neviem, čo s tým.
Co je to za formát videí?
Používáš 32 nebo 64-bit aegisub?

Offline Dippy

• Nováček
  • *
  • Překladatel u Hanabi
« Odpověď #48 kdy: 20. Prosinec 2014 - 22:24:39 »

U starých verzí to dělalo, když bylo špatně vytvořeno video. Muselo se to přes mkvmerge předělat, což byla otázka pár vteřin. Ale to je už několik let zpět, co to aegisub opravil. Nedal jsi žádný info, tak ti moc neporadíme. Jestli jsi někde vyhrabal nějakou starou verzi aegisubu, tak bych ho aktualizoval, případně video upravil přes mkvmerge nebo megui

Offline Scarlet

• Nováček
  • *
« Odpověď #49 kdy: 20. Prosinec 2014 - 23:35:44 »
formát to je .mkv a neviem či to je 32 alebo 64 bitová verzia

Aegisub je 2.1.8 a novšiu práve že nechcem, tak by som to asi urobila cez ten mkvmerge len neviem ako :/

Offline maggot4

• Moderátor
  • Starý kořen
  • ningen šikakku
« Odpověď #50 kdy: 21. Prosinec 2014 - 00:08:09 »
Pokud se nepletu, tuhle chybu to hází u 10-bit videí. Předpokládám, že v novějších verzích aegi už je to pošetřený. Já to řešim tak, že si video otevírám přes .avs script.
Zakladatel Sonzainai
Bývalý člen skupiny Delphi's Fansub

Offline Amberdrake

• Nováček
  • *
« Odpověď #51 kdy: 21. Prosinec 2014 - 01:21:02 »
Zkus nahradit ffms2.dll, co je ve složce aegisubu tím, co je v tomhle: https://code.google.com/p/ffmpegsource/downloads/detail?name=ffms-2.17-cplugin.7z
Potom Nastavení -> Pokročilé -> Video -> Načtení videa: FFmpegSource, jestli tam je něco jiného.

Jestli tam máš ffms2_64.dll, tak samozřejmě nahradit tím, co v tom .7z packu je ve složce x64

Offline FatalDay

• Nováček
  • *
« Odpověď #52 kdy: 21. Prosinec 2014 - 22:01:25 »
Stáva sa mi sem tam taký problém, že aj keď si na začiatku prečasujem titulky, tak po čase stále viac a viac meškajú za videom. Dá sa s tým niečo robiť? Mne napadlo len ťukať furt cez VLC prečasovanie cez klávesovú skratku, ale to je fakt dosť otrávne a človek si z film poriadne neužije. :'(

Offline Azar

• Nováček
  • *
« Odpověď #53 kdy: 21. Prosinec 2014 - 22:21:40 »
Stáva sa mi sem tam taký problém, že aj keď si na začiatku prečasujem titulky, tak po čase stále viac a viac meškajú za videom. Dá sa s tým niečo robiť? Mne napadlo len ťukať furt cez VLC prečasovanie cez klávesovú skratku, ale to je fakt dosť otrávne a človek si z film poriadne neužije. :'(

V horní nabídce: File > Export Subtitles... > Transform Framerate. Běžné frameraty jsou 23.976, 25 a 29.97.

Offline FatalDay

• Nováček
  • *
« Odpověď #54 kdy: 22. Prosinec 2014 - 10:21:47 »
V horní nabídce: File > Export Subtitles... > Transform Framerate. Běžné frameraty jsou 23.976, 25 a 29.97.
nuž film má framerate 25. Keď som transformoval titulky z 23.976 na 25 tak ešte viacej spomalovali a ked som z 29.97 na 25 tak to bolo až moc rýchle -.-

Offline Azar

• Nováček
  • *
« Odpověď #55 kdy: 22. Prosinec 2014 - 12:13:59 »
nuž film má framerate 25. Keď som transformoval titulky z 23.976 na 25 tak ešte viacej spomalovali a ked som z 29.97 na 25 tak to bolo až moc rýchle -.-
Takže to asi má být 25 → 23.976?

Offline Scarlet

• Nováček
  • *
« Odpověď #56 kdy: 27. Prosinec 2014 - 17:23:11 »
Zkus nahradit ffms2.dll, co je ve složce aegisubu tím, co je v tomhle: https://code.google.com/p/ffmpegsource/downloads/detail?name=ffms-2.17-cplugin.7z
Potom Nastavení -> Pokročilé -> Video -> Načtení videa: FFmpegSource, jestli tam je něco jiného.

Jestli tam máš ffms2_64.dll, tak samozřejmě nahradit tím, co v tom .7z packu je ve složce x64
Keď tam nahradím to ffms2.dll tak mi vyhodí zasa túto chybu :D

Offline Amberdrake

• Nováček
  • *
« Odpověď #57 kdy: 27. Prosinec 2014 - 18:33:25 »
Keď tam nahradím to ffms2.dll tak mi vyhodí zasa túto chybu :D

Hm, tak s tim ti asi moc nepomůžu. Tohle vypadá, jako by ffms2.dll nemohlo zavolat nějakou další knihovnu, na který je závislý, akorát vůbec netušim jakou. Řešení by nejspíš bylo buildnout si vlastní ffms2.dll, ale s tim by bylo docela dost sraní.

Spíš si nějak zazálohuj tu verzi aegisubu so používáš a nainstaluj nejnovější, ve který budeš otvírat věci, co ti ve starý nejdou.

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #58 kdy: 06. Leden 2015 - 16:54:52 »
Dokáže mi někdo poradit jak v Aegisubu kompletně překrýt původní text? Zkoušel jsem to přes možnost "Rámeček místo obrysu" ale požadovaného výsledku nedosáhnu.
Pro názornost: chtěl bych z něčeho takového:

udělat něco podobného tomuhle:
Chytrému napověz, blbého kopni xD