akichan
napoveda vypnout Akichan patička

Akihabara.cz

Autor Téma: Aegisub (Problémy a rady)  (Přečteno 51366 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline vlk

• Otaku
Re:Aegisub (Problémy a rady)
« Odpověď #60 kdy: 06. Leden 2015 - 18:46:48 »
Dík, nevíš ještě jak se mám vypořádat s tou barvou protože ona směrem doprava tmavne
Chytrému napověz, blbého kopni xD

Offline Amberdrake

• Nováček
  • *
« Odpověď #61 kdy: 06. Leden 2015 - 18:56:40 »
Jestli budeš hardsubovat, tak můžeš použít VSFilterMod, ten umí gradienty. (https://code.google.com/p/vsfiltermod/wiki/NewTags)
Další varianta by bylo photoshopnout to a buď to při hardsubování vložit do enkódu a nebo přes img2ass převést do ASS kódu. Ale u něčeho tak velkého by to byl pěkných pár desítek tisíc řádků, takže by se to stejně asi muselo hardsubnout.
« Poslední změna: 06. Leden 2015 - 19:02:12 od Amberdrake »

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #62 kdy: 06. Leden 2015 - 20:00:19 »
Ok. měl bych ještě jeden dotaz a to jestli jde ten obrazec vytvořený v ASSDraw zoomovat a naopak protože ten záběr se oddaluje.
« Poslední změna: 06. Leden 2015 - 21:10:41 od vlk »

Offline Amberdrake

• Nováček
  • *
« Odpověď #63 kdy: 06. Leden 2015 - 22:04:58 »
Není zač. Ještě mě napadlo, že gradient by šlo udělat přes Gradient Factory makro. I když na tvary z ASSDraw se používá dost blbě. (http://forum.aegisub.org/download/file.php?id=601&sid=4337b5458caa35339215067d049ff676)

Zoomovat můžeš buď přes \t a \fscx \fscy. Příklad: \fscx100\fscy100\t(\fscx120\fscy120).
Takhle ale jde zoomovat jenom lineárně a většinou dost nepřesně.
Nejlepší varianta je použít Motion Tracking.
Jak na to: http://commiesubs.com/interns/ts/ts-mocha.htm

Offline vlk

• Otaku
« Odpověď #64 kdy: 06. Leden 2015 - 22:16:02 »
Díky už vše funguje jak má. xD

Offline Nuna07

• Nováček
  • *
« Odpověď #65 kdy: 30. Leden 2015 - 15:23:59 »
Ví si někdo rady s touhle chybou u titulků? Po jejich dokončení jsem měnila styl písma a následně soubor s nimi uložila. Když jsem dnes zapla notebook a chtěla si titulky po sobě přečíst, vyhodilo mi to tohle upozornění... Argh! Mám pocit, že veškerá práce je v pytli.

Offline Nuna07

• Nováček
  • *
« Odpověď #66 kdy: 30. Leden 2015 - 16:07:44 »
Vůbec v ničem. Něco je tedy "otevře", ale nezobrazí. Dokonce jsem se uchýlila ke stažení SW a jiného přehrávače... Nic.

Offline Nuna07

• Nováček
  • *
« Odpověď #67 kdy: 30. Leden 2015 - 16:24:04 »
Můžu ti je nahrát třeba na uložto, mají 39 kB, takže je to otázka chvilky. Kopii jsem právě vytvořila (ale i ta mi hází stejnou chybku :D).
http://ulozto.sk/xUYYsfye/01-ass heslo je "a"

Offline Nuna07

• Nováček
  • *
« Odpověď #68 kdy: 30. Leden 2015 - 16:41:40 »
Taky jsem toho dojmu. Pokusím se ještě soubor úplně obnovit, každopádně, děkuju :D

Offline maggot4

• Moderátor
  • Starý kořen
  • ningen šikakku
« Odpověď #69 kdy: 30. Leden 2015 - 16:45:42 »
A zkusila jsi zálohu? Aegisub si automaticky dělá zálohy titulků. (aspoň teda verze 2.1.7)
Zakladatel Sonzainai
Bývalý člen skupiny Delphi's Fansub

Offline Nuna07

• Nováček
  • *
« Odpověď #70 kdy: 30. Leden 2015 - 17:11:00 »
Ah! Samozřejmě, že to moji chorou hlavu nenapadlo!   :-\ Zrovna jsem to chtěla všechno odepsat. To bych pak asi zpětně spáchala sebevraždu... Děkuju!

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #71 kdy: 24. Únor 2015 - 21:25:59 »
Ahoj, mám teďka problémy s Aegisubem a titulky, jde o to, že nemůžu posunout titulky, ať to posunu kam chci, ať jde o snímky nebo o čas, tak pořád to nesedí a jel jsem po ms a po snímcích, první polovinu seriálu to posunu, ale musím mít posunuto na základě snímků, ale druhou polovinu prostě né a né dat, má někdo radu pls. Díky všem za rady.

Offline Hayate

• Vyhledávač, stahovač, sledovač a archivář
  • Veterán
  • Ctrl+U Ctrl+A Ctrl+C Ctrl+W a JDownloader jede.
« Odpověď #72 kdy: 24. Únor 2015 - 23:22:49 »
Ahoj, mám teďka problémy s Aegisubem a titulky, jde o to, že nemůžu posunout titulky, ať to posunu kam chci, ať jde o snímky nebo o čas,

Zkus napsat o jaké titulky a releasy videí jde. Třebas to má někdo přečasované.

Offline Solid88

• Sledovač
  • **
« Odpověď #73 kdy: 24. Únor 2015 - 23:47:47 »
Bylo to pro moupotřebu, jelikož jsem našel BD vydání série Black Lagoon od OZC 1080 a chtěl jsem na to použít titulky od skupiny KAA, ale nedaří se pořád, když to pustím, tak první polovinu dílu posunu titulky v přehrávači o 1 s vzad a v druhé zse o 1 vpřed, a sedí to, ale když je chci přímo načasovat, vůbec se nedaří :(

Offline Hayate

• Vyhledávač, stahovač, sledovač a archivář
  • Veterán
  • Ctrl+U Ctrl+A Ctrl+C Ctrl+W a JDownloader jede.
« Odpověď #74 kdy: 24. Únor 2015 - 23:55:48 »
Bylo to pro moupotřebu, jelikož jsem našel BD vydání série Black Lagoon od OZC 1080
Možná jsem přečasovával... mrknu.
EDIT: Tak první řadu mám přečasovanou na [Rising Sun] Black Lagoon + Omake [BD - 1080p - H264 - FLAC], to by mohlo sedět (nemůžu ověřit délky videí, nějak blbne anidb).
« Poslední změna: 25. Únor 2015 - 00:03:52 od Hayate »